2020: אסטוניה – Uku Suviste ייצג את המדינה באירוויזיון עם "What Love Is"

הקדם האסטוני הגיע לסיומו, כאשר במוצאי שבת בחרה אסטוניה ב-Uku Suviste לייצגה בתחרות ברוטרדם. על ניסיונות העבר של Suviste לייצג את מדינתו, ניצחונו האדיר בקדם, וקצת על מילות השיר, שממשיכות מסורת של מכירת פנטזיה לנערות מתבגרות.

המבצע
Uku Suviste נולד ב-1982, בוורו, אסטוניה. בגיל 6 החל את לימודיו המוזיקליים בבית הספר למוזיקה. באותה שנה גם היה חלק ממקהלת הילדים של טאלין. ב-1997 סיים את לימודיו בחטיבת הביניים, שם התמקצע בנגינה על פסנתר. אחרי התיכון, שירת שמונה חודשים בצבא האסטוני. ב-2001 החל ללמוד ב-Estonian Information Technology College, וסיים עם תואר בניהול מערכות מחשב. במקביל, למד שירת פופ-ג'אז בבית הספר למוזיקה של טאלין. ב-2006 החלק ללמוד ב-Berklee College of Music, בבוסטון, מסצ'וסטס, ארה"ב, עם תעודה בשירה, כתיבה עכשווית והפקה מוזיקלית. הוא לקח חלק מספר פעמים בתחרות השירה וההלחנה, Uno Naissoo. ב-2004 זכה בפרס על הלחנת "Never Have To". ב-2005 הגיע למקום השני עם "Sõbrad". ב-2008 שוב זכה עם השיר "Refreshing". הוא הגיע למקום השלישי בתחרות השירה "Kaks Takti Ette" ב-2005. באותה תקופה החל לעבוד כמפיק מוזיקלי. באותה שנה הוציא את האלבם "It’s Christmas Time". ב-2006 היה זמנית חבר בלהקת Lament. ב-2007 הוציא את האלבום "Ilus Aeg" עם Birgit Õigemeel. ב-2010 סיים במקום השלישי בתחרות New Wave. ב-2012 הוציא שיר בשיתוף פעולה עם הצבא ומשרד הביטחון המקומיים בשם "Võitmatu". השיר הוקדש לחיילים המשרתים באפגניסטן ובני משפחותיהם. ב-2014 השתתף בגרסה האסטונית של "Your Face Sounds Familiar". במקביל, השתתף בהפקות רבות של מחזמרים. הוא השתתף בגרסה הרוסית של The Voice והגיע לשלב חצי הגמר בנבחרת של Ani Lorak, נציגת אוקראינה 2008. ב-2017 התמודד בקדם האסטוני עם השיר "Supernatural", אך לא העפיל לגמר. ב-2019 התמודד עם "Pretty Little Liar" וסיים במקום השני.

השיר
"What Love Is" נכתב על ידי Uku Suviste עצמו ו-Sharon Vaughn. האחרונה היא כותבת אמריקאית, אשר הייתה מעורבת במספר שירי אירוויזיון וקדמים, לאחרונה הייתה מהכותבים של "Scream" של Sergey Lazarev, השיר הרוסי לאירוויזיון 2019, שסיים במקום השלישי.
השיר הנוכחי צלח את חצי הגמר, כאשר בגמר סיים "רק" במקום הרביעי אצל השופטים. הצבעת הקהל עבדה לטובתו, והוא עלה לסופר-גמר, כיוון שמוקם בין שלושת המקומות הראשונים. עם הישג מטורף של 68% מקולות הצופים בסופר-גמר, הוא לקח את התחרות בענק.
בסקירת השירים ציינתי: "זה נשמע כמו להיט פופ רוסי של ה-Dream Team, ועם ההופעה הנכונה, זה יכול לזכות בקדם. 2/5." בחצי הגמר ציינתי: "המצלמה מתרכזת בעיניים התכולות של Suviste. הוא לובש סריג לבן עם מכנסיים אפורים. ווקלית, הוא לא חזק במיוחד. הוא עומד על הבימה קטנה, נורות מוארכות יורדות מהתיקרה, נרות ממלאים את רצפת הבמה אפופת העשן. מאחוריו, האותיות L-O-V-E. הצבע זהב הוא השולט בבמה. זה נורא קיטשי. יש בעיות סאונד ניכרות, אבל הוא נותן הופעה סבירה, עם זיופים פה ושם." בגמר כתבתי: "ההופעה זהה לזו בחצי הגמר. יכול להיות שהוא שינה אאוטפיט? בכל מקרה, הוא נשמע יותר טוב ווקלית. אם הוא צולח את השופטים ומסיים בטופ 3, הוא כנראה לוקח את הקדם הזה, וחבל."
השיר הוא בלדת פופ, בסגנון להקות בנים של פעם. ההפקה דרמטית מאד ופומפוזית, המלודיה שבלונית והמילים קלישאתיות ודביקות. מבחינת המנגינה, השיר הזכיר לחלק מהחובבים של איטליה 2016, אין לי מושג למה. השיר מתחיל כבלדת פסנתר, בו Suviste שר בקול נמוך. הוא עולה קצת בסוף הבית, רק כדי לרדת באוקטבה בגשר. המטרה היא בניית דרמה להגברת האפקטיביות של הפיזמון, בו הוא פורץ בזעקות. זה נשמע כמו בלדות פופ רוסיות דרמטיות שלא לצורך, הפורטות על נימי הרגש בשירת יתר והפקה, שסוחטת את הרגש מהמאזין. אכן, מדובר בפופ מיושן ולא מעניין מידי. זו בחירה "בטוחה", שיכולה להביא לאסטוניה מקום בגמר, אבל לא זכייה, ואפילו לא טופ 10. לטובת השיר, אציין כי הוא מאד קליט, הוא לא דורש יותר מידי האזנות, וההוק של הפימזון נתקע לך בראש כבר מאמצע השיר. זה הולך להיות אפקטיבי על בימת האירוויזיון, כאשר יש צורך לזכור למעלה מ-20 שירים. בנוסף, חזותו של Suviste תשרת אותו ותביא לו כמה קולות. ווקלית, הוא לא הזמר הכי חזק, והוא יזדקק לכל עזרה שיוכל לקבל, בין אם זה על ידי עבודת זמרי ליווי, ובין אם זה על ידי התמקדות המצלמה בו ובמראהו המצודד.
מילות השיר הן אסופת קלישאות קשות. הגרועות ביותר שחזינו בהן מזה זמן רב. הדובר מספר כי מעולם לא הכיר עצמו וכיצד העולם מלא במיסתורין והפתעות. הוא האמין שנועד להיות לבד, אבל מושא אהבתו גרמה לו לחדול להאמין באמיתות העבר. "איך תדע איך נראה כוכב אם לא הבטת לשמיים? לא ידעתי מהו כחול עד שהסתכלתי בעינייך". אם לא קיבלתם סכרת אחרי המשפט הזה, אתם מוזמנים להמשיך הלאה. הוא לא ידע שהוא זקוק לאהבה, עד שגילה אותה ואת אהובתו. הוא היה הגיוני מידי, רציונלי מידי. כעת, הוא מאמין בניסים. המילים הן טיפוסיות לשירי להקות בנים; הדובר הוא גבר קשוח, שמתגלה כגבר רגיש, שקליפתו נושרת לאחר שהוא מכיר את האחת. כמו בכל שיר להקת בנים, גם כאן יש מכירת פנטזיה לנערות. בשיר מציירים את הדובר כגבר הטיפוסי, שרק את (המאזינה) יכולה לשנות אותו. כמה עוד קונים וקונות יש לסחורה המשומשת הזו? נגלה במאי.
אסטוניה צפויה להתמודד ב-14/05 בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2020, וככל הנראה להעפיל לגמר. אני לא מאמין שהשיר יגיע בגמר לטופ 10, ומלבד תמיכה מהסובייטיות ומלטה, קשה לי לראות את השופטים מעניקים לזה יותר מידי נקודות. במיוחד בהתחשב בעובדה שאין כאן הגשה מעניינת במיוחד של השיר, ברמה הווקלית. השיר ממוקם כעת במקום ה-39 מבין 41 שירים בטבלאות ההימורים.

מילות השיר מתוך האתר lyricstranslate.com, ולאחר מכן תרגומן לעברית:

What Love Is

How mysterious this life can be
Full of beautiful surprises
I never really knew the man I thought was me

Dreams that I believed
Convinced my destiny
I was meant to be alone

But how can you know how a star looks
If you've never looked at the sky
I couldn't have told you what blue is
Till I looked into your eyes,
Or how soft the feel of a cloud is
'Till I was touching your skin
The world is a wonder of wonders I'd never seen

I never imagined the power
I never imagined the need
I never imagined what love is
Now love is all I dream
How wonderful was the awakening
Now everything is the sunrise
Painted in sounds of your breathing
Colored by your signs
I never knew
What it was to – love

Much too sensible too reasonable
Ever to believe in miracles

But now you've come to me
Changed my destiny
I'll never be alone

I never imagined the power
I never imagined the need
I never imagined what love is
Now love is all I dream

I never imagined the power
I never knew
What it was to – love

מה היא אהבה

כמה מסתוריים החיים האלה יכולים להיות
מלאים בהפתעות יפות
מעולם לא הכרתי את האיש שחשבתי שהוא אני

חלומות, שהאמנתי בהם
הייתי משוכנע, שגורלי
הוא להיות לבד

אבל איך אתה יכול לדעת איך נראה כוכב
אם מעולם לא הסתכלת בשמיים
לא יכולתי לומר לך מה זה כחול
עד שהסתכלתי בעינייך,
או עד כמה תחושת הענן רכה
עד שנגעתי בעור שלך
העולם הוא פלא פלאים, שמעולם לא ראיתי

מעולם לא דמיינתי את הכוח
מעולם לא דמיינתי את הצורך
מעולם לא דמיינתי מהי אהבה
עכשיו אהבה זה כל מה שאני חולם
כמה נפלא הייתה ההתעוררות
עכשיו הכל זריחה
צבוע בצלילי נשימה
צבוע בסימנים שלך
מעולם לא ידעתי
מה זה לאהוב

יותר מידי הגיוני, יותר סביר
מכדי אי פעם להאמין בניסים

אבל עכשיו הגעת אליי
שינית את גורלי
לעולם לא אהיה לבד

מעולם לא דמיינתי את הכוח
מעולם לא דמיינתי את הצורך
מעולם לא דמיינתי מהי אהבה
עכשיו אהבה זה כל מה שאני חולם

מעולם לא דמיינתי את הכוח
מעולם לא ידעתי
מה זה לאהוב

הקליפ הרשמי של השיר:

הופעת השיר בגמר הקדם האסטוני:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.