2021: המדריך המהיר לחצי גמר 2

הערב, ה-20/05, ייערך חצי הגמר השני של אירוויזיון 2021. להלן המדריך המהיר, הזריז והמקוצר למי שמתכוון לצפות הערב בתחרות:

המיקום: Rotterdam Ahoy, רוטרדם, הולנד.
מנחים: Chantal Janzen, Edsilia Rombley, Jan Smit ו-Nikkie de Jager.
מה בתכנית הערב? 17 מדינות, מתוך 39 המדינות המתחרות השנה, יתמודדו הערב בחצי הגמר. בסוף הערב יוכרזו 10 המדינות, אשר קיבלו את מספר הניקוד הרב ביותר, כאשר הצבעת הקהל בבית מהווה 50% מסך הניקוד. בנוסף, לכל מדינה צוות שופטים, המונה 5 אנשים מתעשיית המוזיקה והבידור המקומית. הצבעת השופטים מהווה את 50% הנותרים מסך הניקוד.
מופע הפתיחה הוא "Forward Unlimited" בביצוע Redo ו-Eefje de Visser. לאחר שכל 17 השירים המתמודדים יופיעו, ייערך מופע ביניים בשם "Close Encounter of a Special Kind" בביצוע רקדן הבלט אחמד ג'ודא וה- BMX-ר Dez Maarsen. שלושת השירים של בריטניה, צרפת וספרד, שלהם מיקום אוטומטי בגמר, יוצגו הערב.
מי מצביע הערב? המדינות המצביעות הן 17 המדינות המשתתפות הערב + בריטניה, צרפת וספרד, אשר מיקומן בגמר מובטח. השלוש הן חלק מ-5 המדינות המממנות של התחרות, ולכן מעפילות אוטומטית לגמר. השתתפותן של כל המדינות הערב נקבע על פי הגרלה. נערכה גם הגרלה לקביעת מי מהמעפילות האוטומטיות תצביע הערב.
קצת טריוויה: רוב השירים יבוצעו באנגלית, למעט שירים בסרבית, באלבנית, בדנית ובצרפתית. כותרת השיר הסרבי היא בספרדית. הערב יתחרו 6 זמרות, 6 זמרים ו-5 הרכבים.

המדינות המתמודדות (לפי סדר הופעתן)*:

סיכויי ההעפלה לגמר חושבו כממוצע היחס הדצימלי של 3 אתרי הימורים מובילים: Ladbrokes, William Hill ו-Paddy Power.

01. סן מרינו
מי? Senhit. ילידת בולוניה, איטליה. את הקריירה החלה כזמרת במחזמרים בשווייץ ובגרמניה. הוציאה עד כה שלושה אלבומים. ב-2011 ייצגה את סן מרינו בתחרות עם "Stand By", אך נכשלה מלהעפיל לגמר התחרות. ב-2014 שינתה את שם הבמה שלה מ-Senit לשמה המקורי Senhit. היא נבחרה להיות נציגת סן מרינו באירוויזיון 2020 עם השיר "Freaky". לאחר ביטול האירוויזיון נבחרה לייצג את המדינה גם השנה. Senhit הוכיחה עצמה בשנה האחרונה כאימפריית רשתות חברתיות קטנה. היא העלתה גרסת רמיקס וגרסת Orchestra לשירה מ-2020, כמו גם גרסאות חדשות וקליפים מושקעים לקלאסיקות אירוויזיון. בהופעה יתארח הראפר האמריקאי Flo Rida.
מהו השיר? "Adrenalina" הוא אירופופ לטיני עם דרופ אתנו-פופ, שנשמע כמו לקוח מלפני 20 שנה.
סיכויי העפלה לגמר? כרגע ממוקמת במקום ה-6 בסיכויי ההעפלה לגמר.

02.  אסטוניה
מי? Uku Suviste. נולד בבוורו, אסטוניה. יוצא הצבא האסטוני. בעל תואר בניהול מערכות מחשב. במקביל, למד גם בבית הספר למוזיקה של טאלין וב-Berklee College of Music, בבוסטון, מסצ'וסטס, ארה"ב. עבד גם כמפיק מוזיקלי, זכה בפסטיבלים במולדתו ובמדינות האזור והשתתף במחזמרים. היה זמנית חבר בלהקת Lament. השתתף בגרסה הרוסית של The Voice והגיע לשלב חצי הגמר. התמודד בקדם האסטוני 3 פעמים עד 2020. ב-2020 ניצח בקדם עם "What Love Is". לאחר ביטול אירוויזיון 2020, סרב Suviste למקום אוטומטי בקדם של 2021. הוא טען, שזה לא הגיוני להשתתף עם שיר שלא עבר את הוועדה. השיר התקבל לקדם ולבסוף זכה בו.
מהו השיר? "The Lucky One" הוא בלדת פופ, בעלת צליל אייטיזי מובהק. לעומת שירו מ-2020, בשיר הנוכחי העיבוד מעט יותר בוגר, האווירה יותר קודרת, אך השיר לא מצליח להיות טוב בהרבה מ-"What Love Is". 
סיכויי העפלה לגמר? כרגע ממוקם במקום ה-12 בסיכויים להעפלה. השיר גם מוקם שני בסדר ההשמעה, מיקום שבאופן מסורתי ידוע כבעייתי מאד.

03.  צ'כיה
מי? Benny Cristo. נולד בפלזן, צ'כיה. זמר, יוצר, שחקן ואתלט. ב-2009 השתתף באיידול הצ'כי-סלובקי וסיים במקום השביעי. ב-2013 השתתף בקמפיין אזרחי לקראת הבחירות, המזהיר מפני עלייה מחודשת של הקומוניזם ומהחיבור לרוסיה. ב-2016 זכה בפרס השיר המושמע ביותר בשירותי הסטרימינג, אך סירב להגיע לטקס, במחאה על השתתפותם של להקת Ortel, שידועים במילות שיריהם המלאים בשנאת זרים. היה לשופט בפאנל של האיידול הצ'כי-סלובקי. ב-2016 זכה במדליית ארד בג'ו ג'וטסו במשקל בינוני באליפות אסיה. הוא זכה באותה קטגורייה באותה שנה במדליית זהב באליפות מדריד הפתוחה. ב-2017 זכה בתואר אלוף אירופה. הוא גם טבעוני ופעיל זכויות בעלי חיים. הוא מבקר בבתי ספר ומלמד ילדים על הסכנות הטמונות להם באינטרנט וכיצד יש לנהוג במקרה ונתקלים באחת. זכה בקדם הצ'כי ב-2020 עם השיר "Kemama". לאחר ביטול האירוויזיון נבחר לייצג את המדינה גם השנה.
מהו השיר? "Omaga", הוא אלקטרופופ-רוק קצבי עם אלמנטים של היפ-הופ והשפעות אפריקאיות. 
סיכויי העפלה לגמר? כרגע ממוקם במקום ה-15 בסיכויי ההעפלה לגמר.

04.  יוון
מי? Stefania. נולדה באוטרכט, הולנד. זמרת, שחקנית, מדבבת ויוטיוברית. ב-2013 השתתפה ב-The Voice Kids הולנד. ב-2016 נבחרה לייצג את הולנד כחלק מההרכב Kisses בקדם אירוויזיון ג'וניור. ההרכב סיים במקום השמיני בתחרות. נבחרה לייצג את יוון באירוויזיון 2020 עם השיר "SUPERG!RL". לאחר ביטול האירוויזיון נבחרה לייצג את המדינה גם השנה.
מהו השיר? "Last Dance" הוא מידטמפו עד אפטמפו אירופופ ודאנספופ באווירת אייטיז.
סיכויי העפלה לגמר? ממוקמת כעת במקום ה-5 בסיכויי ההעפלה לגמר.

05.  אוסטריה
מי? Vincent Bueno. נולד בוינה, אוסטריה. בגיל 11 ידע כבר לנגן על ארבע כלים: פסנתר, גיטרה, תופים וגיטרת בס. סיים את לימודיו ב- Vienna Conservatory of Music. ב-2008 זכה בתכנית הריאליטי-כשרונות "Musical! Die Show". ניהל גם קריירה מוזיקלית בפיליפינים. הוציא שני אלבומים. התמודד פעם אחת בקדם האוסטרי. נבחר לייצג את אוסטריה באירוויזיון 2020 עם השיר "Alive". עקב ביטול האירוויזיון, נבחר לייצג את המדינה גם השנה.
מהו השיר? "Amen" הוא בלדת פופ אקוסטית ועצובה. 
סיכויי העפלה לגמר? השיר ממוקם במקום ה-11 בסיכויי ההעפלה לגמר.

06.  פולין
מי? Rafał. יליד וורשה, פולין. למד ב-Józef Piłsudski University of Physical Education in Warsaw להיות מורה לחינוך גופני. ב-2006 זכה במדליות בתחרויות אגרוף, אבל עקב פציעה בעמוד השדרה, נאלץ לפרוש מהתחום. ב-2002 התמודד בתכנית הטלוויזיה Szansa na sukces. הוא היה חבר בהרכבים Emigranci ו-Mono. ב-2011 התמודד ב-The Voice המקומי. זכה בפרסים בתחרויות ובפסטיבלים מקומיים. התמודד בקדם הפולני פעם אחת. Rafał הנחה שני שעשועונים והיה לאחד המנטורים בתכנית הכישרונות "Mali Giganci".
מהו השיר? "The Ride" הוא סינת'פופ/פאוור פופ ואלקטרופופ קצבי.
סיכויי העפלה לגמר? השיר ממוקם כעת במקום ה-16 בסיכויי ההעפלה לגמר.

07.  מולדובה
מי? Natalia Gordienko. נולדה בקישינב, מולדובה, אז ברה"מ. ב-2005 הייתה הסולנית של להקת Millennium, עמה הגיעה למקום השלישי בקדם דאז. ב-2006 נבחרה לייצג את מולדובה באירוויזיון עם Arsenium ו-Connect-R. עם שירם "Loca" הם סיימו במקום ה-20. הוציאה שני אלבומים. זכתה בקדם המולדובי ב-2020 עם השיר "Prison". בעקבות ביטול האירוויזיון, נבחרה לייצג את המדינה שוב השנה.
מהו השיר? "Sugar", האוס/דאנס-פופ ובארוק-פופ.
סיכויי העפלה לגמר? ממוקמת במקום ה-10 בסיכויי ההעפלה לגמר.

08.  איסלנד
מי? Daði & Gagnamagnið. הרכב ופרויקט של הסולן Daði Freyr, יליד רייקיאוויק, איסלנד. בעל תואר ראשון בניהול מוזיקלי והפקת אודיו. בנעוריו למד לנגן על גיטרה בס, תופים ופסנתר. היה חבר בהרכב RetRoBot. ב-2014 עבר Freyr לברלין ותחת השם Mixophrygian הוציא אלבום אחד. הלהקה Daði & Gagnamagnið מאופניית בלבישת סוודרים ירוקים עם פניהם המצוירות בפיקסל ארט עליהם. ההרכב התמודד בקדם פעמיים, כאשר בהשתתפותם השנייה ב-2020 זכו עם השיר "Think About Things", שהיה אחד הפייבוריטים לזכות באירוויזיון 2020. עקב ביטול האירוויזיון, נבחר ההרכב לייצג את המדינה בתחרות גם השנה.
מהו השיר? "10 Years" הוא פופ-רטרו-סינת'וייב, שמשלב בין הFאנק לאלקטרוני. מאחר ואחד מחברי הלהקה נמצא חיובי לקורונה, ההרכב החליט לא להופיע בלעדיו, והיום בערב, כמו גם בגמר אם יעפילו אליו, תשודר ההופעה מהחזרה.
סיכויי העפלה לגמר? השיר ממוקם כעת במקום ה-3 בסיכויי ההעפלה לגמר.

09.  סרביה
מי? Hurricane. להקת בנות, אשר הוקמה ב-2017. הוציאו מספר סינגלים לאורך השנים וצברו פופולאריות במדינה בהדרגה. ב-2020 התמודדו בקדם הסרבי וזכו בו עם השיר "Hasta La Vista". עקב ביטול האירוויזיון, נבחרו שוב לייצג את המדינה גם השנה. חברת ההרכב Sanja Vučić ייצגה את סרביה באירוויזיון 2016 עם השיר Goodbye (Shelter)", וסיימה במקום ה-18.
מהו השיר? "Loco Loco" הוא פופ-EDM עם השפעות של Moombahton, וגם השפעות מהפופ הבלקני העכשווי.
סיכויי העפלה לגמר? השיר ממוקם במקום ה-8 בסיכויי ההעפלה לגמר.

10.  גאורגיה
מי? Tornike Kipiani. נולד בטביליסי, גאורגיה. בשנת 2014 זכה בעונה הראשונה של X Factor גאורגיה. התמודד בקדם הגאורגי פעם אחת. ב-2020 זכה באיידול הגאורגי, אשר היה הפלטפורמה לבחירת נציג המדינה לתחרות. עם השיר "Take Me as I Am" היה אמור לייצג את גאורגיה באירוויזיון 2020. עקב ביטול התחרות, נבחר להיות נציג המדינה גם השנה.
מהו השיר? "You" הוא בלדת רוק רך ובלוז-רוק. 
סיכויי העפלה לגמר? השיר ממוקם כעת במקום ה-17 והאחרון בסיכויי ההעפלה לגמר.

11.  אלבניה
מי? Anxhela Peristeri, ילידת קורצ'ה, אלבניה. חיה בעבר ביוון והשתתפה שם ב-"X Factor". הוציאה אלבום אחד ב-2004. ב-2014 שבה לאלבניה. 
מהו השיר? "Karma" הוא בלדת פופ-אתנו עם הפקה עשירה, גם אם מיושנת. 
סיכויי העפלה לגמר? השיר ממוקם כעת במקום ה-9 בסיכויי ההעפלה לגמר.

12.  פורטוגל
מי? The Black Mamba. הרכב אשר הוקם ב-2010. בשנה הראשונה להקמתם הם כבר הספיקו להופיע בארה"ב, בריטניה, בספרד ועוד. הוציאו עד כה שלושה אלבומים. אלבומם האחרון, "The Mamba King", יצא ב-2018 והגיע למקום החמישי במצעד האלבומים הפורטוגלי.
מהו השיר? "Love is on My Side" הוא בלדת רוק רך, הנפתחת בצלילי תזמורת נוגים ורומנטיים, אשר מחזירה אותנו לשירים האמריקאים הגדולים של שנות הארבעים והחמישים. 
סיכויי העפלה לגמר? השיר ממוקם כעת במקום ה-7 בסיכויי ההעפלה לגמר.

13.  בולגריה
מי? Victoria. נולדה בווארנה, בולגריה. ב-2015 התמודדה ב-X Factor הבולגרי וסיימה במקום השישי. ב-2016 הצטרפה ל-Monte Music. ב-2020 נבחרה באופן פנימי להיות הנציגה הבולגרית לאירוויזיון, והייתה אמורה לבצע בו את השיר "Tears Getting Sober". ערב ביטול התחרות, היה ממוקם השיר במקום הראשון בסיכויי הזכייה. עקב הביטול, נבחרה לייצג את בולגריה גם השנה.
מהו השיר? "Growing Up is Getting Old", הוא בלדה נוגה בסגנון שירי חג המולד ושירים מסרטי דיסני ישנים.
סיכויי העפלה לגמר? השיר ממוקם כעת במקום ה-2 בסיכויי ההעפלה לגמר.

14.  פינלנד
מי? Blind Channel, הרכב פוסט-הארדקור, ניו-מטאל ורוק אלטרנטיבי, שנוסד ב-2013. חברי ההרכב מגדירים את כ"פופ אלים". השתתפו בפסטיבלים ברחבי העולם. הוציאו עד כה שלושה אלבומים.
מהו השיר? "Dark Side" הוא נו-מטאל בסגנון שזכה לפופולריות בתחילת שנות האלפיים בזכות הרכבים כמו Linkin park, The Rasmus ו-Tokyo Hotel. 
סיכויי העפלה לגמר? השיר ממוקם במקום ה-4 בסיכויי ההעפלה לגמר.

15. לטביה
מי? Samanta Tīna. נולדה ב-Tukums, לטביה, אז ברה"מ. ב-2010 זכתה בתכנית "O!Kartes akadēmija" וקיבלה מלגה אקדמית ללימודים ב-Tech Music School בלונדון. ב-2012 סיימה במקום השני בתחרות Slavianski Bazaar בבלרוס. התמודדה 5 פעמים בקדם המקומי ופעמיים בקדם הליטאי. הוציאה אלבום אחד. התמודדה בגרסה הליטאית ל-The Voice. ב-2020 זכתה בקדם הלטבי עם שירה "Still Breathing". בעקבות ביטול אירוויזיון 2020, נבחרה לייצג את המדינה גם השנה.
מהו השיר? "The Moon is Rising" הוא  היפ-הופ, טכנו-פופ ו-EDM. 
סיכויי העפלה לגמר? השיר ממוקם כעת במקום ה-14 בסיכויי ההעפלה לגמר.

16.  שווייץ
מי? Gjon's Tears. נולד  ב-Gruyère, שווייץ. התמודד ב-Got Talent האלבני וסיים במקום השלישי. התמודד ב-The Greatest Swiss Talents. ב-השתתף ב-The Voice הצרפתי. שירו "Répondez-moi" נבחר באופן פנימי להיות השיר השווייצרי לאירוויזיון 2020. השיר המריא בטבלאות ההימורים, וערב ביטול התחרות היה שני בסיכויי הזכייה, אחרי בולגריה. בעקבות ביטול התחרות, נבחר לייצג את המדינה באירוויזיון גם השנה.
מהו השיר? "Tout l'Univers" הוא בלדת פופ דרמטית עם צלילי אמביינט, לצד צלילי תזמורת.
סיכויי העפלה לגמר? השיר ממוקם כעת במקום ה-1 בסיכויי ההעפלה לגמר.

17.  דנמרק
מי? Fyr & Flamme. צמד שהוקם ב-2020 והגיע למקום הראשון במצעד ההאזנות של הרדיו הדני P3 עם הסינגל הראשון שלהם, "Menneskeforbruger". שם ההרכב Fyr & Flamme הוא ניב שפירושו "מלא בהתלהבות". הם בחרו בשם כמחווה לשיר בעל אותו שם של צמד הסינת'פופ הדני Laban, אשר היה פופולרי במדינה בשנות השמונים.
מהו השיר? "Øve os på hinanden" הוא סינת'פופ ואיטלו-דיסקו עם השפעות של וייפורווייב.
סיכויי העפלה לגמר? השיר ממוקם כעת במקום ה-13 בסיכויי ההעפלה לגמר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.