2021: דנמרק – סיקור ה-Dansk Melodi Grand Prix

הערב דנמרק בוחרת. 8 שירים מתמודדים על הזכות לייצג את המדינה באירוויזיון 2021. הזוכה ייבחר בהצבעה של הקהל בלבד, בשני סבבי הצבעה, כאשר בשלב השני, שלושה שירים יעפילו להתחרות בסופר-גמר. מי ימשיך את דרכם של Ben & Tan, אשר זכו בקדם 2020, אך לא זכו לנסוע לרוטרדם?

הקדם משודר מה-DR Byens Studie 5 בקופנהגן, דנמרק. המנחים הם Tina Müller ו-Martin Brygmann. הם עולים לבמה באולם הריק בעוד התזמורת מנגנת מוזיקת שעשועונים.

Chief 1 & Thomas Buttenschøn – Højt over skyerne – בסקירת השירים כתבתי: "השיר נשמע כמו פאוור-פופ משנות השישים המאוחרות, שהושר על ידי להקות בנים. פופ קצבי, שמח ואנרגטי, אבל לא הכי פרשי שיש. זה מסוג השירים שמאפיינים את דנמרק באירוויזיון. למלמ"י, חסר אישיות ומנותק מכל קונטקסט מוזיקלי. הם שלחו שיר דומה ב-2015 וזה לא נגמר טוב עבורם. לחיוב אציין שהפזמון של השיר קולח וקליט מאד. 3/5."
בהופעה החיה: פתיחה שמחה לערב. Chief 1 פותח את השיר בצעקה צורמנית. מלוות אותן שתי זמרות ליווי לבושות בשור. הזמרים עצמם לבושים האחד בכתום ושחור והשני באדום ושחור ודי הולכים לאיבוד על הבמה. זה לא מבויים כל כך ולדעתי לא עובר. אם הייתה איזושהי סכנה מצד השיר הזה כלפי הפייבוריטים, אני לא חושב שיש להם ממה לחשוש כעת…

Nanna Olivia – Hvileløse hjerter – בסקירת השירים כתבתי: "מדובר באלקטרו-פופ חמוד מאד, מודרני, עם רטרו לניינטיז. ההפקה מוכרת, ביט שמשמש הרבה שירים בשנים האחרונות. לא יודע עד כמה זה יכול להיות אפקטיבי באירוויזיון. זה שיר קדמים טיפוסי, כזה שלא מגיע לעולם לתחרות עצמה. זה לא סוחף מספיק וקשה לי לדמיין את זה ממלא את האולם או מרים אותו. זה להיט רדיו נחמד, אבל לא מעבר. 3/5. "
בהופעה החיה: היא מופיעה כאשר התזמורת וזמרות הליווי מרוחקות ממנה, מה שנותן הרגשה שהיא לבד על הבמה. היא לובשת ז'קט ג'ינס כחול ומכנסי עור כחולים. זה עובר יותר טוב על הבמה מחשבתי, והתזמורת משדרגת את השיר, והופכת אותו ל-Fאנקי יותר. היא עצמה נראית מפוחדת ולא מצליחה למכור את השיר. ווקלית היא נשמעת לא רע. לקראת סוף השיר, גשם של קונפטי. היא נראית סובלת. 

The Cosmic Twins – Silver Bullet – בסקירת השירים כתבתי: "השיר נפתח בצליל סקסופון, משל היה זה פתיח של סדרה אמריקאית באייטיז-ניינטיז. לאחר מכן, השיר הופך להיות פופ-האוס קצבי ומיושן, שנשמע כמו שיר מועדונים מהניינטיז. זה נשמע כמו ריג'קט מלודיפסטיבלני, שלא טרחו אפילו לתת לו הפקה עדכנית או מעניינת. השיר מיצה עצמו עבורי אחרי דקה וחצי. האם Lise Cabble מאבדת את זה? לצערי יש לשיר סיכוי לזכות בקדם. 2/5."
בהופעה החיה: זו הופעה איומה. התאומים מזייפים, בעוד אורות ירוקים שוטפים את הבמה. הם נשמעים חובבנים, הם חסרי כריזמה, הם לבושים בחוסר חן עם חולצות אדומות וז'קטים נוצצים. נגנית סקסופון נכנסת לקראת סוף השיר לבמה. זה יורד אצלי ל-1/5.

Claudia Campagnol – Abracadabra – בסקירת השירים כתבתי: "מדובר בזמרת ג'אז, אבל השיר הזה הוא בלדת פסנתר בעלת מלודיה פריכה וצליל פופי מעגלי. הקול של Campagnol עולה לפלצט ומשתנק בפזמון, מה שנותן לשיר את האפקט האמוציונלי שלו. זה נשמע מאד לא דני, חצי שיר ממחזמר, חצי הופעת רחוב. בפזמון השני היא מעלה הילוך בשירתה ובנגינת הפסנתר. עד כה זה נשמע כמו הבחירה הטובה ביותר שהדנים יכולים לעשות הערב, אבל זה גם יכול לסיים כמו אירלנד 2015. 3/5."
בהופעה החיה: Campagnol יושבת לצד אורגן לבושה בחליפה צהובה עם חולצה לבנה. זה קצת נותן לה מראה תאגידי, ופחות של זמרת פופ… היא נראית נפלא, בלי שום קשר. בוידאוארט יער בשעות הבוקר המוקדמות, הבמה נשטפת בעשן ירוק, שמקנה תחושה שהיא בלב היער. הופעה אסתטית, נקייה, ביצוע ווקלי טוב, אולי נקי מידי. השיר נחשף כסטרילי מאד, ועדיין, זה השיר היותר טוב עד כה, וההופעה הטובה ביותר בינתיים.

Mike Tramp – Everything Is Alright – בסקירת השירים כתבתי: "אז מסתבר שהשנים עשו טוב לקול של מר Tramp. בלדת פופ-רוק-קאנטרי. זה מאד אמצע הדרך. הסקנדינבים משום מה מרגישים בבית עם שירי קאנטרי כאלה, אני אף פעם לא הבנתי למה. אחרי דקה הבנת את הפואנטה של השיר, הוא צפוי נורא ואני מתקשה לראות אותו בולט על בימת הקדם. השיר לא מתפתח והאווירה עצמה מנומנמת. 3/5."
בהופעה החיה:Tramp עולה בלבוש של מוזיקאי טקסני מזדקן, עם חולצת V אפורה דהויה, ג'ינס ומעיל עור דק. עליו מצטרפים שני נגני גיטרה חשמלית. אין מה להגיד על ההופעה. בחיים לא הייתי מזהה, שזה הבחור המגניב שייצג את המדינה ב-1978… הופעה סטטית ולא מעניינת לשיר מאד לא מעניין.

Fyr & Flamme – Øve os på hinanden – בסקירת השירים כתבתי: "מדובר בפייבוריטים לזכייה. האם הם יקחו את הקדם? מדובר בלהיט פופ-אייטיזי לפנים, שיכולתם לשים אותו בקדם הדני אי שם ב-1987 ולא הייתי שם לב בהבדל. בניגוד לשירי רטרו אחרים, השיר הזה ממש נשמע כאילו הוא יצא מהתקופה של שיער נפוח וכתפיות. אני יכול להבין למה זה פייבוריט; יש לזה פזמון של שלאגר דני טיפוסי וסאונד אירוויזיוני של פעם. איך זה ייראה על הבמה ברוטרדם? מי יצביע לזה באירופה? אין לי תשובות. 3/5."
בהופעה החיה: הם הולכים על תמת האייטיז עד הסוף. הזמר עולה עם חולצת רשת לבנה וז'קט סגול קצר עם כתפיות. המכנסיים אפורות ורחבות ובגזרה גבוהה. זו לא ההופעה הכי נעימה לעין, והם עוד פייבוריטים… בברייק בין הפזמון לבית הוא נותן בריקוד אייטיזי מטופש. אני  מתקשה להחליט אם זה גילטי פלז'ר מקסים, או שמא מדובר בקרינג'?

Emma Nicoline – Står lige her – בסקירת השירים כתבתי: "אם כבר לעשות שיר פופ רטרואי, אני מאמין שזו הדרך. לשיר הזה יש צליל יותר אירופאי כללי ולא דני כמו לשיר הקודם. הפזמון מגניב והמנוני, ההפקה נאמנה לתמה האייטיזית והקול של Nicoline מביע אינטליגנציה מוזיקלית. "Står lige her" הוא שיר הקדם הדני הראשון שנכנס למצעד ההשמעות במדינה עוד לפני הקדם. האם זה אומר משהו על סיכויי זכייתו בקדם? אני רוצה להאמין שכן, אבל החובבים הדנים סקפטים. 3/5."
בהופעה החיה: Nicoline עולה לבמה באאוטפיט לבן אלגנטי, הכולל חולצה חושפת כתפיים ומכנסיים רחבי בגזרה גבוהה. אליה מצטרפים נגן קלידים ונגן גיטרה. זה השיר החזק של הערב לטעמי, והיא מעבירה אותו עם הרבה כריזמה לא מתאמצת והופעה פשוטה מאד ומינימליסטית. בוידאוארט צבעי זברה נעים להם. יש לשיר הזה פזמון חזק ומאד מאד הייתי רוצה לראות אותו ברוטרדם.

Jean Michel – Beautiful – בסקירת השירים כתבתי: "זה נשמע כמו קלישאה של שירי קדם, החל מהמילים המעצימות, שכבר נמאס לי מהן, וכלה במלודיה השבלונית, ששמענו בכל כך הרבה קדמים, מהונגריה ועד שבדיה. התמה של "אנחנו יפים ומושלמים כמו שאנחנו" היא יפה וראויה, אך מיצתה את עצמה וכבר לא עובדת על אף אחד. הדרופ האלקטרוני אחרי הפזמון הוא שוב, משהו שהיה מגניב לפני 7 שנים, וכבר מזמן יצא מהאפנה. אני לא חושב שזה ייבחר, אבל אם כן, אי אפשר יהיה להציל את דנמרק מהישארות בחצי הגמר. 2/5. "
בהופעה החיה: Michel עולה במעיל כחול כהה מעוצב עם חולצה מכופתרת לבנה מתחתיו. בוידאוארט המילה Beautiful מופיעה עם תחילת הפזמון. זה קיטשי נורא, ויש לי הרגשה רעה לגבי זה. חבל מאד, שאין שופטים בקדם הזה. אליו מצטרפים על הבמה ארבעה רקדנים בפזמון, שנעלמים כשהפזמון נגמר. 

להלן דירוגי לשירי הקדם, המתעדכן לאחר ההופעות:

  1. Emma Nicoline – Står lige her
  2. Claudia Campagnol – Abracadabra
  3. Fyr & Flamme – Øve os på hinanden
  4. Nanna Olivia – Hvileløse hjerter
  5. Chief 1 & Thomas Buttenschøn – Højt over skyerne
  6. Mike Tramp – Everything Is Alright
  7. Jean Michel – Beautiful
  8. The Cosmic Twins – Silver Bullet

אחרי קליפ על זוכי אירוויזיון שונים בעבר, הגיע זמן תוצאות. השלושה שעולים לסופר-גמר הם:
Fyr & Flamme
Chief 1 & Thomas Buttenschøn
Jean Michel

תוצאות איומות. השלושה עולים להופעה נוספת.
לאחר מכן מופע ביניים של Andreas Odbjerg, המבצע את השיר הדני לאירוויזיון 1995, "Fra Mols til Skagen":

הגיע זמן תוצאות.
למקום השלישי הגיעו: Chief 1 & Thomas Buttenschøn עם 29%.
הזוכה עם 37% מהקולות הוא/הם:

Fyr & Flamme

בהצלחה ל-Fyr & Flamme ולדנמרק ברוטרדם!

תגובה אחת הוסיפו את שלכם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.