2020: סרביה – סיקור ה-Beovizija – חצי גמר 1

ברוכים הבאים לחצי הגמר הראשון של הקדם הסרבי, הלא הוא ה-Beovizija. הערב יתחרו 12 שירים ראשונים על 6 מקומות בגמר. ניתן לצפות בשידור החי כאן או כאן.

הערב נפתח בקליפ מתוך אירוויזיון 2019 בתל אביב. לאחר מכן, זוכה אירוויזיון 2019, "Arcade" בביצוע נציגת סרביה 2017, Tijana Bogićević ובעלה, Mark Robertson.

EJO – Trag – בסקירת השירים כתבתי: "השיר מתחיל בקולה הענוג של הסולנית וסאונד של בלדה אייטיזית א-לה Sade. ואז, בלי שום הכנה מראש, השיר מגביר קצב, ובפיזמון הופך ללהיט רדיו מ-1992. בברייק חליל משדר אווירה בלקנית טיפוסית. ההרגשה היא של הרבה סגנונות, שמצליחים להתחבר בזכות הפקה מהודקת. אני סולח על פגמי השיר, כי זה באמת חמוד, שמח ואופטימי. 3/5"
בהופעה החיה: לצערי ההופעה קלישאתית. צמד הזמרות עולות בשמלות א-סימטריות תואמות בטורקיז וסגול ונותנות הופעה סתמית מאד ואירוויזיונית מאד, במובן הרע של המילה. מלודית, זה שיר חמוד מאד, אבל מבחינת ההופעה החיה, זה מאד לא טבעי ומתאמץ.

Milica Mišić – Kiša – בסקירת השירים כתבתי: "בלדת פופ-Soul, כפי ש-Janković רגילה לכתוב. זה מאד אישי, רגיש, אמוציונלי. הזכיר לי קצת את "Hurts" של Christina Aguilera. אם היא תדע לתת הופעה טובה של השיר, Mišić יכולה להגיע מאד גבוה בקדם. 3/5."
בהופעה החיה: Mišić נראית נורא. היא עולה עם קוקו א-לה אריאנה גרנדה ואאוטפיט לבן מוגזם וגונב תשומת לב. מלווה אותה פסנתרן. ווקלית היא נשמעת מצוין, אבל הרסו לה עם הופעה שכולה מאמץ יתר. לקראת סוף השיר מתלווה אליה רקדנית בלבוש תואם ומוגזם.

Ivan Kurtić & Geapsy Train – Sabajle – בסקירת השירים כתבתי: "בלדת פולק סרבית לפנים. זה מאד אתני, מאד מקומי. ל-Kurtić קול עמוק של זמר עם. המלודיה מאד פשוטה וגנרית, ההפקה בפיזמון כבדה וכוללת את כל הקלישאות של הז'אנר. לפי דעתי, זה שיר הקדם החלש ביותר שלו. ועדיין, לא לחלוטין רע. 3/5."
בהופעה החיה: הוא עולה בשיער דליל וחליפה זולה. לצידו רקדנית בלבן, כמיטב המסורת הסרבית. הוא עצמו לבוש בשחור. ההופעה קיטשית בטירוף ועמוסה בכל הקלישאות של בלדה בלקנית. ווקלית הוא מושלם.

Thea Devy – Sudnji dan – בסקירת השירים כתבתי: "מדובר בשיר שהוגש לוועדה באוסטריה והגיע לשלושת השירים הסופיים. לאחר מכן ניתנו לו מילים בסרבית… ל-Devy קול הרבה יותר טוב ממה שציפיתי, אני מקווה עבורה שזה בא עם כריזמה בימתית. השיר מופק כהלכה, בלדת פופ-RnB עם הפקת אלקטרו יחסית עדכנית, ואווירה קודרת ועצבנית. זה נשמע יותר טוב ממה שציפיתי. זה לא איזה המנון קליט, אבל יש לזה עוצמה ו-oomph מסוים. עם זאת, בשמיעה ראשונה זה לא כל כך תופס אותך. 3/5."
בהופעה החיה: זה לא מה שציפיתי לו. היא עולה עם שמלה לבנה ומשדרת קלישאה של סרביה באירוויזיון. זה הפוך לגמרי מהתדמית שהיא ניסתה למכור. הבמה אפופת עשן. ווקלית ההופעה טובה, הקול שלה מעושן ומשדר אותנטיות, בניגוד לאיך שהיא נראית…

Karizma – Ona me zna – בסקירת השירים כתבתי: "מדובר בהרכב ותיק מהאייטיז. סליחה, אבל מדובר בבלדת רוק של רוקרים מזדקנים. משהו הזכיר לי את ה-Scorpions. הקול של הסולן נשמע מאד טוב, כאילו נשמר משנות השמונים, אבל השיר עצמו מנומנם, בואכה 1990. שום דבר מיוחד, אבל גם לא נורא. 3/5."
בהופעה החיה: ההופעה עלובה כמו שהייתם מצפים. הם יושבים על stools וחשים עצמם בהופעה בפאב מקומי. רביעיית רוקרים מזדקנים. אני מצטער, זה לא אטרקטיבי בשום צורה.

Andrija Jo & Isidora Mitić – Oči meduze – בסקירת השירים כתבתי: "מדובר באחד הפייבוריטים הגדולים לזכייה בקדם.  בחיים לא הייתי מנחש שמדובר בשיר שבדי. למעט ההפקה הסינת'פופית, אין כאן הרבה שנשמע שבדי. מדובר במידטמפו עד אפטמפו, אלקטרופופ, בעל פיזמון קליט. ההרגשה היא של שיר להקת בנים מקומית. צוין כי השיר דומה מאד ל-"The River" של Axel Johansson. זה קליט מאד, להיטי, ולא מן הנמנע שינצח את הקדם, אם לא יסוכל על ידי השופטים. 3/5."
בהופעה החיה: ללא כריזמה מסוג שהוא או יכולת ווקלית, Andrija Jo מגיע עם הופעה מביכה וכותבים שבדים. לצידו ארבע רקדנים בשחור. זה כל מה שרע באירוויזיון אם תשאלו אותי. חרפה.

Sanja Bogosavljević – Ne puštam – בסקירת השירים כתבתי: "לשעבר חברת להקת Beauty Queens. האמת, שזה נשמע מאד כמו שיר של Kristina Kovač… בלדת adult contemporary מערבית ושמרנית, מיושנת, אך עדיין מולחנת בקפידה. זה קצת פילר, והולך לאיבוד בין השירים הבאמת מצוינים בקדם. ל-Bogosavljević קול מצוין מלא נשמה, אבל זה לא מספיק. 3/5."
בהופעה החיה: היא עולה בשמלה שחורה-אפורה חושפנית. ווקלית זה נשמע טוב, אבל ויזואלית זה קצת מאומץ. היא לבדה על הבמה, מאחוריה צללית אישה.

Marko Marković – Kolači – בסקירת השירים כתבתי: "מדובר בחגיגה בלקנית-סרבית לכל דבר ועניין. שיר אנרגטי על ספידים, שנכתב על ידי מר אירוויזיון הסרבי, שכנראה למד קצת והחליט להניח להמנוני פופ דלוחים, ולדבוק במה שהמוזיקה המקומית טובה בו. הזכיר לחובבים את טורקיה 2004, ועוד יותר את יוון 2013. חנפני? שיר תיירים? אולי, אבל מאד מאד אפקטיבי. 3/5."
בהופעה החיה: הוא עם לבוש של סרסור מקומי ומשקפי שמש. זה שמח ומרים, אבל למה צריך ללבוש סחבות? לא ברור.

Srđan Lazić – Duša i telo – בסקירת השירים כתבתי: "השיר נפתח בקולות מתכתיים, משל היינו בשנת 1999. הקול שלו מזכיר לי, שוב, את זה של Željko Joksimović, והשיר מזכיר את המנוני הפופ של האחרון. זה מאד מיינסטרימי וחסר שיניים. הפקה של מוזיקת חתונות, וניסיון לשזור בה איזה דרופ, שלא מוסיף לה מאום. 2/5."
בהופעה החיה: הוא מופיע כאילו היינו ב-2002, עם משקפי שמש כתומים גדולים, וז'קט מקושקש. ווקלית זה נשמע מצוין, אך לצערי זה מאד מיושן.

Neda Ukraden – Bomba – בסקירת השירים כתבתי: "מה יכול להיות בשיר, שכותרתו "בומבה"? מידטמפו עד אפטמפו בהפקה פופית-אלקטרונית-פולקית כבדה, כולל אוטוטיון מעייף, בתים לאים והוק שלא עובד. זה הכי סתם. מאות שירים כאלה יוצאים מידי שנה בבלקן ולאף אחד לא איכפת. אני נותן לזה נקודות על קאלטיות, אבל אם זה לא היה Ukraden, לא היה לזה סיכוי לגמר. 3/5."
בהופעה החיה: היא עולה בשמלה מוגזמת עם השפעות "משחקי הכס". סביבה רקדנים בלבוש שחור חושפני, שקורעים מעליה את השמלה ומותירים אותה בלבוש עור שחור וכעור. ההופעה הזויה עד הזויה מאד. היא צועקת את השיר. העיבוד מרים את ההופעה ואת השיר. זה סוג של גילטי פלז'ר.

Biljana Đurđević & Amvon Duo – Raj – בסקירת השירים כתבתי: "פופ אמצע הדרך, מידטמפו עד אפטמפו. המלודיה עגולה ומחניפה. ההפקה סמי-דרמטית, עם כינורות ותופים גדולים, שמזכירים בעיקר את ההפקות הסרביות מלפני עשור וחצי. חביב, אך שמרני משהו. 3/5."
בהופעה החיה: הבנות עולות באיפור מוגזם ושמלות סגולות מנצנצות. זה חנפני מאד. בלדה בלקנית עד מידטמפו, שמשתמשת בכל השטיקים המוכרים כדי למכור את השיר.

Igor Simić – Ples za rastanak – בסקירת השירים כתבתי: "מדובר באלקטרופופ-EDM עם השפעות של RnB. המלודיה מוכרת מאד, ההוק זכיר, אך השיר נשמע גנרי ומתאמץ. ל-Simić קול עם נשמה, אבל הוא לא מצליח להרים את השיר יותר מידי. 3/5."
בהופעה החיה: אחת ההופעות החזקות והמפתיעות, עם משחקים בניאון, צבעים זרחניים ושאר שטיקים. גם ווקלית זה נשמע חזק למדי, למרות שכשיר אין לזה יותר מידי מה למכור לצופים.

להלן דירוגי לשירי הקדם, המתעדכן לאחר ההופעות החיות:

 1. Milica Mišić – Kiša
 2. EJO – Trag
 3. Marko Marković – Kolači
 4. Neda Ukraden – Bomba
 5. Ivan Kurtić & Geapsy Train – Sabajle
 6. Biljana Đurđević & Amvon Duo – Raj
 7. Sanja Bogosavljević – Ne puštam
 8. Thea Devy – Sudnji dan
 9. Igor Simić – Ples za rastanak
 10. Andrija Jo & Isidora Mitić – Oči meduze
 11. Srđan Lazić – Duša i telo
 12. Karizma – Ona me zna

במופע הביניים, "Neke davne zvezde", השיר הראשון אי פעם של יוגוסלביה, מאירוויזיון 1961. לזכרה של Ljiljana Petrović. בביצוע נציגת יוגוסלביה האחרונה, Extra Nena. מרגש.

לאחר מכן, Tijana Bogićević, נציגת 2017, בשירה "In Too Deep"', בפלייבק מלא.

יעלה ויבוא נציג 2010, Milan Stanković, בשירו מאירוויזיון 2010, "Ovo je Balkan".

לאחר מכן, "Hold Me Now", השיר זוכה אירוויזיון 1987, בביצוע Tijana Bogićević ו-Maya Sar.

ועכשיו, השיר הבוסני-הרצגוביני מ-2012, "Karake ti znam" בביצוע Maya Sar.

רגע, עוד לא סיימנו. Milan Stanković עולה לבצע את "Soldi" של Mahmood, המקום השני מאירוויזיון 2019.

Extra Nena עולה שוב, עם שירה מאירוויזיון 1992, "Ljubim te pesmama".

לאחר סרטון על הזוכים ההולנדים באירוויזיון, הגיע זמן תוצאות. השירים העולים לגמר הם:
Igor Simić
Andrija Jo & Isidora Mitić
Thea Devy
Neda Ukraden
Marko Marković
EJO

המתמודדים מגרילים את מיקומם בגמר:
Igor Simić – 5
Andrija Jo & Isidora Mitić – 4
Thea Devy – 6
Neda Ukraden – 3
Marko Marković – 11
EJO – 7

מחר ייערך חצי הגמר השני של הקדם הסרבי.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.