2020: עדכון – 88 ימים לאירוויזיון

אירועי השבוע הקרוב (16-22/02/20)
* 16/02 – poland פולין: Szansa na Sukces – טרום גמר 3.
* 16/02 – france צרפת: חשיפת השיר.
* 17/02 – belgium1 בלגיה: חשיפת השיר.
* 22/02 – slovenia סלובניה: EMA.
* 22/02 – portugal פורטוגל: Festival da Canção – חצי גמר 1.
* 22/02 – sweden שבדיה: Melodifestivalen – טרום גמר 4.
* 22/02 – ukraine אוקראינה: Vidbir – גמר.

eurovision_heart כללי
* Nikkie de Jager, הלא היא NikkieTutorials, הוכרזה כמנחת האונליין של התחרות. היא תנגיש את התחרות לצופים בה באינטרנט, תקליט סדרת ראיונות עם המשתתפים שיועלו ליוטיוב, תדווח מהשטיח האדום, ותיקח חלק בכל שלושת מופעי האירוויזיון. מקור.
* ה-EBU חגג השבוע 70 שנים להיווסדו. לאור המאורע הוא עורך תחרות ומבקש מהציבור לשלוח גרסאות משלו ל-"Te Deum", הנעימה הידועה של התחרות. הפרס לזוכה הוא זוג כרטיסים לאירוויזיון, שהות בליל התחרות במלון ברוטרדם והחזר הוצאות נסיעה. מקור.
* גם השנה התחרות תשודר בקנדה בערוץ OMNI.

austria אוסטריה
השיר צפוי להיחשף ב-4/03. מקור.

ukraine אוקראינה
מחר צפויים להופיע במופע הביניים של חצי הגמר, The Hardkiss, Benny Cristo ו-Sophia Ivanko.

azerbaijan אזרבייג'ן

בניגוד לשמועות, Eurovoix מדווח כי הצמד Rauf & Faik לא קיבל פנייה מהטלוויזיה המקומית לייצג את המדינה באירוויזיון.

italy איטליה
בראיון שנערך לזוכה פסטיבל סנרמו, Diodato, הוא ציין שהומלץ לו לתרגם את השיר לאנגלית, אך הוא מעדיף להשאיר אותו באיטלקית.
פרופסור ומורה ללטינית מתח ביקורת על מילות השיר של Riki באינסטגרם. בתגובה כתב לו הזמר שהוא "יפה וחכם, בעוד המורה הוא מתרומם מתוסכל". אחרי תגובה חריפה של הגולשים ומעריצי הזמר, הוא מחק את התגובה. מקור.

armenia ארמניה
נחשף סדר ההופעות בקדם הארמני, שייערך מחר:

  1. Agop
  2. Karina EVN
  3. Music Hayk
  4. ERNA
  5. EVA Rida
  6. Athena Manoukian
  7. Gabriel Jeeg
  8. Sergey and Nikolay Arutyunovs
  9. Miriam Baghdassarian
  10. Vladimir Arzumanyan
  11. Arthur Aleq
  12. TOKIONINE

ההצבעה תהיה 33.33% על ידי צוות שיפוט בינלאומי, 33.33% על ידי צוות שיפוט של רשות השידור ו-33.33% הצבעת הקהל על ידי SMS.

estonia אסטוניה
במופע הביניים של חצי הגמר השני יופיעו Black Velvet, להקת בנים משנות ה-90, שעשתה קאמבק. בנוסף, תהיה מחרוזת להיטי אירוויזיון ו-Eesti laul בביצוע Kaire Vilgats, Dagmar Oja ו-Rolf Roosalu.

bulgaria בולגריה
שני שירים נותרו במירוץ, אחרי שנערכו קבוצות מיקוד. השירים קיבלו מספר נקודות דומה. אחד נחשב יותר מסחרי, והשני נחשב "מיוחד", לפי מילותיה של Victoria, נציגת המדינה.

belgium1 בלגיה
השיר הבלגי לאירוויזיון צפוי להיחשף ב-17/02, בתחנת הרדיו MNM ב-08:25 בבוקר שעון ישראל.

germany גרמניה
החשיפה הגדולה שהובטחה לנו היה המידע שכבר ציינתי לפני מספר שבועות, כי חשיפת הנציג והשיר תהיה ב-27/02. הבחירה נעשתה על ידי צוות שיפוט ופנאל בן 100 אנשים. מקור.

בוידאו שפורסם בהמשך נחשפו מספר פרטים: האמן המבצע נבחר בדצמבר, מה שנתן להם זמן לעבוד על סיבוב הופעות באירועי אירוויזיון שונים ועל ההעמדה. הם פנו לרבים בשביל רעיונות להעמדה. חברי הפאנל נבחרו מתוך אנשים שחזו את המיקום של גרמניה באירוויזיון 2019. צוות השיפוט מורכב מאנשים שהיו בצוות השיפוט באירוויזיון. הם החליטו לבטל את הקדם, כדי למנוע מבוכה למפסידים ופגיעה בקריירה שלהם. שיטת בחירה כמו מלודיפסטיבלן לא על הפרק, כי העניין בקרב אמנים מקומיים לא גדול מספיק.

greece יוון
חשיפת השיר היווני צפויה ב-1/03. לדברי Stefania, מדובר באתנו-פופ קצבי, מאד אירוויזיוני. היא סיפרה כי היא פנתה ל-Kontopoulos בעצמה לבקשת שירים, והקליטה ארבעה שירים פרי עטו.
Stefania תלבש באירוויזיון שמלה שעוצבה על ידי Celia Kritharioti, שעיצבה את השמלה של Katy Garbi לאירוויזיון 1993. מקור, מקור.

israel ישראל
נבחרו ארבעת שירי הקדם של עדן אלנה, לאחר שביום שלישי נסגר מועד שליחת השירים:

  1. Roots – כותבים: נתן גושן וסתיו בגר.
  2. Feker libi – כותבים: דורון מדלי ועידן רייכל.
  3. Savior in the Sound – כותבים: אורן עמנואל, טליה לונדונר ואורי אבני.
  4. Rakata – כותבים: גל ג'ו כהן, איל ישי, צליל קליפי וערן קאשי.

טרם ההכרזה, צייץ ערן סוויסה מ"ישראל היום", על זהות הכותבים ששלחו שירים לוועדה:

לגבי הפקת המשדר הוא צייץ:

וזו תמונה מהוועדה, אשר התכנסה לבחון את השירים:

lithuania ליטא
נחשף סדר ההופעות בגמר מחר:

  1. Aistė Pilvelytė
  2. Rūta Loop
  3. KaYra
  4. Monika Marija
  5. MEANDI
  6. The Roop
  7. The Backs
  8. Monique

KaYra מתכננת הפתעה להופעתה בגמר. מקור.
בגמר ככל הנראה יהיו 10 שופטים, ולא 5.

latvia לטביה
נחשף פירוט ההצבעה של הטלווטינג מול הצבעות האינטרנט בקדם הלטבי:

0-FA32-F41-C3-CF-4-C36-BBF7-74-A1-F848-C8-BD

moldova מולדובה

עדכון: פורסם סדר ההופעות בקדם המולדובי:

  1. Midone Denis
  2. Natalia Gordienko
  3. Georgeta Burlacu
  4. Viorela Moraru
  5. Valentin Uzun si Irina Kovalsky
  6. Lavinia Rusu
  7. Dima Jelezoglo
  8. Diana Rotaru
  9. Pasha Parfeni
  10. Live Beat
  11. Valeria Paşa
  12. Maria Ciolac
  13. Sasha Letty
  14. Irina Kit
  15. Petronela Donciu si Portărescu Andreea
  16. LANJERON
  17. Julia Ilienko ft. Mishel Dar
  18. Catarina Sandu
  19. Alexandru Cibotaru
  20. Maxim Zavidia

fyr_macedonia מקדוניה
עדכון: נחשף שם השיר המקדוני לאירוויזיון – "You"

norway נורבגיה
נחשף סדר השירים בגמר מחר:

  1. Raylee
  2. Didrik & Emil
  3. Magnus Bokn
  4. Akuvi
  5. Kristin Husøy
  6. Rein Alexander
  7. Tone Damli
  8. Sondrey
  9. Ulrikke Brandstorp
  10. Liza Vassilieva

ההצבעה בגמר תהיה בשלושה סבבים: בסיבוב הראשון הצופים ידרשו להצביע דרך אתר האינטרנט של הטלוויזיה הנורבגית, וגם לציין מאיזה אזור בנורבגיה הם מצביעים. לסיבוב הבא יעלו ארבעה שירים בלבד. ההצבעות מהסיבוב הקודם יאופסו וישודר ריקאפ של השירים. לסיבוב האחרון יעלו שני השירים שקיבלו את מירב הקולות. הם יופיעו עם שיריהם שוב. ההצבעות מהסיבוב הקודם יאופסו שוב. מקור. ההצבעות צפויות להיחשף לפי אזורים. התוצאות יוצגו על ידי Agnete, Margaret Berger, Bjørn Johan Muri, Tom Hugo ו-Glam.

san_marino סן מרינו
המדינה השתמשה בקבוצות מיקוד על מנת להעריך 10 שירים שונים, שהיא אמורה לבחור מתוכם את השיר לאירוויזיון. השירים הוקלטו על ידי זמרי דמו, ולא ידוע מי האמן, שככל הנראה כבר נבחר על ידי רשות השידור.

poland פולין
בפולין החליטו לשנות את החוקים תוך כדי הקדם. על מנת לאפשר את השתתפותו של Albert Černý הצ'כי בטרום הקדם הקרוב, בוטל החוק שמאפשר רק לאזרחי פולין להשתתף בתחרות. עוד נמסר, כי הפקת התכנית שומרת לעצמה לתת wildcard לגמר, כך שיכול להיות שיהיו בו 4 מתמודדים. לבסוף, הוחלט שהפיינליסטים ישירו בסיבוב הראשון בגמר, שיר אירוויזיון מהעבר, שייבחרו להם על ידי מפיקי התכנית. מקור.

portugal פורטוגל
פורסמה החלוקה לחצאי גמר וסדר השירים בהם. ניתן לקרוא על כך כאן. החלוקה לחצאים הייתה טרם פורסמו השירים, ולפי מלחינים, על מנת לאזן מבחינת סגנונות מוזיקליים. התוצאה היא חצי גמר 1 מלא בפייבוריטים, וחצי גמר 2 חלש למדי.

finland פינלנד
"Cicciolina" של Erika Vikman נכנס השבוע למקום השישי במצעד הפיני. לשם השוואה, "Monsters" של Saara Aalto נכנס למצעד במקום ה-14 ובשיאו הגיע רק למקום ה-13.

czech_republic צ'כיה
Ben Cristo אישר כי השיר יעבור שדרוג משמעותי. הוא מתכוון לטוס לקניה לשם כך. בפוסט שהעלה בנידון, הוא מתייחס גם ליחס הגזעני, שקיבל מרגע שנבחר לייצג את המדינה.

9nxMprc

france צרפת
הצרפתים מתכוננים להצגת השיר ביום ראשון:

cyprus קפריסין
באתר Wiwibloggs נחשף כי שם השיר הקפריסאי הוא "Running". השיר יפורסם במרץ:

הטלוויזיה הקפריסאית מאשרת כי הזמר והמוזיקאי האוסטרלי, שאף התמודד בשנה שעברה בקדם האוסטרלי, Alfie Arcuri, הוא אחד ממלחיני השיר הקפריסאי.

croatia קרואטיה
לפי ערן סוויסה ב"ישראל היום", דורון מדלי הוא אחד הכותבים לשירה של Indira בקדם הקרואטי השנה. לפי מקור אחר, מדלי אחראי רק להפקת השיר ולא להלחנתו.
השירים לא ישוחררו טרם הקדם.

sweden שבדיה
ביום שלישי פורסמו המילים לשירים של טרום הגמר השלישי. ניתן לקרוא אותם כאן. ביום רביעי פורסמו דוגמיות מהשירים, וניתן להאזין להן כאן.
ובינתיים בטבלת ההימורים, Dotter קופצת למקום הראשון עם יחס דצימלי של 4.25. אחריה בשוויון במקום השני, Anna Bergendahl ו-Hanna Ferm, שיורדת מהמקום הראשון עם 4.75. במקום הרביעי Robin Bengtsson עם 10. ובמקום החמישי עם יחס של 11 – The Mamas. במקום האחרון נמצאת Amanda Aasa עם יחס דצימלי של 151. 

switzerland שווייץ
ב-4/03 ייחשף האמן והשיר, שייצגו את המדינה השנה:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.