2021: מולדובה – Natalia Gordienko מציגה את שירה לתחרות, "Sugar"

אחד השירים המדוברים של השנה נחשף ביום חמישי, ולא העלה את המדינה בטבלאות ההימורים כפי שרבים ציפו. Philipp Kirkorov חשף את השיר באירוע מפואר ומוגזם רב משתתפים בבניין האופרה של מוסקבה, וכמו שהייתה באירוע, כך גם בביצוע, Gordienko נשמעת כמי שמשמשת מוצר או אביזר בידי כוחות גדולים ממנה.

המבצעת
כתבתי על Natalia Gordienko כאן, והנה הדברים שוב: Natalia Gordienko נולדה ב-1987 בקישינב, מולדובה, אז ברה"מ. היא שרה במקהלת בית ספר ולמדה לנגן על פסנתר בבית ספר למוזיקה. היא גם הייתה רקדנית באנסמבל הריקוד של בית הספר. ב-2005 הייתה הסולנית של להקת Millennium, עמה הגיעה למקום השלישי בקדם דאז. ההרכב הוזמן להשתתף בפסטיבל Golden Stag ברומניה באותה שנה. ב-2006 נבחרה לייצג את מולדובה באירוויזיון עם Arsenium ו-Connect-R. עם שירם "Loca" הם סיימו במקום ה-20. ב-2008 קיבלה תואר של כבוד מהמדינה. ב-2009 השתתפה בתחרות DJ Star וזכתה במקום הראשון. את אלבומה הראשון "Time" הוציאה ב-2010, וב-2011 הוציאה את האלבום, "Cununa de flori". ב-2015 חתמה ב-Fly Records והוציאה את הסינגל "Summertime". ב-2020 זכתה בקדם המקומי עם השיר "Prison", פרי עטם של ה–Dream Team, הלא הם Dimitris Kontopoulos היווני ו-Philipp Kirkorov הבולגרי-רוסי. השיר "Prison" לקח את הקדם בהליכה, עם מרב הנקודות מהשופטים, ורוב הצבעות הקהל, יותר מפי 2 ממה שקיבל המקום השני. Pasha Parfeny, שהגיע למקום השני בקדם, העלה פוסט ביקורתי על כך שהקדם היה ללא שקיפות או מנהל תקין.
חודשים לאחר שהכריזה שהיא נציגת מולדובה לאירוויזיון, הוציאה הטלוויזיה המולדובית הודעה רשמית על כך ש-Natalia Gordienko תייצג את המדינה באירוויזיון 2021.

השיר
"Sugar" נכתב על ידי Dimitris Kontopoulos ו-Philipp Kirkorov. השניים נקראים ה-Dream Team. שתי ההצלחות הגדולות שלהם בתחרות הם "Shady lady" של Ani Lorak מטעם אוקראינה ב-2008 ו-"Hold me" של Farid Mammadov מטעם אזרבייג'ן ב-2013. שני השירים סיימו במקום השני. בשנים האחרונות השירים שהם מביאים לתחרות לא נוחלים הצלחה: "This is Love" של Demy, שייצגה את יוון ב-2017, סיים במקום ה-19, לעומת זאת "X My Heart" של Aysel, שייצגה את אזרבייג'ן, לא העפיל לגמר האירוויזיון ב-2018. ב-2018 מולדובה שלחה את "My Lucky Day", שכתב קירקורוב ל-DoReDos, אשר סיימו במקום העשירי. ב-2019 כתבו את "Scream" ל-Sergey Lazarev, אשר ייצג את רוסיה וסיים במקום השלישי. Kirkorov עצמו ייצג את רוסיה ב-1995 עם השיר "Kolybelnaya dlya vulkana" וסיים במקום ה-17. את המילים כתבו Mikhail Gutseriev ו-Sharon Vaughn, שכתבה גם את המילים לשיר האסטוני השנה, ובשנה שעברה את המילים לשיר הרוסי "Scream" של Sergey Lazarev.
השיר הוא האוס/דאנס-פופ ובארוק-פופ, אשר נכתב בהשראת "Siren Song", הנון-אנטרי האוקראיני בביצוע Maruv מ-2019.
השיר נפתח בשירתה של Gordienko על רקע צלילי באס עמומים. הדראם-משין נכנס ובגשר ההפקה האלקטרונית מגבירה את המקצב. לפני הפזמון אנו שומעים את הדרופ ההאוסי-מועדוני, אשר לקח יותר מקצת השראה משירה של Maruv דלעיל. הפזמון כבר נשמע כמו שיר פופ רוסי למהדרין, מלודי יותר משאר השיר, אבל לא מספיק כדי להוות הוק זכיר. את זה עושה הדרופ, שמופיע שוב באגרסיביות אחרי הפזמון. ב-C Part כבר מנסים להפוך את השיר ליותר היפ-הופי, כאשר Gordienko מנסה לתת במין ראפ חלבי, ואז היא מסיימת את השיר בצעקה רמה, אחרי שרוב השיר דיקלמה בלחש חושני. הדרופ עצמו, אשר עליו יושב השיר, נשמע כמו משהו ש-Kirkorov רכש באודיו ג'אנגל. הוא החלק הזכיר בשיר, אבל הוא לא מרשים מוזיקלית. בלעדיו, למעשה, אין שיר.
בשיר הדוברת פותחת ואומרת שהיא לא יכולה להסביר זאת, אבל משהו קורה. אנרגיה מוזרה מתעוררת בה. מרגיש תחילה כמו עקצוץ ואחר כך הופך לבערה, לאש בדמה. המילים מתארות מצב של התמכרות או גמילה מהתמכרות. אך היא לא מתארת את שלבי הגמילה כסבל, אלא כמחסור שנותן לה אנרגיה לחפש את הסם אליו התמכרה. היא שומעת את הגוף שלה מדבר והופכת לעבד של הרצון הפיזי שלה, אין חסמים מנטליים, כי היא לא נלחמת בבעייה, אלא מתמסרת אליה. היא חייבת לטעום את הסם, וכבר מטפסת על הקירות. היא מציינת שלא תישאר לבד הלילה, וזה כבר מרמז שהיא לא מדברת על סם אמיתי, אלא על גבר כמשהו שהיא התמכרה אליו. ככל הנראה, לא מדובר אפילו בגבר ספציפי. כל עוד היא תהיה עם מישהו הלילה, היא תקבל את מה שהיא מבקשת. בפזמון היא מצווה לגבר הרנדומלי/אנונימי לבוא אליה ולתת לה את מה שהיא מתהווה אליו. וכעת כבר נחשף מה הדבר – סוכר. ככל הנראה מדובר ביופומיזם למשהו אחר, ונדמה שהכותבים התאמצו מאד על מנת להפוך את השיר לאדג'י ומגניב, כאשר למעשה ההרגשה היא אמנם מתירנית מבחינה מינית, אך לא חתרנית ולא נועזת כמו בשירה של Maruv. הרמיזות המיניות ממשיכות ביתר שאת לאורך השיר. ה-C part הוא החלק החמקמק בשיר, אשר כולל גם אנגלית קצת עילגת. החלק כולו הוא תשוקה לנשיקה, השפתיים שלו חמות ומתוקות, והיא רוצה שהוא ישים סוכר אחד (?) על הלשון שלה.
ההרגשה מהאזנה לשיר הזה, כולל כל הטקס סביב חשיפתו, אשר נערך כטקס הוקרה ל-Philipp Kirkorov על ידי Philipp Kirkorov, היא ש-Gordienko היא אביזר במה, ומשמשת ככלי להגשמת השאיפות של כותביו ומלחיניו. אני יכול לדבר עוד עוד על ניצול, אבל המחשבה שאישה שרה שיר רווי במיניות, כאשר רוב המושכים בחוטים שמאחוריה הם גברים, גורמת לי לנוע בחוסר נוחות. ההרגשה בצפייה בקליפ, היא שמדובר במוצר מוזיקלי מאד לא אותנטי, אשר מן הסתם נתפר לתחרות, מתוך עודף מודעות עצמית, תוך קריצה לקהל הלה"טבי של התחרות וחובבי הטראש באופן כללי. אין בשורה מוזיקלית או אמנותית בשיר זולת הרצון העז לנצח.
מולדובה צפוייה להשתתף ב-20/05 בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2021. מדובר בחצי הגמר הקל, ולא תהיה לה כלל בעיה להעפיל לגמר. המדינה ככל הנראה מתכננת הופעה גדולה, א-לה רוסיה 2016 או מולדובה 2018. די ברור, שהשיר יסיים בטופ 10, אולי ייגע בטופ 5, אבל אני מתקשה לראות כאן ניצחון. יש שירים אחרים, שהקהל יעדיף, והשופטים לא ינקדו את זה בנדיבות. לפי אתר ההימורים William Hill, מלודובה ממוקמת כעת במקום ה-18 בסיכויי הזכייה לצד פולין.

מילות השיר, מתוך האתר lyricstranslate.com, ולאחר מכן תרגומן לעברית:

Sugar

I can't explain it but there's something going on
A crazy energy inside of me
First just a tingle, then it turned into a burn
Like fire in my blood

And now I hear my body talk, talk, talk
A taste is all, all I need
And I'm about to climb the walls
No way I'll be alone tonight

Come over, come over
I'm over doing without you
Come over, come over
Hey lover, give me some sugar

Got me addicted, so you can't take it away
Get me all satisfied

And now I hear my body talk, talk, talk
A taste is all, all I need
And I'm about to climb the walls
No way I'll be alone tonight

Come over, come over
I'm over doing without you
Come over, come over
Hey lover, give me some sugar

Just took a little kiss to show how I was missing out
Compared to you no other thing to brag about
Your lips are hot and sweet, I feel it to my knees
Now I want only one sugar, sugar on my tongue
I need your kisses baby, gotta keep 'em coming
Oh-oh, oh-oh, oh-oh

Sugar

סוכר

אני לא יכול להסביר את זה אבל קורה משהו
אנרגיה מטורפת בתוכי
תחילה רק עקצוץ ואז הפך לצריבה
כמו אש בדם

ועכשיו אני שומעת את גופי מדבר, מדבר, מדבר
טעימה היא כל, כל מה שאני צריכה
ואני עומדת לטפס על הקירות
בשום אופן לא אהיה לבד הלילה

בוא, בוא
אני סיימתי להסתדר בלעדיך
בוא, בוא
היי מאהב, תן לי קצת סוכר

הפכת אותי מכורה, אז אתה לא יכול לקחת את זה ממני
עשה אותי מסופקת

ועכשיו אני שומעת את גופי מדבר, מדבר, מדבר
טעימה היא כל, כל מה שאני צריכה
ואני עומדת לטפס על הקירות
בשום אופן לא אהיה לבד הלילה

בוא, בוא
אני סיימתי להסתדר בלעדיך
בוא, בוא
היי מאהב, תן לי קצת סוכר

רק לקחתי נשיקה קטנה כדי להראות איך אני מחמיצה
לעומתך אין שום דבר אחר להשוויץ בו
השפתיים שלך חמות ומתוקות, אני מרגישה את זה עד הברכיים
עכשיו אני רוצה רק סוכר אחד, סוכר על הלשון
אני צריך את הנשיקות שלך מותק, חייב להמשיך להביא אותן
הו-הו, הו-הו, הו-הו

סוכר

הקליפ הרשמי של השיר:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.