2020: אוסטרליה – סיקור Eurovision – Australia Decides

ברוכים הבאים לקדם אירוויזיון האוסטרלי! 10 מתמודדים צפויים לעלות על הבמה ולהתמוד על הזכות להיות הנציג השישי של המדינה ברוטרדם. ניתן לצפות בתחרות כאן.

לאחר הפתיח, נכנסים לאולם. ראשונה מופיעה Kate Miller-Heidke עם שירה מאירוויזיון 2019, "Zero Gravity". המנחים Myf Warhurst ו-Joel Creasey מציגים את קייט וחוזרים לבדיחות הגייז, הזכורות לנו מהשנה שעברה. הם מציינים, שקיבלו 600 שירים, אשר צומצמו ל-10, שיתחרו היום בקדם.

השופטים הם: Kate Miller-Heidke, נציגת 2019, Josh Martin, עורך ראשי בחטיבת הבידור של SBS האוסטרלית ויו"ר המשלחת, Paul Clarke, מנכ"ל of Blink TV והמנהל האמנותי של ההופעה באירוויזיון ושל הקדם, Milly Petriella, מנהלת באיגוד האמנים האוסטרלי APRA AMCOS ו-Måns Zelmerlöw, זוכה אירוויזיון 2015.

iOTA – Life – כתבתי על השיר: "השיר נפתח ברקיעות פסנתר וממשיך כשיר בסגנונו של Mika. זה פופ על גבול הגלאם-פופ, עם רפרנסים גם ל-Queen ולמוזיקה בריטית משנות השמונים. זה חביב ומשובב נפש, המלודיה שמחה והאווירה כולה חמימה, אבל המלודיה לא מהודקת מספיק לטעמי, ונשמע כאילו היה לו רעיון, אבל הוא לא עיבד אותו למשהו אפקטיבי מידי. 3/5."
בהופעה החיה: iOTA מופיע בחליפה כחולה נוצצת עם ז'קט שפתוח עד הטבור. הוא מאופר לא בעדינות ושיערו מחומצן. מדובר באקט להט"בי גאה לכל דבר ועניין. קלדנית דמה מרחפת באוויר לבושה בטוקסידו. שנייה מנגנת בחצוצרת גמה עם שמלת תחרה שחורה. הוא נשמע בסדר. הפיל הוא של גלאם, שלא קיבל מספיק גלאם בהופעה. זה כרגע רק בסדר.

Jordan-Ravi – Pushing Stars – כתבתי על השיר: "מדובר במידטמפו עד אפטמפו חביב ופושר. קצת סגנון של One Direction ודומיהם. מלודיה והפקה, שמתכתבים עם מוזיקת פולק, אך הם טין-פופ מודרני יותר מהכל. זה נשמע מוכר, אבל די גנרי. עם זאת, זה יכול להצליח מאד על הבמה, אם מדובר בפרפורמר כריזמטי. 3/5."
בהופעה החיה: הזמר עולה בז'קט לייקרה שחור וכעור. הוא פורט עלי גיטר ומסביבו וידאוארט של כוכבים ומראה אורבני כללי, הכוללת הצצה לבתים של אנשים, ומדמה את הבמה כרחוב בעיר גדולה. המצלמה סובבת סביבו, הוא יורד לתת כיפים לקהל וניכר שהוא נהנה על הבמה. זה קצת סתמי וגנרי למדי.

Jaguar Jonze – Rabbit Hole – כתבתי על השיר: "מדובר באחד השירים המקוריים והמעניינים יותר בקדם. אינדי-פופ-רוק עם השפעות ניינטיזיות מובהקות ופיזמון קליט בצורה בלתי רגילה. הקצב והביט אינטנסיביים מאד וההוק של השיר ממכר. כינורות דרמטיים ועצבניים והרגשה של להקת Garbage במודל 2020. מצוין. 4/5."
בהופעה החיה: אחד השירים המצוינים הערב. היא מספרת שהוא עוסק בפוסט טראומה. היא עולה לבמה עם קוקיות לבנות, חולצה וגרביונים לבנים, אוברול צהוב ונעליים בהדפס נמר. היא יושבת על קוביה צהובה, בתוך חדר צהוב. עבודת המצלמות תזזיתית וכך גם התאורה. היא זוחלת על הקוביה, נשכבת על הגב, ובאופן כללי מתאבדת על השיר. נשמעת מצוין, כועסת ומלאת רגש. היא מפילה את קירות החדר וחושפת את הלהקה שאיתה. הופעה מצוינת.

Jack Vidgen – I Am King I Am Queen – כתבתי על השיר: "בלדת פופ עם השפעת RnB. זו שוב בלדת העצמה ואהבה עצמית משורבטת, לדור ה-Z. יש כאן הרבה רחמים עצמיים, רפרנסים להט"בים ועוד. בסוף השיר הוא עולה לפלצטים ומנסה קצת לחקות את Sam Smith. המנגינה מעט גנרית והתוצאה הסופית אמנם רגשנית במידה, אבל לא משכנעת ולא קומפטטיבית דיה. 3/5."
בהופעה החיה: הוא מספר שהשיר נועד לספר את חוויית החיים שלו ממקום אישי, אחרי שכל החיים אחרים אמרו לו מה הוא ומי הוא. הוא לובש שמלה מסמורטטת בשחור. מאחוריו זמרי ליווי ורקדן בחולצות שקופות. הם עומדים בין קונסטרוקציות, שאמורות לדמות מה בעצם? כתרים? זה לא ברור. הביצוע הקולי טוב, וזה אפקטיבי יותר ממה שחשבתי על הבמה, בוודאי יותר משני השירים הראשונים. עם זאת, היה אפשר קצת למנן את כמות הפלצטים.

Vanessa Amorosi – Lessons of Love – כתבתי על השיר: "מדובר בבלדת פופ-רוק אמצע הדרך, עם הפקה כבדה. כבדה מאד אפילו. חובבים הישוו את הסגנון המוזיקלי לזה של Milery Cyrus. ל-Amorosi עדיין יש קול גדול, אבל השיר, למרות שיש בו חלקים חזקים, לא בולט יותר מידי. 3/5."
בהופעה החיה: על הבמה רכב הפוך אחרי תאונת דרכים. Amorosi שכובה לידו וזוחלת על הבמה, מדמה עצמה כשורדת התאונה. הפיזמון צעקני מידי. היא לובשת אאוטפיט בבורדו נוצץ וכמה גלימות, אותן היא פושטת במהלך ההופעה. יש לי הרגשה שהשופטים יעופו עליה, במיוחד Zelmerlöw. גשם שוטף את הוידאוארט ואותה, בעודה צורחת שוב ושוב את הפיזמון.

המנחה מציין שהוא לא ראה תאונת דרכים כה יפה מאז ההופעה של מדונה בתל-אביב. הייתי חייב לציין זאת.

Diana Rouvas – Can We Make Heaven – כתבתי על השיר: "השיר הוא פופ-מידטמפו המנוני, אך לא מעניין בעליל. יש עלייה בדרמה לקראת סוף השיר, שלא מוסיפה הרבה. המלודיה רזה, במיוחד של הפיזמון. חובבים השוו את סגנון השיר לזה של Emeli Sandé, ואת קולה של Rouvas לזה של Jesse J. השפעות של מוזיקת גוספל, אך נשמע שהיא לוחצת חזק מידי, אולי להסוות על השיר החלש. 2/5."
בהופעה החיה: Rouvas בשמלת טורקיז שמתאימה לשטיח האדום. עומדת על בימה קטנה, בתוך חישוק אדום גדול. חישוקים שצבעים שונים בוידאוארט, המשתנה למראה יותר חללי. היא לא יורדת מהבמה ונותנת את אחת ההופעות הווקליות החזקות של הערב. השיר עדיין חלש, אבל עולה אצלי ל-3/5.

Mitch Tambo – Together – כתבתי על השיר: "האינטרו זרק אותי להונגריה 2005. השיר מושר באנגלית וב-Gamilaraay, שהיא אחת השפות הילידיות באוסטרליה. מדובר בהמנון מיושן למדי וקיטשי. המילים קלישאתיות, מדברות על אחווה ושלום. עוד פופ מידטמפו, שנשמע כמו קלישאה על שירי אירוויזיון ויותר מתאים להיות שיר פתיחה או נעילה של אולימפיאדת חורף נשכחת. 2/5."
בהופעה החיה: Tambo עולה בטייק מודרני על לבוש מסורתי. זה מביך לצפייה והאזנה, כמעט כמו בסטודיו. הוא עושה רושם של חובבן. סביבו ארבעה רקדנים מקפצים, אבל שום דבר לא יציל את השיר הזה. הוא מזייף בלי סוף.

Casey Donovan – Proud – כתבתי על השיר: "השיר נפתח באופן שמזכיר קצת את אוסטריה 2014, ושירי ג'יימס בונד לסוגם. בלדת פופ סטנדרטית, תזמורתית, מפוארת משהו מבחינת העיבוד. מדובר בשיר דיסני, קיטשי למדי. התמה היא התגברות על מכשולים והעצמה עצמית. ל-Donovan קול גדול ומלא נשמה, אבל ההרגשה היא של פאוור בלאד משנות התשעים. מיושן וקלישאתי. 2/5."
בהופעה החיה: הופעה ווקלית מרשימה מאד ל-Donovan. היא לובשת שמלה שחורה נוצצת עם מחשוף עמוק ושסע בשמלה. השיר קלישאתי נורא, אבל היא זוכה לנקודות על הופעה חזקה, פשוטה ויציבה. 

Montaigne – Don't Break Me – כתבתי על השיר: "בלדה עד מידטמפו, אינדי-פופ, עם הפקה עדכנית ומלודיה נחמדה, אם כי לא זכירה במיוחד. הפיזמון כבר יותר קליט וקל לעיכול, אבל כמו השיר של Jack Vidgen, יש כאן הרגשה של שיר שנכתב ברגע האחרון. זה נחמד וראוי להערכה, אבל היה אפשר להתאמץ אולי קצת יותר? 3/5."
בהופעה החיה: Montaigne עולה בחליפת ליצן עם שיער סגול עם חמש רקדניות בסגול גם כן. היא נשמעת נורא למדי וסובלת מעבודת מצלמות קשה, שנדחפת לה לפנים ולא מחמיאה לה. זה עדיין אחד השירים היותר סבירים הערב, אבל ההופעה הווקלית קשה וההעמדה מבולגנת. הרקדניות קופצות סביבה, כמו גם המצלמה.

Didirri – Raw Stuff – כתבתי על השיר: "בלדת אינדי-רוק קטנה ומקסימה. את השיר הוא מקדיש לרייצ'ל, מישהי שאנו לא יודעים את מקומה בחייו. המילים חידתיות וגורמות לך לתהות על מערכת היחסים ביניהם. יש משהו מאד עצוב בשיר, אבל גם מאד אופטימי. זה שיר פשוט, בריטפופ למתחילים, אבל אפקטיבי מאד, חשוף. אחד השירים היותר טובים שיצא לי לשמעו בעונת הקדמים הנוכחית. 4/5."
בהופעה החיה: הביצוע כצפוי הוא על פסנתר. הוא מופיע עם שיער פזור וחולצה מכופתרת בצבע תכלת. המסך מתפצל להראות לנו את ה-Raw Stuff של הטבע. ביצוע מקסים, גם ווקלית וגם בהעברת האמוציות של השיר. באמת אחד השירים היותר יפים ואמיתיים שיצא לי לשמוע העונה, והכי יפה הערב. 

להלן דירוגי לשירי הקדם לאחר, המתעדכן לאחר ההופעות:

  1. Didirri – Raw Stuff
  2. Jaguar Jonze – Rabbit Hole
  3. iOTA – Life
  4. Montaigne – Don't Break Me
  5. Diana Rouvas – Can We Make Heaven
  6. Jack Vidgen – I Am King I Am Queen
  7. Jordan-Ravi – Pushing Stars
  8. Casey Donovan – Proud
  9. Vanessa Amorosi – Lessons of Love
  10. Mitch Tambo – Together

מופע הביניים הראשון להערב שייך ל-Måns Zelmerlöw וכמובן לשיר עמו זכה בתחרות לפני 5 שנים, "Heroes".

לאחר מכן, נציגת אוסטרליה 2016, Dami Im, עם השיר "Marching On".

ועכשיו הגיע הזמן לדואט של השניים עם "Walk with Me".

בראיון שלאחר מכן, Dami Im מספרת כי בחרה כי להשתתף בקדם האוסטרלי ב-2021, לקול תשואות הקהל.
הגיע זמן התוצאות. המנחים מזמינים את Jon Ola Sand לבמה לצלילי "Rise Like a Pheonix". למה היה צריך את זה?
השופטים מעניקים את מרב הנקודות שלהם ל-Montaigne:

Annotation 2020-02-08 140318

הגיע זמן להצבעת הקהל. Casey Donovan נמצאת ראשונה אצל הקהל, אבל זה לא מספיק לה כדי לנצח:

Annotation 2020-02-08 140319

בהצלחה ל-Montaigne ולאוסטרליה ברוטרדם!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.