2020: דנמרק – סקירת שירי ה-Dansk Melodi Grand Prix

לאחר חצות, נחשפו חמשת הפיינליסטים האוטומטיים לקדם הדני. אלו מצטרפים ל-5 השירים שהעפילו בשבוע שעבר מטרומי הגמר. בקדם, הזוכה ייבחר בהצבעה של 50% שופטים ו-50% קהל, בשני סבבי הצבעה, כאשר בשלב השני, שלושה שירים יעפילו להתחרות בסופר-גמר. מי ימשיך את דרכה את Leonora, אשר סיים במקום ה-12 באירוויזיון 2019? להלן סקירת שירי הקדם:

Jamie Talbot – Bye Bye Heaven – השיר נכתב על ידי צוות שבדי-שווייצרי. Hampus Eurenius הוא מכותבי שירה של Frida Öhrn למלודיפסטיבלן השנה. Tom Oehler היה מהכותבים של "Sister" של S!sters, השיר הגרמני לאירוויזיון 2019. השיר עלה לגמר מבחירת השופטים.
בלדה Ed Sheeran-ית מאד. פולק-פופ רדיו פרנדלי עם מילים קלישאתיות למדי. בפיזמון קולו של Talbot קולו עולה לפלצט, אולי כדי להסוות על העובדה שזהו החלק החלש של השיר. המנגינה פשוטה מאד, במיוחד בפיזמון והשיר כולו צפוי למדי. נחמד להאזנה, אבל לא יותר. 3/5.

Kenny Duerlund – Forget It All – השיר נכתב על ידי צוות פיני-דני-בריטי-שבדי. Henrik Tala היה מהכותבים של "Spirit in The Sky" של KEiiNO, השיר הנורבגי לאירוויזיון 2019. Patrik Jean הוא מהכותבים של שירן של The Mamas למלודיפסטיבלן השנה. השיר עלה לגמר הקדם מבחירת הקהל.
זהו עוד שיר Ed Sheeranאי מאד. מידטמפו פופי, שמתחיל כשיר סינגר סונגרייטרי וממשיך לקבל אלמנטים יותר אלקטרונים בגשר ובפיזמון. גם שיר זה מאבד אוויר ככל שהזמן עובר. נשמע גנרי מאד, גם בנישה שלו. נגיש, אך לא זכיר מספיק, וספק אם יבלוט על הבמה בקדם בין כל שאר המתמודדים. 3/5.

Nick Jones – 2AM – נכתב על ידי צוות שבדי-נורבגי. Jon ו-Lukas Hällgren היו מהכותבים של השיר השווייצרי לאירוויזיון 2019, "She Got Me" של Luca Hänni. כותב נוסף, George Keller, כתב שירים לקדמים השונים לאורך שנות ה-80 וה-90, ואף היה המנצח בהופעה הדנית באירוויזיון 1993. השיר הודח בשלב טרום הגמר.
מדובר בפופ מידטמפו עד קצבי, וגנרי למדי. Shawn Mendes או Ed Sheeran סטייל. השיר מאד צפוי, אתה מבין לאן הוא הולך, ובטוח שכבר שמעת אותו היכנשהו מתישהו. אני לא חושב שזה שיר רע, ואולי Mendes ירצה אותו כפילר באלבום שלו. אבל זה מה שזה נשאר, פילר. 3/5.

SamSara – For You – שניים מכותבי השיר Chief 1 ו-Remee, היו מהכותבים של השירים הדנים לאירוויזיונים של 2012 ו-2015: "Should've Known Better" של Soluna Samay, שסיים במקום ה-21 ו-"The Way You Are" של Anti Social Media, שלא העפילו לגמר האירוויזיון. בנוסף, Chief 1 היה מהכותבים של "Stemmen i mit liv" של Kølig Kaj, השיר הדני לאירוויזיון 1997, שסיים במקום ה-16. Remee היה מהכותבים של השיר הגרמני לאירוויזיון 2008, "Disappear" של No Angels. השיר הודח בשלב טרום הגמר.
היה פייבוריט החובבים בטרם הודח… השיר נפתח בפריטת גיטרה א-לה המנוני Avicii זצ"ל. בפיזמון הוא לא חותך למקצב דאנס-אי כמצופה ונשאר במחוזות הפופ-פולק. ל-SamSara יש קול בוגר ומעניין וההגשה שלה נשמעת כנה ומחוברת. זה שיר הרבה יותר חמוד ממה שהייתי מוכן להודות בהתחלה. העיבוד עשיר, וכולל צלילי מוזיקת עולם, המתפקדים כקישוטים. בהחלט הפסד שלא נבחר לעלות לשלב הבא. 3/5.

Søren Okholm – Impossible Dreamers – בין כותבי השיר Tobias Stigaard Stenkjær, שהיה מכותבי שירה של Veronicas Illusion בקדם 2016. השיר הודח בשלב טרום הגמר.
שיר במקצב פופ-קאנטרי עם פיזמון מתקתק במיוחד, המנוני וקליט. למרות מעלותיו, השיר חלבי למדי, חייכני וחנפני. עבורי זה מסוכר מידי, אבל כמו הרבה שירים כאן, גם זה נשמע כמו להיט רדיו פרנדלי. לא בולט בשום צורה. 3/5.

Ben & Tan – Yes – השיר נכתב על ידי צוות דני-שבדי. Emil Lei היה מהכותבים של "Love is Forever" של Leonora, השיר הדני לאירוויזיון 2019. Jimmy Jansson היה מכותבי שירה של Bracelet לקדם 2016 וכתב בסך הכל 23 שירים למלודיפסטיבלן השבדי, כולל 6 שירים השנה. Linnea Deb כתבה את השירים השבדים לאירוויזיונים של 2013 ו-2015: "You" של Robin Stjernberg, שסיים במקום ה-13 ו-"Heroes" של Måns Zelmerlöw, שזכה באירוויזיון. השיר עלה לגמר הקדם מבחירת הקהל.
מדובר בפופ-קאנטרי קצבי ומוכר. המלודיה פריכה, העיבוד מוכר. הקולות של הצמד משלימים זה את זו, בדואט גברי-נשי מסורתי. זה חנפני ומעט קלישאתי. לא שיר רע בשום מובן, אבל בהחלט לא כזה שמתאגר את המאזין או את חובב האירוויזיון הטיפוסי. 3/5.

Emil – Ville ønske jeg havde kendt dig  – השיר נכתב על ידי צוות דני-אמריקאי. Esben Svane ו-Tim Schou ייצגו את דנמרק באירוויזיון 2011 כחברי להקת A Friend in London. השיר עלה לגמר מבחירת השופטים.
מדובר בשיר היחיד בדנית משלב טרום הגמר, ואחד משלושה בדנית בגמר. בלדה עד מידטמפו שקטה ונעימה. המקצב הוא בלוגראס אמריקנה, שמדבר להרבה מאד אירופאים גם כן. גם כאן, מלודיה פריכה ועגולה עוזרת למאזין להתחבר לשיר, למרות שהוא לא מבין מילה בדנית. זה שמרני מאד, אבל נבלע בקלות בגרון. 3/5.

Sander Sanchez – Screens – נכתב על ידי צוות בריטי-שבדי-אירי. Christopher Wortley כתב שירים לקדם הבלגי, המולדובי, הליטאי והבריטי. Jonas Thander היה מהכותבים של "I've Been Waiting for This Night" של Donny Montell, השיר הליטאי לאירוויזיון 2016, שסיים במקום התשיעי ו-"Bigger Than Us" של Michael Rice, שסיים במקום ה-26 והאחרון עבור בריטניה באירוויזיון 2019. השיר עלה לגמר הקדם מבחירת הקהל.
Sanchez מבקש איתנו להפסיק להביט במסכים ולהתחיל לחיות את החיים. זהו עוד פופ אמצע הדרך, שאמנם בעל מקצב קליט, אך נעדר מלודיה מעניינת, שתבדיל אותו ממאות שירי רדיו וספוטיפיי אחרים. מופתע לגלות שהשיר עלה לגמר. 3/5.

Mielou – We Could Be So Beautiful – נכתב על ידי צוות בריטי-אמריקאי-דני. Bruce R.F. היה מכותבי השיר ההולנדי לאירוויזיון 2005, "My Impossible Dream" של Glennis Grace, שלא העפיל לגמר האירוויזיון. Eric Lumiere היה מכותבי השיר הליטאי לאירוויזיון 2019, "Run with the Lions" של Jurius, שלא העפיל לגמר האירוויזיון. Thomas ו-Jeppe Reil היו מכותבי השיר המולדובי לאירוויזיון 2019, "Stay" של Anna Odobescu, שלא העפיל לגמר האירוויזיון. השיר הודח בשלב טרום הגמר.
בלדה קטנה ועדינה והעיבוד תזמורתי. Mielou שרה בקול קטן ומשתנק כאשר הוא עולה לגבהים. זה חביב מאד וחבל מאד שהודח בשלב מוקדם בשביל שירים גנריים. עם זאת, גם זה שיר רדיו פרנדלי מאד, לא קומפטטיבי מספיק, ככל הנראה, אבל עשוי כהלכה. 3/5.

Benkamin Kissi – Faith – בין כותבי השיר Frederik Tao Nordsøe Schjoldan, שהיה מכותבי השיר של Sonny בקדם 2014.
האמן מגדיר את המוזיקה שלו כפופ אלטרנטיבי, אבל למען האמת אין כאן יותר מידי אלטרנטיב. זה קצת ניו-בלוז א-לה Rag'n'Bone Man, אבל הרבה יותר פופי. העיבוד לוקח ממועדוני הטכנו בניינטיז, קצת ממוזיקת רוק, קצת מ-RnB. הפיזמון רפטטיבי ולא בטוח שאפקטיבי דיו. 3/5.

Isam B – Bølger – היה מהכותבים של השיר הדני לאירוויזיון 2012, "Should've Known Better" של Soluna Samay, שסיים במקום ה-21.
מדובר בבלדת אמצע הדרך, סינגר-סונגרייטרית, רדיו פרנדלית ומאד לא קומפטטיבית. יש חוסר מאמץ בולט, שלפעמים זה יתרון, אבל הפעם זה נשמע סתמי למדי. החלק בו הזמר שר על רקע הפסנתר בלבד הוא החלק החזק בשיר, אבל המלודיה לא חזקה או זכירה מספיק כדי לעשות איזשהו אפקט על המאזין. 3/5.

Jasmin Rose feat. RoxorLoops – Human – אחד מכותבי השיר הוא Erik Smaaland, שהוא גם מכותבי השיר של Rein Alexander בקדם הנורבגי השנה. כותב נוסף הוא Gavin Jones, שהיה מהכותבים של שירה של Molly Hammar למלודיפסטיבלן 2015. כותבת נוספת היא Lise Cabble, מי שהייתה בין היתר בין הכותבים של זוכה אירוויזיון 2013, "Only Teardrops" בביצוע Emmelie de Forest, של "New Tomorrow" בביצוע להקת A Friend in London, אשר סיים במקום החמישי באירוויזיון 2011 ושל "Fra Mols til Skagen" בביצוע Aud Wilken, אשר סיים במקום החמישי באירוויזיון 1995. בשנה שעברה כתבה שירים לקדמים של ליטא, בריטניה ושבדיה.
מדובר בחביב החובבים המובהק מהרגע שיצא בחצות… יצויין כי RoxorLoops כבר לקח חלק באירוויזיון, כחלק מההרכב Witloof Bay, נציגי בלגיה 2011, שנכשלו מלעלות לגמר. האמת שמדובר בפופ-דאנס ניינטיזי מאד, שלפי דעתי מנסה לרכז על ההצלחה של KEiiNO. זה בנוי כמו להיט דאנס של פעם ויכול לעבוד באירוויזיון באופן מוגבל למדי. אישית, אני לא מתחבר לזה. זה קצת נשמע לי כמו ריג'קט מהקדם השבדי. 3/5.

Maja Og De Sarte Sjæle – Den Eneste Goth I Vejle – שיר נוסף בדנית מלאה. מדובר בהרכב פולק-פופ, בשיר שנשמע כאילו יצא משנות ה-60. במובן זה השיר על זמני, לא מנסה להתחנף עם אפנות מוזיקליות חולפות, או להישמע אדג'י ומיוחד. הקול של הסולנית מלחשש ומכשף, ובפיזמון מוסיף חיוך קטן, ועדיין הכל נשמע מאופק מאד, סגור ומעניין מאד. 3/5.

Sys Bjerre – Honestly – שיר אינדי-פופ-פולק, שלצד Maja Og De Sarte Sjæle מהווים את היוצאים מן הכלל בקדם הזה. ל-Bjerre קול מחוייך, לא מתאמץ, בשיר שכל כולו חוסר מאמץ ניכר. לעיתים זה בעוכריו של השיר, שנשמע עצל משהו, אך לעיתים זה נשמע מרענן. זה מזכיר קצת את דנמרק 2019 בוייב. הפיזמון חמוד מאד, זורם וחיובי. העיבוד פשוט. זה מרענן בפשטותו. 3/5.

להלן דירוגי לשירי הקדם, כאשר הפיינליסטים מודגשים:

 1. Maja Og De Sarte Sjæle – Den Eneste Goth I Vejle
 2. Sys Bjerre – Honestly
 3. Benkamin Kissi – Faith
 4. Mielou – We Could Be So Beautiful
 5. SamSara – For You
 6. Emil – Ville ønske jeg havde kendt dig
 7. Isam B – Bølger
 8. Ben & Tan – Yes
 9. Jamie Talbot – Bye Bye Heaven
 10. Kenny Duerlund – Forget It All
 11. Jasmin Rose feat. RoxorLoops – Human
 12. Sander Sanchez – Screens
 13. Nick Jones – 2AM
 14. Søren Okholm – Impossible Dreamers

הייתי שמח לראות את Maja Og De Sarte Sjæle לוקחים את הקדם, אבל די ברור לי שזה בלתי אפשרי. לפי דעתי, Jasmin Rose feat. RoxorLoops הולכים להגיע לרוטרדם די בקלות, כאשר רק Ben & Tan יכולים לאתגר אותם במעט.

תגובה אחת הוסיפו את שלכם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.