2021: פינלנד – סיקור ה-Uuden Musiikin Kilpailu

 הערב פינלנד בוחרת! ה-Uuden Musiikin Kilpailu כולל שבעה שירים. הזוכה יוכרע על ידי 25% שופטים בינלאומיים ו-75% קהל.
הערב נפתח בהופעה של מנחה הערב, Antti Tuisku ביחד עם Erika Vikman, פייבוריטית השנה שעברה שלא ניצחה. הם מבצעים מחרוזת משיריהם. 

Teflon Brothers x Pandora – I Love You – בסקירת השירים כתבתי: "השיר הוא בעל סאונד אייטיזי, שחזר להיות אפנתי בשנים האחרונות. סינת'פופ, שמתחיל חזק עם עיבוד ממכר, אבל ממשיך עם פזמון מטופש באנגלית, שכולו "Baby, baby, love you", המושר על ידי Pandora השבדית. למה בעצם? היה כאן פוטנציאל לשיר מצוין. ועדיין, יש לי הרגשה שאם זה יזכה יהפוך לקאלט חובבים. עבורי זה כבר סוג של גילטי פלז'ר. 3/5."
בהופעה החיה: לול, השיר מתחיל בחללית שמוכנסת למיקרוגל. הופעה מאד וידאוקליפית, עם קריצה. Pandora עומדת בלבוש עתידני מטופש על גבי חללית, היא יורה משהו מהידיים שלה. האחים טפלון לבושים כחייזרים אלגנטיים. אין ספק שמדובר בפינלנד. הופעה קאמפית ומשעשעת, שעדיין לא חושבת על האירוויזיון, אלא על הקהל המקומי. לקראת סוף השיר שתי רקדניות מציצות מתחתית החללית, ואז עוברות לצידי הבמה לפזז. זה גילטי פלז'ר מהספר. ווקלית זה בוצע טוב, אבל מי הקשיב לשיר? 

Aksel – Hurt – בסקירת השירים כתבתי: "…מדובר בבלדת פופ מלודית, עצובה ורומנטית, הנחה על קולו הצלול של Aksel. הפזמון פחות חזק מהפזמון של "Looking Back"', שירו מ-2020, אך לא פחות טוב. השנה הוא ו-Oskr יושבים על אותה המשבצת בקדם, אך נראה לי שידו של Aksel על העליונה, זה גם שיר יותר מקורי והוא שר אותו בחוסר מאמץ. יש מצב שזו מתמודד שוב על הזכייה. רק הקהל יכול לרסק אותו בהצבעתם, אני מאמין שהשופטים יאהבו. זה נשמע קצת כמו שיר כריסטמס. 3/5."
בהופעה החיה: שמו את שני השירים הטובים, לטעמי, לפתוח את הערב. הוא מתחיל על השיר בישיבה על סלע, לבוש ז'קט חרדל, חולצה לבנה ומכנסיים אפורים. הבמה אפופת עשן. זה אמור לדמות אותו מתבודד בטבע הפיני? הוא חמוד מאד, ווקלית הוא טוב, אבל ההופעה מנומנמת ואני לא חושב שהוא יאיים על האחים טפלון, Ilta או Blind Channel. חמישה רקדנים ברקע, לבושים בצבעי לבן, בז' ואפור בריקוד אמנותי על רקע סלעים וערפל. זה נראה יפה, אבל שם זה נגמר. 

Laura – Play – בסקירת השירים כתבתי: "מידטמפו פופ שבלוני ומאד מיינסטרימי. יש ריף גיטרה, שמלווה את השיר, וזה הדבר היחיד שאני אזכור ממנו כנראה. זה חסר אנרגיה, והיא עצמה זמרת חסרת כריזמה, אני אופתע אם זה לא יסיים במקום האחרון. חלש מאד. את Better on your own? לא נראה לי. 2/5."
בהופעה החיה: היא שרה באנגלית? היא נשמעת מנוזלת, כמו תמיד. היא לבושה בחצאית זהובה עמוקת מחשוף. על הבמה כלי שחמט שנפל. ארבעה רקדנים בזהב על במות קטנות רוקדים, ולמיטב הבנתי מדמים חיילי שחמט בעצמם. זה קונספט נחמד להופעה, אבל זה השיר הגרוע של הערב. ווקלית זה לא עובר, וכמו תמיד, ותסלחו לי, יש בה משהו מאד מנוכר, שמרחיק את הצופה. 

Danny – Sinä päivänä kun kaikki rakastaa mua – בסקירת השירים כתבתי: "בלדת פופ אקוסטית, כולה בפינית. שומעים על הקול שלו את השנים ושומעים את הניסיון והמקצועיות. הוא התמודד בקדם הפיני 7 פעמים, בין השנים 1966-2004. הוא חוזר עכשיו לניסיון השמיני שלו. אני יכול לראות את זה מקבל תמיכה מהקהל, שזוכר לו חסד נעורים. זה לא שיר רע, אבל זה גם לא להיט גדול, קצת נשכח, חסר דרמה, שזה לא דבר רע לכשלעצמו, אבל זה גם לא משרת אותו יותר מידי. 3/5."
בהופעה החיה: הוא מבצע את השיר בישיבה, בכל זאת, אדם בן 78. ברקע, פניו המזמרות מופיעות מבעד למסגרת תמונה, משל היה השיר הומאז' לימים עברו והמנון נוסטלגי. לצידו מלחין השיר מנגן על פסנתר והוידאוארט שחור עם תמונות של מסגרות עץ שחורות, שחולפות בו. הפסנתרן נעלם והפסנתר מתחיל לנגן לבדו. הכל מאד סימבולי. 

Oskr – Lie – בסקירת השירים כתבתי: "בלדת פופ עגמומית בסגנון Ed Sheeran או Shawn Mendes. זה מלודי מאד, בכייני קצת, אבל בעיקר מאד Safe, מוכר מידי וחסר אדג'. חלק מהחובבים טוענים כי השיר מזכיר את השיר הגרמני או האירי מאירוויזיון 2018. קשה לי להאמין שהשיר יבלוט מספיק כדי לקחת את הקדם. זה שמיע, אך נטול מלודיה כרימזטית מספיק. 3/5."
בהופעה החיה: Oskr מבצע את השיר במינימום תנועה. הצבע הכתום-אדום שולט בבמה. פניה של אהובתו משתקפים מהזכוכית. בפזמון האחרון הגשם יורד על הזכוכית, ממש כמו בהופעה הרוסית באירוויזיון 2019. קצת מתייפח, אבל אני מניח שזה הכי מינימליסטי שאפשר היה לעשות עם השיר הזה. 

Blind Channel – Dark Side – בסקירת השירים כתבתי: "רוק קליט עם חלקים מטאליסטיים. השיר נכתב על ידי חברי הלהקה. אחד הסגנונות של הלהקה, אגב, מוגדר כ-violent pop, מה שזה לא אומר. זה נשמע לי מיושן, כמו משהו ש-Linkin Park הקליטו ב-2002, אבל בסוף החליטו שזה לא זה והשאירו במגירה. מצד שני, אני לא מבין את הז'אנר הזה ואני לא קהל היעד, אז מה אני יודע. 2/5."
בהופעה החיה: אחד הפייבוריטים לזכייה הערב, במידה והפינים יחליטו לדבוק במסורת הרוקרית שלהם. הופעה דינמית כצפוי. הלהקה לובשת טוניקות שחורות. בוידאוארט חברי הלהקה תלויים מהרגליים. המלודיה זורמת, ולמרות שאני לא מחובבי השיר, אני חייב לציין שזה עובד על הבמה. ועדיין, יש משהו בשיר כל כך לא פרשי וממוחזר, שזה כמעט מרגיז אותי לחשוב שזה עשוי לזכות הערב. על כפות הידיים שלהם רשום "Join".

Ilta – Kelle mä soitan – בסקירת השירים כתבתי: "עוד שיר בפינית ועוד בלדה. בתחילה קולה של Ilta נשמע על רקע רקיעות פסנתר, ואז לקראת סוף הפזמון היא פורצת בצעקה רמה. בלדה דרמטית. זה מתקתק, נחמד, אבל צפוי מאד מבחינה מוזיקלית. הזכיר לי קצת את "Shallow" של Lady Gaga ו-Bradley Cooper לפרקים, ובחלקים אחרים את "Never Enough של Loren Allred. ממש ציפיתי ליותר. 3/5."
בהופעה החיה: השיר האחרון להערב, וכפי הנראה מדובר באחת הפייבוריטיות לזכייה. היא נראית נהדר, לובשת שמלה לבנה מנצנצת קצרה ארוכת שובל, בעודה מנגנת על פסנתר לבן מעוצב. עשן אופף את הבמה כשטיח לבן ותורם לאווירה. ווקלית היא כובשת, עולה לפלצטים ומשתנקת. ויזואלית זה נקי, סקנדינבי, מוגזם במידה. קל להתחבר אליה, ואני נוטה להמר שהערב הזה עכשיו שלה, רשמית. 

להלן דירוגי לשירי הקדם, לאחר הצפייה בהופעות החיות:

  1. Teflon Brothers x Pandora – I Love You
  2. Aksel – Hurt
  3. Ilta – Kelle mä soitan
  4. Danny – Sinä päivänä kun kaikki rakastaa mua
  5. Oskr – Lie
  6. Blind Channel – Dark Side
  7. Laura – Play

עוברים למופע הביניים. מה אתם יודעים, מדובר שוב במנחה הערב, Antti Tuisku. 

הגיע זמן ההצבעה. ראשונה להצביע – בריטניה:

UK

אחריהם – הצבעת שווייץ:

CH

ועכשיו – הצבעת ארה"ב (?):

USA

פולין מצביעה:

PL

איסלנד מצביעה:

IS

תור ספרד להצביע:

ES

אחרונה מבין צוותי השיפוט הבינלאומיים להצביע היא הולנד:

NL

די ניכר כי Ilta יצאה מהמרוץ… הכל תלוי עכשיו בקהל.
במופע הביניים – Haloo Helsinki!

רגע האמת הגיע. כיצד הצביע הקהל?
Laura – מקבלת 9 נקודות.
Danny – מקבל 38 נקודות.
Teflon Brothers x Pandora – מקבלים 150 נקודות.
Ilta – מקבלת 101 נקודות.
Aksel – מקבל 52 נקודות.
Oskr – מקבל 53 נקודות.
כמה יקבלו Blind Channel?

555

Blind Channel מקבלים 479 נקודות מהקהל!

RES

בהצלחה ל-Blind Channel ולפינלנד ברוטרדם.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.