2020: עדכון – 60 ימים לאירוויזיון

אירועי השבוע הקרוב (15-21/03/20)
לא קיימים אירועים השבוע.

eurovision_heart כללי
* הקורונה, אשר הוכרזה רשמית כמגיפה עולמית השבוע, הביאה לביטולי אירועים רבים. בין היתר, נשאלה השאלה האם יתקיים האירוויזיון עקב כך במתכונתו הנוכחית, יידחה או יבוטל. מספר אלטרנטיבות עלו, כגון אירוויזיון מול אולם ריק, שידור כל הופעה מהמדינה המייצגת, דחיית התחרות לאוגוסט ועוד.
* ראש עיריית רוטרדם מבקש כי תתקבל החלטה בנידון עד ה-6/04, שהוא מועד בניית הבמה. מקור.
* עקב המגיפה, המשלחות הבאות לא הגיעו למפגש ראשי המשלחות: אזרבייג'ן, שבדיה, ישראל, אירלנד, אוקריאנה, אירלנד, גאורגיה, איטליה, יוון, רומניה, צרפת, רוסיה, סרביה, מלטה ודנמרק. ישראל הצטרפה למפגש ראשי המשלחות דיגיטלית מהארץ:

* Afrojack יהיה חלק ממופע הביניים בגמר התחרות. מקור. בנוסף, גם נציגת הולנד 2005, Glennis Grace, תיקח חלק במופע.

* עדכון: אתר האירוויזיון הוציא הודעה היום (שישי), לפיה איגוד השידור עוקב אחר ההתפתחויות בהתפשטות מגיפת הקורונה, ונשאר מעודכן בהנחיות ארגון הבריאות העולמי ומוסדות הבריאות המקומיים. בוחנים כעת אפשרויות שונות לקיום התחרות, אם כי כרגע מוקדם לקבל החלטות.
רשות השידור של סלובניה עדכנה, כי תכנית ב' של איגוד השידור היא לקיים את ההופעות מהאולפנים השונים של רשויות השידור ברחבי היבשת. מקור.

ukraine אוקראינה
יצאה הגרסה החדשה והרשמית לשיר:

albania אלבניה
שוחררה הגרסה הרשמית באנגלית של השיר האלבני, שנקראת "Fall from the Sky":

armenia ארמניה
הגרסה החדשה של השיר הארמני מוכנה ותיחשף היום. הקליפ עדיין בעבודה.

bulgaria בולגריה
נחשפה גרסת הדמו של השיר הבולגרי, ללא עלייה של חצי טון וללא העיבוד הדיסני-אי.

germany גרמניה
בראיון שנתנו נציג גרמניה, Ben Dolic ויוצר השיר, Borislav Milanov, ציין Milanov שהוא לא היה שולח את שירו לקדם, כי במקרה של הפסד, השיר היה מתבזבז. השניים הכירו זה את זה עוד לפני שיתוף הפעולה הנוכחי. Dolic פנה ל-Milanov יומיים לפני סגירת מועד הגשת השירים. Milanov מאמין שהשיר יסיים בטופ 10. מקור.

denmark דנמרק
נחשפו התוצאות של הסיבוב השני בקדם השני. Ben & Tan זכו בענק עם 61% מהקולות. מקור.
על פי שמועה, השיר "Human" נדחה על ידי צותי השיפוט, שבחרו את מתמודדי חצי הגמר. מאחר ורשות השידור אהבה את השיר כל כך, היא החליטה להעניק לו מקום אוטומטית בגמר.
הצמד הזוכה, Ben & Tan, ציינו שהם מעוניינים בהופעה שתהיה שילוב של דנמרק 2013 והולנד 2014. מקור.
לפי נתונים ראשונים, בקדם הדני זכה צפו 1,194,000 צופים. זהו הנתון הנמוך ביותר לקדם הדני מאז 1997, אולי עקב העובדה ששודר מול אולם ריק.

netherlands הולנד
המדינה המארחת הוגרלה להופיע כשיר מספר 23 בגמר.

israel ישראל
"פאדיחת הסינק" – בתאגיד השידור שוקלים לא לשלם לטדי הפקות על משדר הקדם אירוויזיון מאחר ועקב תקלה, חלק גדול ממנה שודר ללא סינק. מקור.
עדן אלנה לא נסעה להולנד לצילום הגלויה, עקב מגיפת הקורונה.

lithuania ליטא
THE ROOP קיבלו 35,000 אירו מרשות השידור הליטאית עבור ההופעה באירוויזיון, וזאת לאחר ש-Jurius בשנה שעברה קיבל רק 12,000 אירו עבור ההופעה שלו בתחרות. הם מצפים לקבל עוד כסף שיגיע מתרומות ומספונסרים. הלהקה ביטלה את הגעתה להולנד לצילומי הגלויה, כמו גם את הופעותיה במופעי הקידום ברחבי היבשת.
השיר הליטאי הוא כעת הנצפה ביותר ב-YouTube בהיסטוריה של ליטא באירוויזיון.

slovenia סלובניה
הגרסה החדשה מתקרבת:

poland פולין
נחשף הקליפ והגרסה הסופית של השיר:

portugal פורטוגל
פורסמו תוצאות חצאי הגמר של הקדם. בחצי הגמר הראשון, Elisa ו-Barbara Tinoco הגיעו לשוויון במקום הראשון, אך Elisa זכתה כי קיבלה יותר נקודות מהשופטים. Filipe Sambado זכה בהצבעת השופטים, בעוד Barbara Tinoco זכתה בהצבעת הקהל. בחצי הגמר השני, Jimmy P הגיע למקום הראשון וגם זכה בהצבעת הקהל. Kady זכתה בהצבעת השופטים. מקור.
אחד מהשופטים בגמר הקדם, ששפט בצוות השיפוט של הצפון, אשר דירג את Elisa במקום לפני האחרון, לכלך על השיר הזוכה בפוסט בפייסבוק, והאשים את הקהל בבחירתו.

finland פינלנד
הקדם הפיני היה הנצפה ביותר מאז 2010, עם 885,000 צופים סך הכל. מקור. Aksel Kankaanranta יופיע באירוויזיון תחת שם הבמה… Aksel.
בהופעת הקדם הם השתמשו במסך/בד שקוף, שהוא כמו מסך קולנוע שקוף. מדובר בפטנט, שהיה יקר עד לאחרונה. ברגע שאושר לייצור לא רק על ידי יוצריו, מחירו ירד. המסך ישומש באירוויזיון, והמשלחת הפינית תהיה הראשונה כלל הנראה להשתמש בו. עקב הבמה ברוטרדם, ייתכן שההעמדה תזכה להופעה ויזואלית ארבע-מימדית.

czech_republic צ'כיה
יצאה הגרסה החדשה והסופית של השיר הצ'כי:

ראש המשלחת היוצא לא מרוצה מהתוצאה:

Benny Cristo עצמו התאכזב מהתגובות הקשות ברשת לגרסה החדשה. בוידאו שפירסם באינסטגרם הוא נשמע אובד עצות:

france צרפת
השם הרשמי של השיר הצרפתי שונה ל-Mon alliée (The Best In Me), ולאחר מכן הוחזר לשמו המקורי.

croatia קרואטיה
מתוכנן עיבוד מחדש של השיר.

romania רומניה
יצאה הגרסה הסופית של השיר הרומני:

הזמרת תופיע באירוויזיון בשם הבמה שלה, אך באותיות גדולות – ROXEN.

sweden שבדיה
נחשפו תוצאות טרומי הגמר. בטרום גמר 1 ניצחו The Mamas. בטרום גמר 2 ניצחה Anna Bergendahl. בטרום גמר 3 ניצחה Mariette. בטרום גמר 4 ניצחה Hanna Ferm.
לפי הצהובון Aftonbladet, המתמודדים Hanna Ferm, Mohombi ו-Méndez הביעו את חוסר שביעות רצונם מהשתתפות השופטים הבינלאומיים בהצבעה. השניים האחרונים אף ציינו כי עליהם להפסיק להצביע בתחרות.
לאחר הגמר והתוצאות המפתיעות, עלו טענות כי ההצבעה האוסטרית נקרא במהופך, וכך מי שקיבל נקודה 1, היה אמור לקבל 12 נקודות מאוסטריה, וכו'. מה שגירה את דמיון החובבים, היה העובדה, שבשנים האחרונות קרה יותר מפעם אחת, שבאירוויזיון אחד השופטים לא הבין את אופן הדירוג, ודירג את השירים הפוך. בנוסף, השירים של Dotter ו-Anna Bergendahl, שני הפייבוריטים הגדולים, דורגו נמוך על ידי אוסטריה. אם הטענה הייתה מתבררת כנכונה, Dotter הייתה מוכרזת כמנצחת של המלודיפסטיבלן. בדיקה של רשות השידור השבדית קבעה שלהד"ם.
נחשפו הנתונים הסטטיסטיים של המלודיפסטיבלן השנה, וניתן לראותם כאן או כאן. ניתן לראות שהשימוש באפליקצייה מעוות מידי פעם את הצבעת הרוב. לדוגמה, בשלב "ההזדמנות הנוספת", Malou Prytz קיבלה יותר קולות מ-Paul Rey, אך הפסידה לו עקב אופן חלוקת הניקוד לפי קבוצות הגילים. ניתן לראות את ההתפלגות כאן:
cK917XB

3,243,000 צופים צפו השנה בגמר המלודיפסטיבלן. כמות הצופים הנמוכה ביותר מאז 1999.
עדכון: שערורייה סביב גמר המלודיפסטיבלן. רגעים לאחר שנסגרו הקווים בגמר, סכומי כסף גדולים הופקדו באתרי הימורים, המהמרים על הניצחון של The Mamas. החשש הוא כעת שמישהו מרשות השידור השבדית הדליף את התוצאות טרם הוכרזו, מה שמהווה עבירה לכל דבר. ה-SVT הודיעו כי יחקרו את המקרה, אך העלו אפשרות, שהאקר פרץ למאגרי המידע שלהם, וכי המידע לא הגיע מבפנים. מקור.

switzerland שווייץ

Sacha Jean-Baptiste השבדית אחראית השנה על ההעמדה השווייצרית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.