2021: יוון – Stefania חושפת את "Last Dance"

נציגת יוון משחררת את אחד השירים שיותר ציפו להם השנה, אבל (בינתיים) לא מפציצה בטבלאות ההימורים. גם הפעם נתפר שיר במיוחד לתחרות, והדבר ניכר. הפעם השיר נשמע כמו שילוב של Dupa Lipa ו-Sergey Lazarev.

המבצעת
כתבתי על Stefania כאן, אך הנה הדברים שוב: Stefania נולדה כ-Stefania Liberakakis, ב-2002 באוטרכט, הולנד. היא זמרת, שחקנית, מדבבת ויוטיוברית יווניה-הולנדית. ב-2013 השתתפה ב-The Voice Kids הולנד, אך הודחה בשלבים המוקדמים. היא הצטרפה למקהלת הילדים Kinderen voor Kinderen ושרה בה במשך שנתיים. ב-2016 נבחנה ל-Junior Songfestival, הקדם ג'וניור ההולנדי, ונבחרה לייצג את המדינה כחלק מההרכב Kisses. עם שירן "Kisses and Dancin'", הן הביאו את הולנד למקום השמיני בתחרות. ב-2018 הוציאה את סינגל הסולו הראשון שלה, "Stupid Reasons", וב-2019 הוציאה שלושה סינגלים נוספים. ביוני 2019 הופיעה ב-MAD Video Music Awards ביוון עם שתי זמרות נוספות. החל מ-2018 היא משחקת תפקיד קבוע בסדרה Brugklas. שיחקה גם במספר סרטים. בתחילת פברואר 2020 הוכרזה כנציגת יוון. שירה לתחרות, "SUPERG!RL", נחשף בתחילת מרץ. השיר הולחן על ידי צוות יווני הכולל את Dimitris Kontopoulos וצוות כותבים ומפיקים מוזיקליים הנקרא ARCADE. בסמוך למועד ביטול האירוויזיון, אישרה רשות השידור היוונית, ERT, כי הזמרת Stefania תמשיך עמה גם ל-2021. 

השיר
"Last Dance" הולחן על ידי Dimitris Kontopoulos וצוות ARCADE, המונה את Diveno, Egion Parreniasi, Gavriil Gavrilidis, Loukas Damianakos, Pavlos Manolis, Sharon Vaughn. הכותב הראשי Dimitris Kontopoulos זכור כמי שכתב שירי אירוויזיון רבים: "Work Your Magic" של Dmitry Koldun (בלרוס 2007), שסיים שישי, "Shady Lady" של Ani Lorak (אוקראינה 2008), שסיים שני, "This Is Our Night" של Sakis Rouvas (יוון 2009), שסיים שביעי, "Hold Me" של Farid Mammadov (אזרבייג'ן 2013), שסיים שני, "Shine" של Tolmachevy Sisters (רוסיה 2014), שסיים שביעי, "You Are the Only One" של Sergey Lazarev (רוסיה 2016) שסיים שלישי, למרות שזכה בטלווטינג, "This Is Love" של Demy (יוון 2017), שסיים במקום ה-17, "X My Heart" של Aisel (אזרבייג'ן 2018), שלא העפיל לגמר האירוויזיון, ב-2019 כתב את השיר הרוסי "Scream" של Sergey Lazarev, שסיים במקום השלישי. ב-2020 כתב את השיר היווני "SUPERG!RL" בביצוע Stefania ואת השיר המולדובי, "Prison" בביצוע Natalia Gordienko. השנה כתב שוב את השיר המולדובי לאירוויזיון, "Sugar" של Natalia Gordienko. הכותב Pavlos Manolis, כתב בעבר ל-Eleni Foureira, Tamta, Demy ו-Helena Paparizou. הכותב Diverno כתב אף הוא ל-Helena Paparizou. הכותב Loukas Damianakos כתב בעבר ל-Eleni Foureira. הכותבים Diverno ו-Pavlos Manolis היו מעורבים בשנה שעברה בכתיבת השיר היווני לאירוויזיון, "SUPERG!RL" בביצוע Stefania.
השיר הושווה ל-"Physical" של Dua Lipa, ל-"Fly on The Wall" של t.A.T.u, ל-"Perfect Girl" של Kim Wilde, ל-"Youre The Only One" של Sergey Lazarev ולמוזיקה של Miley Cyrus ו-The Weeknd. השיר אכן נשמע כמו גרסה מהולה במים ל-"Physical" של Dua Lipa, כולל ביט, שנשמע דומה מאד בשני השירים. השיר נפתח באווירה שקטה ומסתורית כמידטמפו פופ. בגשר המוזיקה מגבירה קצב ובונה דרמה לפזמון צפוי למדי ודי דל בקומפוזיציה. הפזמון רפטטיבי מבחינת הלחן, והוא מקבל את ההוק שלו בעיקר מקריאות ה-"oh-oh" של הזמרת וקולות הרקע. ההפקה מזכירה את זו של "Youre The Only One" של Sergey Lazarev מאירוויזיון 2016. היא יותר אירופופית וקיטשית מההפקות של Dua Lipa אליה הושוותה. ב-C Part יש ניסיון להגביר את הדרמה, לפתוח מבערים, אבל השיר כולו נשמע לי כמו one note, ונדמה שהוא לא סתם נכתב עבור האירוויזיון, אלא שהוא נכתב במיוחד עבור הופעה גדולה ודרמטית, א-לה רוסיה 2016. מה שנותר הוא שיר חסר אישיות ונשמה, שמתאמץ נורא ומנסה לרכב על אפנות מוזיקליות עכשוויות.
הדוברת בשיר מציינת שליבה הוא רדיקלי, הוא שונה מלבבות אחרים. היא לא הולכת אחרי הפתרונות הרגילים, אין אצלה מילים כמו "נצח" או "עולמי עד", המתארים אהבה טוטאלית וקצת מאנית. היא ממתינה במהלך הלילה לצל, שירגיש עבורה נכון. היא רוצה או מצפה למשהו אפל. היא לא רוצה סיפורי אהבה מהאגדות. היא פונה למושא השיר ואומרת לו שהיא ממתינה לו. היא מצפה שהוא יהיה האביר האפל שלה. מסתבר שיש ביניהם כבר היכרות מוקדמת. הם יצרו חלומות מאש, חלומות מסוכנים. היא תהיה מוכנה להקריב חיים כדי לחוות אותם שוב. היא מכורה לריגוש, אך לא ברור אילו חיים היא מוכנה להקריב. היא קוראת לו לרקוד את הריקוד האחרון שלהם, שהוא בעצם לא הריקוד האחרון שלהם (?). היא ממשיכה לשיר על הלב שלה, שנולד בין אורות הניאון של העיר, הוא צף בחלל כמו לוויין, רק מסתכל על חיים. היא מתארת את המפגש שלהם כהתנגשות בין ניגודים, בין שחור ללבן. המילים של השיר מלאי סתירות, ולא נראה שהכותבת, שגם אחראית על המילים של השיר האסטוני, התאמצה יותר מידי גם הפעם. המון דרמה וקלישאות ליריות, על מעט מידי משמעות. כאילו נוצרו כדי למלא את החלל שבעיבוד האגרסיבי ובהופעה המתוכננת.
יוון צפויה להתמודד ב-20/05 בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2021, ולהעפיל בקלילות לגמר. לפי אתר ההימורים William Hill המדינה נמצאת במקום ה-16 בסיכויי הזכייה באירוויזיון. יש מצב סביר, שהשיר יסיים איפשהו בטופ 10.

מילות השיר באנגלית, מתוך genius.com, ולאחר מכן תרגומן לעברית:

Last Dance

My heart was born a radical
Electric and dynamical
I never listened to the remedies
With no forevers, no eternities
Holding on beyond the night
For a shadow that feels right
Holding on beyond the night to you

If the dreams we made are made of fire
I would give a life just to live the dream again
If our hearts are hanging on a wire
Let's forget the world below and dance until the end

Let's dancе
Our last dance
A rockin' romance
This ain't our last dance
Lеt's dance
Oh-oh-oh-ooh-ooh
Oh-woah-woah-ooh
Oh-oh-oh-ooh-ooh-ooh

My heart was born in neon lights
Floating in space like satellites
Looking for signs of life tonight
As we collide in black and white
Holdin' on beyond the night
For a shadow that feels right
Holdin' on beyond the night to you

If the dreams we made are made of fire
I would give a life just to live the dream again

Let's dance
Oh, last dance
A rockin' romance
This ain't our last dance
Let's dance
Oh-oh-oh-ooh-ooh
Oh-woah-woah-ooh
This ain't our last dance

Take a deeper breath before we touch
Running out of time, let's use it up
And hold me before the morning comes

Let's dance
Oh-oh
A rockin' romance
This ain't our last dance
Let's dance

ריקוד אחרון

ליבי נולד רדיקלי
חשמלי ודינמי
מעולם לא הקשבתי לריפויים
בלי לעד, בלי נצח
מחזיקה מעמד מעבר ללילה
לצל שמרגיש נכון
מחזיקה מעמד מעבר ללילה עבורך

אם החלומות שיצרנו עשויים אש
הייתי נותנת חיים רק כדי לחיות את החלום שוב
אם ליבנו תלוי על חוט
בוא נשכח את העולם למטה ונרקוד עד הסוף

בואו נרקוד
את הריקוד האחרון שלנו
רומן מטלטל
זה לא הריקוד האחרון שלנו
הריקוד של לט
הו-הו-הו-הוו-הוו
הו-והו-ווהו-הוו
הו-הו-הו-הוו-הוו-הוו

ליבי נולד באורות ניאון
צף בחלל כמו לוויינים
מחפשת סימני חיים הלילה
כשאנחנו מתנגשים בשחור-לבן
מחזיקה מעמד מעבר ללילה
לצל שמרגיש נכון
מחזיקה מעמד מעבר ללילה עבורך

אם החלומות שיצרנו עשויים אש
הייתי נותנת חיים רק כדי לחיות את החלום שוב

בואו נרקוד
את הריקוד האחרון שלנו
רומן מטלטל
זה לא הריקוד האחרון שלנו
הריקוד של לט
הו-הו-הו-הוו-הוו
הו-והו-ווהו-הוו
זה לא הריקוד האחרון שלנו

קח שאיפה עמוקה יותר לפני שאנחנו נוגעים
נגמר הזמן, בוא נשתמש בזה
ואחוז בי לפני שהבוקר בא

בוא נרקוד
הו הו
רומן מטלטל
זה לא הריקוד האחרון שלנו
בוא נרקוד

הקליפ הרשמי של השיר:

4 תגובות הוסיפו את שלכם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.