2020: מלטה – סיקור The X Factor, פרק 15

10 מתמודדים עולים להופיע, במה שעומד להיות אחד הפרקים היותר סוערים ב-The X Factor Malta! להזכירכם, התכנית נבחרה, זו השנה השנייה, כפלטפורמה לבחירת הנציג המלטי לאירוויזיון 2020. כמו תמיד, בסוף הערב 3 המתמודדים עם מספר הקולות המועט ביותר מהקהל יועמדו להדחה. מי שקיבל את מספר הקולות המועט ביותר יודח אוטומטית מהתחרות. שני המועמדים הנותרים יעמדו להצבעת השופטים, כאשר רק אחד מהם יישאר בתחרות. ארבעת שופטי התכנית הם Howard Keith Debono, Ira Losco, Alexandra Alden ו-Ray Mercieca.

התמה של הערב היא גילטי פלז'רס, כלומר שירים, שאנחנו נהנים מאד, על אף תחושת האשמה שמערבת ההנאה. המתמודדים מוצגים מאחורי הקלעים, מבצעים גיל'טי פלז'רס שונים. Jasmin Abela זוכה לתשואות הרמות ביותר. תזכרו את זה להמשך… נכנסים לאולם.

המתמודדות הראשונות להערב הן להקת F.A.I.T.H. הן מבצעות את "Wannabe" של Spice Girls. ההופעה מתחילה בחדר ההלבשה. משם הן עולות לבמה הצבעונית והעליזה. זה מבויים מאד, ווקלית לא דורש הרבה, ולמרות זאת ההרמוניות שלהן מקולקלות הערב. לקראת הסוף הן מתעייפות. הופעה בינונית, שטובעת בשטיקים ובימוי כבד. אלכסנדרה חושבת שזו הייתה הופעה יציבה.

המתמודדת הבאה היא Celine Agius. היא מבצעת את "Sweet Dreams" של Eurythmics. הבמה חשוכה. היא עוטה משקפיים, איפור שחור וטרנינג תואם. עבודת המצלמה והוידאוארט תורם להרגשה הקודרת. היא שוב נוהמת, אבל הפעם זה נסבל איכשהו. לא, זה לא יעבור באירוויזיון בשום צורה, אבל זה הכי טוב שהוציאו ממנה עד כה. ההופעה עצמה היא סוג של גילטי פלז'ר. ריי חושב שהגרסה שלה הייתה סופר קולית ושהיא מיוחדת. אלכסנדרה חושבת שההופעה הייתה מדהימה ושהיא עושה את ההבדל.

המתמודדת הבאה היא Jasmine Abela. היא מבצעת את "Material Girl" של Madonna. השיר מתחיל בסוג של א-קפלה. היא מופיעה בחליפה ורודה. ווידאוארט של יהלום ורוד גדול ומספר רקדניות לצידה. אחרי הפיזמון הראשון, השיר מקבל קצב והרקדנים נכנסים. יש בעיה עם הבלאנס, אבל היא עושה את המרב עם הבלאגן המוזיקלי הזה. היא מליגה אחרת משאר המתמודדים. זה שיר טיפה רפטטיבי ואני חושב שהיא יכלה לעשות את הפיזמון מעניין יותר. אלכסנדרה חושבת שיש לה את כל המרכיבים להיות כוכבת פופ, אבל שהיא צריכה להיות יותר רגועה. ריי חושב שבחירת השיר הייתה נהדרת, אבל האנרגיה לא הייתה שם.

המתמודד הבא הוא Dav. Jr. הוא מבצע את "Umbrella" של Rihanna. הוידאוארט הוא א-לה שבדיה 2015. בפיזמון נכנסת רקדנית בלבוש פשוט, מסביב גיצים וזיקוקים. העיבוד כבד ורוקיסטי משהו. הביצוע הווקלי הוא מתחת לכל ביקורת. כאילו עבדו על הכל, על ההופעה, העיבוד והבימוי, אבל על הווקליות לא חשבו. נורא, ההופעה הגרועה ביותר עד כה. אלכסנדרה חושבת שיש לו פוקוס אמנותי טוב, אבל הוא צריך להתמקד ולעבוד קשה. ריי חושב שהוא הולך להיות כוכב בינלאומי. בטח.

המתמודדת הבאה היא Justine Shorfid. היא מבצעת את "Dance Monkey" של Tones & I. לצידה 12 רקדניות עם מטריות. הקונספט הוא סיני, עם דרקון מוזהב גדול מאחור. זה נחמד מאד, היא מצליחה להרים הופעה טובה ויציבה. שוב, גם כאן הווקליות לא יושבת באופן מדויק. עם זאת, החבילה כולה עוברת כמאד entertaining. היא קופצת על הבמה מצד לצד וגורמת לקהל להתלהב. אלכסנדרה חושבת שהיא entertainer. הווארד מחמיא על הבימוי, בחירת השיר והביצוע. ריי חושב שהיא מביאה צבע לתכנית.

המתמודדות הבאות הן הצמד Bloodline. הן מבצעות את "Forever Young" של Alphaville. הן מתנדנדות על ספסל, בעוד השיר מתנגן בעיבוד פופ-פולק עדין. עשרה רקדנים בלבן ממחיזים את השיר, בעוד נגן גיטרה בודד מנגן לצד הצמד. בוידאוארט שמיים, עצים ונהר. הן קצת over singing. העיבוד עדין, אז למה השירה שלכן לא בהתאם? יש להן פוטנציאל, אבל מישהו חייב לכוון שם את העניינים. ריי מחמיא לקולות שלהן. אלכסנדרה חושבת שהן צריכות להירגע עם הסטיילינג קצת. לאחר מכן מדגישה כי הן כמו יין משובח.

המתמודדים הבאים הם Yazmin & James. הם מבצעים את "(I've Had) The Time of My Life" של Bill Medley & Jennifer Warnes. זה שיר, שאף אחד לא מכיר את המבצעים המקוריים שלו, אבל כולם זוכרים כמה הקולות שלהם היו גדולים. לצמד הנוכחי אין את זה. ההופעה מביכה. זה מבוים כמו שיר במחזמר "גריז". הוא מזייף בלי סוף ולא יודע לזוז. היא נשמעת כמו זמרת שמקומה בלהקה ולא בצמד. עשרות רקדנים מאחוריהם, הופכים את הכל למגוחך עוד יותר. שייגמר כבר בבקשה. אלכסנדרה חושבת שזה היה צ'יזי. היא רוצה לראות דברים יותר פשוטים מהם. 

המתמודד הבא הוא Kyle Cutajar. הוא מבצע את "Never Gonna Give You Up" של Rick Astley. השיר הזה הוא ההגדרה לגילטי פלז'ר. קייל לובש קפוצ'ון צהוב וז'קט ג'ינס. לצידו 4 רקדניות בבגדי גוף. הביצוע נשמע כמו קריוקי. רגשית זה לא מחובר, הויברטו שלו לא נגמר, או שזה סתם הקול שלו שרועד. הכל נראה נורא חובבני. אלכסנדרה אוהבת את הקול שלו, אבל היא שמה לב שהוא לא משוחרר על הבמה. ריי מחמיא למתמודד שלו, שהוא מקשיב לו ומנסה דברים חדשים.

המתמודדת הבאה היא Destiny Chukunyere. היא מבצעת את "I Will Survive" של Gloria Gaynor. איזה שיר מאוס. היא מתחילה את השיר בכל האגרסיות, עם נהמות שלא לצורך. היא לובשת מה שנראה כמו כותנת זהב מוגזמת ופוסעת על שטיח אדום. בגבוהים היא אפילו מזייפת קצת. זה מה שקורה כשמתחילים את השיר בסולם כל כך גבוה. הופעה איומה. זה הופך להיות מופע צעקות לקראת הסוף. הקהל יוצא מגדרו. אלכסנדרה שופעת מחמאות. האוורד חושב שהיא דיווה. ריי אומר שהיא ללא רבב.

המתמודד האחרון הוא זה שאני חושש ממנו מכל. Karl Shecmbri בוחר לבצע את "L’Amour Toujours" של Gigi D’Agostino. הוא מתחיל את השיר על במה חשוכה, בעוד הוא מנגן על קלידים. בוידאוארט צורות גאומטריות יוצרות מסדרון ארוך והרגשה פסיכדלית. הוא נותן בסוג של ראפ באמצע השיר, ודי מפתיע, למען האמת. כשהוא מנסה לרקוד זה נראה מגושם. ההופעה לא לגמרי גרועה, בטח שלא לאחר כל מה שראינו הערב, אבל מלטה תתרסק באירוויזיון אם תשלח אותו. אלכסנדרה אומרת שהיא לא הבינה מה הוא ניסה להראות על הבמה. אירה נוקטת בקו דומה ומותחת ביקורת על ההופעה.

הקווים נסגרים, והגיע זמן התוצאות! בן קמיל המנחה מכריז על העולים לשלב הבא:
Justine Shorfid
Destiny Chukunyere
Celine Agius
Kyle Cutajar
Bloodline
Karl Shecmbri
F.A.I.T.H

מה שאומר ש-Jasmine Abela, Dav. Jr ו-Yazmin & James מועמדים להדחה. המתמודד שהולך הביתה עם מספר הקולות המועט ביותר הוא:
Jasmine Abela

הלם! Dav. Jr ו-Yazmin & James עולים ל-Sing-Off. ראשונים מופיעים Yazmin & James. הם מבצעים את "Homesick" של Dua Lipa. כשהם שרים בלי כל השטיקים מסביב, הם דווקא נשמעים טוב. בנוסף, השיר המודרני מחמיא להם. בחירה מצוינת של שיר. Dav. Jr עולה לבצע את "Your Song" של Elton John. הוא מתחיל את השיר בצעקה לא ברורה. המשך השיר באותו כיוון. הוא חושב שהוא שר במקלחת. אני לא מבין, יש לו פוטנציאל אדיר, והערב הוא פשוט מפשל פעם אחר פעם. הוא מזייף את נשמתו.
השופטים מצביעים: ריי בוחר לשלוח הביתה את Yazmin & James. האוורד בוחר לשלוח את Dav. Jr הביתה. אלכסנדרה בוחרת לשלוח הביתה את Yazmin & James.  אירה בוחרת לשלוח את Dav. Jr הביתה. מה שאומר שאנחנו בתיקו. תוצאות הצבעת הקהל יקבעו מי יילך הביתה. והקהל בחר – Dav. Jr הולך הביתה.

8 מתמודדים נותרו במירוץ המלטי לאירוויזיון 2020. ניתן לצפות בפרק המלא כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.