2020: ליטא – סיקור Pabandom iš naujo! – חצי גמר 2

חצי הגמר שני של הקדם הליטאי, הלא הוא ה-Pabandom iš naujo!
מאחורינו 3 תכניות טרום גמר וחצי גמר אחד. בטרומי הגמר התמודדו 36 שירים, ומתוכם 18 העפילו לחצאי הגמר, על פי הצבעת השופטים והקהל. מחצי הגמר הראשון, העפילו 4 שירים לגמר. הערב יתחרו 8 שירים נוספים, 4 מתוכם יעפילו לגמר, בעוד 4 האחרים יסיימו את דרכם בתחרות. במקרה של שוויון, הצבעת השופטים היא זו שתכריע את הכף. Evgenya Redko עם שירה "Far" הייתה אמורה להשתתף בחצי הגמר הנוכחי, אך פרשה עקב פריצת דיסק.

את הערב פותחים המנחים, Gabrielė Martirosianaitė ו-Giedrius Masalskis. המנחה מאחורי הקלעים היא נציגת 2018, Ieva Zasimauskaitė. חמשת השופטים הערב הם Ramūnas Zilnys, Jievaras Jasinskis, Gerūta Griniūtė, Giedrė Kilčiauskienė ו-Leon Somov.

התחרות מתחילה…

Meandi – DRIP – בטרום הגמר ציינתי: "השיר נפתח בצלצול טלפון. Meandi עונה לטלפון הצהוב וממשיך בראפ. הוא לבוש בצהוב וכחול, הקלידן בצהוב מלא. זה ראפ-טראפ, זה לא רע. יש לו את המבטא הטוב ביותר מבין משתתפי הערב עד כה. זה משעשע וקליל, קצת רפטטיבי, הפקה שקצת יצאה מהאפנה, אבל זה עובר. 3/5."
בהופעה החיה: ההופעה החיה זהה לזו שבטרום הגמר. הוא מלווה הפעם על ידי זמרת ליווי, שזוכה לקצת זמן מסך. יש משחק עם מסך מפוצל, שצולם מראש. הופעה טובה מאד, זורמת, לשיר חמוד וזורם.

Ramūnas Zilnys חושב שהופעה טובה צריכה להראות טוב, אפילו אם יש תקלות בשידור, וככה טובה הייתה הופעתו של Meandi. השופט Leon Somov החמיא לו על כישורי הראפ.

Petunija – Show Ya – בטרום הגמר ציינתי: "השיר נפתח בצלילי אלקטרו ואמביינט, זה מאד שונה ואינדי… היא לובשת שמלה אפורה פוסט-מודרנית. זה מאד יומרני, שיר של מועדוני היפסטרים לחמם את האווירה, אבל לא משהו שממלא במה. מלודית זה רפטטיבי, גם אם מוערך. היה ראוי להשאיר בליטאית. הפיזמון, הממאן להגיע, נשמע כבר יותר כמו היפ-הופ וזה שילוב לא טבעי באזני המאזין. כמו גם המשפט "We're making Lithuania famous". אוקיי. 3/5."
בהופעה החיה: Petunija שינתה את המראה, למשהו יותר חם, שמתכתב עם אופנת Fאנק ופחות עם אפנת מועדונים. היא לובשת שמלה סגולה מנצנצת וז'קט אדום, שיערה האדום פזור, והיא משדרת משהו יותר טבעי ממה ששידרה בטרום הגמר. המלוות, בשמלות מיני שחורות, סובבות אותה ומנסות לתת בגרוב, אבל זה יוצא חובבני.

Ramūnas Zilnys לא יודע אם היא מוכנה לאירוויזיון עדיין. לדבריו, זה נראה כמו חבורה של בנות, שיצאו לבלות בערב.

Germanas Skoris – Chemistry (Breaking Free) – בטרום הגמר ציינתי: "זה רוקנרול או פופ אלטרנטיבי, עם גיטרות חשמליות דומיננטיות. בפיזמון קולו עולה לפלצטים. המלודיה לא רעה, אבל המילים טיפשיות, המבטא מיותר וכך גם תנועות הידיים המוזרות שהוא עושה. אודה כי זה קליט וזכיר. 3/5."
בהופעה החיה: הוא לובשת חולצה שחורה מכופתרת עם פרחים בורוד חיוור. הוא נפטר מהתנועות המוזרות. השיר נשמע יותר אורגני, ונראה יותר מגניב על הבמה. הוא מאופק במידה, מה שמעורר יותר עניין אצל הצופה. עם זאת, זה די ברור שתם זמנו בתחרות.

Leon Somov החמיא לו על הרוקריות שהוא הכניס לתחרות.

Moniqué – Make Me Human – בטרום הגמר ציינתי: "הביצוע הקולי מצוין וגם הכריזמה שלה היא משהו, שאין לאף אחד שמתמודד מולה הערב. השיר עצמו הוא בלדת אינדי-פופ חביבה מאד, שזקוקה למספר האזנות, או להופעה עם קונספט מעט שונה. זה קצת ניסיון לעשות Sia, אבל זה עובד לא רע. ווקלית היא חיה. 3/5."
בהופעה החיה: ההופעה החיה זהה לחלוטין זו בטרום הגמר. עבודת המצלמות מבוימת יותר. Moniqué באה מוכנה, אם מה שהיא מאמינה שיכול להיות השיר שלה לאירוויזיון 2020. היא האמן הגדול ביותר בקדם הליטאי השנה. בעלי צעק לי מהחדר השני, שזה שיר יפה, שזה כנראה אומר הרבה, כי מדובר במישהו שלא מת על האירוויזיון. היא נראית מצוין, נותנת את הנשמה על הבמה. לפני הערב, היא איימה שאם לא תזכה, לא תחזור עוד להתחרות בקדם.

לדברי השופטים, היא הכי מוכנה לאירוויזיון מכל המתמודדים.

Rokas Povilius – Vilnius Calling – בטרום הגמר ציינתי: "זה יומרני מאד. מין פולק-רוק-בלוז, שמנסה להישמע אמריקאי. המילים ביקורתיות לגבי האירוויזיון, מה שגורם לך לתהות מדוע הוא הגיש שיר מלכתחילה. זה מביך לצפייה, כי זה מנסה נורא להיות אדג'י. אני מניח שבשביל זה קיים הקדם הליטאי. המלודיה מזכירה קצת את "What's Goin On" של 4 Non Blondes. מקבל ממני 2/5."
בהופעה החיה: עבור חצי הגמר, הוא שינה את מלבושיו לחליפה מסמורטטת עם עניבה רפויה. הוא מתחיל את ההופעה בישיבה על הבמה. רק לאחר מכן הוא קם ולוקח את הגיטרה. על המסך נקודות אירוויזיונית וכותרת השיר "Vilnius Calling". תם זמנך, ידידי.

Monika Marija – If I Leave – בטרום הגמר ציינתי: "… מדובר בבלדת בלוז-פופ-קאנטרי חזקה, מודרנית, לא מן הנמנע שהפעם זה שלה. אני לא חושב שזה יכול לעשות משהו מדהים באירוויזיון, אבל יש לה סיכוי לא מבוטל לזכות בקדם. הגשר נשמע כמו "Turning Tables" של Adele. היא עצמה לבושה בשמלת מיני סגולה סיקסטיזית ומלא תוספות שיער. זה לא רע. 3/5."
בהופעה החיה: ההופעה זהה למדי לזו בטרום הגמר. החצאית קוצרה, המחשוף העמיק, אבל כל השאר נשאר זהה. זה אפקטיבי, מוכר מספיק, מתכתב עם הרבה מאד שירים שאנחנו מכירים. היא פרפורמרית מאד טובה. אם היא לא תסיים בטופ 3 בגמר, אהיה מופתע.

Leon Somov מציין את Monika Marija כפרפורמרית הטובה של הערב.

Andy Vaic – Why Why Why – בטרום הגמר ציינתי: "זה אינדי-פולק היפסטרי, עם אלמנטים אלקטרוניים כבדים. החזות הגיקית שלו מגניבה ותורמת מאד לאפיל של השיר. מזכיר קצת את Daði Freyr Pétursson האיסלנדי. הוא גם רוקד כמו גיק, מה שהופך אותו לעוד יותר חמוד. זה השיר הכי קליל וחמוד שהיה עד כה. 3/5."
בהופעה החיה: הוא החליף בגדים מטרום הגמר, וכעת לובש טישרט שחורה, מכנסיים סגולים וז'קט אפנתי בלבן,בז' וסגול. הוא נראה מצוין. הוידאוארט הוחלף בתמונת פניו ושלל צבעים זרחניים. שני רקדנים בחליפות תכולות רוקדים לצידו. זה מצוין, אבל לליטא אין האומץ לשלוח משהו כזה היפסטרי ונועז.

The Backs – Fully – בטרום הגמר ציינתי: "השיר הוא בלדת רוק רך/פופ-ג'אז, עם עוגב שמנגן ברקע. הבנות לבושות שחורים ומגבעות שחורות תואמות. הן מזכירות את Wilson Phillips בסגנון, וגם מנסות לחקות את סגנונן הווקלי במעט. השיר לא לגמרי רע, אבל מעט משעמם, צפוי ונע במעגלים. 3/5."
בהופעה החיה: ההופעה כמעט זהה לזו בטרום הגמר. אני חושב שהן החליפו את המגבעות, אבל הסטייל נשאר זהה. מוזיקלית, זה אחד השירים הפחות מרשימים הערב. נגינת עוגב מלווה אותן ומהווה את העוגן המרכזי של השיר. ווקלית, הן נשמעות מצוין, יציבות, הרמוניות מאד.

הגיע זמן תוצאות. תחילה הצבעת השופטים:

תמונה6

והצבעת הקהל:

תמונה7

קולות הקהל והשופטים מתורגמים ל-1-8, 10 ו-12 ובסיכומם מתקבלות התוצאות הבאות, כאשר העולים לשלב הבא מודגשים:

 1. Monika Marija – 22
 2. Moniqué – 22
 3. Meandi – 14
 4. The Backs – 14
 5. Germanas Skoris – 12
 6. Rokas Povilius – 12
 7. Petunija – 7
 8. Andy Vaic – 7

דירוגי האישי לשירי חצי הגמר הוא כדלקמן:

 1. Andy Vaic – Why Why Why
 2. Meandi – DRIP
 3. Moniqué – Make Me Human
 4. Monika Marija – If I Leave
 5. Germanas Skoris – Chemistry (Breaking Free)
 6. The Backs – Fully
 7. Petunija – Show Ya
 8. Rokas Povilius – Vilnius Calling

ניתן לצפות בתכנית המלאה כאן. בשבת הקרובה ייערך הגמר!

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.