2020: ישראל – חצי הגמר

"הכוכב הבא לאירוויזיון" סופרת את הימים עד לגמר הגדול ביום שלישי. 8 מתמודדים נותרו במירוץ. מתוכם יוותרו רק 4. הרבה מונח על הכף והפייבוריטים רבים. איך אפשר לבחור?

התכנית של מוצ"ש היא חצי הגמר הראשון. ארבעה מתמודדים מתחרים על שני כרטיסים לגמר. עדן אלנה, ללי קולישקין, אלה-לי להב ואוהד שרגאי מבצעים את "The Edge of Glory" של Lady Gaga.

שני דו קרבות ייערכו הערב. המנצחים בכל דו קרב יעלו לתלת קרב סופי. מבין שני המודחים, אחד יקבל הזדמנות להצטרף לתלת קרב, לבחירת השופטים.

דו הקרב הראשון הוא של אלה-לי להב מול אוהד שרגאי. אלה-לי בוחרת לבצע את "Only Girl in the World". היא לובשת גופיה זהובה עם ז'קט שחור. לצידה שתי רקדניות בלבוש זהוב תואם. ההופעה הווקלית לא מדהימה, אבל השילוב של הכוראוגרפיה עושה את הקסם. יש לה הרבה כריזמה בימתית, אבל היא לא משוחררת לגמרי. לקראת הסוף היא מתחילה לזייף ודי ברור שיש לה בעיה עם הסולם שהשיר דורש. אבל כל זה לא משנה. עם "כחול" מכל השופטים היא מסיימת עם 91%. סטטיק חושב שזה הנאמבר הכי יפה שהיה (העונה?). איתי חושב שהיא עוף מוזר ומפתיעה. אסף חושב שמרגישים עליה את הלחץ.

next_star7_34_03_ellalee_sing_i

אוהד בוחר לבצע את "The Logical Song" של Supertramp. בחירה מעניינת של שיר. הוא לובש חליפה בסגול-שחור, לצידו רקדנים בלבוש ליצנים או עובדי קרקס, והבמה מלאת בלונים. זה ביצוע לא מחניף מספיק, ואוהד יודע את זה, אך בחר להישאר נאמן לעצמו. זה תיאטרלי במידה. יש לו אינטגריטי מוזיקלי ואני שמח שנתנו לו את ההזדמנות הזו, למרות שדי ברור שזוהי הופעתו האחרונה בתחרות. הוא מסיים עם 60%, עם "אדום" מאסף. אלה-לי עולה לשלב הבא. שירי אמרה שהוא היפנט אותה, ושהוא הכניס לבמה עומק ואקשן. אסף חושב שזה היה יותר מידי אינטלקטואלי וציני.

next_star7_34_05_ohad_sing_i

דו הקרב השני הוא של ללי קולישקין מול עדן אלנה. ללי בוחרת לבצע את "Mirrors" של Justin Timberlake. ווקלית, זה הביצוע החזק של הערב. היא נשמעת מצוין, המצלמה סובבת סביבה ומאפשרת לה לתקשר יותר עם הקהל והמצלמות, מה שהיא לא חזקה בו. המסכים מאחוריה מציגים שכפול שלה באפקט מראה, א-לה מקדוניה 2019. עם "כחול" מכל השופטים, למעט איתי. היא מסיימת עם 80%. סטטיק חושב שזה היה ביצוע מדהים. שירי רואה אותה בשורה אחת עם זמרות אמריקאיות. איתי מבקש שתצא מה-zone שלה.

next_star7_34_08_lali_song_i

עדן בוחרת לבצע את "היי שקטה" של ריקי גל. היא מופיעה בשמלת תחרה בצבע בז' בסגנון תחרויות יופי. היא מבצעת את השיר ברגישות. זה אחד הביצועים היפים של השנה. מצמרר. משום מה, השופטים בוחרים לא להצביע לה. עם "כחול" מסטטיק ובנאל ואיתי, היא מסיימת עם 64% בלבד. שירי אומרת שהיא צריכה את האנרגיה והאש של עדן, וזה לא היה מספיק. קרן ביקשה רמה של אינטיליגנציה רגשית, שלא בא לידי ביטוי. איתי משבח אותה על היכולת להיסדק ולהישבר.

next_star7_34_10_eden_sing_i

השופטים מחליטים להעביר לשלב הבא את עדן אלנה. מה שאומר, שאוהד שרגאי מסיים את דרכו בתחרות.

תלת הקרב מתחיל בביצוע של ללי קולישקין. היא מבצעת את "The Writings on The Wall" של Sam Smith. היא עולה לבמה בשמלת עור שחורה. היא צריכה להוריד מעט. זה שיר שלא מתחילים בו ב-100%, אבל היא פותחת את כל המבערים על ההתחלה. לטעמי, היא מפספסת את החלקים הקטנים בשיר. אסף חושב שהיא הווקליסטית הטובה ביותר שאי פעם תישלח לאירוויזיון, אם תישלח.

next_star7_34_12_lali_song_i

אלה-לי להב עולה לבצע את "Royals" של Lorde. היא מבצעת את השיר על כס מלכות עם קטיפה ורודה. היא לובשת אאוטפיט עור שחור עם ירוק זרחני. מסביבה רקדנים בצבעים תואמים. אם היה צריך לבחור לפי ההופעות הערב, אלה-לי הייתה צריכה ללכת הביתה. הביצועים הקוליים שלה הערב מוגבלים ביותר. ויזואלית, זה מושלם, והיא נראית נהדר, אבל מול עדן וללי ההופעות שלה לוקות בחסר. כמו שאסף אמר, משהו בלחץ ניכר. הווקליות לא חזקה והיא נוטה לזייף. אסף חושב שיש לה סאונד ייחודי.

next_star7_34_13_ellalee_song_i

עדן אלנה עולה לבצע את "Listen" של Beyoncé. היא עולה באאוטפיט כסוף נוצץ. זה שיר מאד שאפתני, במיוחד כשאת רוצה להישמע כמו ביונסה. זה קצת ביצוע טיפוסי של ריאליטי-שירה, אבל אני מניח שאם כבר בחרת שיר כזה, את תלכי עד הסוף. היא ווקליסטית מצוינת ומגיע לה גמר, אולי גם אירוויזיון. קרן חושבת שהיא צריכה להיות בגמר. שירי חושבת שהיא צלחה את הביצוע מעולה.

next_star7_34_14_eden_song_i

שלוש הבנות עולות לבמה. השופטים מצביעים. קרן מעניקה 12 נקודות לאלה-לי ו-10 לעדן. ההצבעה של איתי זהה. סטטיק מחליט לתת 12 נקודות לעדן ו-10 נקודות לאלה-לי. בנאל מעניק 12 נקודות לאלה-לי ו-10 לעדן. שירי מחליטה להעניק 12 נקודות לעדן ו-10 לללי. אסף מעניק 12 נקודות לללי ו-10 לאלה-לי. להלן הטבלה אחרי הצבעת השופטים:

Annotation 2020-02-02 212522

הגיע הזמן להצבעת הקהל, להלן התוצאות הסופיות של חצי גמר 1:

Annotation 2020-02-02 212523

אלה-לי להב ועדן אלנה עולות לגמר!

ארבעה מתמודדים מתחרים על שני כרטיסים לגמר. גאיה שאקי, מורן אהרונירביב כנר ואור עמרמי ברוקמן מבצעים את "Come Together" של The Beatles.

גם בתכנית זו ייערכו שני דו קרבות. המנצחים בכל דו קרב יעלו לתלת קרב סופי. מבין שני המודחים, אחד יקבל הזדמנות להצטרף לתלת קרב, לבחירת השופטים.

דו הקרב הראשון הוא של רביב כנר מול גאיה שאקי. רביב בוחר לבצע את "Hallelujah" של Alicia Keys. כרגיל הוא עולה עם קסקט וז'קט שחור. מלווים אותה שישיה של זמרי ליווי בלבוש תואם. המבטא שלו השתפר מאז תחילת התכנית. זה לא הביצוע הכי טוב שלו, אבל הוא יציב. לקראת סוף השיר, יוצר ממנו משהו רגיש מאד וקטן. לקח לביצוע לתפוס תנופה. השיר מסיים עם 80%, עם "אדום" מאסף. בנאל מציין שהוא מגיע עם קול שלא מצופה ממנו. אסף חושב שחוסר ההחלטיות וחוסר הביטחון היה ניכר.

next_star7_35_03_raviv_song_i

גאיה בוחרת לבצע את "Wrecking Ball" של Miley Cyrus. היא מבצעת את השיר על הפסנתר. מסביבה הריסות וחומרי בניין. ארט דיירקטינג מעניין. ביצוע מצוין ומאד בוגר. זה כאילו היא מנותקת לחלוטין מהתכנית ומהתחרות. זה ביצוע לא תחרותי מצד אחד, מצד שני הוא כל כך מדויק. היא מסיימת עם 69%. עם "אדום" מקרן וחוסר תמיכה מהקהל. רביב כנר עולה לשלב הבא. גאיה מועמדת להדחה. קרן חושבת שזה היה מעט רדום מידי. איתי סומך עליה.

next_star7_35_05_gaya_song_i

דו הקרב הבא הוא של אור עמרמי ברוקמן מול מורן אהרוני. אור בוחר לבצע את "לך עם האמת שלך" של עדן מאירי. הוא לבוש לבן, מסביבו רקדנים באדום עם מקלות ניאון כחולים. זו בעיקר בחירה מאד נכונה של שיר. המילים חזקות ונוגעות ומשתלבות מאד יפה עם הקול הבוגר והרועד של אור. עם תמיכה מכל השופטים, למעט איתי, הוא מסיים עם 83%. קרן רוצה שהוא יזכה בתחרות. שירי תוהה איך הקהל באירופה יאהב אותו. אסף מחמיא לו שהוא גמיש ויודע לשחק את הסיטואציה לטובתו. איתי חושב שבחירת השיר לא הייתה טובה. לדעתו זה הביצוע הכי חלש שלו העונה.

next_star7_35_08_or_song_i

מורן בוחרת לבצע את "Who You Are" של Jessie J. היא לובשת שמלה שחורה וחולצת תחרה שחורה שקופה. אני לא מבין עד הסוף למה היא בחרה את השיר הזה. זה לא שיר לשלב כה מכריע. הקול שלה צרוד ונשמע שהיא מזייפת, וזאת בהשוואה לביצועים קודמים שלה. זה כנראה הביצוע הקשה שלה ביותר עד כה. ככל שהביצוע עובר, זה נשמע יותר צורמני. היא מסיימת עם 66%, ועם אסף שנמנע מהצבעה. אור עולה לשלב הבא. אסף אומר ששומעים המוזיקליות שלה. איתי חושבת שהיא זמרת ענקית.

next_star7_35_11_moran_song_i

השופטים מחליטים להעביר לשלב הבא את גאיה שאקי. מה שאומר, שמורן אהרוני מסיימת את דרכה בתחרות.

תלת הקרב מתחיל בביצוע של רביב כנר. הוא בוחר לבצע את "גיבור של אמא" של משה פרץ. זה קצת מתקתק מידי. הוא מחזיק את המלודיה, אבל המילים קיטשיות מידי וזה נשמע מלאכותי. הביצוע טוב, אבל השיר לא יושב לו על הקול בצורה מדויקת. הוא חמוד כמו תמיד. אני לא חושב שיש לו יותר מידי סיכויים לצערי. אסף חושב שהוא עשה צמרמורת מהישירות ומהפשטות שלו. איתי חושב שזה היה ביצוע מדהים.

next_star7_35_13_raviv_song2_i

גאיה שאקי בוחרת לבצע את "Love on The Brain" של Rihanna. היא מבצעת את השיר על stool, כשמאחוריה שני מסכים גדולים עם צלליות של רקדנים. ארט דיירקטינג מעולה. הביצוע הקולי, כמו תמיד, בוגר מאד. קרן מציינת את הבגרות שלה לטובה. איתי מציין שהיא שרה את האמת שלה. אסף טוען שהיא כוכבת והמצלמה משוגעת עליה.

next_star7_35_14_gaya_song2_i

אור עמרמי ברוקמן עולה לבצע את "זכיתי לאהוב" של עברי לידר. זו בעיקר בחירה מאד נכונה של שיר. הוא לובש בגדים שחורים, יושב גם הוא על stool, וסביבו חישוקים גדולים בצבעים משתנים. אין מה להגיד, זה נוגע. העיבוד התזמורתי מפואר מאד ומחמיא לו. הביצוע מאופק ונכון מאד. סטטיק חושב שזה היה אחד הביצועים הטובים שהוא שמע. שירי חושבת שהוא כוכב ענק, ושיש לו פוטנציאל לקריירה גדולה. אסף חושב שזה היה "לב" על הבמה.

next_star7_35_15_or_song2_i

שלוש המתמודדים עולים לבמה. השופטים מצביעים. קרן מעניקה 12 נקודות לרביב ו-10 לאור. סטטיק מחליט לתת 12 נקודות לאור ו-10 נקודות לרביב. בנאל מעניק 12 נקודות לגאיה ו-10 לאור. אסף מעניק 12 נקודות לגאיה ו-10 לאור. איתי מחליט לתת 12 נקודות לגאיה ו-10 נקודות לאור. שירי מחליטה להעניק 12 נקודות לאור ו-10 לרביב.  להלן הטבלה אחרי הצבעת השופטים:

Annotation 2020-02-02 212524

הגיע הזמן להצבעת הקהל, להלן התוצאות הסופיות של חצי גמר 2:

Annotation 2020-02-02 212525

אור עמרמי ברוקמן וגאיה שאקי עולים לגמר.

ניתן לצפות בפרקים המלאים כאן, וכאן.

קבלו את 4 הפיינליסטים, אשר אחד מהם יהיה לנציג ישראל באירוויזיון 2020 ברוטרדם:

top4

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.