2020: לטביה – סיקור Supernova

אמש נערך הקדם הלטבי, ה-Supernova. רק 9 שירים, שנבחרו על ידי ועדה, התמודדו בקדם, והקהל הכריע.

מנחי התחרות, Toms Grēviņš, Ketija Šēnberga ו-Beāte Bērziņa, פותחים את הערב. הם מציגים את שופטי התחרות, שלא מצביעים, אלא רק מחווים את דעתם: Artis Dvarionas הלטבי, Mārju Merivo-Parro האסטונית, Gerūta Griniūte הליטאית ו-Petri Mannonens הפיני. אחרי קליפ פתיחה ארוך למדי, המציג את הרגעים הזכורים מהקדם הלטבי לדורותיו, התחרות מתילה.

Seleste – Like Me – בגרסת הסטודיו: "נציגת הדור החדש ב-Supernova. כמו דבר שקשור בדור החדש, גם זה בעל מלודיה עצלה ועיבוד פולקי תואם. קולות אופראיים מעטרים את הפיזמון, אבל ההרגשה היא שהשיר לא סוחב, שטוח משהו. הפוטנציאל שם, רק צריך, ובכן… יותר מאמץ. 3/5."
בהופעה החיה: היא ישובה על מגבר, לובשת חולצת בטן בבז' וירוק עם צווארון גולף, עליונית שחורה ומכנסיים ירוקים בגזרה גבוהה. היא קמה ומתחילה להסתובב סביב המגבר, מסתתרת מאחוריו וכו'. ההופעה הווקלית סבירה, עד שהיא צריכה לעשות פלצטים. היא עושה פרצופים כועסים ונעה בחוסר טבעיות. שום דבר שם לא מבושל מספיק.

Petri Mannonens מברך אותה על היותה הזמרת הצעירה בתחרות. הוא חושב שהשיר הוא Easy Listening, המתאים לפסקול מוזיקלי. הוא לא בטוח איך זה יתאים לבימת האירוויזיון, אבל אולי זה יעבוד. Gerūta Griniūte נהנתה מהשיר. היא הייתה עובדת על ההגייה.

DRIKSNA – Stay – בגרסת הסטודיו: "השיר מתפתח בבית, ואז מגיע לפיזמון הגנרי והמאד משעמם. הריף של הגיטרה מדבק, אבל השיר חלש ולא מחזיק את כל השלוש דקות. צר לי. 2/5."
בהופעה החיה: הוא לובש שחורים, גם הוא עם צווארון גולף וצעיף זמש בצבע בורדו. עמו ארבע זמרות ליווי במיני שחור. את הבמה שוטפים אורות כחולים, גם מהוידאוארט. הקול שלו לא הכי נעים לשמיעה, והשיר חלש מאד. שום דבר בהופעה לא מציל אותו.

Petri Mannonens מציין שהוא זמר יוצר מוכשר. הוא רצה שהשיר יתפתח יותר לקראת הסוף. Gerūta Griniūte חשבה שהיה בשיר אנרגיה חיובית, היא חושבת שההופעה הווקלית הייתה טובה. Mārju Merivo-Parro חושבת שהשיר כתוב לפי כל החוקים של שיר פופ טוב, אבל אולי היה שם יותר מידי סוכר ומתוק ומעט מידי טעמים אחרים.

Katrīna Bindere – I Will Break Your Heart – בגרסת הסטודיו: "תואמת Elina Born בחצי שיר. ההרגשה היא של שיר חצי עשוי, אבל עם פוטנציאל. יש מלודיית פופ-אינדי א-לה Lana Del Rey, היא נראית מצוין ויודעת מה לעשות עם הקול שלה. השיר חייב לעבור שדרוג רציני ולקבל יותר נפח. לקראץ סוף השיר יש חזרה על הפיזמון, וזה עוד משהו שצריך להיפטר ממנו. 3/5."
בהופעה החיה: ההופעה מתחילה בבמה חשוכה. המצלמות הנעות בין צילום הצללית שלה לבין צילום ידה. זה מושך תשומת לב. היא לובשת מה שנראה כמו כותונת לילה בצבע בז'. הבמה אפופת עשן. בברייק בין הפיזמון לבית, דמותה הופכת לשחור-לבן. היא מנסה למכור תדמית סקסית, אבל המבטא לא שם, וגם הקול שלה נשמע חלש.

Gerūta Griniūte חשבה שהשיר מעט מונוטוני, אך המבצעת משכנעת. Mārju Merivo-Parro קיבלה וייב של אירוויזיון, אבל חושבת שהיא לא צריכה לנסות להיות סקסית כל הזמן. Petri Mannonens מציין שהשיר היה אחד החביבים עליו בגרסת הדמו, אבל חושב שהיא צריכה לתבל את ההופעה.

Edgars Kreilis – Tridymite – בגרסת הסטודיו: " Kreilis עם עוד פופ מיד-טמפו גנרי ולא מרשים, שכנראה ייכנס לקדם. הוא ווקליסט סביר ויודע להופיע. השיר עובר חלק בגרון, גם אם לא מרשים יותר מידי. זה חמוד, מופק כאלקטרו-פופ מועדוני עגמומי משהו. סביר, אך לא הרבה מעבר לכך. 3/5."
בהופעה החיה: הוא עולה בחולצה שחורה וז'קט לבן. המצלמה חותכת מתצלומי תקריב לצילומים שונים של הבמה. עמו ארבעה זמרי ליווי והאורות הלבנים והכחולים בוידאוארט עובדים שעות נוספות. משהו באנרגיה לא שם ולא מחזיק את השיר.

Mārju Merivo-Parro חושבת שזה נשמע טוב יותר מהסטודיו. לדבריה, הוא חייב לוודא, שזמרי הליווי לא גונבים לו את הפוקוס. רגשית, היא לא הרגישה את השיר. Petri Mannonens חושב שזה שיר פופ טוב, אבל לא הכי טוב שלו. הוא מחמיא לו שהוא פרפורמר כריזמטי. Gerūta Griniūte אומרת שהוא מזכיר לה את Donny Montell הליטאי. היא אוהבת את השיר, אבל הייתה עובדת על ההגייה.

Katrīna Dimanta – Heart Beats – בגרסת הסטודיו: "זה שיר כיפי, קיצבי, אך אקוסטי, פולקי-משהו. האווירה היא שמחה וכפרית ו-Dimanta משתמשת בקולה הגרוני בשיר. חמוד מאד. 3/5."
בהופעה החיה: היא עולה בדמות כלה בבוקר שאחרי חתונתה. שני גיטריסטים מתעוררים ומפהקים. ההופעה הומוריסטית וטיפשית. בפימזון נכנס הוידאוארט הצבעוני ושני רקדנים. זה שיר שלא תופס עד הפיזמון, ועד שהוא מגיע, נדמה שכבר מאוחר מידי. עדיין, מדובר בשיר ובהופעה כיפיים.

Gerūta Griniūte אהבה את האנרגיה, פחות אהבה את ההתחלה בקטן. Petri Mannonens מציין שלא היו לו ציפיות גבוהות, אבל הוא חשב שההופעה הייתה נהדרת, ובטוח שזה יעבוד באירוויזיון. הוא חושב שזה היה קצר ולעניין. Mārju Merivo-Parro חושבת שזה שיר שאוהבים או לא. זה אמנם קליט, אבל היא חושבת שהשיר פשוט מידי, ואולי היה צריך יותר רצינות ופחות אירוניה.

Miks Dukurs – I'm Falling for You – בגרסת הסטודיו: "מדובר בבלדת רוק רוך עם השפעות בלוז. זה מקסים, קטן, שלם. כן, זה מאד אמריקאי, אבל Dukurs נשמע מאד מחובר לשיר ולעצמו. השיר עצמו מעובד בעדינות ונשמע כמו בלדת אינדי רומנטית של זמר במועדון. מצוין. 3/5."
בהופעה החיה: בלדה פשוטה המבוצעת בפשטות. הוא לובש חולצה מכופתרת שחורה עם ציורים של עיגולים לבנים ושחורים + ז'קט שחור. הוא לבד על הבמה, ובוידאוארט, מה זה? כוכבים? זיקוקים? סופרנובה? בכל מקרה, זה עובד יפה, זה אסתטי והוא נשמע מצוין.

Petri Mannonens חושב שיש לו קול נהדר והוא כריזמטי, אבל השיר היה מרדים. Mārju Merivo-Parro חושבת שזה מיוחד כשהיוצרים מבצעים את שיריהם על הבמה. היא חושבת שהוא יצר רגע משלו על הבמה. Gerūta Griniūte חושבת שזה יכול להתאים כפסקול לסרט, אבל היה חסר לה חומר ויזואלי.

ANNNA – Polyester – בגרסת הסטודיו: "היא נראית כמו סטודנטית, שנקלעה בטעות לתחרות. והיא שרה שיר על טישרטים… לפחות היא לבושה בפוליאסטר, כמו שהשיר מחייב. אני מחבב את זה, זה אינדי-פופ מטופש ויומרני. היא כתבה את השיר בעצמה וזה נשמע ככה. אין לזה שום סיכוי להגיע לקדם, אבל יש לזה פיזמון קליט ומגניב וסיכוי להיהפך לקאלט. 3/5."
בהופעה החיה: היא לובשת חולצה לבנה פשוטה וז'קט ג'ינס אפור. לצידה טישירטים תלויים. בכל זאת, שיר על פוליאסטר. היא לבדה על הבמה, וההופעה כולה נראית מאד כמו האודישן שלה. היא מתחילה לזרוק את החולצות לקראת סוף השיר, ואחת מהן נתקעת על המצלמה… רגע לדורות.

Mārju Merivo-Parro חושבת שהיא מרעננת. מבחינת העיבוד, זה השיר המודרני ביותר הערב עד כה. היא חושבת שיש לה הכל, ומשווה אותה לדמויות הנשיות בסדרה "חברים". Petri Mannonens מסכים שזה השיר המודרני ביותר עד כה. הוא מזכיר את Billie Eilish כרפרנס. שניהם משבחים את המסר שהיא מביאה בשיר. זה השיר היחיד שהתנגן לו בראש בדרך לריגה היום. Gerūta Griniūte רצתה שזה יתפתח יותר.

Bad Habits – Sail with You – בגרסת הסטודיו: "זה פולק אמריקאי, שכבר שמענו וראינו. הם לבושים במיטב אפנת הפולק ונשמעים אמריקאים, אבל השיר עצמו חסר ייחוד. Mumford & Sons ודומיהם יצאו עם שירים דומים, והנוכחי אינו בולט בשום צורה. הקול של הסולן מעניין, אך מעיד על חוסר אותנטיות. באמצע השיר, הוא משנה קצב והופך לפחות כאסחיסטי ויותר מלודי. זה חביב, אבל אני מפחית לו נקודות על מאמץ יתר 3/5."
בהופעה החיה: כנראה הזמר הנאה ביותר על הבמה הערב. חברי הלהקה לובשים חולצות מכופתרות בצבעים וסגנונות שונים. כולם חובשים מגבעות. הכריזמה של הסולן חזקה והוא מוכר את השיר, למרות שאני מתקשה להבין על מה הוא שר, עם המבטא האמריקאי המאומץ. השיר מתפתח ויש דרמה, מה שבטח ירצה את השופטים.

Gerūta Griniūte אהבה את זה, היא חושבת שהוא תפס את תשומת ליבה כי שינה סגנונות. היא הרגישה שהוא סיפר סיפור. Mārju Merivo-Parro חשבה שזה הרגיש כמו הופעה של הלהקה, אבל לא בטוח שזה יעבוד באירוויזיון. Petri Mannonens חשב שהם הגישו את השיר בהצלחה, אבל השיר עצמו נשכח.

Samanta Tīna – Still Breathing – בגרסת הסטודיו: "חביבת חובבים, ולו בשל העובדה שמדובר בזמרת שניסתה שוב ושוב עם שירים גרועים, ופתאום הפתיעה בשיר… לא רע. זה Soul-אלקטרוני עם מוטיבים של מוזיקת אינדי ודאבסטפ. המון סגנונות מעורבבים בשיר אחד. בקליפ המושחז שהיא שחררה זה עובד, על הבמה רואים את הבלאגן. זה לא רע, אבל יש לי הרגשה שזה יהיה כישלון קולוסאלי. החובבים מחבקים אותה מהרגע שהשיר יצא. אני צופה טופ 3 ללא ניצחון. את השיר הלחינה בעצמה למילים של Aminata הידועה לכל. 3/5."
בהופעה החיה: הפייבוריטית הגדולה עולה באאוטפיט אדום בעל הרבה תנועה ודרמה. המלוות בבגדי גוף שחורים, מסכות כחולות ונוזל לניקוי חלונות בורוד. ווקלית היא מוכרת את השיר. היא והמלוות רוקדות בטירוף. המצלמה תזזיתית והצבעים אדום ולבן שולטים על הבמה. זו ההופעה הכי מושכת תשומת לב מבין ההופעות הערב.

Petri Mannonens אומר שהשיר נשמע לו מוזר בתחילה, וחשב שהוא מיושן מבחינת הפקה, אבל האנרגיה בהופעה, השירה והכריזמה שלה עשו את ההבדל. לדעתו זה יפציץ ברוטרדם. Mārju Merivo-Parro חושבת שהבמה קטנה עליה. היא לא יודעת האם השיר יבלוט באירוויזיון. Gerūta Griniūte חושבת שהשיר יהפוך ללהיט בליטא (השופטת היא ליטאית). היא מחמיאה לה על הקול והאישיות האמנותית.

להלן דירוגי לשירי הקדם, לאחר הצפייה בהופעות החיות:

  1. Miks Dukurs – I'm Falling for You
  2. ANNNA – Polyester
  3. Katrīna Dimanta – Heart Beats
  4. Samanta Tīna – Still Breathing
  5. Katrīna Bindere – I Will Break Your Heart
  6. Edgars Kreilis – Tridymite
  7. Bad Habits – Sail with You
  8. Seleste – Like Me
  9. DRIKSNA – Stay

הקווים נפתחים להצבעה. לאחר חזרה מהפסקה, אנו מקבלים מבט על נתוני ההצבעה עד כה:

Annotation 2020-02-09 231434

איך למיין שירים לתחרות? בזה עוסק הקטע הבא:

הקווים נסגרים. השופטים חוזרים לדברים אחרונים. Petri Mannonens חושב שלאירוויזיון הוא היה שולח את Samanta Tīna או ANNNA. מבחינת רלבנטיות לשוק הבינלאומי הוא מציין את ANNNA ו-Seleste. עוברים ל-Mārju Merivo-Parro. היא מציינת את ANNNA כמי שיש לה נוכחות בינלאומית. היא מצטערת שלא שמענו הערב שירים בלטבית. Gerūta Griniūte מציינת כי אהבה את Samanta Tīna, Miks Dukurs ו-ANNNA.

הגיע זמן תוצאות:
מקום 9 – DRIKSNA
מקום 8 – Katrīna Bindere
מקום 7 – Edgars Kreilis
מקום 6 – Seleste
מקום 5 – Bad Habits
מקום 4 – Miks Dukurs
מקום 3 – ANNNA
מקום 2 – Katrīna Dimanta
מקום 1 – …

Samanta Tīna

ניתן לצפות בתחרות המלאה כאן.

בהצלחה ל-Samanta וללטביה ברוטרדם!

תגובה אחת הוסיפו את שלכם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.