2021: סיכום חצי גמר 2

אתמול נערך חצי הגמר השני  של אירוויזיון 2021, ובסופו העפילו 10 מדינות מאושרות אל הגמר שייערך במוצאי שבת הקרובה. הערב עבר חלק, אבל בצל החדשות על כך שזוכה אירוויזיון 2019, Duncan Laurance, ואחד מחברי ההרכב האיסלנדי, נדבקו בקורונה. החשש מכך, שעוד משלחות יאובחנו חיובית לפני הגמר, ויאלצו להיעדר מהופעה בלייב, אולי לא הורגש בבית, אבל היה אמיתי אצל רבים מהחובבים. ארבעת המנחים התחילו להיבדל זה מזה. Edsilia Rombley מאכזבת ונעדרת את ניצוץ הכוכבות, שאנו רגילים שיש לה, Jan Smit, הצלע הגברית, נראה תמיד מרוצה מעצמו יותר מידי, Chantal Janzen עושה עבודה טובה, כולל בצרפתית, אבל לא מצליחה להותיר חותם מיוחד. מעל כולם, מילולית מעל כולם, עומדת Nikkie de Jager המדהימה והכריזמטית, שבשנה שעברה בכלל לא הייתה אמורה להיות מנחה ראשית. איזו החלטה נבונה הייתה זו להעבירה לקדמת הבמה. מופע הפתיחה ומופעי הביניים היו מרשימים, אומנותיים, ושילבו בין הקלאסי לאורבני, בין האירופי המעונב לאירופה החדשה, ושידר הכללה של הולנדים מרקעים שונים. למרות שישראל לא השתתפה בחצי הגמר השני, הייתה זווית ישראלית. בחלק של זוכי העבר, אשר חולקים את זיכרונותיהם, למעט יזהר כהן, אשר דיבר על זכייתו ב-1978, דיברה גם זוכת אירוויזיון 1982 מטעם גרמניה, Nicole, ובחרה לציין את 12 הנקודות הראשונות אי פעם מישראל לגרמניה. כשברקע נשמע קולו של יצחק שמעוני ז"ל מעניק את 12 הנקודות מישראל, היא ציינה: "הדבר סנסציוני ביותר היה, ילדה גרמנית מקבלת 12 נקודות מישראל. אז אנחנו מכירים את ההיסטוריה שלנו, וזה היה כל כך עצום, ועם שיר שעדיין אקטואלי יותר מתמיד 'A Little Peace'. זה מדהים עדיין." והשירים עצמם? זה הזמן להעביר את תשומת הלב לשירים עצמם וגם להביט אחורה על הרושם שהותירו בי השירים כאשר נחשפו/נבחרו לייצג את מדינותיהם:

 סן מרינו: Senhit – Adrenalina
Senhit פתחה את הערב ופשוט שרפה את הבמה. ההעמדה הסן מרינאית, שיר המסיבה המרקיד, והתוספת של Flo Rida, ששדרג את ההופעה בנוכחות שלו, הפכו את ההעפלה לגמר של סן מרינו לברורה. אם בחזרות עוד התעורר בי הספק, הוא נעלם אתמול בערב. סביר להניח כי הצופים אחראים להעפלה לגמר, בעוד השופטים בטח היו פחות משוכנעים. ועדיין, גם השופטים מונחים להעדיף שירים עם פוטנציאל להיטי, אז לא מן הנמנע שחלק מהם העריכו את מה שראו אתמול על הבמה. ווקאלית לא נדרשה כאן שום יכולת מיוחדת, ו-Senhit כפרפורמרית נטו הייתה משביעת רצון.
הימורי המוקדם: " אני מניח כי השיר צפוי להעפיל לגמר, אך לא רואה אותו שם נכנס לטופ 15." תוצאה: טופ 10, עלתה לגמר.

 אסטוניה: Uku Suviste – The Lucky One
Uku Suviste נתן אתמול הופעה טובה, לא שונה בהרבה מהופעת הקדם שלו, אבל מה שבולט לטובה ומרשים על בימת קדם, לא בהכרח עובד באירוויזיון. המיקום השני בסדר ההופעות לא עשה עמו חסד, וכך גם העובדה שהשיר עצמו אנמי, שמרני, מיושן, וחסר עוקץ. ההעמדה והוידאוארט שנראו מפוארים בקדם, נראו חסרי חיים ומשעממים אמש. לפחות הוא הגשים את חלומו והתמודד בתחרות, והחל משנה הבאה אסטוניה תוכל לנסות סוף סוף לנסות כיוונים חדשים, ולהציג את המגוון המוזיקלי שיש לה.
הימורי המוקדם: "חצי הגמר הזה הוא יותר קל, כך שאני מעריך, שהמדינה תעפיל לגמר, אך תסיים בגמר במקומות 22-26." תוצאה: לא העפיל לגמר.

 צ'כיה: Benny Cristo – Omaga
Benny Cristo התחיל את שבוע החזרות מאד טוב, לא יכולתי להסיר ממנו את העיניים, אבל משהו קרה בימים האחרונים, שגרם גם לי להשתכנע שהוא לא עולה לגמר. בגדול, היה שם כל מה שצריך כדי להעפיל לגמר: זמר אטקרטיבי, שטורף את הבמה, שיר הרבה יותר מסחרי משירו בשנה שעברה, וצליל עדכני ואורבני, לעומת הרבה שירים אחרים השנה. בפועל, Cristo נראה אדיש מידי או אולי עייף, מלמל את המילים, גנח יותר מידי פעמים את המילה "yeah", ולהופעה עצמה היו חסרים שוטים, שימכרו את השיר ויגרמו לצופים לזכור את שיר מס' 3.
הימורי המוקדם: ".צ'כיה מתמודדת בחצי הגמר "הקל", שנכון לעכשיו יש בו מעט מעפילים בטוחים. זה עשוי לעבוד לטובת המדינה. עם זאת, מבחינה אובייקטיבית, יהיה קשה לשיר שכזה להיכנס לטופ 10 בחצי הגמר ולהעפיל לגמר." תוצאה: לא העפיל לגמר.

 יוון: Stefania – Last Dance
הרבה דברים שליליים נאמרו על ההופעה יוונית מאז החלו החזרות, אבל לאף אחד לא היה ספק שהם יעפילו לגמר. מה שגם שרוב הביקורת הייתה מוגזמת בעיני. Stefania, שווקאלית לא הייתה הכי יציבה לאורך שבוע החזרות, ונעה בין רגעים מדויקים לווקאליות מפוחדת, נתנה אתמול הופעה זהה לזו שנתנה בחזרות, אבל לפחות חייכה יותר והצליחה להסתיר את הלחץ. עבודת הצילום המחמיאה, וההעמדה שאין בה רגע דל, עשו את שלהם. בניגוד לתחזיותיי המוקדמות, אני לא חושב שהשיר יצליח להיכנס לטופ 10, והצד הימני של הטבלה בגמר נראה כעת כתרחיש יותר סביר.
הימורי המוקדם: "יוון צפויה… להעפיל בקלילות לגמר… יש מצב סביר, שהשיר יסיים איפשהו בטופ 10." תוצאה: טופ 10, עלתה לגמר.

 אוסטריה: Vincent Bueno – Amen
השיר האוסטרי התחבב עליי יותר ויותר לאחר שנחשף. התחלתי להאמין כי השיר יכול לראות גמר בחסות השופטים. בשבוע החזרות התגנב חשש לליבי, כי Vincent Bueno עשוי לא להעפיל לגמר. הבמה הייתה אסתטית ונקייה, אך מצד שני קצת uneventfull ונשכחת. Bueno הוא ווקליסט טוב, אבל במקום ליצור קשר עם המצלמה, שידר לה פרצופים לחוצים ומלחיצים. עד הרגע האחרון האמנתי שהוא כן יעפיל לגמר למרות הכל, אבל כנראה פורטוגל לקחה את תשומת הלב כבלדת השופטים המפתיעה של הערב. אוסטריה תאלץ להמתין שנה נוספת.
הימורי המוקדם: "השיר מעט מתעתע ולוקח זמן להתרגל אליו. בשמיעה ראשונה הוא מאכזב מאד וקשה לי בשל כך להבין איך הקהל יעכל אותו. השופטים צפויים לאהוב. זו יכולה להיות נפילה מפוארת או הצלחה גדולה עבור אוסטריה." תוצאה: לא העפיל לגמר.

 פולין: Rafał – The Ride
התיאוריה שהצגתי מטה הייתה אמורה להסביר את ההעפלה הפולנית לגמר, במה שחשבתי לפני חודשיים, שעשוי להיות ההפתעה של התחרות השנה. בפועל, אחרי שראיתי את החזרות של השיר הפולני לאורך השבוע וחצי האחרונים, התחלתי לפקפק יותר ויותר בתיאוריה של עצמי, ואתמול כבר הבנתי ששום תפוצה פולנית לא יכולה להציל את Rafał מעצמו. השיר שטחי ומטופש, שיר בית חרושת שבדי. ההופעה הייתה קלישאתית, קרקסית ולא אותנטית. Rafał עצמו נראה מגוחך עם משקפי השמש והסטייל הכאילו מגניב, וקשה היה להבחין, שמדובר באמן פופלארי מאד במדינה. מעל הכל עמדה ההופעה הווקאלית האיומה, אולי הגרועה ביותר של הערב. פולין משלמת על בחירה ספורדית וברגע אחרון. עד שלא תתחיל להשקיע בבחירת השירים שלה לתחרות, כמו שהיא עושה בתחרות הג'וניור, היא לא תראה הצלחה בתחרות של הגדולים. המדינה כעת עם שלוש השתתפויות ברצף ללא גמר.
הימורי המוקדם: "התפוצה הפולנית במערב אירופה היא גדולה, אבל ההצלחות היחסיות והספורדיות של המדינה בתחרות, גרמו לרבים לתהות לגבי מידת השפעתה על תוצאות הטלווטינג במדינות השונות. לפי תיאוריה של חובבים פולנים, התפוצה מתעוררת ומצביעה לפולין בתחרות כשהשיר הוא קיטשי ולא מנסה להיות מודרני מידי, וכאשר האמן המייצג את המדינה מפורסם בקרב פולנים בגילאי העמידה. התיאוריה הזו מסבירה את ההצלחה האדירה של פולין בטלווטינג ב-2016 ואת כישלונה בשאר הפעמים. היא גם חוזה, שהשנה פולין תחווה הצלחה בטלווטינג לראשונה מאז 2016. זה אומר, העפלה וודאית לגמר וסיום בגמר איפשהו סביב המקום העשירי." תוצאה: לא העפיל לגמר.

 מולדובה: Natalia Gordienko – Sugar
מבין עשר מדינות מעפילות לגמר צדקתי בתשע. המדינה העשירית שלא חזיתי את העפלתה הייתה מולדובה. לכאורה, זה היה אמור להיות הימור קל; שיר של Philip Kirkorov ו-Dimitris Kontopoulos, דרופ מוזיקלי מדבק, זמרת סקסית בשמלה כסופה קטנה, אבל השתכנעתי והימרתי, שהאפיל של ה-Dream Team יתחיל לדהות השנה. אולי היה שווה להמתין עם התחזית הזו לשנה הבאה. Natalia Gordienko נתנה הופעה סבירה, עם כמה רגעי קרינג' בלתי נשכחים. החובבים ציפו להופעה הרבה יותר קאמפית, שדומה לקליפ, ובפועל קיבלנו וידאוארט משמים, שכבר ראינו השנה בתחרות יותר מפעם אחת. ובכל זאת, השיר הצליח לדבר למספיק אנשים ולהביא את מולדובה לגמר. שיבוץ השיר בתחילת החלק השני של הגמר, אולי מעיד כי השיר גירד את הטופ 10 אמש ולא הצליח יותר מידי.
הימורי המוקדם: " מדובר בחצי הגמר הקל, ולא תהיה לה כלל בעיה להעפיל לגמר. די ברור, שהשיר יסיים בטופ 10, אולי ייגע בטופ 5, אבל אני מתקשה לראות כאן ניצחון. יש שירים אחרים, שהקהל יעדיף, והשופטים לא ינקדו את זה בנדיבות." תוצאה: טופ 10, עלתה לגמר.

 איסלנד: Daði og Gagnamagnið – 10 Years
ההרכב האיסלנדי, Daði og Gagnamagnið, סיים למעשה את עבודתו ברוטרדם. עקב העובדה שאחד מחברי הלהקה אובחן כחולה בקורונה, וששאר חברי ההרכב מסרבים לעלות בלעדיו להופיע, ההופעה האיסלנדית שראינו אמש ושנראה בשבת לקוחה מתוך החזרה האחרונה של איסלנד. ואולי זה עבד לטובתם; בחזרה הם לא היו לחוצים, ועדיין נתנו את כל כולם ונראו טבעיים. השיר חביב והבימוי אפקטיבי בכך שהוא חמוד מאד ומתחבר ללבבות הצופים. לפי דעתי, איסלנד ניצחה את חצי הגמר, אם לא בניקוד הכולל, אז לפחות בקהל. עכשיו נותר להם רק להתרווח על הספה בחד המלון שלהם ולצפות ביום שבת בהופעתם בגמר.
הימורי המוקדם "אני סבור, שהשיר יעפיל לגמר, אבל לא יסיים בו גבוה כפי שחוזים. כרגע אני מתקשה להמר היכן השיר יסיים. השיר לא חזק מספיק, אבל ל- Freyr ולהקתו יש אפיל, שיכול לדבר לקהל גדול. יכול לדבר, אבל לא בטוח שידבר." תוצאה: טופ 10, עלו לגמר.

 סרביה: Hurricane – Loco Loco
עוד נאמבר שהרים את הערב וקבר אותנו סופית היה הסרבי. חברות להקת Hurricane הן חיות במה, ונתנו הופעה מחשמלת ומצוינת מבחינה ווקאלית. בימים האחרונים דאגתי, מאחר והבמה בהופעה שלהם נראית מאד ריקה, ללא פרופס או רקדנים. מצד שני, אולי זה מיקד את תשומת הלב על הבנות עצמן, שמילאו את הבמה, ועל השיר עצמו שהוא פורח כיפי וגילטי פלז'ר מהספר. סרביה הוכיחה שפעלה נכון, כאשר שמה את מבטחה ב-Hurricane ובחרה בהם פנימית אחרי שניצחו בקדם בשנה שעברה. בכל זאת, מדובר בהרכב הפופולארי ביותר במדינה בשנים האחרונות.
הימורי המוקדם "השיר צפוי להעפיל לגמר כמעט בוודאות עם תמיכה גדולה מאוסטריה, בולגריה, מולדובה ואולי גם אלבניה. אני חושב שלשיר יש פוטנציאל, אבל מתקשה כעת לנחש כיצד יסיים בגמר." תוצאה: טופ 10, עלו לגמר.

 גאורגיה: Tornike Kipiani – You
אני מאד אוהב את השיר הזה, אבל לא השליתי את עצמי לרגע לחשוב, שלגאורגיה יש סיכוי לא לסיים בבוטם 3 בחצי הגמר. Tornike Kipiani הוא זמר פסיכי, אבל צופי האירוויזיון אולי נרתעו ממנו. השיר עצמו נהדר בעיני, ויותר קומוניקטיבי מהשיר שלו בשנה שעברה, אבל לא קומפטטיבי בשום צורה. אז זה לא ממש היה משנה, שהביצוע היה נהדר ושהבימוי היה אסתטי להחריד, פשוט יפהפה. התוצאה הייתה ידועה מראש.
הימורי המוקדם:  "גאורגיה… סיכוייה להפעיל לגמר קלושים. לדעתי השיר יתמודד עם לטביה וצ'כיה על המקום האחרון בחצי הגמר." תוצאה: לא העפיל לגמר.

 אלבניה: Anxhela Peristeri – Karma
כמו בכל החזרות שלה, גם אתמול Anxhela Peristeri נתנה הופעה מושלמת מבחינה ווקאלית ומבחינת נוכחות בימתית. מבחינת בימוי וההעמדה, כבר ציינתי ש-Sacha-Jean Baptiste תפרה לה עטיפה יפה מאד ומדויקת. הם הצליחו להביא את השיר מ-0 ל-100 ולמקסם את הפוטנציאל שלא ידענו שטמון בו. היא הייתה סוג של סינדרלה לאורך שבוע החזרות, אבל נראה כי אתמול בערב מדינות אחרות גנבו לה את הפוקוס. לא שהיא הייתה צריכה לעשות משהו שונה, פשוט דברים כאלו קורים באופן טבעי. אלבניה העפילה לגמר, כנראה מתחתית הטופ 10, ואני מניח שבגמר תסיים סביב המקום ה-17 הרשום על שמה.
הימורי המוקדם: " אני נוקט בהימור זהיר וטוען כי השיר יתקשה להעפיל לגמר. הוא מיושן, מוכוון אירוויזיון מידי ונעדר אותנטיות. אולי אתבדה." תוצאה: טופ 10, עלתה לגמר.

 פורטוגל: The Black Mamba – Love Is on My Side
ידעתי שהשיר הפורטוגלי יהיה חביב על השופטים, אבל אמש התחלתי לחשוב שגם הקהל אהב אותו. The Black Mamba נתנו אתמול הופעה מדויקת, קלאסית, מקצועית מאד, אולד-סקולית, והחזירו את התקווה לפורטוגל, אשר עדיין כואבת את הכשלון הלא צפוי באירוויזיון 2019. השיר לא מקורי, דומה להמון שירים אחרים, אבל ההרכב הפורטוגלי הצליח להעביר רגש raw וחשוף, שלא כולם הצליחו להעביר. העיבוד התזמורתי העשיר היה אפקטיבי כמו שניתן היה לחזות. לדעתי השיר סיים בסביבות המקום השלישי. האם יכול להיות שהמדינה בדרך לטופ 10 בגמר? זו יהיה חתיכת turn of events.
הימורי המוקדם: " חצי הגמר השני לא פשוט, אבל אני מאמין שפורטוגל תעפיל לגמר בקלות יחסית. השיר הוא שיר שופטים קלאסי, הוא באנגלית, ויזכה גם לתמיכה מסוימת מהקהל. בנוסף, בשנה דלה בבלדות, השיר עשוי לבלוט. אני נוטה להמר על סביבות המקום ה-11 בגמר." תוצאה: טופ 10, עלו לגמר.

 בולגריה: Victoria – Growing Up Is Getting Old
כל הזמן מדברים על איך Victoria יכלה לנצח את התחרות בשנה שעברה, אבל הביאה השנה שיר לא מספיק חזק. אבל הזמרת והצוות הבולגרי, הצליחו לתפור לשיר הופעה מדויקת, אתסטית, שמספרת סיפור, שיש בה הרבה סטייל והרבה מחשבה, שהיא כמעט מהפנטת מבחינה ויזואלית, וכמובן מרגשת. הביצוע הווקאלי היה טוב, ו-Victoria הראתה שהיא מכונת הופעות משומנת, שלא נלחצת משום מעמד. סביר כי השיר סיים בטופ 5 אמש ובדרכו לטופ 10 בגמר.
הימורי המוקדם: "אני רואה את השיר משתחל לטופ 10 ברוטרדם, אבל בספק רב אם השיר יכול להיכנס לטופ 5. הוא לא קומפטטיבי כמו שירה מהשנה שעברה, גם אם הוא הקרוב ביותר אליו מבחינת מבנה וסגנון מוזיקלי." תוצאה: טופ 10, עלתה לגמר.

 פינלנד: Blind Channel – Dark Side
אין יותר מידי מה לומר. Blind Channel עשו את מה ש-Blind Channel עושים הכי טוב וזה לתת בראש. ההופעה היא די צפויה, ניתן לדעת איך הם יופיעו ואיך תראה הבמה, לכן גם התוצאה די צפויה מראש. השיר בלט בהיותו שיר הכאסח היחיד בחצי הגמר השני, ההופעה הייתה אנרגטית והכל נראה מאד מקצועי מבחינת ההרכב. עם זאת, לשיר יש אפיל על פלח מסוים באוכלוסייה, ובהיעדר הייפ ציבורי כללי, אני מתקשה לחשוב שהם יצליחו להיכנס לטופ 10, אבל סביבות המקום ה-12 הוא עדיין תרחיש ריאלי.
הימורי המוקדם: "אני לא חושב, שהשיר יתקרב לזכייה. אני מהמר על מקומות 9-12 בגמר." תוצאה: טופ 10, עלו לגמר.

 לטביה: Samanta Tīna – The Moon Is Rising
עוד תוצאה שהייתה צפויה מראש הייתה זו של לטביה. כבר עם חשיפת השיר, היה ברור שהם לא מכוונים גבוה כל כך. Samanta Tīna, כמו תמיד, הייתה מוגזמת ולדעתי אפילו הפחידה כמה צופים. כבר טענתי כי הבחירה הישירה בה לאחר ביטול אירוויזיון 2020 הייתה טעות איומה. זמרת, שניסתה להתמודד בקדמים פעמים רבות, כל פעם עם סגנון ואישיות שונה, והקהל לא נתן בה את אמונו, היא לא זמרת שאפשר לבחור בה בבחירה ישירה. כלומר אפשר, אבל אל תתפלאו שאתם לא מעפילים לגמר לאחר מכן. בשנה שעברה זכתה בקדם אחרי ששירה והופעתה שלה בלטו מול האחרים, אבל פעם אחת היא היוצא דופן שלא מעיד על הכלל. הסיפור הלטבי נגמר אמש, מעניין אם היא תמשיך להתמודד בקדמים. בעצם לא מעניין.
הימורי המוקדם: "לטביה צפויה… לעניות דעתי לא להעפיל לגמר." תוצאה: לא העפילה לגמר.

 שווייץ: Gjon's Tears – Tout l'Univers
יש חלקים בהופעה השווייצרית שעובדים טוב מאד, ויש חלקים כמעט קשים לצפייה. אמש, וגם בחזרת השופטים, Gjon's Tears נשמע טוב מאי פעם, והצליח בביצוע טוב ובשיר קומפטטיבי להסיח את הדעת גם מהחלקים הפחות טובים בהופעה. ההעפלה לגמר הייתה ברורה למדי, וההימור שלי שהוא עלה ממקום שני אחרי איסלנד. הוא מתחזק בהימורים שוב, אבל אין לו הרבה סיכוי לחזור למקום השני בו שהה רוב עונת האירוויזיון הנוכחית. הבחירה בסטיילינג שנבחר ובכוראוגרפיה המוזרה, היא… ובכן, בחירה מעניינת לכל היותר. אישית, אני לא יכול להשתחרר מהאפיל היומרני והמלא בחשיבות העצמית של השיר ושל ההופעה הזו.
הימורי המוקדם: "המדינה צפויה להעפיל בקלות לגמר." תוצאה: טופ 10, עלה לגמר.

 דנמרק: Fyr & Flamme – Øve os på hinanden
אחרי הקדם הדני, הערכתי שהשיר יוכל להעפיל לגמר. עם זאת, בחזרות התחלתי לפקפק ביכולת הזו עד שכבר היה ברור, שהתרחיש הזה לא יתממש. Fyr & Flamme היו חמודים מאד, ונתנו את ההופעה שהם יודעים לתת. עם זאת, השיר וההופעה היו הימור ברור מההתחלה. בסופו של דבר, כמו שחששתי, הקריצה לאייטיז עבר לאירופאים מעל הראש, הריקוד המשעשע של הסולן לא היה מובן לכולם, המראה המיוזע שלו לא עשה עמו חסד, והשפה הדנית הייתה קשה מכדי להתעכל בבטני הצופים והשופטים. כרוניקה של כישלון ידוע (כמעט) מראש.
הימורי המוקדם: "אני חושב שהשיר יעפיל לגמר, אך שם סיכוייו להצליח יפחתו משמעותית ויהיו תלויים בעיקר במיקומו בסדר ההופעות." תוצאה: לא העפילו לגמר.

עם כן, עשר המדינות שהעפילו לגמר מחצי הגמר השני הן (לפי סדר הא'-ב'):

איסלנד
אלבניה
בולגריה
יוון
מולדובה
סן מרינו
סרביה
פורטוגל
פינלנד
שווייץ

קצת מידע סטטיסטי: בסך הכל העפילו לגמר 4 מדינות בלקניות (אלבניה, בולגריה, יוון וסרביה), 2 צפוניות (איסלנד ופינלנד), ברה"מית לשעבר אחת (מולדובה), מדינת מרכז אירופה אחת (שווייץ) ו-2 מדינות דרומיות (פורטוגל וסן מרינו). המדינות הבלטיות לא הצליחו להעפיל לגמר (אסטוניה ולטביה), כמו גם המזרחית פולין, המרכז אירופאית צ'כיה, הקווקזית גאורגיה והנורדית דנמרק .
מבין המעפילים זמר אחד, 5 זמרות ו-4 הרכבים. 7 מהשירים שעלו לגמר מושרים באנגלית, אחד מושר באלבנית, אחד בסרבית עם כותרת בספרדית ואחד בצרפתית. 4 שירים ניתנים להגדרה כבלדות ו-6 כקצביים.

נתראה בגמר האירוויזיון מחר בערב!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.