2021: עדכון – סיכום יום החזרות החמישי

היום נערך יום החזרות החמישי. אלו החזרות השניות של 15 המדינות הממוקמות 1-15 בסדר ההופעות בחצי הגמר הראשון. להלן פירוט של מה שנצפה ממרכז העיתונאים הווירטואלי:

 ליטא – החזרה היום עברה יותר חלק מהקודמת עבור The Roop. מן הסתם, הם היו הראשונים לפתוח את תקופת החזרות ולקח זמן לצוות הטכני במקום להשתפר. רצפת הלד מראה וידאוארט דמוי לוח שחמט בשחור ולבן. ההופעה זורמת חלק, עבודת המצלמה טובה, מתרחקת כדי לתפוס את הבמה כולה ואז מתקרבת כדי להראות את סולן הלהקה והרקדנים. זו הולכת להיות פתיחה חזקה מאד לחצי גמר 1. הקופסה של המקרופון נפלה לסולן מהבגדים והוא החזיר אותה חזרה כמו מקצוען מבלי שזה יפגע בהופעה. החלק האחרון של ההופעה, שבו הסולן והרקדנים מסתובבים עם מצלמה על הבמה מראה את האולם הריק, וזה קצת פוגם בהתלהבות ובאשלייה של תחרות רגילה, או שאולי יש כאן מסר, שהרי מדובר בשיר שנכתב על מסיבה אישית בבית בזמן סגר קורונה.

 סלובניה – Ana Soklič עולה שוב ללא איפור, ואני מנסה להבין האם היא מתכוונת לעלות כך גם בערב הגדול… אין הבדל בין החזרה הזו לקודמת. מבחינה ווקלית היא מושלמת, ההופעה עדיין קיטשית ונשמעת כמו משהו שמלטה יכלה לשלוח לפני עשור. החלקים האפקטיביים של השיר הם כשמקהלת הגוספל (שהוקלטה מראש) מעלה הילוך וכש-Soklič עצמה מעלה הילוך בפזמון האחרון. את המשפט האחרון היא מפספסת ויוצא לה רק "Hey Child".

 רוסיה – ההופעה בגדול זהה לזו של החזרה הקודמת. אחרי שהיא יוצאת מהשמלה הגדולה, Manizha עומדת במרכז הבמה וסביבה ארבעת המלווים. הפעם המלווים החליפו בגדים והם לובשים אאוטפיטים ושמלות בזהב על מלא. אחרי שהיא יוצאת מהשמלה, יש תאורה על גבי השמלה שלה שנותנת לה גוונים זהובים וחמים יותר. היא והמלווים פונים לוידאוארט ומרימים את ידיים כאילו מתפללים לנשים הרוסיות המופיעות על גביו. בפזמון האחרון היא מאמצת את הקול ומוציאה את הנשמה כדי לתת לשיר יותר רגש. בסוף השיר, האימג'ים של הנשים הרוסיות מתחברים למילים "RUSSIAN WOMEN".

 שבדיה – בחלק הראשון של השיר הוידאוארט נע בין מים שחורים לבין מסך שחור. בבית השני, הוידאוארט פותח מן שער זהב. זה חוזר אחר כך שוב למים השחורים. הכל נע נורא מהר וסתם עמוס ללא סיבה. הרבה משחקי תאורה, צילום של Tusse מהצד, תאורה אדומה ששוטפת את הזמר והמלווים לפני הפזמון האחרון. כמו תמיד אצל שבדיה, הרגשה של המון המון דברים כדי לחפות על מעט שיר והפעם גם מעט כישרון. כאילו כבר הורגלנו לכך שהוא לא יודע לשיר, והציפיות מההופעה הם כבר נמוכות, לפחות מהצד שלי. איך הקהל יגיב לזה כשיישמע אותו בפעם הראשונה? בפזמון של הראן האחרון הוא כבר לגמרי השתנק והיה בלי קול. עצוב לי בשבילו.

 אוסטרליה – ערוץ היוטיוב הרשמי של האירוויזיון העלה דוגמית מההופעה המוקלטת מראש של השיר האוסטרלי. Montaigne לובשת בגד דמוי עור עם קישוטים כסופים המראים קשת של צבעים. גם שיערה צבוע בשלל צבעי הקשת. שלוש רקדניות בחליפות דמויות עור מפזזות סביבה. החובבים מאד התלהבו. אני מאד אוהב את השיר, אבל בספק אם הוא יכול להעפיל לגמר, על אף קטע הוידאו המשכנע.

 מקדוניה – Vasil עולה לחזרה שנייה, זהה בהעמדה שלה לזו הראשונה. אפקטים של עשן מזהב עולים מהחולצה שלו, והיא נדלקת, עד לאפקט הסופי של חולצת שריון מחזירת אור א-לה Dotter במלודיפסטיבלן 2020. הוידאוארט הוא של אקוולייזר אורות מוזהבים. זו הופעה נורא נורא מוגזמת והוא פרפורמר מגזים ומלחיץ. זה לא עולה לגמר בשום צורה. ההופעה הווקלית בחזרה הראשונה לא הייתה מדויקת, וזה ברור שהוא מתחמם. ההופעות לאחר מכן היו יותר טובות. הוא ווקליסט מוכשר, אבל שם זה נגמר.

 אירלנד – לצערי הרב, נציגת אירלנד לא השתפרה יותר מידי מבחינה קולית. Lesley Roy עולה עם שיער משוח לאחור, לעומת החזרה הראשונה, אבל הווקליות שלה עדיין בעייתית בלייב. כל המשחק עם האפקטים והצורות על הבמה עוברות יותר חלק, וניכר שהם עברו על זה, אבל היא נראית כמו מי שחושבת יותר מידי על הצעד הבא, וזה הופך אותה פחות לכוכבת ויותר למבצעת, שרק מחכה שההופעה תסתיים. כמו שזה נראה עכשיו, יהיה לה קשה להעפיל לגמר עם הופעה כזו. השיר עצמו הוא בינוני. הבגד הירוק לא הוחלף, והוא עדיין לא נראה טוב במצלמות. זו הופעה, שמזכירה לי את הברדק של איסלנד ב-2016. כל כך הרבה הייפ, שברגע האחרון נראה כמו הופעת בית ספר תיכון עם מעט מאד שיר, וכמובן לא הביא להעפלה לגמר.

 קפריסין – פעם ראשונה שאני רואה את ההופעה בשלמותה. זה עובד מצוין על הבמה, ומאד מזכיר לי את האפקטיביות של ההופעה האוקראינית ב-20085 של Ani Lorak. מבין כל לובשות השמלות הקטנות הכסופות, Elena Tsagrinou עשויה להיות המצליחה מכולם מבחינת התוצאה הסופית. הראן הראשון היה די גרוע מבחינת ווקלית, אבל בימתית זה סופר אפקטיבי. אורות אפורים ואדומים שוטפים את הבמה, בעוד המילים "El diablo" מופיעות על הוידאוארט מאחורה. שלוש דקות שחולפות מבלי ששמתם לב. הראנים הבאים היו כבר יותר מוצלחים ווקלית. בסוף השיר כתובת אש גדולה מאחורי Tsagrinou והרקדניות, ועליה כתוב "El diablo". אכן השטן היה כאן.

נורבגיה – מה אפשר לחדש? ההופעה זהה למה שראינו בקדם ובחזרה הקודמת. Tix הרבה יותר בטוח בעצמו ונשמע טוב יותר, ובאופן כללי. השיר נורא נורא גנרי לטעמי, אבל זה יעבוד על הרבה אנשים. לקראת סוף השיר הוא מאבד אוויר קצת, ומקבל גיבוי מזמרי הליווי. ההפקה כנראה פתרה את עניין רעשי הרקע מהשרשראות המחברות בין הזמר לרקדנים. הבמה אפופת עשן כדי להוסיף לאווירת המלאכים נגד השדים.

 קרואטיה – ההופעה זהה לזו שבחזרה הראשונה. Albina פרפורמרית מקצוענית, אבל לא ווקליסטית גדולה. ניכר שהפעם באו לעזרתה בהופעה כמה תוספות שיער. אני לא יודע מה הגורל של השיר הזה. מבחינת השיר, הוא לא אמור לעבור את חצי הגמר, אבל ההופעה עשויה כהלכה. הרקדנים מצוינים, זוויות הצילום מוכרות את השיר. כל מה שלא קורה בהופעה הישראלית, קורה כאן.

 בלגיה – ההעמדה זהה למה שהייתה בחזרות הקודמות. הסולנית עומדת באמצע הבמה בשמלה שחורה קטנה נוצצת. סביבה, בארבע פלטרפורמות קטנות עומדים שני נגני ההרכב, מתופף וזמרת ליווי. ההעמדה משדרת אווירה אינטימית. הוידאוארט משדר חלקי פנים של הזמרת או את תנועות ידיה. זה קצת קר, אבל אני מניח שהשם של Hooverphonic יעשה את שלו, ועדיין מאמין שיש לזה סיכוי יפה להעפיל לגמר.

 ישראל – עדן אלנה עולה עם אותה התלבושת, אבל עם עם כתר הצמות, אשר הופיע בחזרות הקודמות רק בשניות האחרונות להופעה. הכוראוגרפיה די זהה למה שראינו, בשינויים קלים. היא והרקדנים פוסעים קדימה למסלול בקידמת הבמה. זה עדיין לא מרשים ומאד הופעת אקס פקטור. יש חמישה רקדנים בסך הכל, אבל אחד מהם עוזב כשהשאר פוסעים לקדמת הבמה וחוזר בסוף ההופעה. ההופעה הווקלית של עדן מאד חלשה בראן הראשון לפחות. היא חושבת הרבה, ואת התו הגדול בסוף היא פספסה. בראן השני היא עדיין הייתה לחוצה, אבל כבר עמדה ב-whistle note בסוף השיר בגבורה. בראן השלישי היה שימוש בפירוטכניקה.

 רומניה – Roxen החליפה מלבוש, אחרי הביקורות הקוטלות בחזרה הקודמת. היא לובשת סווטשירט ירוק גדול ומכנסיים עם רגל אחת אפורה, אחת בירוק בקבוק. היא עדיין נשמעת חלשה ווקלית, וזה כנראה הכי טוב שנשמע ממנה. שיערה צבוע סגול וגלי. רקדן אחד גורר אותה על הרצפה בעודה שרה. הרקדנים עושים עבודה טובה ומוכרים את הסיפור של השיר, אבל בניגוד ל-Victoria, נציגת רומניה מתקשה למכור את השיר. כשיר מגיע לזה להעפיל לגמר, אבל כרגע אני מתחיל לחשוב שזה גבולי מבחינתם. לפני הפזמון האחרון היא משתנקת, כמו גם בסוף השיר. בראן השני שמתי לב שגם אין שוטים שלה מביטה למצלמה, כמעט, שזה לא הכי חכם בשיר שהוא כל כך טעון רגשית.

 אזרבייג'ן – למרות שלפי דעתי הייתה לה הופעה מושלמת ושניכר שהמשלחת הגיעה הכי מוכנה מבין כולם לחזרה הראשונה, אזרבייג'ן החלה מתדרדרת בהימורים. אולי המהמרים ציפו ליותר? זה אכן לא נראה כמו משהו שיכול לזכות באירוויזיון, אבל לטעמי לא הייתה ציפייה כזו מלכתחילה. Efendi עם שיער אסוף, יותר מסודר ממה שהיה לה בחזרה הקודמת. ההופעה זהה למה שראינו לפני כמה ימים. הם באמת באו מוכנים יותר מכולם. הבעיה העיקרית שלה היא הנוכחות הבימתית. השיר הוא מאד fierce, והיא, איך לומר, קצת חלבית בתור פרפורמרית. בברייק הרקדניות רוקדות סביבה וזה עובר מאד טוב במצלמות. שוב, יש שם הכל כדי להצליח, אבל זה לא מרגיש אמיתי. עבודת המצלמות קרובה למושלמת ותופסת את כל הרגעים החזקים של הזמרת והרקדניות במיוחד בגשר של השיר.

 אוקראינה – סולנית ההרכב חשה ברע, ועקב תקנות הקורונה, צריכה לעבור בדיקות. היא לא עולה להופיע, ובמקומה עולה כנראה זמרת הליווי של המשלחת. ההופעה מרשימה וזהה למש שראינו בחזרה הראשונה, בתוספת אפקטים חדשים של מצלמה, פיצול מסך וזוויות צילום חדשות. זה אחד הנאמברים החדשים השנה, וקשה לשפוט אותו עם ביצוע הסטנד-אין של זמרת הליווי, שקצת עומדת שם כמו עציץ. השיר אינטנסיבי ומלא דרמה, עם הסולנית המקורית על הבמה זה יעשה פלאים.

היכונו מחר לחזרות השניות של מלטה, סן מרינו, אסטוניה, צ'כיה, יוון, אוסטריה, פולין, מולדובה, איסלנד וסרביה, ולחזרות הראשונות של איטליה, גרמניה, הולנד, צרפת, בריטניה וספרד.

התמונות מתוך אתר האירוויזיון הרשמי וצולמו על ידי Andres Putting.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.