2021: ליטא – סיקור Pabandom iš Naujo! – הגמר

הקדם הליטאי הגיע לסוף דרכו. ברוכים הבאים לגמר ה-Pabandom iš naujo!. חמישה שירים מחצי הגמר העפילו לשלב הזה. אליהם יצטרפו The Roop, שקיבלו מקום אוטומטי בגמר. התוצאות של הערב יהיו 50% קהל ו-50 שופטים, כפי שהיה עד כה. במקרה של שוויון, הצבעת השופטים היא זו שתכריע את הכף.

את הערב פותחים המנחים, Vytautas Rumšas ו-Ieva Stasiulevičiūtė. הם מציגים את המנחה מאחורי הקלעים, הלא הוא נציג 2015, Vaidotas (Vaidas) Baumila. השופטים, הפעם לא נמצאים מאחורי הקלעים, אלא בבתיהם, ו-Baumila משוחח עמם בשיחות וידאו. השופטים הם Ramūnas Zilnys , Jievaras Jasinskis, Gerūta Griniūtė, Stanislavas Stavickis-Stano, Vytautas Bikus, Ieva Narkutė ונציגת 1999, Aistė Smilgevičiūtė. התחרות מתחילה…

Titas and Benas – No – בטרום הגמר כתבתי: "זה מאד חנפני ויכול לעבוד על הרבה מאד אנשים… בלדת פופ נימוחה, קצת להקות בנים, קצת הרגשה של סינגר-סונגרייטר, יש לזה קהל, ואין לזלזל בכך. האווירה שם, אבל ההפקה רצה לפני השיר, ונדרשת להיות מהודקת יותר. לצמד יש כריזמה בלתי ניתנת לערעור. זה ממוצע, אבל עובר, ויכול להגיע רחוק בקדם. 3/5."
בחצי הגמר כתבתי: "אני חושב שזה סוג של פייבוריט, שאולי ידגדג קצת את The Roop מהמקום השני או השלישי בגמר. הבנים עולים לבמה, הפעם אחת לבוש בז'קט שחור קז'ואלי, והשני בז'קט צהוב -חרדל מבריק. הם יושבים על ארגזי במה מאלומיניום, ומתרוממים מהם בפזמון השני. זה לגמרי באווירת בויבנדז וצפוי לדעתי לקבל הרבה קולות ולעלות בקלות לגמר."
בהופעה החיה: ההופעה זהה לזו שבחצי הגמר. הימרתי עליהם, שהם יסיימו בטופ 3, אבל למען האמת הם בקושי העפילו לגמר… פתיחה לא רעה לערב זה, גם אם מעט מנומנמת. הבנים נותנים הופעה ווקלית טובה ומציבים את הרף לשאר המתמודדים. כמו רוב השירים הערב, זה לא צפוי להציב תחרות משמעותית ל-The Roop.

Martyna Jezepčikaitė – Thank You Very Much – בטרום הגמר כתבתי: "השיר הוא אלקטרופופ-קצבי, שמנסה להישמע כמו Dua Lipa פוגשת את Billy Eilish, אבל מסיימת כפופ חובבני, מופק יתר על המידה. היא עצמה לבושה באאוטפיט שחור עם פרפרים לבנים עליו, ז'קט כסף ופרמננט, שמסייע לה בין הנפת שיער אחת לאחרת. היא צועקת את רוב השיר. 3/5."
בחצי הגמר כתבתי: "היא נפטרה מהז'קט, וכעת לובשת חליפת חתול סקסית שחורה עם פרפרים לבנים. עמה שתי רקדניות, שלא לבושות בהתאם, עם חצאיות בצבעי קרקס ופרפרי ענק עליהם. היא עושה עבודה טובה, אבל הרקדניות לא קשורות לכלום והשיר עדיין קטן מסך חלקיו. הבמה מוחשכת בחלק מהשיר והצבע האדום ברקע נותן אפקט יפה לצלליות שלה ושל הרקדניות."
בהופעה החיה: היא נשארה בחליפת החתול שלה מחצי הגמר, והפעם הרקדיות בחליפות חתול תואמות ונראות יותר טוב. ווקלית, היא נשמעת פחות טוב מבחצי הגמר ויש כמה זיופים ניכרים. השיר הזה קצת גדל עליי ואני חושב שהוא אחד החביבים הערב. גם הוא, לצערה, לא ידגדג את The Roop.

Gebrasy – Where'd You Wanna Go? – בטרום הגמר כתבתי: "בלדת פופ מלנכולית משהו… בוידאוארט מנהרת רכבת, שנותנת תחושה של תנועה. זה אחד השירים על הלחנים היותר מהודקים, ונשמע כמו משהו שתוכלו לשמוע בגלגל"צ מידי שעה. הפקת אלקטרו-פופ עדינה ולא מוגזמת, אשר צוברת תאוצה ככל שהשיר ממשיך, אך נשארת על אש נמוכה. הוא עצמו בקושי זז, וגם אין צורך. 3/5."
בחצי הגמר כתבתי: "הזוכה הגדול של טרום הגמר השני עולה הפעם בז'קט לבן, השאר בשחור. הבמה מוחשכת לגמרי, כאשר רק אלומת אור מאירה עליו, מה שנותן אפקט אינטימי ותורם לאווירה של השיר. לא מן הנמנע שזה יזכה גם הערב."
בהופעה החיה: אם יש מישהו שיכול לאיים על הפייבוריטים של הערב, זה Gebrasy, ולו בשל העובדה, שהוא זכה בענק בטרום הגמר שלו וגם בחצי הגמר. ההופעה זהה לזו שבחצי הגמר. הוא נותן הופעה ווקלית טובה, וכנראה קצת מרוויח מסדר השירים: הוא מיד אחר השיר הקצבי של Jezepčikaitė ומיד לפני הקשקוש של Petersons, וגם מספיק רחוק מ-The Roop. כנראה מקום שני, אם ניתן לחזות את התוצאות לפי השלבים הקודמים.

Voldemars Petersons – Never Fall for You Again – בטרום הגמר כתבתי: "השיר נפתח בלופ עצבני וקצבי, אבל לאחר מכן השיר עושה 180 מעלות והופך לפופ-רוק חלבי. לצד הזמר, שני גיטריסטים עם משקפי שמש (?), מתופף ושתי מלוות. Petersons עצמו לובש חולצה אדומה ארוכה וקרדיגן שחור. הלופ חוזר בסוף הפזמון, אבל הם מסרסים אותו עם ליריקה ילדותית ומלודיה תואמת. מה לעזאזל שמעתי עכשיו? 2/5."
בחצי הגמר כתבתי: "Petersons החליף אאוטפיט לז'קט פאייטים בשחור ואדום. הוא גם חובש מגבעת שחורה. זה עדיין השיר הגרוע של הערב, עם רוטינה מעצבנת, קצב מעגלי ולא מתוחכם וזמר קרינג'י, שאיכשהו ניצח את טרום הגמר הראשון. כנראה גם יעלה לגמר, אבל אני עדיין לא אבין מדוע."
בהופעה החיה: רק שמעתי את האינטרו וכבר קיבלתי עצבים. זה אינטרו כל כך טוב ומדבק, שהוא עומד בהיפוך גמור לשיר המטופש שבא אחריו. גם הוא שמר על האאוטפיט מחצי הגמר. זה זכה בטרום הגמר הראשון, אבל לדעתי יתרסק הערב, כמו שכבר קרה בעבר. מה שכן, הוא נשמע טוב ווקלית.

Evita Cololo – Be paslapčių – בטרום הגמר כתבתי: "השיר הוא בלדת Soul-בלוז חמימה ונעימה. זה מינימליסטי למדי מבחינת הפקה, ונשעו בעיקר על גיטרת הבס והתופים. יש טלפון על עמוד קצת יותר גבוה ממנה, שמצלם אותה, לא הבנתי למה זה תורם. אני מאד שמח, שהיא בחרה לשיר בליטאית. מדובר באחד השירים היותר טובים של הערב, למרות שאינו קומפטטיבי. 3/5."
בחצי הגמר כתבתי: "Cololo היא לדעתי הטובה במתמודדים הערב וגם עם השיר הטוב ביותר. הפעם היא עולה עם מעיל גשם שחור ושפתון אדום בוהק. היא נראית מצוין, מופיעה עם ביטחון ושרה נפלא. עדיין השטיק הזה עם מצלמת הטלפון לא ברור לי… פשוט שיר טוב, פשוט, אותנטי. הוא לא ממציא את הגלגל, אבל הוא משביע רצון בז'אנר שלו."
בהופעה החיה: זה השיר של הגמר עבורי (וגם של חצי הגמר). בלדת Soul סקסית בליטאית, שילוב שמעולם לא חשבתי שאומר. היא סוג של סוס שחור הערב, והגעתה לשלב זה הוא כבר הצלחה. יכולה לדעתי להיכנס לטופ 3 אחרי הפייבוריטים הברורים של הערב, אני בטוח שהשופטים ייתנו לה ניקוד גבוה והמקום החמישי בסדר השירים אולי גם יעזור לה עם הקהל.

The Roop – Discoteque – בטרום הגמר כתבתי: "הסולן לובש חליפה צהובה בגזרה איטיזית מאד, דהיינו מכנסיים בגזרה גבוהה וכתפיות בז'קט. מהר מאד נכנס הפיזמון המדבק למדי, ואחריו קטע דאנס עם כוראוגרפיה מוזרה. זהו אלקטרו-פופדאנס מסונתז וקליט, אבל לדעתי פחות אפקטיבי מ-"On Fire", שירם מהשנה שעברה. מצד שני, גם ל-"On Fire" לקח לי זמן להתרגל. אני מחבב את זה מאד, ודי בטוח שזה לוקח את הקדם, אחרי שראינו ושמענו את כל השירים. 3/5."
בהופעה החיה: הפייבוריטים הענקיים של הערב, ולא רק. אם הם לוקחים את הערב כמצופה, הם גם הפייבוריטים לזכות באירוויזיון במאי הקרוב. ההופעה זהה לזו שהוצגה לנו בטרום הגמר. הם מקצוענים, ועושים את מה שמצופה מהם בהצלחה. אירופה חיכתה להם שנה שלמה, עכשיו הזמן לשים את הדובדבן על הקצפת.

דירוגי האישי לשירי הגמר הוא כדלקמן:

 1. Evita Cololo – Be paslapčių
 2. The Roop – Discoteque
 3. Gebrasy – Where'd You Wanna Go?
 4. Titas and Benas – No
 5. Martyna Jezepčikaitė – Thank You Very Much
 6. Voldemars Petersons – Never Fall for You Again

מופע הביניים הוא של Sisters on Wire:

הגיע זמן תוצאות. תחילה הצבעת השופטים:

JURYF

והצבעת הקהל:

AUDIENCEF

קולות הקהל והשופטים מתורגמים ל-1-8, 10 ו-12 ובסיכומם מתקבלות התוצאות הבאות:

 1. The Roop – 24
 2. Gebrasy – 20
 3. Voldemars Petersons – 15
 4. Martyna Jezepčikaitė – 13
 5. Evita Cololo – 12
 6. Titas and Benas – 12

בהצלחה ל-The Roop ולליטא ברוטרדם!
ניתן לצפות בתכנית המלאה כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.