2021: נורבגיה – סיקור Melodi Grand Prix – טרום גמר 5

המסע הארוך של נורבגיה לרוטרדם ממשיך. והערב, טרום הגמר החמישי והאחרון של ה-Melodi Grand Prix. בכל טרום גמר יתחרו 4 שירים על מקום אחד בגמר. בנוסף לרביעייה, בכל טרום גמר יופיע אחד הפיינליסטים האוטומטיים. בסך הכל יש שישה פיינליסטים אוטומטיים. לפני הגמר ייערך שלב "הזדמנות נוספת" ממנו יעפיל שיר נוסף לגמר, כך שבגמר יתחרו 12 שירים.

התחרות מתקיימת ב-H3 Arena בעיר Fornebu. ניתן לצפות בשידור חי כאן. הערב נפתח בתקציר טרום הגמר הרביעי. המנחים הם  Ronny Brede Aase, Kåre Magnus Bergh  ו-Silje Nordnes, שמחליפה את Ingrid, שסובלת מבעיות בגב. הם עולים בשלל תלבושות הזויות לצלילי זוכה אירוויזיון 2000, "Fly on the Wongs of Love". ארבעת המתמודדים של הערב מוצגים על ידי המנחים ועולים לבמה לקול תשואות הקהל. אלו הם: Ane.Fin, Imerika, River ו-TuVeia. הראשונים שהוגרלו להופיע הם TuVeia והם יתמודדו מול River. מה שאומר ש-Ane.Fin יתמודד מול Imerika. המנצחים בדו קרבות יתמודדו זה מול זה על מקום בגמר. התחרות מתחילה!

TuVeia  – Bli med meg på gar’n – שלישיית ראפ הכוללת את החברים Roar Galaaen Bredalslien, Kristian Galaaen Bredalslien  ו- Bendik Johnsen. החברים הם בין כותבי השיר.
בסטודיו: "בוא לחווה שלי". שיר פופ-שלאגר-ראפ לבן ומשעשע, שיכול לבוא רק מסקנדינביה. בין חלקי הראפ החלביים, נשמעים קרקורי תרנגולים, ובמעברים כינור כפרי. זה משועשע וחמוד מאד, כנראה הפייבוריט שלי בטרום גמר זה. זה נשמע כמו הגרסה הכפרית של Sean Banan. אני מצפה לראות ערימות חציר ובעלי חיים על הבמה הערב…
בהופעה החיה: החברים עולים עם חליפות ירוקות, כאשר מאחוריהם וידאוארט המדמה חווה עם חיות משק ורקדניות מקפצות. יש גם כנרת אחת. זה כל כך חמוד ומשעשע, שהלוואי וזה יעלה לגמר, אבל די ברור לי שאין סיכוי. הבנים לא הכי יודעים מה לעשות על הבמה.

River – Coming Home – צמד הכולל את Lennart Karlsen ו-Thomas Heiland. שניהם בין כותבי השיר. Heiland נשוי לבתו של Karlsen. חבר הצמד Heiland היה בעבר בצמד Cir.Cuz, אשר התמודד בקדם 2014.
בסטודיו: מתחיל כבלדה וממשיך כשיר העצמה קצבי. פופ-קאנטרי, שנשמע כמו "Hey Brother" של Avicii, ובכך קצת איחר את הרכבת באיזה 6 שנים. היו גם שהשוו את השיר ל-"Storm" של Victor Crone. הביצוע של הסולן כריזמטי והצליל של השיר תופס אותך, בעיקר ומדובר בצליל כל כך מוכר וקצת ממוחזר. זה יהיה קרב קשה ביניהם לבין Imerika. 2/5.
בהופעה החיה: הצבע השולט בהופעה הוא שחור, עם קישוטים שונים. זה אלגנטי מאד, אבל השיר מאד מוכר ולא מקורי. אני חושש, שאולי זה יהיה הזוכה של הערב. הופעה פשוטה, נקייה, ולצערי אפקטיבית. על רצפת הלד משודר כביש והצבע הזהוב מקשט את הבמה.

הגיע זמן תוצאות. TuVeia  ו-River עולים לבמה. הקהל הצביע באינטרנט והחליט שלשלב הבא עולה…

River

שיחה קצרה מוקלטת עם המבצעים, שלא העפילו בשבוע שעבר, אך יקבלו הזדמנות בשלב "ההזדמנות הנוספת". ממשיכים בדו קרב השני.

Ane.Fin – Walking in My Sleep – שם הבמה של Ane Caroline Finstad. היא בין כותבי השיר, לצד Niklas Rosström, אשר כתב בעבר לקדמים הפיניים. בשנה שעברה היה בין כותבי "Come Alive" של Geirmund בקדם הנורבגי.
בסטודיו: להיט אלקטרו-האוס עכשווי עם אלמנטיים אורבניים ברורים והשפעות משנות התשעים. זה קצת קר, אולי בגלל ההפקה המלוטשת והמתכתית, שעומדת בניגוד לצליל ה-Soul החם. זה טוב, מיידי מאד, קליט, אבל לא יעבור בלי הופעה מדויקת. אני לא רואה את הקהל הנורבגי מצביע לזה בהמוניו, למרות שזה מהשירים היותר טובים השנה בליינאפ הנורבגי. 3/5.
בהופעה החיה: היא עולה בז'קט חום גדול ומכנסיים חומים. מתחת לז'קט יש לה עליונית לבנה. המצלמה מתקמדת בעיקר בגב שלה, מה שכנראה לא תורם לרושם שהיא עושה. ההופעה אסתטית, טובה, מאד Janet Jacksonאית. היא לבדה על הבמה, שזה צעד אמיץ. בגדול, בחרו לקחת את ההופעה הזו למקום אורבני ומאד raw, ואני לא בטוח שזה עובד לטובתה.

Imerika – I Can’t Escape – שם הבמה של Erika Dahlen, אשר גם היא בין כותבי שירה. כותב נוסף הוא Ben Adams, לשעבר מלהקת A1, אשר כתב ל-Sarah Brightman, Eve Angeli, Natalia, Lisa Scott-Lee, Jo O'Meara, Sergey Lazarev, Tone Damli, Alexandra Burke, Boyzone, EMIN, Sam Bailey ועוד. כתב והתמודד בקדם 2010 כחלק מלהקת A1 עם השיר "Don't Wanna Lose You Again" עמו סיימו במקום השני.
בסטודיו: בלדת פופ מהוקצעת. קולה של Imerika מזכיר קצת את זה של Adele, והצליל הזכיר לי Vanessa Carlton, במלודיות שלו. זה קצת שמאלצי, אבל אני מעריך את המאמץ. ההפקה של השיר עובדת שעות נוספות עם תזמורת כלי מיתר, שנכנסת לפעולה ומטעינה עוד דרמה בשיר הרגשני הזה. זה יכול לעשות את אותו האפקט שעשה Kiim עם הבלדה שלו בשבוע שעבר.
בהופעה החיה: Imerika עולה בלבוש שחור פשוט ושיער בגווני בלונד-אדום. היא הפכה להיות חביבית חובבים, ואני מודה שזה לא ברור לי עד הסוף. ולמרות הכל, היא מוכרת משהו מאד אותנטי בהופעה, וזה מושך אותך. ההופעה מינימליסטית, חשופה ומשדרת משהו מאד אמיתי. אני מאד אופתע עכשיו אם זה לא ייקח את הערב.

הגיע זמן תוצאות. Ane.Fin ו-Imerika עולות לבמה. הקהל הצביע באינטרנט והחליט שלשלב הבא עולה…

Imerika

הגיע זמן לפיינליסט האוטומטי, Rein Alexander.

Rein Alexander – Eyes Wide Open – זכור מהתמודדתו בקדם בשנה שעברה עם "One Last Time", עמו הגיע לגמר. השנה קיבל כרטיס אוטומטי לגמר. הוא בין כותבי שירו, לצד Christian Ingebrigtsen, חבר להקת A1 לשעבר, שגם היה מכותבי השיר הנורבגי לאירוויזיון 2020, "Attention", של Ulrikke Brandstorp, היה מכותבי "Perfect Villain" של Zulte, שסיים במקום השני בקדם הפיני ב-2017, וכתב שירים נוספים לקדם הנורבגי לאורך השנים. Ingebrigtsen גם היה השנה מכותבי "Own Yourself" של Dinaye, שהתמודד בטרום גמר 2 וסיים שם את דרכו. כותב שלישי ואחרון הוא Kjetil Mørland, אשר ייצג את נורבגיה ב-2015, וסיים במקום השמיני עם הדואט "A Monster Like Me". כתב מאז שירים לקדם הנורבגי ב-2018 וב-2019, ובשנה שעברה היה בין הכותבים של השיר הנורבגי לאירוויזיון, "Attention", של Ulrikke Brandstorp.
בסטודיו: השיר מתחיל בדיבור. בבית הראשון השיר מתגלה כבלדת ג'יימס בונד, מה שלא הייתי מצפה מ-Alexander. מארש צבאי בגשר לוקח את השיר למקום אחר ומטעין את השיר בדרמה. בפזמון השיר כבר חותך לסגנון הבא, פופ המנוני, אבל שלושת הסגנונות לא מתחברים בהכרח למשהו קוהרנטי. ב-C Part, הזמר מפליא בקולו העמוק ומדגים לנו את הטווח הווקלי שלו. בלדה עד מידטמפו פופ, שמנותקת ממה שהולך היום, ונתפרה בכל הכוח כדי לשמש כקלישאה אירוויזיונית.
בהופעה החיה: Alexander עולה לבמה הרבה יותר אלגנטי מהשנה שעברה, עם חליפה שחורה ושרשראות מזהב. סביבו שישה רקדנים בלבן. יש לי תחושה שהנורבגים יאהבו את זה ויצביעו לזה בגמר… כשיר זה מאד מהונדס ומנסה לרקוד על כמה חתונות במקביל. ההופעה קאמפית ומוגזמת כמו שחשבתי.

להלן דירוגי לשירי הערב, אחרי ההופעות החיות:

  1. TuVeia  – Bli med meg på gar’n
  2. Ane.Fin – Walking in My Sleep
  3. Imerika – I Can’t Escape
  4. River – Coming Home
  5. Rein Alexander – Eyes Wide Open

ממשיכים עם הסופר-גמר. תחילה מופיעים River ואחריהם Imerika.

הגיע זמן תוצאות! מי שעולה/ים לגמר הם/היא…

Imerika

בשבוע הבא שתי תכניות של ה-Melodi Grand Prix, שלב "ההזדמנות השנייה" ביום שני והגמר בשבת. בינתיים ניתן לצפות שוב בטרום גמר 5 כאן:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.