2020: דנמרק – סיקור ה-Dansk Melodi Grand Prix

הערב דנמרק בוחרת. הקדם הדני חשב בתחילה, שיתהדר בהיותו אחד הקדמים היחידים ביבשת שלא ישתמשו בפלייבק, אלא בתזמורת חיה. לצערו הרב, הוא ייזכר כקדם ששודר מול אולם ריק. האם היה תקדים כזה בעבר? הזוכה ייבחר בהצבעה של 50% שופטים ו-50% קהל, בשני סבבי הצבעה, כאשר בשלב השני, שלושה שירים יעפילו להתחרות בסופר-גמר.

Isam B – Bølger – בסקירת השירים כתבתי: "מדובר בבלדת אמצע הדרך, סינגר-סונגרייטרית, רדיו פרנדלית ומאד לא קומפטטיבית. יש חוסר מאמץ בולט, שלפעמים זה יתרון, אבל הפעם זה נשמע סתמי למדי. החלק בו הזמר שר על רקע הפסנתר בלבד הוא החלק החזק בשיר, אבל המלודיה לא חזקה או זכירה מספיק כדי לעשות איזשהו אפקט על המאזין. 3/5."
בהופעה החיה: הוא עומד לבדו על הבמה באאוטפיט שחור: טוניקה שחורה גדולה ומכנסיים תואמים. הוא פוסע אל הבמה הקדמית, בזמן שעל הבמה מאחורה יוצאים זמרי הליווי. זה מאד מנסה להעצים את הדרמה, אבל האמת שהשיר הוא לא התה. הכריזמה לא חזקה והשיר לא מחזיק.

Ben & Tan – Yes – בסקירת השירים כתבתי: "השיר עלה לגמר הקדם מבחירת הקהל בשלב טרום הגמר. מדובר בפופ-קאנטרי קצבי ומוכר. המלודיה פריכה, העיבוד מוכר. הקולות של הצמד משלימים זה את זו, בדואט גברי-נשי מסורתי. זה חנפני ומעט קלישאתי. לא שיר רע בשום מובן, אבל בהחלט לא כזה שמתאגר את המאזין או את חובב האירוויזיון הטיפוסי. 3/5."
בהופעה החיה: היא עם שמלה לבנה ומגפיים שחורים על הבמה הקדמית, הוא עם גיטרה ולובש שחורים, על הבמה האחורית. היא מצטרפת אליו בבית השני. הן נראים טוב ביחד, ואם להאמין לטבלאות ההימורים, זה יכול מאד לנצח הערב. את הוידאוארט שוטפים אורות זהובים. התזמורת לא מוסיפה כל כך לשיר הזה. הם פוסעים יחדיו לבמה הקדמית. הופעה צפויה, אך אפקטיבית.

Maja Og De Sarte Sjæle – Den Eneste Goth I Vejle – בסקירת השירים כתבתי: "שיר נוסף בדנית מלאה. מדובר בהרכב פולק-פופ, בשיר שנשמע כאילו יצא משנות ה-60. במובן זה השיר על זמני, לא מנסה להתחנף עם אפנות מוזיקליות חולפות, או להישמע אדג'י ומיוחד. הקול של הסולנית מלחשש ומכשף, ובפיזמון מוסיף חיוך קטן, ועדיין הכל נשמע מאופק מאד, סגור ומעניין מאד. 3/5."
בהופעה החיה: איזה שיר חמוד זה. הם כולים במראה בוהמייני. היא עם שמלה כתומה-שחורה על רקע צהוב, הוא בפולו צהובה וז'קט ג'ינס על רקע סגול. די ברור שאין לזה סיכוי, כי זה נעדר דרמה, אבל זה כל כך מקסים. הרקעים שלהם מתאחדים לרקע זהב. יש לה כריזמה מסוימת, אבל זה לא יביא אותם רחוק בתחרות.

Benjamin Kissi – Faith – בסקירת השירים כתבתי: "האמן מגדיר את המוזיקה שלו כפופ אלטרנטיבי, אבל למען האמת אין כאן יותר מידי אלטרנטיב. זה קצת ניו-בלוז א-לה Rag'n'Bone Man, אבל הרבה יותר פופי. העיבוד לוקח ממועדוני הטכנו בניינטיז, קצת ממוזיקת רוק, קצת מ-RnB. הפיזמון רפטטיבי ולא בטוח שאפקטיבי דיו. 3/5."
בהופעה החיה: הוא עולה בחולצה לבנה עם שלייקס מצוירים, מכנסיים אפורים, כובע קש קטן וגיטרה. הוא והלהקה מופיעים על הבמה האחורית. הצבעים השולטים הם אדום, שחור ולבן. הפיזמון גרובי ונחמד לריקוד, אבל לא אפקטיבי מספיק על המאזין. אני חייב לציין ש-Kissi עצמו לא עוזר. ב-C Part הוא פוסע לבמה הקדמית.

Emil – Ville ønske jeg havde kendt dig  – בסקירת השירים כתבתי: "השיר עלה לגמר מבחירת השופטים בשלב טרום הגמר. מדובר בשיר היחיד בדנית משלב טרום הגמר, ואחד משלושה בדנית בגמר. בלדה עד מידטמפו שקטה ונעימה. המקצב הוא בלוגראס אמריקנה, שמדבר להרבה מאד אירופאים גם כן. גם כאן, מלודיה פריכה ועגולה עוזרת למאזין להתחבר לשיר, למרות שהוא לא מבין מילה בדנית. זה שמרני מאד, אבל נבלע בקלות בגרון. 3/5."
בהופעה החיה: את השיר הכפרי של Emil הוא מבצע על קדמת הבמה, לצידו ארבע נגנים, כולל אחד שמנגן על כלי שלא זיהיתי. זה נעים מאד וחביב לצפייה והאזנה, וזה יכול לדבר להרבה אנשים לדעתי. הופעה נקייה ופשוטה.

Sys Bjerre – Honestly – בסקירת השירים כתבתי: "שיר אינדי-פופ-פולק, שלצד Maja Og De Sarte Sjæle מהווים את היוצאים מן הכלל בקדם הזה. ל-Bjerre קול מחוייך, לא מתאמץ, בשיר שכל כולו חוסר מאמץ ניכר. לעיתים זה בעוכריו של השיר, שנשמע עצל משהו, אך לעיתים זה נשמע מרענן. זה מזכיר קצת את דנמרק 2019 בוייב. הפיזמון חמוד מאד, זורם וחיובי. העיבוד פשוט. זה מרענן בפשטותו. 3/5."
בהופעה החיה: הבמה אפופת עשן. חמישה נגנים ונגניות יושבים מאחורי מסכים שקופים ירוקים. הזמרת לובשת סמרטוטים ונראית כמו פינאטה. היא לא מתאמצת ווקלית, והכל נראה מבורדק ולא קשור אחד לשני. היא דוחפת את המסכים כדי לחשוף את הנגנים. זה באמת שיר חמוד, אבל ההופעה לא סייעה לו בכלל.

Jamie Talbot – Bye Bye Heaven – בסקירת השירים כתבתי: " השיר עלה לגמר מבחירת השופטים בשלב טרום הגמר. בלדה Ed Sheeran-ית מאד. פולק-פופ רדיו פרנדלי עם מילים קלישאתיות למדי. בפיזמון קולו של Talbot קולו עולה לפלצט, אולי כדי להסוות על העובדה שזהו החלק החלש של השיר. המנגינה פשוטה מאד, במיוחד בפיזמון והשיר כולו צפוי למדי. נחמד להאזנה, אבל לא יותר. 3/5."
בהופעה החיה: הוא עולה בווסט שחור, חולצה לבנה ועניבה משוחררת. בוידאורט ענני סערה סגולים-כחולים-צהובים. הוא מסתבך עם המיקרופון. הוא אולי המתמודד הנאה ביותר עד כה, אבל זה כנראה הדבר היחיד שעומד לזכותו. הוא נשמע טוב, אבל קצת להרפות מהמצח, לא צריך לכווץ אותו שלוש דקות. גם הוא מופיע על הבמה האחורית.

Sander Sanchez – Screens – בסקירת השירים כתבתי: " השיר עלה לגמר הקדם מבחירת הקהל בשלב טרום הגמר. Sanchez מבקש איתנו להפסיק להביט במסכים ולהתחיל לחיות את החיים. זהו עוד פופ אמצע הדרך, שאמנם בעל מקצב קליט, אך נעדר מלודיה מעניינת, שתבדיל אותו ממאות שירי רדיו וספוטיפיי אחרים. מופתע לגלות שהשיר עלה לגמר. 3/5."
בהופעה החיה: הוא יושב על כיסא, לובש ז'קט סגול-שקוף-מטאלי-בוהק, חולצת תחרה לבנה ומשהו שנראה כמו כתר. הוא נעמד ופוסע קדימה לבמה הקדמית. הקול שלו מאד מוגבל ונבלע בעיבוד של הלהקה החיה. הופעה מאד לא כריזמטית.

Kenny Duerlund – Forget It All – בסקירת השירים כתבתי: "השיר עלה לגמר הקדם מבחירת הקהל בשלב טרום הגמר. זהו עוד שיר Ed Sheeranאי מאד. מידטמפו פופי, שמתחיל כשיר סינגר סונגרייטרי וממשיך לקבל אלמנטים יותר אלקטרונים בגשר ובפיזמון. גם שיר זה מאבד אוויר ככל שהזמן עובר. נשמע גנרי מאד, גם בנישה שלו. נגיש, אך לא זכיר מספיק, וספק אם יבלוט על הבמה בקדם בין כל שאר המתמודדים. 3/5."
בהופעה החיה: הוא לובש אאוטפיט כחול פשוט, שמתאים למראהו הנורדי הוידאוארט בתכלת בוהקת. הופעה פשוטה וככל הנראה האפקטיבית ביותר. ווקלית הוא נשמע מצוין, ויזואלית הוא נראה מצוין, והוא מכר את השיר כמו שצריך. הופתע אם זה לא יעלה לשלב הבא.

Jasmin Rose feat. RoxorLoops – Human – בסקירת השירים כתבתי: "מדובר בחביב החובבים המובהק מהרגע שיצא בחצות… יצויין כי RoxorLoops כבר לקח חלק באירוויזיון, כחלק מההרכב Witloof Bay, נציגי בלגיה 2011, שנכשלו מלעלות לגמר. האמת שמדובר בפופ-דאנס ניינטיזי מאד, שלפי דעתי מנסה לרכז על ההצלחה של KEiiNO. זה בנוי כמו להיט דאנס של פעם ויכול לעבוד באירוויזיון באופן מוגבל למדי. אישית, אני לא מתחבר לזה. זה קצת נשמע לי כמו ריג'קט מהקדם השבדי. 3/5."
בהופעה החיה: Jasmin בשמלה אדומה עם חלק עליון בורוד שקוף. היא עומדת על קונסטרוקציה תעשייתית ומתחתיה רקדן בלבוש רובוטי. בוידאוארט פרחים וחלקי מכונות, כאילו לשלב בין הטבעי לתעשייתי. הרובוט עולה אליה ונותן בביטבוקסינג, ואחרי זה מצטרף אליה לשירה. זה קליט מאד, אבל לא עדכני. ההופעה לא טובה מספיק. מי חשב על הקונספט הזה?

להלן דירוגי לשירי הקדם, המתעדכן לאחר ההופעות החיות:

  1. Maja Og De Sarte Sjæle – Den Eneste Goth I Vejle
  2. Sys Bjerre – Honestly
  3. Emil – Ville ønske jeg havde kendt dig
  4. Benkamin Kissi – Faith
  5. Isam B – Bølger
  6. Ben & Tan – Yes
  7. Jamie Talbot – Bye Bye Heaven
  8. Kenny Duerlund – Forget It All
  9. Jasmin Rose feat. RoxorLoops – Human
  10. Sander Sanchez – Screens

הגיע זמן תוצאות. השלושה שעולים לסופר-גמר הם:
Sander Sanchez
Ben & Tan
Emil

השלושה עולים להופעה נוספת. אחרי מופע ביניים נוסף של המנחים, הגיע זמן תוצאות.
הזוכה הוא/הם:

Ben & Tan

בהצלחה ל-Ben & Tan ולדנמרק ברוטרדם!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.