2020: ישראל – 13 הגדולים

"הכוכב הבא לאירוויזיון" בתכנית "הכיסא החם", הזכורה מעונות קודמות. הפורמט בתכנית זו פשוט. בגדול, מי שקיבל את ה-% הנמוך ביותר הערב – הולך הביתה. איתי לוי נעדר מתכנית זו, מה שאומר שסטטיק ובן אל ישפטו בנפרד. רותם סלע מציינת, שיש רק 19 ימים עד לגמר "הכוכב הבא".

אלה-לי להב מופיעה ראשונה. היא בוחרת לבצע את "I Kissed a Girl" של Katy Perry. יש לה אנגלית מצוינת ונוכחות בימתית בלתי ניתנת לערעור. היא עולה עם ז'קט ורוד גדול וצמד קוקיות, שתי רקדניות ושתי גיטריסטיות ומתופפת, שעושות בכאילו. הכוריאוגרפיה לא מסובכת והיא מצליחה להיות engaging לאורך כל ההופעה. מצוינת. היא מסיימת עם 84% ו"כחול" מכל השופטים. בנאל אומר שיש מצב שהיא זוכה בגמר. שירי אומרת שהיא כיפית, והכוכבת הכי עכשווית ורלבנטית בתכנית. אסף חושב שבאבל-גאם פופ לא מתאים לה, כי היא הרבה יותר בוגרת כאמן.

next_star7_25_02_ellali_song_i

מורן אהרוני בוחרת לבצע את "Always Remember Us" של Lady Gaga. שירי מציינת כבר בהתחלה שהיא צריכה לזכות בתחרות. היא ווקליסטית נהדרת, אבל לטעמי יכולה גם ללכת לאיבוד באירוויזיון אם לא יביאו לה שיר מושלם. עם זאת, היא גם טובה מאד טכנית וגם מחוברת רגשית. עם "כחול" מכל השופטים היא מסיימת עם 83% ועוברת לשבת על "הכיסא החם". קרן חושבת שהיא בשלה לייצג אותנו באירוויזיון. סטטיק חושב שהיא זמרת מופלאה.

next_star7_25_04_moran_song_i

אוהד שרגאי בוחר לבצע את "ואם פרידה" של דיקלה. הוא לובש חולצה מכופתרת בשחור-לבן עם שרוולים גדולים פתוחים ושקופים. לא משהו שהייתי בוחר ללבוש באופן אישי. סביבו עשרות נרות, מה שנותן הרגשה של הלווייה. הלהבות ברקע לא מוסיפות… זה ביצוע אוהד שרגאי-אי סטנדרטי. זה לא רע בכלל, הוא לוקח את זה לגמרי למקום שלו, אבל באותו זמן גם מעקר את הדברים הטובים שהיו בביצוע המקורי. אני לא כל כך התחברתי, כי הרגשתי שזה לקח למקום קיטשי מידי. אסף מצביע "אדום", שאר השופטים תומכים. אוהד מסיים עם 68%. אסף חושב שהעטיפה הייתה מושלמת, אבל שזה הרגיש לו כמו תכנית ריאליטי. אסף מצליח לדייק איפה שאני לא מצליח להצביע על הכשלים. שירי אומרת שהיא רוצה לראות אותו משוגע על הבמה. אוהד עובר לשבת על "הכיסא החם".

next_star7_25_06_ohad_song_i

ללי קולישקין בוחרת לבצע את "Wings" של Little Mix. כבר באינטרו, אסף ובנאל מצביעים "כחול". עם ארבע רקדניות, היא רוקדת לראשונה על הבמה ומראה צד אחר בה. היא נראית מצוין ומשדרת כוכבות, על אף גילה הצעיר. גם אצלה האנגלית יושבת מצוין. עם "כחול" מכל השופטים, היא מסיימת עם 89%. לקראת סוף השיר היא מאבדת אוויר ואת השיר, מה שעשוי לפגוע בה בשלבים הבאים דווקא. היא עוברת לשלב הבא בקלות רבה. אסף שופע מחמאות ומעודד אותה שהיא למדה מזה לעתיד. היא פורצת בבכי. אוהד נשאר לשבת בינתיים על "הכיסא החם".

next_star7_25_08_lali_song_i

עדן אלנה בוחרת לבצע את "אילו יכולתי" של ריקי גל. איזה שיר! היא לובשת חליפה כסופה שיקית. היא הופכת את השיר ל-Soul אמיתי, לקחה את הביצוע המקורי, שכבר מראש היה מלא נשמה, והלבישה עליו את הנשמה שלה. היו לי צמרמורות מהתו הראשון. נכון לעכשיו זה הביצוע הכי טוב שלה, היא מאד נוכחת, לא מגזימה, למרות שהיא בהחלט יכלה להתדרדר לשם. היא מרימה את המסך ומסיימת את הביצוע עם 86% ותמיכה מכל השופטים. שירי אומרת שזה היה פנומנלי. אסף חושב שהיא הביאה משהו מקורי משלה. אסי חושב שהיא קנתה לעצמה כרטיז לאירוויזיון.

next_star7_25_11_eden_song_i

התכנית הבאה ממשיכה עם ביצוע של עדן זוהר. היא בוחרת לבצע את "Sax" של Fleur East. היא עולה בז'קט ג'ינס וחולצת בטן לבנה. עמה 4 רקדניות בלבוש תואם ונגני סקסופון וחצוצרה. זה שיר מרים, אבל לוקח לה זמן לצאת מגדרה. היא טובה, ושכנעה אותי ממש רק בחלקו השני של השיר. כל השופטים מצביעים בעדה והיא מסיימת עם 83% ועם מקום בשלב הבא. שירי שופעת מחמאות. אסף חושב שזה היה רגע של גדולה.

next_star7_26_02_eden_song_i

רביב כנר בוחר לבצע את "Feeling Good" של Nina Simone המופלאה. הוא עולה לבוש כולו בשחור, כולל ז'קט עור. המבטא שלו הפעם יושב יפה והוא מצליח להעביר את השיר בויברטו מרגש. הוא לא נותן הופעות גדולות מהחיים ויזואלית, אבל יש לסגנון ההגשה שלו מקום. בסוף השיר הוא יותא מגדרו ווקלית. כל השופטים מצביעים בעדו והוא מסיים עם 90%. שירי חושבת שהוא עלה מדרגה. אסף חושב שזה האזור שלו מבחינת המוזיקה והכוחניות.

next_star7_26_04_raviv_song_i

המתמודדת הבאה היא גאיה שאקי. היא בוחרת לבצע את "חלומות של אחרים" של עידן רייכל. זה שיא מאוס, ממש. היא שוב חוזרת לפסנתר. לא אהבתי. היא זמרת טובה, אבל השיר הזה כל כך קלישאתי ולא מוציא ממנה את האופי, שראינו שיש לה בתור זמרת. יש לה גם זיופון פה ושם, אבל לא על זה הביצוע נופל. השופטים עפים עליה והיא עוברת עם 71%. הקהל כנראה פחות אהב. סטטיק אוהב אותה גם בעברית, אסף חושב שזה היה מיוחד.

next_star7_26_06_gaya_song_i

אור עמרמי ברוקמן בוחר לבצע את "עד מחר" של אביתר בנאי. הוא לובש חליפה כחולה משובצת, אבל מוריד אותה לפני ההופעה. אביתר בנאי מוזיקאי נהדר, אבל הבחירה בשיר הזה היא מעט קלישאתית. הביצוע טוב, אבל לוקח לו זמן להתרומם. עם "אדום" מאסף, ו-"כחול" משאר השופטים, הוא מסיים עם 83% ועם מקום בשלב הבא. יש לו המון ביטחון, אבל זה היה מעט צפוי וגנרי. אסף חושב שהוא היה חסר רגישות לגבי הטקסט. קרן אומרת שיש בו הרבה אמוציות.

next_star7_26_08_or_song_i

אביהו פנחסוב בוחר לבצע את "Let's Dance" של David Bowie. השיר בעיבוד ים תיכוני משהו ועל הבמה רקדנים במלבושים צבעוניים וסבתא של אביהו. זה כיף ושמח, הגרסה מצוינת, אבל ווקלית זה לא קיים בשום צורה. לא בטוח שזה צריך להיות. הוא פרפורמר. עם "אדום" משירי ומבנאל, הוא מסיים עם 43%, מה שאומר שאוהד שרגאי עובר לשלב הבא, בעוד אביהו מועמד להדחה.

next_star7_26_10_avihu_song_i

עומר אליהו בוחר לבצע את "ממה את מפחדת" של בניה ברבי ואייל גולן. הוא לובש ז'טק תכול ובגדים שחורים מחויטים. רקדנית חגה סביבו להוסיף קצת רגש. זה שיר סתמי לחלוטין, להיט רדיו גנרי. הוא מאד חמוד. אני ציפיתי להופעת חתונות, אבל הוא למד לעשות אהבה עם המצלמה. עם זאת, אני לא בטוח שיש לו מקום בשלבים היותר מתקדמים. עם "כחול" מכל השופטים, למעט אסף, הוא מסיים עם 76% ועם מקום בשלב הבא. סטטיק חושב שזה הביצוע הכי מהנה שלו עד כה. אסף לא התרגש.

next_star7_26_12_omer_song_i

דוראל סעדון מבצע את "The Reason" של Hoobastank. שכחתי מהשיר הזה… הוא עולה לבוש שחורים, שוב. את השיר הוא מתחיל קצת במלמולים ואוסף את עצמו רק בפיזמון. הוא מוכיח את עצמו ווקלית שוב, אבל אני לא בטוח כמה סטאר קווליטי יש שם וכמה זה עוד יסחוב. עם "כחול" מכל השופטים, למעט אסף, הוא עולה לשלב הבא עם 77%. אסף חושב שזה לא הפורטה שלו. שירי הצביעה עבורו, למרות שהסכימה עם הדברים של אסף.

next_star7_26_14_dorel_song_i

לואי עלי מבצע את "לבחור נכון" של אמיר דדון. זו פעם ראשונה לדעתי, שהוא לוקח שיר שאינו מזרחי, ונותן לו גרסה מזרחית. גם השיר הזה שחוק, אבל הוא מזריק לו משהו חדש. זה ביצוע עדין, רגיש ויפה. הוא מרים את המסך עם 85% ותמיכה של כל השופטים. אביהו פנחסוב הולך הביתה.

next_star7_26_17_luai_song_i

להלן תוצאות שלב "הכיסא החם":

 1. רביב כנר – 90%
 2. ללי קולישקין – 89%
 3. עדן אלנה – 86%
 4. לואי עלי – 85%
 5. אלה-לי להב – 84%
 6. מורן אהרוני – 83%
 7. עדן זוהר – 83%
 8. אור עמרמי ברוקמן – 83%
 9. דוראל סעדון – 77%
 10. עומר אליהו – 76%
 11. גאיה שאקי – 71%
 12. אוהד שרגאי – 68%
  מועדון הקצב של אביהו פנחסוב – 43%

ניתן לצפות בפרקים המלאים כאן וכאן.

קבלו את 12 הגדולים, אשר אחד מהם יהיה לנציג ישראל באירוויזיון 2020 ברוטרדם:

collage (1)

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.