2021: עדכון – 74 ימים לאירוויזיון

אירועי סוף השבוע (05-06/03/21)
* 05/03 – italy איטליה: פסטיבל סנרמו – ערב 4.
* 06/03 – italy איטליה: פסטיבל סנרמו – ערב 5.
* 06/03 – portugal פורטוגל: Festival da Canção – גמר.
* 06/03 – sweden שבדיה: Melodifestivalen – שלב "ההזדמנות הנוספת".
* 06/03 – denmark דנמרק: Dansk Melodi Grand Prix.
* 06/03 – estonia אסטוניה: Eesti Laul – גמר.

אירועי השבוע הקרוב (07-13/03/21)
* 08/03 – san_marino סן מרינו: חשיפת השיר.
* 08/03 – russia רוסיה: חשיפת השיר.
* 10/03 – greece יוון: חשיפת השיר.
* 11/03 – fyr_macedonia מקדוניה: חשיפת השיר.
* 12/03 – latvia לטביה: חשיפת השיר
* 13/03 – iceland איסלנד: חשיפת השיר.
* 13/03 – sweden שבדיה: Melodifestivalen – גמר.

eurovision_heart כללי
* ארמניה פורשת מאירוויזיון 2021. רשות השידור של המדינה דיווחה כי לאחר דיונים, הוחלט שהמדינה תפרוש מהתחרות לאור המחאות והמשבר הפוליטי והחברתי במדינה בעקבות המלחמה עם אזרבייג'ן ובשל קוצר הזמן. 40 מדינות נותרו כעת במרוץ, 17 בכל חצי גמר ועוד 6 פיינליסטיות אוטומטיות. מקור.
* נבחר תרחיש ב' לקיום האירוויזיון. איגוד השידור האירופי והטלוויזיה ההולנדית פרסמו פרוטוקול בריאות ובטיחות לקיום התחרות. הפרוטוקול כפוף לשינויים בהתאם להתפתחויות חדשות במצב התחלואה. כל האמנים יגיעו במאי לרוטרדם להופיע, למעט אלו שלא יוכלו להגיע עקב הקורונה. על כל חבר משלחת לשהות בבידוד חמישה ימים לפני הטיסה להולנד ולצאת שלילי בבדיקת קורונה 72 שעות לפני הטיסה. בזמן שהותם בהולנד, חברי המשלחת חייבים להישאר בבתי המלון שלהם ולצאת ממנו רק עבור החזרות וההופעות ב-Ahoy Arena ברוטרדם ולפעילויות נוספות הקשורות לתחרות.
אסטרטגיית הבדיקות פותחה על פי הקווים המנחים של המכון ההולנדי הלאומי לבריאות הציבור ולסביבה ומשרדי הבריאות, הרווחה והספורט ההולנדיים. לפי תרחיש ב', מספר חברי המשלחת של כל מדינה ירד מ-38 ל-20, ומספר העיתונאים יצומצם ל-500, כאשר 1000 נוספים יורשו לסקר את האירוע במרכז העיתונות. ההחלטות בדבר נוכחות הקהל בהופעות ואילו פעילויות ציבוריות יתקיימו סביב האירוע יוכרעו בשלב מאוחר יותר. מקור.
הגרין רום המוגדל יהיה מול הבמה  במקום בו הקהל היה אמור לעמוד. בכל תא של מדינה יהיו נוכחים מקסימום שבעה אנשים. שולחן מסיבות העיתונאים יכיל שמונה אנשים מקסימום. לאחר ההעפלה מחצי הגמר, המשלחות יעלו לפודיום אחד אחרי השני, ולא בבת אחת כמו שהיה עד כה.
על מנת לעקוב ולנתר את מי שיימצאו חיוביים לקורונה, כולם במשלחת חייבים לתעד כל אינטראקציה בין האנשים בקבוצה שעולה על 15 דקות. יתועדו גם אינטראקציות חברתיות. ראשי המשלחת יצלמו את סדר הישיבה באוטובוס ובארוחות, במידה וידרשו לחקירות אפידמיולוגית. חברי משלחת שיבואו במגע קרוב עם גורם שנמצא חיובי לקורונה, ישלחו לבידוד של חמישה ימים לפחות. במגע קרוב הכוונה למרחק של פחות מ-1.5 מטר במשך 15 מצטברות במהלך יום שלם.
* המפקח על האירוויזיון מטעם איגוד השידור האירופי, Martin Österdahl, מסביר, כי כבר היו דיונים בעבר לכלול קולות רקע מוקלטים, אך לולא מגפת הקורונה, הדבר לא היה מיושם ב-2021. זה היה בגדר רעיון, שרצו להציע עבור תחרות עתידית. הוא נותן את דוגמת המלודיפסיבלן השבדי, שם לטענתו זה עובד בהצלחה. מקור.

austria אוסטריה
לפי השמועות, השיר האוסטרי, "Amen", הוא בלדה אקוסטית.

ukraine אוקראינה
ביום שלישי הקרוב צפויה לצאת הגרסה החדשה של השיר האוקראיני לאירוויזיון, "Shum":

azerbaijan אזרבייג'ן
השיר האזרבייג'ני צפוי להיחשף בשבוע הבא. טיזר צפוי להיחשף בקרוב. מקור. לפי השמועות, אזרבייג'ן בחרה ב-"Mata Hari". השיר כולל דרופ אתנו-פופ אחרי הפזמון, מה שישמח חובבים רבים.
Efendi מצידה, מבטיחה מופע בלתי נשכח:

italy איטליה
Irama לא הופיע בערב הראשון של פסטיבל סנרמו, מאחר ואחד מחברי הצוות שלו נמצא חיובי לקורונה. את מקומו בחצי הגמר לקחה Noemi.

Irama עצמו נמצא שלילי לקורונה בבדיקה שנערכה לאחר מכן והופיע בערב השני.

אותו חבר צוות נמצא חיובי לקורונה גם ביום רביעי, ולפי החוקים Irama היה אמור להיפסל מהשתתפות. Amadeus ערך משאל בקרב 25 המשתתפים האחרים האם לשנות את החוק ולאפשר לו להשתתף. לבסוף השתתפותו אושרה, ושלשום שודרה הופעתו מהחזרות במקום שיופיע בלייב.

השיר של Måneskin נחקר בחשד לפלאגריזם של השיר הבא, אך לבסוף כן השתתף בפסטיבל:

Mahmood, זוכה פסטיבל סנרמו 2019 והמקום השני באירוויזיון 2019, יופיע הערב בערב הרביעי של פסטיבל סנרמו 2021 כאמן אורח.

נציג איטליה 1987, Umberto Tozzi, יהיה אורח בגמר פסטיבל סנרמו מחר בערב.
שינויים באופן ההצבעה בפסטיבל סנרמו: בערבים הראשון והשני, שהתקיימו ביום שלישי ורביעי, ההצבעה הייתה 100% של הצוות השיפוט הדמוסקופי. בגמר התחרות ביום שבת, הסיבוב הראשון של ההצבעות יהיה 100% הצבעת קהל.

ireland אירלנד
במאי ההופעה האירית יהיה Benke Rydman, אשר ביים בעבר את שבדיה 2015, ביים למלודיפסטיבלן 2016 את ההופעה של ISA, למלודיפסטיבלן 2019 את ההופעה של Mohombi ולמלודיפסטיבלן השנה את ההופעות של Danny Saucedo ו-Eric Saade.

albania אלבניה
שוחררה הגרסה החדשה של השיר האלבני לאירוויזיון:

estonia אסטוניה
בשל מצב התחלואה מקורונה במדינה, שהוא הגרוע ביותר שהיה במדינה עד כה, כל מופעי הביניים בגמר הקדם האסטוני יצולמו מראש. במופעי הביניים יופיעו Smilers, Mr Lawrence, Pitsa & Goresoerd, ו-Liis Lemsalu & Stefan בשירם החדש "Doomino".
לקראת גמר הקדם האסטוני, המתמודדים עצמם הצביעו לשירים. עד כה הצביעו Jüri Pootsmann, Uku Suviste, Karl Killing, Suured Tüdrukud, Hans Nayna, Ivo and Robert Linna, Andrei Zevakin & Pluuto, Koit Toome, Redel ו-Kadri Voorand
להלן התוצאות עוד כה:

944485h02cbt24

bulgaria בולגריה
השיר הבולגרי ייחשף ביום רביעי בהופעה מיוחדת. לדברי הטלוויזיה הבולגרית, השיר נבחר על ידי על פי הפידבקים שהתקבלו באתר הייעודי, קבוצות המיקוד הייעודיות ועל פי Victoria עצמה:

united_kingdom בריטניה
האם שם השיר הבריטי "Believe"? כך לפי הציוץ הבא. בנוסף, נטען כי מדובר בשיר דאנס.

חובבים מאמינים כי הציוץ הבא של Newman הוא לגבי הקליפ אותו צילם לשיר:

https://mobile.twitter.com/JamesNewmanUk/status/1367172922750603264

georgia גאורגיה
השיר הגאורגי לאירוויזיון נקרא "You", והוא הולחן על ידי נציג המדינה, Tornike Kipiani. השיר כולל אלמנטים של רוק, רוק-פופ ורוק-בלוז. על ההעמדה תהיה אחראית הבמאית השבדית Emilia Sandquist, שהיא גם חלק מה-Jean Baptiste Group.

germany גרמניה
נציג גרמניה, Jendrik, שהה בליטא לצורך צילומי הופעת הגיבוי שלו. הוא ניצל את ההזדמנות להשתעשע עם פוסטר של The Roop:

הכוראוגרף של ההופעה הגרמנית יהיה Marijanas Staniulenas הליטאי, שגם רוקד בעצמו בהופעה הליטאית.

denmark דנמרק
Ben & Tan ביקשו להופיע בקדם כחלק ממופע הביניים עם השיר "Iron Heart", אך רשות השידור הדנית דחתה אותם לאחר שהם חשפו, שהשיר נדחה על ידם מלהתמודד בקדם.
Ben & Tan סיפרו בראיון וידאו על מה שקרה עם רשות השידור הדנית. באפריל 2020 רשות השידור הדנית הודיעה כי הצמד לא ייבחר אוטומטית ל-2021 ולא יינתן לו מקום אוטומטי בקדם של 2021. הצמד לא הסכים עם ההחלטה, אך נאלץ לקבל את המצב. במהלך הקיץ של 2020, חברת התקליטים שלהם, The Arrangement, קיבלו מקום אוטומטי בקדם בלי צורך לעבור וועדה. לדברי הצמד, נאמר למנכ"ל חברת התקליטים כי הכרטיס לגמר יילך לכל אמן שחברת התקליטים תבחר, למעט Ben & Tan! אחרי שרשות השידור הדנית פתחה את מועד שליחת השירים, הצמד שלח את "Iron Heart". רשות השידור דחתה את השיר וטענה כי הוא לא התאים לכיוון המוזיקלי שהם מתכננים לקדם:

הכרטיס האוטומטי לגמר ככל הנראה ניתן לשיר "Silver Bullet", שאז הוצע ל-The Cosmic Twins.

"Står lige her", שירה של Emma Nicoline לקדם הדני, נכנס למקום ה-19 במצעד ההשמעות המקומי. זה שיר הקדם הראשון שנכנס למצעד זה בדנמרק טרם הקדם.
גם השנה, את הקדם תלווה תזמורת, הכוללת 15 נגנים.
בשבת נערכה תחרות הג'וניור של ה-Dansk Melodi Grand Prix. בימת התחרות תהיה אותה במה שתשמש את הקדם הדני מחר:

latvia לטביה
למי שמצליח להבין, אלו המילים של השיר הלטבי לאירוויזיון. ניתן להעריך כי שם השיר הוא "Blood Moon" או "Moon is Rising":

EvLu0WWXMAUvB-S

עוד טיזר לשיר הלטבי:

fyr_macedonia מקדוניה
השיר צפוי להיחשף ב-11/03. להלן דוגמית קצרצרה מהשיר:

Vasil צילם את הופעת הגיבוי שלו לאירוויזיון בבלגרד, סרביה. שם פגש את בנות Hurricane.

malta מלטה
לפי השמועות, צולמו שני קליפים לשני שירים שונים עבור Destiny. אחד בלדה, השני קצבי. הטלוויזיה המלטית ממתינה לראות מהם שאר השירים שיבחרו, ולפי זה יחליטו אם איזה שיר כדאי להם להתמודד השנה. נמסר כי בחיפוש השירים ביקשו ממלחינים לא לכתוב שיר גוספלי.

spain ספרד
הקליפ הרשמי לשיר צפוי לצאת ביום שני. מקור.

serbia סרביה
השיר הסרבי צפוי להיחשף היום.

poland פולין
השמועות מדברות על Rafał Brzozowski, שישיר שיר שבדי, אשר נדחה מהמלודיפסטיבלן, והוא פופי וקצבי. הוא בהתחלה התקבל, לאחר מכן נדחה ונמסר לו שלא יזדקקו לשירותיו, שוב נקרא לדגל ושוב חוזל"ש. לאחר מכן הוא פרסם את התמונה הבאה. האם בכל זאת Rafał Brzozowski מקליט את שיר האירוויזיון שלו?

156099979_1854021541419993_7770156607499832067_n

רשות השידור הפולנית הייתה גם בשיחות עם Sanah. היה דיבור על לשלוח אותה עם השיר "Duszki". בטלוויזיה הפולנית מדברים על לשלוח אותה ב-2022.
בנוסף, Donatan, נציג המדינה באירוויזיון 2014, רמז כי הוא אולי יחזור לאירוויזיון, בעוד שותפתו להופעה ב-2014, Cleo, ציינה כי לא תחזור השנה. מקור.

portugal פורטוגל
נחשף סדר השירים בגמר הקדם מחר. Karetus & Romeu Bairos יפתחו את הערב, בעוד The Black Mamba יסגרו אותו.

במופע הביניים בגמר יופיעו Cláudia Pascoal, נציגת 2018, Dino D'Santiago, Camané, Clã, Ana Moura, Filipe Sambado ו-Ricardo Ribeiro. מקור. מקור. מקור. מקור.

finland פינלנד
"Dark Side" התמקם במקום הראשון במצעד הפיני הרשמי, והיה לזוכה ה-UMK הראשון לעשות זאת:

e326eeda23240ef45f65d11452ed1e2e

cyprus קפריסין
האיומים על הטלוויזיה הקפריסאית בשבוע שעבר באו מצד גורמים נוצריים, אשר מחו על השם והתמה של השיר שנבחר לייצג את המדינה – "El diablo". תוך כך, מנהיג המפלגה האולטרה-שמרנית ביוון יצא נגד השיר:

הופצה עצומה ברשת הקוראת להוציא את השיר מהתחרות מאחר והוא פוגע ברגשות הנוצרים.
אנשי דת וארגונים נוצריים מקומיים דורשים זאת גם כן. מקור, מקור.
פורסמה קריקטורה בעיתונות הקפריסאית, שבה נציגת המדינה אומרת לכומר שרודף אחריה: "למען השם, זה רק שיר אירוויזיון":

154879543_1076142932868379_3193486580602766742_o

יו"ר רשות השידור הקפריסאית, Andreas Frangos, ציין כי השיר יישאר השיר הקפריסאי לאירוויזיון. מקור.
Areti Thimosthenous, תיאולוג קפריסאי, טוען כי השיר צריך לשנות את שמו ל-"Salvation" או "El Salvación" כדי להיות תואם עם אמונות הנוצרים. מקור.
הלילה בחצות מתוכננת הפגנה מול בניין רשות השידור הקפריסאית. מקור. בשבת שעברה, בעת המחאה במקום, צעד אחד המוחים אל מטה הטלוויזיה השווייצרית וצרח על העובדים במקום:

ביום שלישי ה-Holy Synod הקפריסאי, שמייצג רשמית את הכנסייה האורתודוכסית במדינה, פנה לרשות השידור של קפריסין, בבקשה לא לשלוח את השיר לאירוויזיון. מקור. הממשלה הגיבה להם, שהיא מכבדת את נקודת מבטם, אך גם את נקודת המבט של היוצרים והחופש האמנותי והתרבותי שלהם. בשל כך, לא ייערכו שינויים בשיר הנבחר. מקור.
נציגת 1987, Alexia, יצאה נגד רשות השידור הקפריסאית ונגד בחירתה של Elena Tsagrinou, מאחר והאחרונה אינה קפריסאית:

המכון הקפריסאי לציביליזציה ההלניסטית יצא נגד הבחירה ב-"El diablo", וציין כי רשות השידור הקפריסאית איננה גוף פרטי, אשר יכול לנהוג ללא התחשבות בדעות וברצונות של התושבים, במיוחד כשעל הכף התדמית התרבותית של קפריסין באירוע בינלאומי וכספי משלמי המיסים מעורבים. מקור.
בראיון שנערך עם מבצעת השיר, Elena Tsagrinou, היא לא הגנה על השיר או הבחירה בו ופשוט ציינה שהוא ניתן לה על ידי חברת התקליטים. מקור.

croatia קרואטיה
יצא הקליפ הרשמי של השיר הקרואטי לאירוויזיון:

romania רומניה
הטלוויזיה הרומנית חשפה את חברי הוועדה, שבחרו את השיר של Roxen. בין חברי הוועדה, Luminita Anghel, נציגת 2005. מקור.

russia רוסיה
האם ב-8/03 יתקיים קדם ברוסיה? בתחילה דובר כי השיר ייחשף בתאריך זה, אך מקורות אחרים ציינו כי ייערך קדם אמיתי, שבו ייבחר הן האמן והן השיר.

לפי מקורות אחרים, Little Big הגישו שלושה שירים לוועדה, אך הטלוויזיה הרוסית לא הייתה מרוצה מאף אחד מהם. על מנת שלא ייתפסו כאחראים לכך שלא בחרו בהרכב, הם החליטו ברגע האחרון על קדם, כדי להעביר את האחריות לקהל.
EurovisionFun מדווח על שלושה אמנים, שצפויים להשתתף בקדם: Niletto, # 2Machi ו-Anton Belyaev. מקור. מקורות נוספים ציינו את השמות של MORGENSTERN ו-Egor Kreed. מקור.
פורסם כי Little Big צפויים להשתתף בקדם, אך לא ברור אם כמשתתפים או כמופע ביניים. מקור. מאוחר יותר, מחקה הלהקה את כל הפוסטים שלה באינסטגרם והעלתה את הטיזר הבא, עם התאריך של יום הקדם. מה שגרם לרבים לחשוב שהם כן נבחרו בסופו של דבר.

מעריכים כי השיר נקרא "Sex Machine".השיר היה אמור לצאת ב-2020, אך יציאתו נדחתה. האם זהו השיר, שנבחר לבסוף לייצג את רוסיה באירוויזיון? כרגע יש יותר סימני שאלה מתשובות.

sweden שבדיה
לאחר שנחשפו כל השירים ונערך טרום גמר 4, Tusse עדיין מוביל עם סיכויי הזכייה הגדולים ביותר, ויחס דצימלי של 1.6. אחריו Eric Saade עם יחס של 3.75, Dotter עם 7.5, The Mamas עולות למקום הרביעי עם 8.5, ובמקום החמישי בסיכויי הזכייה – Danny Saucedo עם יחס של 26.
מחר בשלב "ההזדמנות הנוספת" יתמודדו השירים בדו קרבות הבאים:
1. Alvaro Estrella מול Lillasyster.
2. Frida Green מול Paul Rey.
3. Eva Rydberg & Ewa Roos מול Clara Klingenström.
4. Klara Hammarström מול Efraim Leo.
Paul Rey חולה, וייתכן שלא יוכל להופיע מחר. במידה ולא יחלים בזמן, תשודר הופעתו מטרום הגמר. מקור.
שירי המלודיפסטיבלן 2021 נכנסו למצעד ספוטיפיי השבדי: Eric Saade מוביל כשהוא במקום השני. וצמודים אליו Tusse ו-Danny Saucedo במקומות השלישי והרביעי:

טרום הגמר הרביעי של המלודיפסטיבלן זכה לכמעט 3 מיליון צפיות. מדובר ב-250K יותר צופים מבטרום הגמר הרביעי בשנה שעברה.

שני שירים ומבצעים במלודיפסטיבלן השנה רושמים הישגים נאים. ראשון, Tusse, אשר שירו הוא השיר היחיד עד כה מהמלודיפסטיבלן השנה, שנכנס למצעד ההשמעות השבדי.

שירו של Eric Saade הפך לשיר המלודיפסטיבלן הראשון, אשר הגיע למיליון השמעות בספוטיפיי בחמישה ימים בלבד.

switzerland שווייץ
השיר השוייצרי לאירוויזיון צפוי להיחשף ביום רביעי הקרוב:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.