2021: קרואטיה – סיקור Dora

פסטיבל Dora המיתולוגי הוא הקדם המקומי. מי יהיה נציג קרואטיה 2021?
הערב מתחיל בקטע וידאו של השיר זוכה הקדם ב-2020, Divlji vjetre" של Damir Kedžo, על רקע נופי קרואטיה. Kedžo היה אמור להופיע בלייב, אך התעקש לשיר בנוסף לשיר הזוכה גם שיר חדש שלו. בהפקת ה-Dora סירבו, והוא בחר לפרוש. ארבעת מנחות הערב עולות לבמה, והן Daniela Trbović, Barbara Kolar, Jelena Lešić ו-Doris Pinčić Rogoznica. התחרות מתחילה…

Alkonost of Balkan (Nina Kraljić) – Rijeka – הפייבוריטית של הערב נבחרה לפתוח את הפסטיבל. בלדה בניחוח בלקני, עם מלודיה קליטה. היא לובשת שמלה כחולה-זהובה בהשראת מצרים העתיקה. מאחוריה רקדן חשוף חזה ורקדנית, הרוקדים על עמוד ואחד עם השניה. מלוות אותה להקה של זמרות פולקלור. החובבים מתלהבים מזה בצורה מוגזמת. זה חביב ותו לא. Kraljić, נציגת 2016, היא לא בעלת קול לשירים מהסוג הזה. עם זאת, מעריך את הניסיון לשלוח את השיר הזה לאירוויזיון, הרבה אחרי שהגל האתני עבר. דרמטי מאד, אבל חסר מלודיה ברורה לאזניים מערביות. 3/5.

Eric Vidović – Reci mi – השיר מתחיל כמו "7 Nation Army" של The White Stripes, וההוק הזה ממשיך לכל אורך השיר. פופ-רק קצבי, מבוצע על ידי זמר לא רע בכלל, הלבוש בג'ינס, ז'קט שחור עטור קשקושים בלבן. שיר מהיר, זורם, עם הוק חזק, השירה קולחת והביצוע מרשים. הוא מושך תשומת לב, ללא ספק. לא רע בכלל. 3/5.

Ella Orešković – Come This Way – מדובר בבתו של ראש הממשלה לשעבר. היא עולה עם שמלה לבנה צמודה ופשוטה. הבמה אפופת עשן והצבע הכחול שלוט בהופעה. ההופעה הווקלית חלשה ומבחינת כריזמה בימתית היא מתקשה. השיר הוא המנון אלקטרו-פופ בקצב מידטמפו. גם השיר הזה חביב, אייטיזי מאד, אבל ההופעה חלשה. מבחינת שיר, אין לו מספיק אישיות והוא לא ייחודי מספיק. זה היה יכול להיות שיר באלבום של זמרת פופ, שלא בהכרח היה יוצא כסינגל.  3/5.

Bernarda Brunović – Colors – זו הזמרת אשר לא התקבלה בשנה שעברה לקדם, ואשר שירה נבחר לייצג את מלטה בביצוע Destiny. השיר הנוכחי, בוצע במקור על ידי Poli Genova, אך לא נבחר אי שם ב-2018 לייצג את בולגריה וב-2019 גם היה מועמד לייצג את מלטה. שומעים ש-Borislav Milanov כתב את זה. זה לוחץ חזק מאד להיות להיט, אבל מסיים כשיר בית חרושת חסר אישיות. Brunović לובשת אאוטפיט שחור ומופיעה בתוך פרופ פנטגוני גדול. 3/5.

Sandi Cenov – Kriv – זמר ותיק, שימי תהילתו מאחוריו. הוא קצת דומה לרותם כהן, לבוש בחליפה כחולה משובצת. השיר הוא בלדת רוק קרואטית טיפוסית. שומעים שהוא מקצוען, אבל זה שיר חלש, גם אם אותנטי, כזה שתואם לסגנון המוזיקלי שלו, ושכנראה לא נתפר במיוחד לתחרות. הוא על הבמה עם שתי גיטריסטיות בצורת. בסדר. 3/5.

ToMa – Ocean of Love – פופ-RnB מאד Fאנקי, בסגנון Bruno Mars. לזמר מבטא מצוין וההופעה זורמת ומלודיפסטיבלנית משהו. זה קליט, קצבי, אבל מאד לא קרואטי. זה יהיה מאד מוזר לקבל משהו כזה מהמדינה באירוויזיון, אבל נכון לעכשיו הוא נתן את ההופעה החזקה והאפקטיבית ביותר. אני מעריך, שהשופטים יאהבו פחות מהקהל. 3/5.

Filip Rudan – Blind – עוד פייבוריט. מדובר בבלדת פופ-רוק עדכנית, עגמומית, מלודית, שקצת מתכתבת עם זוכה אירוויזיון 2019, "Arcade" של Duncan Laurance. הזמר נאה וכריזמטי ויזכה על כך בקולות, אבל השיר עצמו לא מחדש, לא ייחודי. חביב, אך לא נוגע. 3/5.

Beta Sudar – Ma zamisli – סוף סוף שיר בקרואטית. הזמרת עולה באאוטפיט תכלת חושפני. לצידה רקדן, האמור להיות בן זוגה. הוא מתחיל על כורסת עור האדומה ובהמשך מקפץ על הבמה. בהמשך יצטרף עוד רקדן. סינת'-פופ מיושן וסתמי, מופק יתר על המידה וחסר אלמנט להיטי. היא עצמה נותנת הופעה ווקלית לא רעה, אבל לא מצליחה לטעמי להתחבר עם הצופה. 2/5.

Cambi – Zaljubljen – עוד חביב חובבים, אך כזה שאין לו סיכוי רב לזכות. מדובר במקהלת קלאפה ותיקה. הקלאפה הוא סגנון מוזיקלי פופולארי במדינה. הפעם הם הלכו על כיוון של בלדת-פופ דרמטית ומיושנת, שנשמעת כאילו יצאה מאחת ה-Doraות של שנות התשעים. זה נשמע קלישאתי, קיטשי, והם עצמם לא מצליחים להחזיק את השיר ביחד, כך נשמע. רצף של קלישאות בן 3 דקות. 2/5.

Ashley Colburn and Bojan Jambrošić – Share the Love – השיר מתחיל ב-Jambrošić בחליפה שחורה על רקע וידאוארט מתחלף, שאמור לספר איזשהו סיפור גלובלי על אהבה. Colburn יורדת מהתקרה בשמלה אדומה. בלדת שלום ואהבה קיטשית ומביכה לצפייה ושמיעה. לדעתי זה השיר הגרוע ביותר ששמעתי בעונת הקדמים. זה כל כך חסר מודעות ושמאלצי, שאין לי באמת מילים לתאר אותו. הם גם מזייפים ללא בושה. Colburn האמריקאית הייתה תקועה בארה"ב עקב מגפת הקורונה ולא יכלה לטוס לקרואטיה. אני לא בטוח שזו הייתה גזירה נוראה אם הייתה נשארת בארה"ב… 1/5.

Brigita Vuco – Noći pijane – היא הייתה אמורה להופיע עם רקדנים, אך מאחר והם לא הגישו את תוצאות בדיקות הקורונה שלהם בזמן, היא תאלץ להופיע לבדה. פופ-RnB-היפ-הופ עם נגיעות של מוזיקת פולקלור. היא עולה עם אאוטפיט לבן ומחוך שחור. יופי של שיר, ושבירה של שגרה מהקיטש הטיפשי ששמענו… מאד מעריך את הדבקות של אמנים, המשתתפים בקדמים, לשלוח שירים שתואמים לסגנון שלהם, ושאינם תפורים לאירוויזיון. זה אולי לא להיט, אבל זה השיר החביב עליי עד כה, בזכות האותנטיות והכישרון 3/5.

Mia Negovetić – She's Like a Dream – מי שסיימה בשנה שעברה במקום השני, והייתה אמורה לזכות אם שיטת הניקוד הנוכחית הייתה מיושמת דאז. מאחורי השיר צוות שבדי, הכולל את Linea Deb, אשר הייתה מכותבי השיר הזוכה באירוויזיון 2015. מדובר בלהיט פופ א-לה Ariana Grande. זה אפקטיבי, קליט, מופק לעילא, אבל נדמה לי ש-Negovetić לא מתחברת לשיר, היא נראית זרה לו. היא מופיעה לבדה על הבמה בעליונית וחצאית כסופה. שני רקדנים מצטרפים אליה בחלק האחרון של השיר. ההפקה היא אייטיזית מאד, דיסקואית. לא רע, אבל חסר נשמה באמת. 3/5.

Albina – Tick-Tock – עוד פייבוריטית לזכייה. היא לובשת אאוטפיט בשחור ואפור ולצידה ארבעה רקדנים בלבוש דומה. זה נראה מצוין ונשמע כמו להיט, עדכני, עם מקצב אלקטרו-פופ אגרסיבי ועיבוד של להיט האוס. היא נותנת הופעה ווקלית טובה ונראית מצוין, יכול להיות שבאמת יש לנו כאן פייבוריטית לזכייה, אבל אני לא מכיר לעומק את הקהל הקרואטי, ולא יודע עד כמה הם יוכלו לעכל שיר כזה. הבעייה העיקרית שלו שהוא קר, ולא מתחבר רגשית למאזין. בחלק האחרון של השיר עוברים לקרואטית. 3/5.

Tony Cetinski and Kristijan Rahimovski – Zapjevaj, sloboda je! – שיר שמבטא התנגדות לחיסון נגד קורונה כולל הכחשת קורונה. הזמר Kristijan Rahimovski נשפט לשנתיים על תנאי, לאחר שאיים לרצוח את אשתו. מה יכול להשתבש? Cetinski לבוש לבן, בעוד Rahimovski האוויל בשחור. ביחד עם זמרות ליווי בשחור-לבן, הם שרים על גבי לוח שחמט גדול. אני שונא להודות בזה, אבל זה שיר טוב! למזלי אני לא מבין את המילים. מבחינת מלודיה, זה Dora אולדסקול. בלדת רוק דרמטית, לא ייחודית, נוסטלגית. 3/5.

להלן דירוגי לשירי הקדם:

 1. Brigita Vuco – Noći pijane
 2. Eric Vidović – Reci mi
 3. Albina – Tick-Tock
 4. ToMa – Ocean of Love
 5. Alkonost of Balkan (Nina Kraljić) – Rijeka
 6. Bernarda Brunović – Colors
 7. Filip Rudan – Blind
 8. Tony Cetinski and Kristijan Rahimovski – Zapjevaj, sloboda je!
 9. Mia Negovetić – She's Like a Dream
 10. Sandi Cenov – Kriv
 11. Ella Orešković – Come This Way
 12. Beta Sudar – Ma zamisli
 13. Cambi – Zaljubljen
 14. Ashley Colburn and Bojan Jambrošić – Share the Love

במופע הביניים, Vesna Pisarović, נציגת 2002.

הגיע זמן תוצאות. ראשית פונים לצוות השיפוט בזאגרב:

1

לאחר הצבעת צוות השיפוט בווקובאר:

2

לאחר הצבעת צוות השיפוט בואראז'דין וצ'אקובץ:

3

לאחר הצבעת צוות השיפוט ברייקה:

4

לאחר הצבעת צוות השיפוט בפולה:

5

צוות השיפוט באוסייק מעניק את מרב הנקודות ל- "Tick-Tock".
לאחר הצבעת צוות השיפוט בזאדאר:

7

לאחר הצבעת צוות השיפוט בקנין ושיבניק:

8

לאחר הצבעת צוות השיפוט בספליט

9

לאחר הצבעת צוות השיפוט האחרון בדוברובניק:

9 - BEYNAYIM

הגיע זמן לניקוד הקהל:

TELEVOTING

בהצלחה לקרואטיה ול- Albina Grčić!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.