2021: שבדיה – נחשפו אמני המלודיפסטיבלן

הרגע הזה הגיע! חשיפת רשימת המתמודדים בקדם השבדי, המלודיפסטיבלן. בניגוד לקדמים אחרים, הקדם הזה מקבל פוסט משלו. אם אתם עדיין שואלים מדוע, אז ראשית כל, ברוכים הבאים לעולם האירוויזיון. שנית, מדובר בקדם הוותיק והמפואר ביותר באירופה, עם רמת הפקה שמשתווה רק לזו של האירוויזיון. כן, השירים הם אמנם פופ ממוחזר ורמתם יורדת מידי שנה, אך הכל עטוף בעטיפה הכי נוצצת שיש. זאת ועוד, זהו קדם שכבר 19 שנים משתמש בשיטת חצאי גמר, שהפך את כל המאורע לחודש שלם של חגיגה עבור השבדים. ומעל הכל השבדים עצמם, המתייחסים למלודיפסטיבלן ביראת כבוד, כמו שהם מתייחסים לאירוויזיון עצמו, ובשל כך הם אימפריית אירוויזיון!

הקדם השבדי יתפרס כהרגלו על פני שישה שבועות וישודר בלייב מידי מוצ"ש בין התאריכים 6/02-13/03/21. תחילה ייערכו 4 מקצי טרום גמר, הידועים כ-Heats. בכל מקצה יתחרו 7 שירים, כאשר הטופ 2 מידי שבוע יעפילו לגמר. בשבוע החמישי ייערך שלב "הזדמנות נוספת", שהוא למעשה שלב "גלגל הצלה" עבור השירים שהגיעו למקומות 3-4 בתחרויות טרום הגמר. משלב זה יעלו ארבעה שירים לגמר, אשר ייערך ב-13/03 ויכלול בסך הכל 12 שירים, מתמטיקה פשוטה.

חשיפת האמנים תתבצע לאורך 3 ימים בין התאריכים 1-3/12/2020.

להלן שמות המבצעים והשירים המתמודדים:

עדכון 01/12
Danny Saucedo – "Dandi Dansa"
כותבים: Danny Saucedo, Karl-Johan Råsmark
Lovad – "Allting är precis likadant"
כותבים: Mattias Andréasson, Alexander Nivek, Lova Drevstam, Albin Johnsén
Kadiatou – "One Touch"
כותבים: Joy Deb, Linnea Deb, Jimmy "Joker" Thörnfeldt, Anderz Wrethov
Mustasch– "Contagious"
כותבים: Ralf Gyllenhammar, David Johannesson
Eva Rydberg & Ewa Roos– "Rena rama ding dong"
כותבים: Göran Sparrdahl, Kalle Rydberg, Ari Lehtonen
Emil Assergård– "Om allting skiter sig"
כותבים: Emil Assergård, Jimmy Jansson, Jimmy ”Joker” Thörnfeldt, Anderz Wrethov, Johanna Wrethov
Tess Merkel – "Good Life"
כותבים: Tony Malm, Tess Merkel, Palle Hammarlund, Mats Tärnfors
Paul Rey– "The Missing Piece"
כותבים: Fredrik Sonefors, Laurell Barker, Paul Rey
Arvingarna– "Tänker inte alls gå hem"
כותבים: Stefan Brunzell, Nanne Grönvall, Thomas G:son, Bobby Ljunggren

עדכון 02/12
Dotter– "Little Tot"
כותבים: Johanna ”Dotter” Jansson, Dino Medanhodzic
Elisa– "Den du är"
כותבים: Bobby Ljunggren, Ingela Pling Forsman, Elisa Lindström
Lillasyster– "Pretender"
כותבים: Isak Hallén, Jakob Redtzer, Martin Westerstrand, Ian Paolo Lira, Palle Hammarlund
Frida Green– "The Silence"
כותבים: Anna Bergendahl, Bobby Ljunggren, David Lindgren Zacharias, Joy Deb
Charlotte Perrelli– "Still Young"
כותבים: Thomas G:son, Bobby Ljunggren, Erik Bernholm, Charlie Gustavsson
Patrik Jean– "Tears Run Dry"
כותבים: Herman Gardarfve, Patrik Jean, Melanie Wehbe
WAHL feat. SAMI– "90-talet"
כותבים: Sami Rekik, Christopher Wahlberg, Josefin Glenmark, Jesper Welander, Andreas Larsson
Nathalie Brydolf– "Fingerprints"
כותבים: Andreas Stone Johansson, Etta Zelmani, Laurell Barker, Anna-Klara Folin
Anton Ewald– "New Religion"
כותבים: Jonas Wallin, Joe Killington, Anton Ewald, Maja Strömstedt

עדכון 03/12
The Mamas– "In The Middle"
כותבים: Emily Falvey, Robin Stjernberg, Jimmy Jansson
Jessica Andersson– "Horizon"
כותבים: David Kreuger, Fredrik Kempe, Marcus Lidén, Christian Holmström
Sannex– "All Inclusive"
כותבים: Greta Svensson, Hans Thorstensson
Clara Klingenström– "Behöver inte dig idag"
כותבים: Clara Klingenström, Bobby Ljunggren, David Lindgren Zacharias
Efraim Leo– "Best of Me"
כותבים: Efraim Leo, Cornelia Jakobsdotter, Amanda Björkegren, Herman Gardarfve
Tusse– "Voices"
כותבים: Joy Deb, Linnea Deb, Jimmy "Joker" Thörnfeldt, Anderz Wrethov
Julia Alfrida – "Rich"
כותבים: Julia Alfrida, Jimmy Jansson, Melanie Wehbe
Alvaro Estrella– "Baila Baila"
כותבים: Anderz Wrethov, Linnea Deb, Jimmy "Joker" Thörnfeldt
Klara Hammarström– "Beat Of Broken Hearts"
כותבים: David Kreuger, Fredrik Kempe, Niklas Carson Mattson, Andreas Wijk
Eric Saade– "Every Minute"
כותבים: Eric Saade, Linnea Deb, Joy Deb, Jimmy "Joker" Thörnfeldt

מבין המתמודדים ניתן למצוא זמרים, שכבר הגיעו לאירוויזיון, מספר זמרים שהשתתפו במלודיפסטיבלן בעבר ומספר זמרים שזו להם ההשתתפות הראשונה. להלן המתמודדים הבולטים:

 • Danny Saucedo – שותף בכתיבת שירו. פרץ באיידול השבדי ב-2006. היה בעבר חבר בלהקת E.M.D והתמודד עמה במלודיפסטיבלן 2009 עם השיר "Baby Goodbye". השיר סיים במקום השלישי. התמודד כסולן פעמיים במלודיפסטיבלן ב-2011 וב-2012. בשתי הפעמים סיים במקום השני.
 • Lovad – שם הבמה של Lova Sönnerbo. בת 22. זכתה במלודיפסטיבלן ג'וניור ב-2012 וייצגה את המדינה באירוויזיון ג'וניור, שם הגיעה למקום השישי עם השיר "Mitt mod".
 • Kadiatou – שם הבמה של Kadiatou Holm Keita. סיימה במקום השני באיידול השבדי ב-2018.
 • Mustasch – הם הרכב האבי מטאל מקומי, הקיים מ-1998. סולן הלהקה, Ralf Gyllenhammar, התמודד במלודיפסטיבלן 2013 וסיים במקום השביעי עם "Bed on Fire".
 • Eva Rydberg – זמרת, שחקנית, קומיקאית ורקדנית וותיקה, עם קריירה שמתחילה ב-1960. בת 77. השתתפה במלודיפסטיבלן 1977 עם השיר "Charlie Chaplin" וסיימה במקום השביעי.
 • Ewa Roos – שחקנית וזמרת ותיקה, עם קריירה שמתחילה ב-1963. בת 71.
 • Emil Assergård – זמר ויוצר מקומי בן 29. שותף בכתיבת שירו.
 • Tess Merkel – שם הבמה של Eva Therese Margaretha Merkel לשעבר חברת הלהקה Alcazar. התמודדה עם הלהקה חמש פעמים במלודיפסטיבלן, שלוש פעמים מתוכן ההרכב סיים במקום השלישי. שותפה בכתיבת שירה.
 • Paul Rey – זמר פופ ו-R&B בן 28. התמודד במלודיפסטיבלן 2020 עם השיר "Talking in My Sleep" וסיים במקום השישי.
 • Arvingarna – להקת פופ ודנסבנד וותיקה, הקיימת מ-1989. זכתה במלודיפסטיבלן 1993 עם השיר '"Eloise", אשר סיים במקום השביעי באירוויזיון. התמודדה 4 פעמים נוספות במלודיפסטיבלן: ב-1995, 1999, 2002 ו-2019.
 • Dotter – שם הבמה של Johanna Maria Jansson. שותפה לכתיבת שירה. הייתה מכותבי "A Million Years" של Mariette למלודיפסטיבלן 2017. ב-2018 התמודדה בעצמה עם השיר "Cry", אך לא העפילה מטרום הגמר. ב-2020 התמודדה עם "Bulletproof" וסיימה במקום השני.
 • Elisa – שם הבמה של Elisa Lindström. זמרת פופ ודנסבנד בת 29, סולנית להקת הדנסבנד Elisa's. ב-2005 התמודדה במלודיפסטיבלן ג'וניור כחלק מההרכב Lali, וסיימה במקום השישי. התמודדה במלודיפסטיבלן 2014 עם השיר "Casanova", שלא העפיל מטרום הגמר הראשון.
 • Lillasyster – להקת רוק כבד מגטבורג.
 • Charlotte Perrelli – זוכת אירוויזיון 1999, עם "Take Me to Your Heaven". נציגת שבדיה 2008 עם "Hero", אשר סיים במקום ה-18. התמודדה במלודיפסטיבלן ב-2012 וב-2017, אך לא העפילה לגמר בשתי הפעמים הללו עם "The Girl" ו-"Mitt liv" בהתאמה.
 • SAMI – שם הבמה של Sami Rekik. כתב בעבר ל-Arash ול-Elias Abbas.
 • Patrik Jean – אחד מכותבי השיר "Move" של The Mamas, שזכה במלודיפסטיבלן 2020. למעשה, כל כותבי השיר שלו היו כותבי "Move".
 • Anton Ewald – בן 27. החל את דרכו כזמר ליווי, רקדן וכוריאוגרף במלודיפסטיבלן. סיים רביעי במלודיפסטיבלן 2013 עם "Begging". ב-2014 סיים במקום העשירי עם "Natural".
 • The Mamas – זוכות מלודיפסטיבלן 2020 עם "Move". היו להקת הליווי של שבדיה באירוויזיון 2019.
 • Jessica Andersson – נציגת שבדיה 2003 כחלק מהצמד Fame. סיימו במקום החמישי באירוויזיון עם "Give Me Your Love". השתתפה מאז במלודיפסטיבלן עוד 6 פעמים. ב-2004 כחלק מהצמד Fame עם השיר "Vindarna vänder oss", שסיים במקום השישי. אחרי פירוק הצמד השתתפה ב-2006 עם השיר "Kalla nätter", שלא העפיל לגמר. ב-2007 עם "Kom"', שהגיע עד לשלב ההזדמנות הנוספת. ב-2010 עם "I Did It For Love", שסיים במקום השמיני. ב-2014 עם "Can't Hurt Me Now", שסיים במקום ה-11. ב-2018 עם "Party Voice", שסיים במקום ה-11.
 • Tusse – שם הבמה של Tusse Chiza, בן 18, יליד הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו. זכה בשנה שעברה באיידול השבדי.
 • Alvaro Estrella – בן 40. היה בעבר רקדן במלודיפסטיבלן. השתתף במלודיפסטיבלן כמבצע 2014 עם השיר "Bedroom", שלא עלה לגמר. ב-2020 ביצע את "Vamos Amigos" בדואט עם Mendez, שסיים במקום ה-11.
 • Klara Hammarström – בת 20. התמודדה במלודיפסטיבלן 2020 עם השיר "Nobody", אך לא העפילה לגמר.
 • Eric Saade – בן 30. זוכה מלודיפסטיבלן 2011 ונציג שבדיה באירוויזיון עם השיר "Popular", שסיים במקום השלישי. שנה לפני כן התמודד במלודיפסטיבלן עם השיר "Manboy", שסיים במקום השלישי. ב-2015 סיים במקום החמישי עם "Sting". ב-2019 היה אחד מארבעת מנחי המלודיפסטיבלן.

להלן פירוט על כותבי השירים :

 • Karl-Johan Råsmark, מכותבי השיר של Danny Saucedo. כתב בין היתר ל-Lena, זוכת אירוויזיון 2010 ול-September.
 • Mattias Andréasson, מכותבי השיר של Lovad. חבר להקת E.M.D. לשעבר, והתמודד עמה במלודיפסטיבלן 2009 עם השיר "Baby Goodbye". השיר סיים במקום השלישי. התמודד במלודיפסטיבלן 2012 עם שיר שכתב בשם "Förlåt mig", אך לא העפיל מטרום הגמר השלישי. במלודיפסטיבלן 2016 היה מכותבי "Rik" וביצע אותו כחלק מהצמד Albin & Mattias. השיר הגיע לשלב ההזדמנות הנוספת, אך לא העפיל לגמר. כתב שירים ל-Anton Ewald ול-Danny Saucedo.
 • Albin Johnsén, מכותבי השיר של Lovad. היה מכותבי "Det rår vi inte för" של Behrang Miri feat. Victor Crone, שהגיע לשלב ההזדמנות הנוספת במלודיפסטיבלן 2015. במלודיפסטיבלן 2016 היה מכותבי "Rik" וביצע אותו כחלק מהצמד Albin & Mattias. השיר הגיע לשלב ההזדמנות הנוספת, אך לא העפיל לגמר. במלודיפסטיבלן 2020 ביצע את השיר "Livet börjar nu" וגם היה אחד מכותביו. השיר לא העפיל מטרום הגמר השלישי.
 • Joy Deb, מכותבי השירים של Kadiatou, Frida Green, Tusse ו-Eric Saade. היה מכותבי השיר "Moves" של של Suzi P, שלא העפיל מטרום הגמר במלודיפסטיבלן 2020. הוא היה ב-2019 מכותבי השירים של Nano, High 15 ו-Wiktoria, עם אשתו לשעבר, Linea, כתב את השיר הפיני לאירוויזיון 2018, "Monsters" של Saara Aalto, שסיים במקום ה-25. היה בצוות הכותבים של "Statements" של Loreen ממלודיפסטיבלן 2017, שהגיע לשלב ה-Andra Chansen ושל "I Don't Give A" של Lisa Ajax, שסיים במקום התשיעי. ב-2016 היה מהכותבים של "Don't Worry" של Ace Wilder, שסיים במקום השלישי, "Hunger" של Molly Pettersson Hammar, ו-"I Will Wait" של ISA, שהגיעו לשלב ה-Andra Chansen ו-"My Heart Wants Me Dead" של Lisa Ajax, שסיים במקום השביעי. היה מהכותבים של זוכה האירוויזיון האחרון מטעם שבדיה, "Heroes" של Måns Zelmerlöw ושל השיר השבדי לאירוויזיון 2013, "You". ב-2014 היה בצוות הכותבים של "Busy Doin' Nothin'" של Ace Wilder, שסיים במקום השני במלודיפסטיבלן, של "Glow" של Manda ו-"Red" של EKO, שלא עלו משלב טרום הגמר ו-"Echo" של Outtrigger, שסיים את דרכו בשלב ה-Andra Chansen. כתב גם לאלבום הראשון של Fifth Harmony. השתתף בכתיבת השיר של Felicia במלודיפסטיבלן 2018.
 • Linnea Deb, מכותבי השירים של Kadiatou, Alvaro Estrella, Tusse ו-Eric Saade. הייתה ב-2020 מכותבי השיר הדני לאירוויזיון, "Yes" בביצוע Ben & Tan. במלודיפסטיבלן 2019 הייתה מכותבי השיר "No Drama" של High 15, שלא העפיל מטרום הגמר, השיר "Chasing Rivers" של Nano, שסיים במקום השמיני, השיר "Not with Me" של Wiktoria, שסיים במקום השישי והשיר "Hello" של Mohombi, שסיים במקום החמישי. הייתה מכותבי השיר הפיני לאירוויזיון 2018, "Monsters" של Saara Aalto, שסיים במקום ה-25. מכותבי "Statements" של Loreen ממלודיפסטיבלן 2017, שהגיע לשלב "ההזדמנות השנייה" ושל "I Don't Give A" של Lisa Ajax, שסיים במקום התשיעי. במלודיפסטיבלן 2016 הייתה מכותבי "Don't Worry" של Ace Wilder, שסיים במקום השלישי, "Hunger" של Molly Pettersson Hammar, ו-"I Will Wait" של ISA, שהגיעו לשלב "ההזדמנות הנוספת" ו-"My Heart Wants Me Dead" של Lisa Ajax, שסיים במקום השביעי. הייתה מכותבי זוכה האירוויזיון מטעם שבדיה ב-2015, "Heroes" של Måns Zelmerlöw ושל השיר השבדי לאירוויזיון 2013, "You". ב-2014 הייתה בצוות הכותבים של "Busy Doin' Nothin'" של Ace Wilder, שסיים במקום השני במלודיפסטיבלן, של "Glow" של Manda ו-"Red" של EKO, שלא עלו משלב טרום הגמר ו-"Echo" של Outtrigger, שסיים את דרכו בשלב "ההזדמנות הנוספת". כתבה גם לאלבום הראשון של Fifth Harmony. בנוסף, הייתה גם בצוות הכותבים של השירים של Dotter ו-Margaret ממלודיפסטיבלן 2018. האחרון סיים שביעי בגמר הקדם.
 • Anderz Wrethov, מכותבי השירים של Kadiatou, Emil Assergård, Tusse ו-Alvaro Estrella. היה ב-2020 שותף לכתיבת שני שירים מלודיטפסטיבלן: השיר "Vem e som oss" של Anis don Demina, שסיים במקום החמישי, והשיר "Surface" של Ellen Benediktson & Simon Peyron, שהגיע לשלב ההזדמנות הנוספת. היה מכותבי שני שירים לקדם הנורבגי ב-2020: "Wild" של Raylee, שהגיע למקום ה-3-4, ו-"Talking About Us" של Lisa Børud, שלא העפיל מטרום הגמר הראשון. ב-2019 שותף לכתיבת 4 שירי מלודיפסטיבלן: השירים של Jan Malmsjö, Rebecka Karlsson, Margaret ושירו של John Lundvik, שזכה במלודיפסטיבלן וסיים במקום החמישי באירוויזיון 2019, "Too Late For Love". הוא היה מכותבי שירה של Margaret במלודיפסטיבלן 2018, "In My Cabana", וגם היה מהכותבים של "Cool Me Down" שלה מהקדם הפולני ב-2016. היה מכותבי השיר הקפריסאי לאירוויזיון 2018, "Fuego" של Eleni Foureira, שסיים במקום השני. היה שותף בכתיבת שירו של Elias Abbas במלודיפסטיבלן 2018. כתב את "Gravity" של Jasmine Kara והיה מהכותבים של "Running With Lions" של Alice ממלודיפסטיבלן 2017. ב-2016 הוא היה מהכותבים של "Bada Nakna" של Samir & Viktor, שסיים במקום ה-12, ושל "We Are Your Tomorrow" של David Lindgren, שסיים במקום ה-11. ב-2014 הוא היה מכותבים של "Aleo" של Mahan Moin, שלא עלה מרבע הגמר. ב-2013 היה מהכותבים של "Jalla Dansa Sawa" של Behrang Miri, שהגיע לשלב "ההזדמנות השנייה". ב-2009 היה מהכותבים של השיר האזרבייג'ני לאירוויזיון, "Always" בביצוע AySel & Arash, שסיים במקום השלישי.
 • Jimmy "Joker" Thörnfeldt, מכותבי השירים של Kadiatou, Emil Assergård, Tusse, Alvaro Estrella ו-Eric Saade. הוא שבדי המתגורר בארה"ב. כתב בעבר ל-Helena Paparizou, Nicki Minaj, Pitbull, Enrique Iglesias ועוד. הוא בין כותבי השיר הקפריסאי לאירוויזיון 2021, "El diablo" בביצוע Elena Tsagkrinou.
 • Ralf Gyllenhammar, מכותבי השיר של Mustasch, הוא חבר הלהקה. התמודד לבדו במלודיפסטיבלן 2013 עם השיר "Bed on Fire", שהיה גם מכותביו, וסיים במקום השביעי.
 • David Johannesson, מכותבי השיר של Mustasch, הוא חבר הלהקה.
 • Göran Sparrdahl, מכותבי השיר של Eva Rydberg & Ewa Roos, היה מכותבי "Mina fyra årstider" של Arja Saijonmaa, שלא העפיל מטרום הגמר הראשון במלודיפסטיבלן 2019.
 • Kalle Rydberg, מכותבי השיר של Eva Rydberg & Ewa Roos, הוא בנה של Eva Rydberg.
 • Ari Lehtonen, מכותבי השיר של Eva Rydberg & Ewa Roos, כתב בעבר ל-Ace of Base, Dr. Alban ועוד. היה מכותבי השיר הפיני לאירוויזיון 2009, "Lose Control"', אשר הגיע למקום ה-25 והאחרון.
 • Jimmy Jansson, מכותבי השירים של Emil Assergård, The Mamas ו-Julia Alfrida. כתב למלודיפסטיבלן 2020 לא פחות מ-6 שירים: "Ballerina" של Malou Prytz הגיע לשלב ההזדמנות השנייה, אך לא המשיך לגמר. כנ"ל לגבי "Piga och dräng" של Drängarna. לעומתם "Vamos amigos" של Méndez feat. Alvaro Estrella הגיע למקום ה-11. "Take a Chance " של Robin Bengtsson הגיע למקום השמיני. "Brave" של Hanna Ferm הגיע למקום הרביעי. ב-2019 היה בין כותבי השירים של Zeana feat. Anis Don Demina, Andreas Johnson, Hanna Ferm & Liamoo, Margaret ו-Dolly Style, היה ב-2018 מכותבי השירים של Moncho ושל Mendez. השתתף ב-2001 כחלק מלהקת The Poets, ולבדו בשנת 2005 וב-2007. במלודיפסטיבלן 2017 היה בין כותבי השירים "One More Night" של Dinah Nah, שלא העפיל מרבע הגמר ו-"Bound to Fall" של Les Gordons שסבל מגורל דומה. ב-2020 היה מכותבי "Yes" של Ben & Tan, השיר הדני לאירוויזיון 2020. לקדם הנורבגי כתב ב-2020 עם כותבים נוספים את "Talking About Us" של Lisa Børud, שלא העפיל מטרום הגמר. וגם לקדם הסרבי האחרון כתב שיר. הוא היה מכותבי "Oči meduze" של Andrija Jo & Isidora Mitić, שסיים במקום הרביעי.
 • Tony Malm, מכותבי השיר של Tess Merkel, במלודיפסטיבלן 2001 היה מכותבי "Vända om" של Annie Kratz-Gutå, שסיים במקום השביעי, ומכותבי "Om du stannar här" של Ellinor Franzén, שסיים במקום החמישי. במלודיפסטיבלן 2010 היה מכותבי "Hur kan jag tro på kärlek?" של Erik Linder, שלא עבר את טרום הגמר השלישי. במלודיפסטיבלן 2015 היה מכותבי "Jag är fri (Manne Leam Frijje)" של Jon Henrik Fjällgren, שהגיע למקום השני. היה מכותבי השיר הקרואטי לאירוויזיון 2017, "My Friend" בביצוע Jacques Houdek, שסיים במקום ה-13. כתב בין היתר ל-Anastacia, Eric Saade, Wizex ועוד. 
 • Palle Hammarlund, מכותבי השירים של Tess Merkel ו-Lillasyster. היה במלודיפסטיבלן 2020 מכותבי השיר "Nobody" של Klara Hammarström, שלא העפיל מרום הגמר, מכותבי "Vamos amigos" של Méndez feat. Alvaro Estrella, שהגיע למקום ה-11, ומכותבי "Hello" של Mohombi, שסיים במקום החמישי. היה בין כותבי השיר של Dolly Style למלודיפסטיבלן 2019, "Habibi", שלא העפיל מטרום הגמר. היה מכותבי השיר של Dolly Style במלודיפסטיבלן 2015, "Hello Hi" וכתב בעבר ל-Jessica Andersson. הוא היה מכותבי "Oči meduze" של Andrija Jo & Isidora Mitić, שסיים במקום הרביעי בקדם הסרבי ב-2020.
 • Mats Tärnfors, מכותבי השיר של Tess Merkel, היה מעורב בכתיבת שני שירים לקדם הפיני ב-2004, "Like Believers Do" של Jonna K, שסיים במקום השלישי, ו-"Can't Stop Loving You" של Patrick Linman, שסיים במקום השמיני. בקדם הפיני של 2011 היה מעורב בכתיבת "Dancing in the Dark" של Eveliina Määttä, שסיים במקום החמישי. היה מעורב בכתיבת שני שירים לקדם הפיני ב-2005, "Everything But Still Nothing" של Christian Forss, שסיים במקום החמישי, ו-"Just One Kiss" של Sanna Majuri, שלא העפיל מטרום הגמר השני. היה מכותבי שני שיריה של Laura בקדם הפיני ב-2007, "Kosketa mua" ו-"Take a Chance", שסיים במקום הרביעי. היה ב-2008 מכותבי "Det finns en väg" של Jonas Gardell, שהתמודד במלודיפסטיבלן ולא העפיל מטרום הגמר השני. ב-2009 היה בין כותבי השיר "Doctor, Doctor" של Sani, שלא העפיל מטרום הגמר השני בקדם הפיני. באותה שנה היה מכותבי "Never, Never" של Princessa Avenue, שסיים במקום ה-11 בקדם הפיני. ב-2012 היה מכותבי השיר "The Best a Man Can Get" של Lucian Oros, שהתמודד בקדם הרומני וסיים במקום התשיעי. ב-2013 היה מכותבי "Trivialitet" של Sylvia Vrethammar, שלא העפיל מטרום הגמר הרביעי במלודיפסטיבלן. ב-2015 היה מכותבי "Sublime" של Carolina Gorun, שהתמודד בקדם המולדובי ולא העפיל לגמר. ב-2020 היה מכותבי "Out of Air" של Didrik & Emil Solli-Tangen, שהתמודד בקדם הנורבגי.
 • Fredrik Sonefors, מכותבי השיר של Paul Rey. כתב למלודיפסטיבלן 2019 את "Hold You" של Hanna Ferm & Liamoo, שסיים במקום השלישי. כתב בעבר לאלבום של כוכב האירוויזיון Måns Zelmerlöw ואף כתב את שיר הנHanna Ferm ושל Ellen Benediktson & Simon Peyron, הייתה מעורבת ב-2019 בכתיבת שירי האירוויזיון של בריטניה, גרמניה ושוייץ. היא גם בין כותבי השיר "Tempo" של Margaret למלודיפסטיבלן 2019, שלא העפיל לגמר. הייתה מכותבי השיר של Renaida במלודיפסטיבלן 2018, מכותבי "Legends" של Asanda בקדם הבריטי ב-2018 ומכותבי השיר השווייצרי לאירוויזיון, "Stones" של Zibbz, שלא העפיל לגמר התחרות ב-2018.ושא של אירוויזיון 2014, "Rainmaker" של Emmelie de Forest.
 • Laurell Barker, מכותבי השירים של Paul Rey ו-Nathalie Brydolf. במלודיפסטיבלן הייתה מכותבי השירים "Brave" של Hanna Ferm, שסיים במקום הרביעי ושל "Surface" של Ellen Benediktson & Simon Peyron, שהגיע לשלב ההזדמנות הנוספת. בקדם הנורבגי ב-2020 השתתפה בכתיבת שני שירים: "Wild" של Raylee, שהגיע למקום 3-4 ו-"Talking About Us" של Lisa Børud, שלא העפיל מטרום הגמר. הייתה מכותבי השיר הפולני לאירוויזיון 2020, "Empires" של Alicja Szemplińska. הייתה מעורבת ב-2019 בכתיבת שירי האירוויזיון של בריטניה, גרמניה ושוייץ. היא גם בין כותבי השיר "Tempo" של Margaret למלודיפסטיבלן 2019, שלא העפיל לגמר. הייתה מכותבי השיר של Renaida במלודיפסטיבלן 2018, מכותבי "Legends" של Asanda בקדם הבריטי ב-2018 ומכותבי השיר השווייצרי לאירוויזיון, "Stones" של Zibbz, שלא העפיל לגמר התחרות ב-2018.
 • Isak Hallén, מכותבי השיר של Lillasyster, היה ב-2020 מכותבי השיר "Om du tror att jag saknar dig" של Jakob Karlberg, שלא העפיל מטרום הגמר.
 • Stefan Brunzell, מכותבי השיר של Arvingarna, היה ב-2018 מכותבי השיר "Livet på en pinne" של Edward Blom. ב-2013 היה מכותבי "Anyway You Want It" של Ingvild Pedersen בקדם הנורבגי, אשר סיים במקום השמיני. בנוסף, כתב שירים ל-Sanna Nielsen, Birthe Kjær, Jessica Andersson, Friends ול-Arvingarna עצמם.
 • Martin Westerstrand, מכותבי השיר של Lillasyster, הוא חבר הלהקה.
 • Ian Paolo Lira, מכותבי השיר של Lillasyster, הוא חבר הלהקה. כתב שירים ל-Kate Ryan, Anders Johansson, Nina & Kim ועוד.
 • Nanne Grönvall, מכותבי השיר של Arvingarna, היא זמרת ויוצרת ותיקה. בשנות ה-80 הייתה חלק משלישיית Sound of Music והתחרתה עמם במלודיפסטיבלן 1986 עם השיר "Eldorado" וב-1987 עם השיר "Alexandra". הייתה מעורבת בכתיבת שני שירים למלודיספטיבלן של 1992 ובכתיבת המקום השני במלודיפסטיבלן 1995, "Det vackraste" בביצוע Cecilia Vennersten. הייתה חברת ההרכב One More Time, אשר זכה במלודיפסטיבלן 1996 וסיים באותה שנה באירוויזיון במקום השלישי עם השיר "Den vilda". ב-1998, אחרי שיצאה בקריירת סולו, התמודדה במלודיספטיבלן עם השיר "Avundsjuk" וסיימה במקום הרביעי. ב-2001 התמודדה בקדם הבריטי וסיימה במקום הרביעי והאחרון עם השיר "Men". ב-2003 התמודדה שוב במלודיפסטיבלן עם השיר "Evig kärlek", שלא העפיל לגמר. ב-2005 קבעה את שיאה במלודיפסטיבלן כאשר סיימה במקום השני עם "Håll om mig". שנתיים לאחר מכן השתתפה שוב במלודיפסטיבלן עם השיר "Jag måste kyssa dig", אשר סיים בשלב ה-Andra Chansen. במהלך השנים התפרסמה גם כשחקנית מחזות זמר וסרטי קולנוע וטלוויזיה, מנחת טלוויזיה ורדיו וככותבת שירים, שחלקם היו ללהיטים גדולים. ב-2019 הייתה מהכותבים של "I Do" של Arvingarna, שסיים במקום השביעי במלודיפסטיבלן, היה ללהיט רדיו וזכה בפרסים. ב-2020 התמודדה במלודיפסטיבלן עם שיר אותו כתבה עם בעלה, "Carpool Karaoke", שלא העפיל מטרום הגמר. באותה תחרות גם השתתפה בכתיבת השיר "Om du tror att jag saknar dig" של Jacob Karlberg, שלא העפיל מטרום הגמר.
 • Thomas G:son, מכותבי השירים של Arvingarna ו-Charlotte Perrelli. היה מעורב ב-2020 בכתיבת 3 שירים למלודיפסטיבלן: השירים של Malou Prytz, Anna Bergendahl, Mariette ובנוסף היה הכותב היחיד של שירו של Thorsten Flinck. ב-2019 היה מעורב בכתיבת השירים של Anna Bergendahl, Nano, Mohombi, Zeana feat. Anis Don Demina ו-The Lovers of Valdaro. ב-2018 היה שותף בכתיבת שירי המלודיפסטיבלן של Edward Blom, Dotter, Kalle Moraeus & Orsa Spelmän ו-Emmi Christensson. כותב שירים רבים למלודיפסטיבלן ולקדמים ברחבי היבשת מידי שנה. הצלחתו הגדולה ביותר עד היום היא "Euphoria" של Loreen, שזכה באירוויזיון 2012. בשנים האחרונות שיריו מצליחים פחות ופחות. ב-2018 השיר "Taboo", שכתב וזכה בקדם המלטי לא הפעיל לגמר האירוויזיון. ב-2020 גם כתב שיר לקדם הליטאי, את "Unbreakable" של Aistė Pilvelytė, שסיים בקדם במקום החמישי.
 • Bobby Ljunggren, מכותבי השירים של Arvingarna, Elisa, Frida Green, Charlotte Perrelli ו-Clara Klingenström. היה במלודיפסטיבלן 2020 מכותבי השירים של Anna Bergendahl ושל Sonja Aldén, היה ב-2019 שותף בכתיבת השיר של Anna Bergendahl. היה שותף בכתיבת השיר שלה לאירוויזיון 2010, "This Is My Life", שלא העפיל לגמר האירוויזיון. היה שותף בכתיבת "Constellation Prize" של Robin Bengtsson, שסיים במקום החמישי במלודיפסטיבלן 2016, "Living To Die" של Andreas Johnson, שלא עלה מטרום גמר מלודיפסטיבלן 2015, "Hotel A" של Cecilie Alexandra, שסיים במקום הרביעי בקדם הדני ב-2015, "Casanova" של Elisa Lindström ו-"Burning Alive" של Shirley Clamp, שלא עלו מטרום הגמר במלודיפסטיבלן 2014 ו-"Survivor" של Helena Paparizou, שעלה משלב "ההזדמנות השנייה" וסיים במקום הרביעי במלודיפסטיבלן 2014. עוד ממנו: "I Din Himmel" של Sonja Aldén, שלא עלה מטרום הגמר במלודיפסטיבלן 2012, "I Thought It Was Forever" של Shirley's Angels, שעלה לשלב "ההזדמנות השנייה" במלודיפסטיבלן 2011 ו-"I'm In Love" של Sanna Nielsen, שסיים במקום הרביעי במלודיפסטיבלן 2011 ועוד ועוד ועוד.
 • Dino Medanhodzic – מכותבי שירה ובן זוגה של Dotter. במלודיפסטיבלן 2020 היה מכותבי השירים "Bulletproof" של Dotter, שסיים במקום השני, ו-"Troubled Waters" של Victor Crone, שסיים במקום התשיעי. היה מכותבי "Victorious" של Lina Hedlund למלודיפסטיבלן 2019.
 • Anna Bergendahl, מכותבי השיר של Frida Green. זוכת מלודיפסטיבלן ונציגת שבדיה 2010, ומי שהייתה הראשונה והיחידה עד כה ממדינה זו לא להעפיל לגמר האירוויזיון. ב-2019 התקמבקה בפסטיבל עם השיר "Ashes to Ashes", שהיה לחביב חובבים וסיים במקום העשירי. ב-2020 התמודדה שוב במלודיפסטיבלן עם השיר "Kingdom Come", שסיים במקום השלישי וזכה בתחרות ה-"OGAE Second Chance Contest".
 • David Lindgren Zacharias, מכותבי השירים של Frida Green ו-Clara Klingenström. במלודיפסטיבלן 2020 היה מכותבי השיר "Sluta aldrig gå" של Sonja Aldén, שלא העפיל מטרום הגמר. היה ב-2019. מכותבי השיר של Ann-Louise Hanson, שלא העפיל מטרום הגמר, "Kärleken finns kvar". כתב ל-Sanna Nielsen, Magnus Carlsson ו-Darin.
 • Erik Bernholm, מכותבי שירה של Charlotte Perrelli. במלודיפסטיבלן 2020 היה מכותבי "Kingdom Come" של Anna Bergendahl, שסיים במקום השלישי. היה מעורב בכתיבת שירה של Bergendahl גם ב-2019. היה ב-2010 מכותבי השיר הדני לאירוויזיון, "In A Moment Like This" של Chanée & N'evergreen, שסיים במקום הרביעי. ב-2011 כתב לקדם הדני את "25 Hours A Day" של La Freak, שסיים בטופ 4. ב-2012 היה מכותבי השיר הספרדי לאירוויזיון, "Quédate Conmigo", של Pastora Soler, שסיים במקום העשירי. ב-2013 היה מכותבי השיר הגאורגי לאירוויזיון, "Waterfall" של Sophie And Nodi, שסיים במקום ה-13.
 • Melanie Wehbe, מכותבי השירים של Patrick Jean ו-Julia Alfrida. ב-2020 הייתה מכותבי זוכה מלודיפסטיבלן 2020, "Move" של The Mamas. הייתה מכותבי השיר של Lina Hedlund ב-2019, אשר סיים במקום ה-11. הייתה בין הכותבים של השיר "Glow" של Manda, שלא עלה מטרום הגמר במלודיפסטיבלן 2014.
 • Josefin Glenmark, מכותבי השיר של WAHL feat. SAMI. הייתה במלודיפסטיבלן 2019 מכותבי השיר "Kärleken finns kvar" של אימה Ann-Louise Hanson. במלודיפסטיבלן 2018 הייתה מכותבי "A Bitter Lullaby" של Martin Almgren, שסיים במקום השמיני, ומכותבי "Patrick Swayze" של Sigrid Bernson, שהגיע לשלב ההזדמנות הנוספת. ב-2015 הייתה מכותבי השיר של סן מרינו לאירוויזיון ג'וניור.
 • Jesper Welander, מכותבי השיר של WAHL feat. SAMI. הייתה ב-2020 מכותבי "Alla mina sorger" של Linda Bengtzing, שלא העפיל לגמר. הייתה ב-2018 מכותבי השיר של Ida Redig, שלא העפיל לגמר, "Allting som vi sa".
 • Anna-Klara Folin – מכותבי השיר של Nathalie Brydolf, היא יוצאת ריאליטי השירה Fame Factory המקומי.
 • Andreas "Stone" Johansson, מכותבי השיר של Nathalie Brydolf. ב-2020 בקדם הנורבגי היה מכותבי "Wild" של Raylee, שהגיע למקום ה-3-4, ושל "Som du er" של Akuvi. היה במלודיפסטיבלן 2019 מכותבי "Not with Me" של Wiktoria, שהגיע למקום השישי, "Army of Us" של Andreas Johnson, שהגיע לשלב ההזדמנות הנוספת, "I Do" של Arvingarna, שהגיע למקום השביעי ו-"Too Late for Love" של John Lundvik, שזכה במלודיפסטיבלן והגיע באירוויזיון למקום החמישי.
 • Jonas Wallin, מכותבי השיר של Anton Ewald, היה בצוות הכותבים של שני שיריה של Wiktoria למלודיפסטיבלן: ב-2016 היה זה "Save Me", שסיים במקום הרביעי וב-2017 – "As I Lay Me Down", שסיים במקום השביעי. בנוסף כתב ל-Avicii, ל-
  Fall Out Boy Ft. Wyclef Jean ועוד.
 • Maja Strömstedt, מכותבי השיר של Anton Ewald, היא בתו של הזמר והמוזיקאי Niklas Strömstedt. היא מופיעה בעצמה תחת שם הבמה Maja Kristina.
 • Robin Stjernberg, מכותבי השיר של The Mamas. היה ב-2020 מכותבי השיר "Livet börjar nu" של  Albin Johnsén, שלא העפיל מטרום הגמר. היה מכותבי השיר של Omar למלודיפסטיבלן 2019, "Om igen", שלא העפיל מטרום הגמר. היה מכותבי "I Can’t Go On" של Robin Bengtsson, שזכה במלודיפסטיבלן והגיע למקום החמישי באירוויזיון 2017. ייצג בעצמו את שבדיה באירוויזיון 2013 עם השיר "You". בנוסף כתב ל-Jill Johnson, Steps ועוד.
 • David Kreuger, מכותבי השירים של Jessica Andersson ו-Klara Hammarström, היה במלודיפסטיבלן 2020 מכותבי השיר "Molnljus" של William Strid, שלא העפיל מטרום הגמר. היה בין כותבי השיר של Jon Henrik Fjällgren למלודיפסטיבלן 2019, היה מכותבי השיר של Rolandz במלודיפסטיבלן 2018, היה בצוות הכותבים של "I Can’t Go On" של Robin Bengtsson, השיר השבדי לאירוויזיון 2017, שסיים במקום החמישי. שמו מעטר גם את השיר "Bada Nakna" של Samir & Viktor ממלודיפסטיבלן 2016, את "Sting" של Eric Saada, שהגיע למקום החמישי במלודיפסטיבלן 2015, את "I See You" של Kristin Amparo, שהגיע באותה השנה לשלב "ההזדמנות השנייה", את "Undo", שהגיע למקום השלישי באירוויזיון 2014, ובאותה השנה את שירי המלודיפסטיבלן "Yes We Can" של Oscar Zia, שסיים במקום השמיני ו-"Blame It on the Disco" של Alcazar, שסיים במקום השלישי. ב-2012 היה מכותבי "Youngblood" של Youngblood, שהגיע לשלב ה-Andra Chansen. באמתחתו להיטים שכתב ל-Britney Spears, Westlife, Il Divo, Backstreet Boys ועוד.
 • Fredrik Kempe, מכותבי השירים של Jessica Andersson ו-Klara Hammarström, היה במלודיפסטיבלן 2019 מכותבי השיר "Norrsken" של Jon Henrik Fjällgren, שסיים במקום הרביעי. היה מכותבי השיר "Party Voice" של Jessica Andersson, שסיים במקום ה-11 ושל "Fuldans" של Rolandz, שסיים במקום ה-10 במלודיפסטיבלן 2018. קצרה היריעה מלהכיל את כל השירים אשר היה שותף בכתיבתם. רק נזכיר את אלו שהגיעו לאירוויזיון: "Undo" של Sanna Nielsen מאירוויזיון 2014 (מקום 3 עבור שבדיה), "Popular" של Eric Saade מאירוויזיון 2011 (מקום 3 עבור שבדיה), "My Heart Is Yours" של Didrik Solli-Tangen, שסיים במקום ה-20 עבור נורבגיה באירוויזיון 2010, "La Voix" של Malena Ernman מאירווזיון 2009, שסיים עבור שבדיה במקום ה-21 ו-"Hero" של Charlotte Perrelli, שסיים במקום ה-18 עבור שבדיה ב-2008.
 • Christian Holmström, מכותבי השיר של Jessica Andersson, היה בשנה שעברה מכותבי השיר "Molnljus" של William Strid, שלא העפיל מטרום הגמר. כתב בעבר ל-Jedward.
 • Cornelia Jakobsdotter, מכותבי השיר של Efraim Leo, הייתה חברת ההרכב Love Generation, שהתמודד במלודיפסטיבלן 2011 ו-2013. אביה התמודד בעצמו במלודיפסטיבלן ב-2006 וב-2008 כסולן להקת The Poodles.
 • Herman Gardarfve, מכותבי השירים של Efraim Leo ו-Patrick Jean. היה מכותבי זוכה מלודיפסטיבלן 2020, "Move" של The Mamas. היה ממפיקי השיר השווייצרי לאירוויזיון 2018, "Stones" של Zibbz. ב-2018 היה מכותבי השיר "Täna otsuseid ei tee" של Marju Länik, שהתמודד בקדם האסטוני ולא העפיל מחצי הגמר. באותה שנה היה מכותבי שיר לקדם הבריטי, "You" של Jaz Ellington. ב-2016 היה זמר ליווי של נציג בלרוס לאירוויזיון, Ivan.

7 תגובות הוסיפו את שלכם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.