2021: נורבגיה – סיקור Melodi Grand Prix – טרום גמר 1

המסע של נורבגיה לרוטרדם מתחיל הערב. כמו בשנה שעברה, גם השנה הוחלט לחלק את הקדם המקומי, ה-Melodi Grand Prix ל-5 טרומי גמר וגמר. בכל טרום גמר יתחרו 4 שירים על מקום אחד בגמר. בנוסף לרביעייה, בכל טרום גמר יופיע אחד הפיינליסטים האוטומטיים, חוץ מהערב, אשר בו יופיעו שני פיינליסטים. בסך הכל יש שישה פיינליסטים אוטומטיים. לפני הגמר ייערך שלב "הזדמנות נוספת" ממנו יעפיל שיר נוסף לגמר, כך שבגמר יתחרו 12 שירים.

התחרות מתקיימת ב-H3 Arena בעיר Fornebu. המנחים הם Kåre Magnus Bergh , Ingrid Gjessing Linhave ו-Ronny Brede Aase. ניתן לצפות בשידור חי כאן או כאן.
הערב נפתח בפלאשבקים מהשנה שעברה. המנחים ישנים במיטותיהם, חווים סיוטים מקדם 2020. אחרי שיחת עדוד הזויה, הם מוכנים להנחות את קדם 2021. הם עולים לבמה ומפזזים לצלילי "Fuego" של Eleni Foureira. ארבעת המתמודדים של הערב מוצגים על ידי המנחים ועולים לבמה לקול תשואות הקהל. אלו הם: Beady Belle, Blåsemafian feat. Hazel, Jorn ו-Stina Talling.
הראשונה שהוגרלה להופיע היא Stina Talling, והיא תתמודד מול Beady Belle. מה שאומר ש-Jorn יתמודד מול Blåsemafian feat. Hazel. המנצחים בדו קרבות יתמודדו זה מול זה על מקום בגמר. התחרות מתחילה!

Stina Talling – Elevate – בסטודיו: זה השיר הראשון שנחשף מהקדם. השיר מתחיל כמידטמפו גנרי מאד, ולצערי לא משתנה יותר מידי בהמשך. זה נשמע כמו עשרות שירים אחרים ששמעתי. יש הוק זכיר בגשר, אבל בגדול השיר לא מתרומם בשום שלב, לא מרשים, מאד מהונדס. 3/5.
בהופעה החיה: זהו השיר החביב על החובבים, והוא זוכה להופעה מאכזבת ביותר. Talling לבושה בלבן וזהב, קולה משתנק וסביבה רקדנים מקפצים, משל היינו באירוויזיון 2006. חלש ביותר ולא אפקטיבי כמו שזה היה אמור להיות. היא נראית מבוגרת מכפי גילה וההופעה קלישאתית ולא מספקת.

Beady Belle – Playing with Fire – בסטודיו: השיר נכתב על ידי שלושת חברי ההרכב, הפועלים יחדיו משנות התשעים. השיר מתחיל באזעקה מלחיצה. אחריה, צלילי Fאנק וביט א-לה בילי אייליש. הזמרת שרה ברגי'סטר נמוך ופורצת בפזמון האייטיזי המסונתז. זה מגניב, מאד עכשווי, עם מלודיה רזה, אבל לא רעה. שיר שמבוסס בעיקר על ההפקה האפנתית שלו. הכל יהיה תלוי בהופעה החיה, שכן זה יכול לסיים כמו שיר מלודיפסטיבלן נשכח מטרום גמר אי שם לפני 3 שנים. אני מנחש שמישהו מכותבי השיר שמע את "On Fire" של The Roop. בפיזמון האחרון יש עלייה של חצי טון. לא רע בכלל. 3/5.
בהופעה החיה: הסולנית לובשת חליפת ספורט שחורה. מאחוריה מראות מרובות, והיא משחקת איתן. ההופעה הווקלית טובה יותר והיא גם מצליחה להעביר אישיות ואופי בהופעה החיה. 4 רקדנים לבושים בשחור מצטרפים אליה ומוסיפים לאטיטוד של ההופעה. הכל מופק לעילא, למרות שהיא עצמה נטולת פאסון ולא ממש משדרת סטאר קווליטי.

הגיע זמן תוצאות. Stina Talling ו-Beady Belle עולים לבמה. הקהל הצביע באינטרנט והחליט שלשלב הבא עולה….

Stina Talling

ועכשיו הפיינליסטים האוטומטיים הראשונים עולים להופיע.

KEiiNO – Monument  – בסטודיו: השיר נכתב על ידי חברי ההרכב ושני כותבים נוספים, אשר כולם היו מכותבי "Spirit in the Sky", השיר הנורבגי לאירוויזיון 2019, שהגיע למקום הראשון בהצבעת הקהל באירוויזיון, וסיים במקום השישי הכללי. השיר מתחיל ב-Joijk של Fred, ואז נכנס קולה של Alexandra. חובבים ניסו להשוות את זה לשווייץ 2013 ולמלטה 2016, אבל הם רחוקים מלקלוע. זה הרבה יותר אפקטיבי ממה שחלק מסוגלים להודות. בגשר יש חלק בסאמית, אפלולי משהו, והוא בונה דרמה לפזמון. השיר בנוי בצורה חכמה ואפקטיבית, הוא מאד המנוני. לא הייתי מהחובבים של "Spirit in the Sky", ואני מודה שזה קצת יותר חביב עליי, לפחות בהאזנה ראשונית. 3/5.
בהופעה החיה: אורות שוטפים את הבמה. חברי הלהקה לבושים בשחור. בחלק הראשון של השיר המצלמה מתמקדת ב-Alexandra Rotan, ושני החברים הנוספים נחשפים רק בפזמון. הם חוזרים מודעים לגמרי למעמדם כפייבוריטים, לאחר שזכו באהדת הקהל באירוויזיון. אני, כאמור, מחבב את זה יותר משירם מ-2019, אבל חושב שהוא פחות להיטי. זה מאד המנון סקנדינבי טיפוסי. אם הם יגיעו רחוק, זה רק בזכות זה שזוכרים אותה ולאו דווקא בזכות השיר. הופעה חזקה ואלגנטית.

ממשיכים בדו קרב השני.

Jorn – Faith Bloody Faith – בסטודיו: השיר נכתב בין היתר על ידי Åge Sten Nilsen, סולן WigWam, נציגי 2005, ועל ידי המבצע עצמו. מזמן לא היה לנו איזה להיט רוק טוב. כמו שציפיתי, זה שלאגר זול עם הפקה רוקיסטית. מאד אוהב את הגיטרה החשמלית, אבל משהו שם מתאמץ מאד לרקוד על שתי חתונות, לדבר אל הבייס הרוקיסטי ואל החובבים חובבי המלודיה הקליטה בו זמנית. בשלב כלשהו נכנס כלי נגינה פרסי… זה כבר לרקוד על 3 חתונות. סתמי ונשכח. 2/5.
בהופעה החיה: הופעה טיפוסית של רוקר מזדקן, לא שיש בזה משהו רע. ההופעה נפתחת בצמד מלוות, המניעות את ידיהן, ובהמשך תתופפנה על תופים. הלהקה לבשה במיטב הקלישאות הנורדיות. אש ואור שוטפים את הבמה. יש ל-Jorn קול גדול, אבל זה פשוט שיר רע וקלישאתי. בשלב כלשהו הוא רוכב על שטיח פרסי, כאשר הצלילים הפרסיים מעטרים את המעבר בין הפזמון לבית.

Blåsemafian feat. Hazel – Let Loose – בסטודיו: האינטרו של השיר הוא לופ של סקסופון, ובהמשך נכנס קולה מלא הנשמה של Hazel, ולוקח למועדונים של הניינטיז. הפזמון הוא דרופ האוס-דאנס מדבק ולהיטי. זה חביב מאד לשמיעה, אבל לא בטוח עד כמה זה יהיה אפקטיבי על הבמה. אחרי דקה וחצי השיר מתחיל לחזור על עצמו, אני לא רואה את זה עולה לגמר. 3/5.
בהופעה החיה: אחרי צליל הסירנה של האמבולנס, מגיע צליל הסקסופון. Hazel נכנסת בקולה מלא הנשמה, כשהיא יושבת במה שנראה כמו דירה אורבנית. בינתיים, על הבמה שלושת הנגנים במופע כלי נשיפה סקסי. התאורה סגולה וכחולה, וזה נראה מצוין. הזמרת עולה לבמה רק בבית השני ומצטרפת לרקדנים. זה מופק מאד ומושך את העין, אבל אני לא בטוח עד כמה זה יכול לנצח את Jorn… זה לוקח ל-SunStroke Project המולדביים, למי שזוכר.

הגיע זמן תוצאות. Jorn ו-Blåsemafian feat. Hazel עולים לבמה. הקהל הצביע באינטרנט והחליט שלשלב הבא עולה….

Blåsemafian feat. Hazel

תוצאה מפתיעה. אחרי מעבר על כמה תמונות מקדמי עבר, ומבט מהיר על הפיינליסטים האוטומטיים, הגיע זמן לפיינליסט השני.

TIX – Ut av mørket – בסטודיו: שם הבמה של Andreas Haukeland, אשר כתב את השיר בעצמו. כתב בעבר ל-Ava Max. שיר ראשון בנורבגית בקדם. אין אפילו בנייה של השיר, מתחילים ישר מ-100. יש כאן ניסיון לבנות להיט פופ, אבל השיר חסר ייחודיות לטעמי. הוא בנוי כדי לחזור כמה שיותר על הגשר והפזמון, ולהישאר זכיר באזני המאזין. גם כאן יש עלייה של חצי טון לפני הפזמון האחרון. זה מאד One Direction, ולא פרשי מספיק. 3/5.
בהופעה החיה: Tix עולה בחליפת זהב וז'קט פרווה לבן עם כנפיים לבנות ענקיות. מלווים אותו 6 רקדנים, הלבושים כמלאכים שחורים. לא ברור איך לוקחים שיר יחסית מלודי ומדביקים לו הופעה כל כך מוגזמת והזויה. מה הפואנטה? הרקדנים קשורים אליו בשרשראות. אז מה היה לנו? שיר לא פרשי וגנרי עם הופעה מוגזמת שלא קשורה לכלום. זה לא השיר הכי גרוע של הערב, אבל ללא ספק ההופעה הכי גרועה. 3/5.

להלן דירוגי לשירי הקדם, אחרי ההופעות החיות:

  1. Beady Belle – Playing with Fire
  2. Blåsemafian feat. Hazel – Let Loose
  3. Stina Talling – Elevate
  4. TIX – Ut av mørket
  5. Jorn – Faith Bloody Faith

ממשיכים עם הסופר-גמר. תחילה מופיעה Stina Talling ואחריה Blåsemafian feat. Hazel.

הגיע זמן תוצאות! מי שעולה/ים לגמר היא/הם….

Blåsemafian feat. Hazel

ממש מפתיע. בשבוע הבא טרום גמר שני עם 4 מתמודדים נוספים. בינתיים ניתן לצפות שוב בטרום גמר 1 כאן:

תגובה אחת הוסיפו את שלכם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.