2022: עדכון – 207 ימים לאירוויזיון

אירועי סוף השבוע (15-16/10/21)
אין אירועים בסוף השבוע.

אירועי השבוע הקרוב (17-23/10/21)
אין אירועים בשבוע הקרוב.

eurovision_heart כללי
* העיר טורינו תארח את אירוויזיון 2022. חצאי הגמר ייערכו ב-10/05/22 וב-12/05/22. הגמר ייערך ב-14/05/22.

* מונטנגרו חוזרת לתחרות, לאחר שהשתתפה לאחרונה באירוויזיון 2019 בתל אביב.
* עד כה 33 מדינות אישרו את השתתפותן באירוויזיון 2022: אלבניה, אוסטרליה, אזרבייג'ן, בלגיה, בולגריה, קרואטיה, צ'כיה, דנמרק, אסטוניה, פינלנד, צרפת, גאורגיה, גרמניה, יוון, איסלנד, אירלנד, ישראל, איטליה, לטביה, ליטא, מלטה, מונטנגרו, הולנד, נורבגיה, פולין, פורטוגל, סן מרינו, סרביה, סלובניה, ספרד, שבדיה, שווייץ ואוקראינה.
* השתתפויותיהן של אוסטריה, קפריסין, מולדובה, מקדוניה, רומניה, רוסיה ובריטניה, אשר השתתפו ב-2021, ממתינות לאישור מרשויות השידור השונות. רבים מצפים כי ארמניה, אשר פרשה מאירוויזיון 2021 בעקבות משבר פוליטי חריף במדינה, תחזור להשתתף בתחרות הקרובה.
* האירוויזיון יתקיים באולם PalaOlimpico, אשר אירח את תחרות ההוקי קרח במשחקי החורף האולימפיים של 2006 ואת טקס הפתיחה של אוניברסיאדת 2007, הלא היא אולימפיאדת האוניברסיטאות. האולם יכול להכיל עד 18,500 צופים, אך לא ברור מה תהיה כמות הכרטיסים שימכרו עקב מגבלות הקורונה.
* לפי טיוטת החוקים לאירוויזיון 2022, קולות הרקע המוקלטים יישארו עמנו גם ב-2022. מקור.
* ה-EBU הכריז על מקסימום של 44 מדינות משתתפות באירוויזיון 2022. מספר זה ירד מ-46 עבור התחרות של 2021, ככל הנראה בשל הקורונה, ויישאר איתנו גם לאירוויזיון הקרוב. עם זאת, קשה להאמין שמספר המדינות המשתתפות בתחרות הקרבה יעבור את ה-41. מקור.
* לפי שמועות, הטלוויזיה האיטלקית סירבה לקבל סיוע מרשויות השידור של שבדיה וגרמניה בהפקת התחרות.
* עיריית טורינו אישרה להקצות 5 מיליון אירו עבור הפקת האירוויזיון. מקור.
* הזמר Claudio Baglioni הביע את רצונו להנחות את אירוויזיון 2022:

גם Milly Carlucci הביעה את רצונה להנחות את האירוויזיון. מקור.
הפייבוריט של רבים להנחיית אירוויזיון 2022, Alessandro Cattelan, הביע גם הוא את רצונו להנחות את התחרות:

לפי השמועות, רשות השידור האיטלקית מעוניינת ב-Amadeus להנחות את האירוויזיון. מה שאומר, שאם יסכים, הוא ינחה הן את האירוויזיון והן את פסטיבל סנרמו. מקור. לפי המקור הבא, הוא יצטרך לבחור בין שני האירועים.
לפי שמועה אחרת, רשות השידור האיטלקית מעוניינת ב-ב-Chiara Ferragni וב-Alessandro Cattelan בתור מנחי אירוויזיון 2022. Ferragni היא אשתו של הזמר Fedez. מקור.
באוגוסט פורסם כי רשות השידור האיטלקית הציעה את משרת מנחה האירוויזיון לזמר הבריטי Mika, אשר מכהן כשופט ב-The Voice האיטלקי. ב-2015 קרא מיקה לתחרות האירוויזיון "חרא", ולא ברור עד כמה באיגוד השידור ישמחו שהוא יהיה הפנים של התחרות הקרבה. אם להאמין לשמועות, התכנית המקורית הייתה שהזמר ינחה את התחרות עם Raffaella Carrà, אשר הלכה לעולמה בחודש שעבר.

מנהלו של Mika הכחיש כי הייתה הצעה שכזו מהטלוויזיה האיטלקית. מקור. ב-6/10 שדר של הרדיו האיטלקי הציבורי, Gabriele Corsi, ציין כי Mika יוביל את האירוויזיון. מקור. יום לאחר מכן הוא ציין, שהוא התלוצץ.
לפי Today.it, מנחה אחד כבר סגור כמעט בוודאות – Alessandro Cattelan. בטלוויזיה האיטלקית מחפשים שלושה מנחים נוספים שינחו לצידו.
* Piazza San Carlo צפוייה לארח את כפר האירוויזיון, ה-Eurovillage, אם לא תבוטל עקב הקורונה.
* הנהלת RAI, רשות השידור האיטלקית, ערכה פגשה ראשונה עם איגוד השידור האירופי וקבוצת הליבה של התחרות, בנוגע לאירוויזיון 2022.

משמאל לימין: מאיטליה Claudio Fasulo ו-Simona Martorelli, מאיסלנד Felix Bergsson, מארמניה David Tserunyan, המפקח על התחרות מטעם איגוד השידור האירופי, Martin Österdahl, מפורטוגל Carla Bugalho, מישראל יובל כהן, מהולנד Sietse Bakker ו-Astrid Dutrenit ומגרמניה Frank-Dieter Freiling. נעדרה: Alexandra Redde מצרפת. Fasulo הגיע מתוקף תפקידו כיו"ר רשות השידור האיטלקית ואינו חלק מקבוצת הליבה של התחרות.

* נציג איטליה 2019, Mahmood, הביע את רצונו לקחת חלק באירוויזיון 2022 כחלק ממופע הביניים. מקור.
* ראשת העיר של טורינו, Chiara Appendino, ציינה כי 40 מדינות ישתתפו באירוויזיון 2022. אנו יודעים כי מונטנגרו חוזרת. האם זה אומר שארמניה לא תשתתף השנה?
* לפי המקור הבא של הטלוויזיה האוקראינית, הופעות הגיבוי צפויות להישאר איתנו גם באירוויזיון 2022. מקור.

אוסטריה
מנהל פרויקט האירוויזיון של הטלוויזיה האוסטרית, Eberhard Forcher, ציין כי העניין לייצג את אוסטריה בתחרות הקרובה היה גבוה מבשנים האחרונות. לדבריו, שניים מהמועמדים לפרסים במסגרת ה-Austrian Music Awards עברו את השלב הראשון בהליך הבחירה.

אוסטרליה
הקדם האוסטרלי, "Eurovision Decides" ייערך ב-26/02/22. מועד שליחת השירים היה בין 26/8-26/9. מקור.
Dami Im ממשיכה להביע את רצונה לחזור לאירוויזיון. מקור. לאחר מכן ציינה כי היא לא בטוחה שהיא רוצה לחזור כבר באירוויזיון הקרוב. מקור.
Tones and I, העומדת מאחורי הלהיט "Dance Monkey", מעוניינת לכתוב את השיר האוסטרלי לאירוויזיון.

אוקראינה
UA:PBC, רשות השידור האוקראינית, הפסיקה את שיתוף הפעולה בן 6 השנים עם הערוץ הפרטי STB, אשר הפיק את הקדם המקומי, Vidbir, ועזר במימון נציגי אוקראינה לאירוויזיון. ה-Vidbir יופק עצמאית מעתה על ידי UA:PBC. מקור. מנגד, הערוץ המסחרי 1+1 הביע התעניינות בשידור התחרות. רשות השידור מחפשת חברת הפקות עבור הפקת הקדם. ניתן להגיש מועמדויות עד ה-24/10.
הזמרות Tayanna, Alina Pash ו-Eria הביעו התעניינות בהשתתפות בקדם האוקראיני.

איטליה
ב-26-27/12 נערכו האודישנים ל-Sanremo Giovani 2021. הגמר של ה-Sanremo Giovani ייערך ב-16/12. מקור. מקור. התקציב לפסטיבל כנראה יקוצץ עקב ההשקעה באירוויזיון ומגבלת הקהל בעקבות הקורונה. מקור.
Amadeus יהיה אחראי גם על פסטיבל סנרמו 2022, אשר ייערך בתאריכים 1-5/02/22.

הזמרת Giusy Ferreri מעוניינת לקחת חלק בפסטיבל סנרמו הקרוב. מקור.
Amadeus מעוניין שהאלוף האולימפי Marcell Jacobs ינחה עמו את אחד הערבים של פסטיבל סנרמו.
Amadeus ציין בראיון שנתן בסוף אוגוסט, כי בכדי לקצר את אורכן של חמש תכניות הפסטיבל ובתקווה לשפר את הרייטינג שצנח בפסטיבל של 2022, ייתכן ויתקבלו פחות אמנים בקטגוריית האמנים הגדולים. בנוסף, כנראה שתבוטל התכנית לקראת הפסטיבל, אשר מידי שנה שודרה לפני הפסטיבל, וזאת על מנת שהתחרות תסתיים בשעה סבירה. הפסטיבל של 2022, בניגוד לזה של 2021, צפוי לכלול קהל של בעלי דרכון ירוק. מקור.
לפי 361 Magazine, ייתכן ש-Sangiovanni ו-Aka 7even יתמודדו בפסטיבל סנרמו הקרוב.
Amadeus החליט לבטל את ה-Nuove Proposte עבור 2022. מאחר ותחרות הצעירים, ה-Sanremo Giovani, מתוכננת וביטולה לא עומד על הפרק, מה שיקרה הוא שיחזור על עצמו תרחיש סנרמו 2019, שבו שני זוכי ה-Sanremo Giovani יקבלו כרטיס לתחרות האמנים הגדולים של פסטיבל סנרמו, התחרות המרכזית. מקור.
הזמר Simo Veludo הוא המתמודד הראשון, שאושר ל-Sanremo Giovani, לאחר שזכה ב-Festival di Castrocaro בספטמבר.
הקומיקאי Rosario Fiorello אושר כמנחה פסטיבל סנרמו לצד Amadeus.
יום הקאברים של הפסטיבל יוזז ליום שישי, במקום יום רביעי.
בתחרות יקחו חלק 24 שירים, 22 מהם יהיו זמרים מבוססים. השניים הנותרים יגיעו מה-Sanremo Giovani.

שמועות לגבי משתתפי פסטיבל סנרמו 2022:

בנוסף, לפי הכתוב מעלה, Anna Tatangelo תהיה אחת מהמנחות לצד Amadeus. הזמרים Jovanotti ו-Vasco Rossi צפויים להיות אורחים בפסטיבל.
לא בטוח שהשמועות נכונות, מאחר והזמר Tommaso Paradiso כבר ציין כי לא ישתתף בפסטיבל הקרוב.

איסלנד
הקדם האיסלנדי חוזר ל-2022. מועד שליחת השירים נפתח ב-3/09 ונסגר ב-6/10. מקור. 160 שירים נשלחו לטלוויזיה האיסלנדית. חצאי הגמר ייערכו ב-19/02/22 וב-26/02/22. הגמר ייערך ב-5/03/22. מקור.

אירלנד
המדינה תבחר את שירה במסגרת קדם, שייקרא "Eurovision Late Late Show Special". מקור. ההחלטה ככל הנראה נבעה בעקבות ביקורת על התוצאות של אירלנד בשני האירוויזיונים האחרונים. מקור. ב-22/10 ייסגר החלון לשליחת השירים.
הצמד Picture This הביע את רצונו לכתוב שיר עבור אירלנד לאירוויזיון. מקור.
הכוכבת האיטלקייה Alessia Macari הביעה את רצונה לייצג את אירלנד בתחרות. מקור.

אלבניה
מועד שליחת השירים ל-Festivali i Këngës נפתח ב-2/06 ונסגר ב-15/10.
משתתף ראשון בפסטיבל האלבני. Mentor Haziri אישר את השתתפותו במסגרת תכנית רדיו.

הזמר Alban Ramosaj ככל הנראה מעוניין בהשתתפות ב-Festivali i Këngës:

אלו האמנים אשר לפי השמועות עשויים להשתתף בפסטיבל האלבני:

Elhaida Dani רמזה על השתתפות אפשרית בפסטיבל.

לפי Eurovisionfun, היא תתמודד השנה בפסטיבל האלבני, בהסתמך על סטורי באינסטגרם של הזמרת. מקור.

אנדורה
החזרה של המדינה לאירוויזיון לא על הפרק עבור 2022. מקור.

אסטוניה
הקדם האסטוני הקרוב, ה-Eesti laul, יכלול 40 שירים. לקדם יהיו 4 שלבים: אודישנים, רבעי גמר (20/11, 27/11, 4/11 ו-11/12), חצאי גמר (03/02 ו-05/02) וגמר (12/02). 40 השירים יכללו 20 שירים באסטונית ו-20 שירים בשפות זרות. רשימת השירים והמשתתפים תפורסם ב-27/10. השירים עצמם ייחשפו ברבעי הגמר.
בכל רבע גמר יתמודדו 10 שירים, שבו ישודרו הקליפים של השירים. 5 שירים יעפילו מכל רבע גמר: 3 לפי בחירת הקהל ו-2 לפי בחירת השופטים. בכל חצי גמר יתמודדו 10 שירים. 5 שירים ייבחרו מכל חצי גמר להתמודד בגמר.
עלות שליחת שירים: בין התאריכים 2/09-17/10 – שליחת שיר באסטונית תלווה בתשלום של 50 אירו, בשפה זרה או בשילוב שפות שונות – 100 אירו. בין התאריכים 18-20/10 – שליחת שיר באסטונית תלווה בתשלום של 100 אירו, בשפה זרה או בשילוב שפות שונות – 200 אירו.
Jaagup Tuisk ציין כי הוא ישתתף ב-Eesti Laul 2022. לא ברור האם כסולן או עם הלהקה שהקים לאחרונה.

ארמניה
Philipp Kirkorov ביקש מזוכה פסטיבל New Wave 2021, הזמר Saro Gevorgyan, לכתוב שיר לאירוויזיון 2022. האם הייצוג הארמני בכיס של Kirkorov?

בולגריה
אחד מחברי המשלחת של בולגריה לאירוויזיון הציע לאחר התחרות של 2021, על מנת לחסוך בעלויות, לערוך קדם משותף של בולגריה, יוון ורומניה. מאחר וכל רשויות השידור של המדינות הללו סובלות מקשיים כלכליים, הדבר יכול לעזור להם לחסוך כסף, וגם לחשוף את שיריהן לקהל רחב יותר. הדבר גם יביא עוד מממנים לתחרות ולעלות השתתפותן בה. הרעיון היה לערוך 3 קדמים נפרדים באותו הערב ועל אותה במה.
להקת Intelligent Music Project טענה בתכנית רדיו כי הם הציעו עצמם לרשות השידור הבולגרית עבור האירוויזיון ורשות השידור קיבלה את הצעתם. מנוסח דבריהם, יכול להיות שההרכב רק כתב את השיר לתחרות, אשר יבוצע על ידי מישהו אחר. ההרכב עצמו כולל איש עסקים ורופא, והם כעת עובדים עם שורה של אמני רוק בינלאומיים להקלטת אלבומם החדש. לא התקבל אישור לדברים מטעם גורם רשמי, אך ההנחה היא שאם רשות השידור תקבל את ההצעה, זה רק כי מדובר בהרכב שמסוגל לממן את ההרפתקה הבולגרית באיטליה.

בוסניה והרצגובינה
המדינה לא צפויה לחזור לאירוויזיון 2022, וזאת עקב חוב של 5.5 מיליון אירו לאיגוד השידור האירופי. מקור.

בלרוס
איגוד השידור האירופי השהה את חברותה של רשות השידור הבלרוסית בארגון, וזאת עקב חטיפת מטוס רייאנאייר ומעצר העיתונאי רומן פרוטסוביץ', אשר היה עליה במאי 2021.

ההשעיה בתוקף עד ה-1/7/2024. מה שאומר שהמדינה תוכל לחזור לכל המוקדם לאירוויזיון ג'וניור 2024 ולאירוויזיון 2025. ה-EBU יכולים כמובן להחליט על הארכת ההשעיה מעבר לתאריך הנקוב. מקור.

בריטניה
לפי העיתון The Sun, רשות השידור הבריטית מעוניינת ב-Jessie J, לייצג את המדינה באירוויזיון הקרוב. מקור. עוד שם שעלה בבורסת השמות הוא של הזמר Ady Suleiman.
חברת התקליטים BMG ביטלה את ההסכם עם ה-BBC, והם לא יהיו אחראים על בחירת השיר הבריטי לאירוויזיון 2022.
בכתבה שפרסם ה-Daily Mail צוין כי מנהלי חברות התקליטים הגדולות מחרימים את האירוויזיון בשל התוצאה של בריטניה באירוויזיון 2021. מקור. מצד שני, העיתון לא ידוע כמקור הכי אמין בעולם.
המוזיקאית Little Boots ציינה כי היא כותבת שיר לאירוויזיון, ותייגה בציוץ שפרסמה את Graham Norton ואת חשבון האירוויזיון של ה-BBC. מקור.
ההרכב ההולנדי הזכור לנו משנות התשעים, Vengaboys, הביעו את רצונם לייצג את בריטניה באירוויזיון. מקור.

גרמניה
ראש המשלחת הגרמנית ביקרה באופן מרומז ומעודן את אופן הבחירה ב-2020-2021. היא תהתה גם מדוע אותה השיטה עובדת מצוין עבור שווייץ, אך לא עובדת עבור גרמניה. ייתכן ויהיו שינויים בשיטת הבחירה עבור האירוויזיון הקרוב. מקור.
העובדה כי לא החלה עבודת הפאנל והשופטים, העלתה את האפשרות ששיטת הבחירה ל-2022 תשתנה וכי כל האופציות על השולחן, כולל קדם. מקור.

דנמרק
המוזיקאים הבאים השתתפו במחנה כתיבת שירים של The Arrangement ו-DJBFA עבור אירוויזיון 2022: Malin Christin, Dino Medanhodzic, Dotter, Soels, Rasmus Søegren, Esben Svane, Jonas Thander, Fjer, Jimmy "Joker" Thörnfeldt, Fredrik Sonefors, Anderz Wrethov, Emil Lei, Marcus Winther-John, Theresa Rex, Jimmy Jansson, Stine Kinck, Maria Broberg ו-Kill J. מחציתם שבדים.
מועד שליחת השירים לקדם הדני נפתח ב-27/8 וייסגר ב-29/10. אין שינוי בחוקי הקדם. 8 שירים צפויים להתמודד בקדם, אשר ייערך ב-5/03/22. כל השירים ילוו על ידי תזמורת חיה. ניתן לקנות כרטיסים כאן.
הקדם הדני ייערך ב-Jyske Bank Boxen בעיר Herning. מנחי הקדם, יהיו אותם המנחים של 2021, Tina Müller ו-Martin Brygmann. שמונת המתמודדים ייחשפו בפברואר.

הולנד
רשות השידור המקומית פתחה את חלון מועד שליחת השירים עבור 2022 זמן קצר אחרי אירוויזיון 2021. החלון נסגר ב-31/08. הוועדה, אשר תבחר את השיר, תתעדף שירים עכשוויים, אך בכל מקרה בעלי צליל אותנטי. המטרה היא לבחור שיר שיהיו לו חיים גם מעבר לתחרות עצמה. ההעדפה היא לבחור באמן הולנדי, אשר יוכל להציג שיר אישי ולבצע אותו באופן ייחודי, בכל ז'אנר מוזיקלי שהוא.
הוועדה תכלול את Eric van Stade, Cornald Maas, Jan Smit, Sander Lantinga, Coen Swijnenberg ו-Joyce Hoedelmans. את השירים יש לשלוח לכתובת הדוא"ל: songfestival@avrotros.nl, כאשר על ההליך יפקח ראש המשלחת Lars Lourenco. לכתובת הדוא"ל הנ"ל ניתן גם לשלוח שאלות. כל אמן יכול לשלוח עד 3 שירים.
רשות השידור או הוועדה יעבדו מול האמן/כותב השיר הנבחר על מנת להגיע לתוצר הסופי.
המוזיקאי Afrojack הביע את רצונו להיות מעורב בשיר ההולנדי לאירוויזיון 2022. מקור.
הזמרת Davina Michelle, אשר הופיעה במופע הביניים באירוויזיון 2021, לא חושבת שזה הזמן הנכון עבורה להשתתף באירוויזיון. היא לא פסלה את הרעיון בכלליותו. מקור.
הזמר Leon Moorman הגיש מועמדותו לייצג את המדינה באירוויזיון, אך לפי הכתבה שלח שיר שיצא ב-2019. מקור.

טורקיה
יו"ר רשות השידור הטורקית ציין בראיון בחודש יוני האחרון כי הם בשיחות עם איגוד השידור האירופי לגבי האפשרות של חזרתה של טורקיה לתחרות. הוא החמיא לתחרות, אשר התקיימה במאי ברוטרדם, אך ציין כי עדיין יש להם בעיה עם שיטת הניקוד. מקור.
איגוד השידור האירופי אישר כשבוע לאחר מכן כי מתקיימות שיחות עם רשות השידור הטורקית בנידון:

יוון
השיר היווני ייבחר בבחירה פנימית. הצעות התקבלו עד ה-10/10. מקור. נמסר כי עקב העובדה שאף אמן גדול לא מעוניין לקחת חלק בקדם, רעיון הקדם ירד מהפרק. מקור.
לפי השמועות, רשות השידור היוונית לא מעוניינת לשלוח שיר אתני, אז יש לצפות לשיר פופ או רוק באנגלית, שאינו נשמע יווני. עוד נמסר כי רשות השידור מעדיפה אמן לא מוכר, או מהתפוצה היוונית, כמו נציגת 2021, Stefania.
האמן good job nicky הקליט שיר עבור התחרות. מקור. זהו שיר שנכתב במיוחד לאירוויזיון, בלדת מיד-טמפו באווירה קולנועית, שכתב לו Ermis. מקור. המגיש Giannis Poulopoulos ציין כי השיר מעניין. מקור.
אמן נוסף ששמו נזרק לאוויר הוא Archolekas.
אמנים רבים הכינו שירים לתחרות, לאחר שראו את הרצינות בה ERT לקחה את התחרות ב-2021 והגיעה לטופ 10 ברוטרדם. מקור.
EurovisionFun דיווחו כי כל חברות התקליטים מתעניינות בשליחת אמנים לתחרות, ולא רק Panik Record ו-Minos, וזאת לאור ההצלחה המסחרית של אירוויזיון 2022 והשירים המשתתפים בו בפלטפורמות הסטרימינג וההאזנה השונות. ידוע כי חברות התקליטים Heaven Music ו-Cobalt Music הכינו את הצעותיהן עבור רשות השידור היוונית, ERT. מקור.
בעקבות הזכייה של Måneskin, אמני רוק יוונים מגלים התעניינות בתחרות. מקור.
על פי EurovisionFun, המלחין היווני Dimitris Kontopoulos, שליש מה-Dream Team, לא רוצה להיות מעורב בייצוג היווני לאירוויזיון הקרוב.
שמה של Kalomira, נציגת 2008, עלה כמועמדת אפשרית. לפי השמועות הראשוניות היא הכינה שיר שכתב Alexander Papaconstantinou, הלא הוא Alex P. מקור. לאחר מכן ידיעה זו חוזלש"ה. מקור. כעת ההערכה שהיא תקליט שיר, שייכתב על ידי כותבים שבדים או זרים אחרים. היא רצתה שיר בסגנון של "Into You" של Ariana Grande. על ההעמדה הייתה אמורה להיות אחראית Sasha Jean Baptiste השבדית. מקור. לפי התמונה הבאה, היא הקליטה שיר של Mohombi, Lukas Loules ו-Bülent Aris:

בנוסף היא הקליטה שיר עם Claydee ו-Andrez Wrethov. מקור. לבסוף Kalomira לא שלחה אף שיר, כי ככל הנראה ציפתה לבחירה ישירה ללא וועדה מטעם ה-ERT. מקור.
נציג 2013 כחלק מהרכב, Ilias Kozas, ציין כי ייתכן וישלח שיר כסולן. מקור. השיר ככל הנראה יהיה שיר רוק באנגלית. מקור.
באתר EurovisionFun ציינו גם את הזמרת הנורבגית החצי יוונייה Amanda Georgiadi. מקור. נאמר בתחילה כי שירה נכתב עם Ilias Kokotos (מקור), אך מקורות אחרים טוענים שהוא רק בתפקיד מנהל הפרויקט. השיר צפוי להיות פאוור בלאד, פשוטה, אך אפקטיבית. מקור. את השיר הפיק המפיק הנורבגי Bjørn Helge Gammelsæter. על ההעמדה והפקת ההופעה שלה יהיו אמונים, כמו במקרה של good job nicky, ה-Dream Team.
Joanne, זוכת The Voice יוון, הגישה את מועמדתה דרך חברת התקליטים שלה, לייצג את יוון בתחרות. השיר שלה נכתב על ידי צוות Arcade, שהיו מהכותבים של השירים היווניים לאירוויזיונים של 2020 ו-2021. מקור. היא ציינה בראיון טלוויזיוני כי היא רוצה לשיר שיר קצבי ווקלי באנגלית. לבסוף היא הכינה שני שירים, שיר קצבי ובלדה. מקור. אחד השירים נכתב על ידי Arcade, Michalis Tsaousopoulos ו-Sarah De Warren. מקור.

זוכת אירוויזיון 2005, Elena Paparizou, שהייתה המנטורית של Joanne ב-The Voice היווני, תומכת במועמדותה. מקור. Paparizou עצמה אמרה שתשתתף שוב רק עם השיר הנכון. מקור.
Constantinos Christophorou, נציג קפריסין 1996, 2002 ו-2005, שלח פאוור בלאד. מקור.
גם הזמרת Evangelia שלחה מספר שירים. מקור. בתחילה דווח כי היא מכינה שיר אתנו-פופ ביוונית. השיר צפוי להיות בסגנון המוזיקלי הרגיל שלה. מקור. לאחר מכן נמסר כי מדובר בשיר דאנס. מקור. לבסוף, נמסר כי היא שלחה שלושה שירים בסך הכל. מקור.
הזמרת Konnie Metaxa הביעה את רצונה לייצג את יוון באירוויזיון. מקור.
נציגת 2003, Mando, ציינה כי תתמודד שוב אם תמצא את השיר הנכון. מקור. היא תומכת בייצוג של Joanne או good job nicky. מקור.
לטלוויזיה היוונית התקבלו גם שירים מאמנים זרים. מקור.
Nikos Ganos שלח שלושה שירים קצביים. מקור. הוא בתחילה ביקש עזרה של כותבי שירים עבור השיר השלישי:

Artemis Matafia שלחה שיר דאנס באווירה ארוטית… מקור.
Jimmy Sion שלח שני שירים, האחד פופ-דאנס, השניה פאוור בלאד. את שניהם כתב בעצמו. מקור.
ההרכב Marseux שלח שיר אלטרנטיב פופ מעצים.
הזמרת Kianna שלחה אירודאנס-פופ-דיסקו באנגלית.
Giannis Moraitis שלח שיר באנגלית. מקור.
העמוד Eurobuzz מסכם עבורנו (כמעט) את כל המועמדים ששלחו שירים לטלוויזיה היוונית:

סך הכל 25 זמרים שלחו כ-40 שירים. מקור.
בשבוע הבא יאזינו חברי הוועדה לכל השירים ויצמצמו אותם ל-3-4 שירים. המטרה היא לבחור את הנציג לפני השנה החדשה. מקור.

ישראל
X Factor ברשת 13 נבחרה להיות הפלטפורמה לבחירת הנציג הישראלי לתחרות. בין המתמודדים אשר הגיעו לאודישנים היו לירון לב ועדי כהן כצמד, ספיר סבן, שימי תבורי, לינט, עידו בי וצוקי, עמית בן זקן, אחיה של הזמרת עדן בן זקן, ענבל ביבי, שלווה ברטי, מאור תיתון, שירה אטיאס, עתליה פריסט, אנה שפיץ, מאיה סימן טוב. מקור. מקור. מקור.
הזמרת אורטל אדרי, אשר התמודדה ב"כוכב נולד 9" לפני עשר שנים, הייתה בשלבי מיון מתקדמים לתכנית, אך קיבלה הודעה שלא תוכל להמשיך. הסיבה: שמה הופיע בכתב האישום נגד מרגול מלפני עשור, ומרגול תידרש לשפוט אותה בתכנית. יצוין כי אדרי לא קשורה לפרשה כצד אקטיבי. מקור.
טל פורר, המנהל המוזיקלי של התכנית, פרש במהלך הצילומים. מקור. למקומו ככל הנראה נכנסו צוות של מפיקים מוזיקליים.
ב-19/09 נפתח מועד שליחת השירים עבור ישראל. מקור. ניתן לשלוח שירים עד יום ראשון הקרוב, ה-17/10.
להלן הפרומו הראשון לאקס פקטור לאירוויזיון:

לטביה
הקדם הלטבי, ה-Supernova, יחזור גם ב-2022:

מועד שליחת השירים נפתח ב-7/10 וייסגר ב-7/12. הקדם עצמו ייערך בפברואר. מקור.

ליטא
מועד שליחת השירים לקדם הליטאי נפתח ב-01/10 וייסגר ב-25/11. ניתן לקרוא את חוקי הקדם המלאים כאן.

מלטה
ה-X Factor לא ישמש את מלטה כפלטפורמה לבחירת הנציג לתחרות. במקום זאת, ייערך קדם מסורתי.

נורבגיה
הקדם הנורבגי ייחל ב-15/01/22 וגמר הקדם ייערך ב-19/02/22. הפורמט צפוי להיות זהה לזה של 2020-1. מקור.
מועד שליחת השירים נפתח ב-28/05 ונסגר ב-15/09. עדיף כי השירים הנשלחים יכללו לפחות כותב נורבגי אחד, מאחר ורשות השידור רוצה לקדם כותבים מקומיים. כל כותב/מפיק יכול לשלוח עד 3 שירים. מקור.
במחנה כתיבת שירים, שנערך ביוני, נצפתה Adelén, הזמרת חביבת החובבים מקדם 2013.

הזמרת הפופולרית Sigrid פרסמה בסוף אוגוסט את תאריכי סיבוב ההופעות שלה. באופן מוזר, התקופה סביב האירוויזיון ריקה מהופעות. האם זה סימן לכך שהיא תתמודד בקדם?

סלובניה
איגוד השידור האירופי הביע את דאגתו מהתדרדרות מעמד חופש העיתונות בסלובניה. ככל הנראה ולאור ניסיון העבר, הדבר לא אמור להשפיע על חברותה של המדינה באיגוד וזכותה להשתתף תחרות.

רשות השידור הסלובנית אישרה כי הקדם המקומי, ה-EMA יחזור גם השנה:

20 שירים יתמודדו ב-EMA בשני חצאי גמר. 12 שירים יעפילו לגמר, 6 מכיל חצי גמר. מכל חצי גמר ייבחרו 3 על ידי הקהל ו-3 על ידי השופטים. מבין 20 השירים, 4 יגיעו מתחרות הצעירים, EMA Freš, אשר כמו ב-2020 יתחיל בשלב של דו קרבות אינטרנטיים.
ב-EMA Freš יתמודדו 24 שירים. בכל שבוע יערכו 4 דו קרבות ובנוסף ייערך סיבוב "הזדמנות נוספת". 14 שירים יעפילו לתחרות הטלוויזיונית, אשר תחולק לשתי תכניות. מכל תכנית כזו יעפילו שני שירים.
משתתפי ה-EMA Freš חייבים להיות בני פחות מ-30, אשר הוציאו עד כה לא יותר מ-3 שירים באופן מסחרי.
ההצבעה בגמר ה-EMA תהיה 50% שופטים ו-50% קהל. השופטים יתחלקו ל-5 צוותי שיפוט: זמרים, כותבים+מפיקים, הרדיו הסלובני, הטלוויזיה הסלובנית ו-OGAE סלובניה.
ניתן לשלוח שירים עד ה-22/11.
החוקים ניתנים לקריאה כאן וכאן (סלובנית).

סלובקיה
סלובקיה אישרה שלא תחזור לאירוויזיון 2022. מקור.

סן מרינו
הקדם המקומי ייקרא “Una voce per San Marino” מקור. התחרות תיערך במשך מספר חודשים. מקור. הגיל המינימלי להשתתפות הוא 16. כל המעוניין להתמודד צריך לשלוח שיר, מקורי או גרסת כיסוי. התחרות תכלול שתי קבוצות, "אמנים חדשים" ו"אמנים מבוססים". האמנים החדשים יוכלו להגיע רק מסן מרינו או איטליה. ההרשמה לתכנית נפתחה ב-22/09 ותיסגר ב-8/01/22.
מי שיעבור את הסינון הראשוני ייקח חלק בשלב השני, שהוא סוג של מחנה אימונים בן יומיים. במחנה האימונים ישתתפו המתמודדים בסדנאות וסשנים של מוזיקה ובידור, כגון כתיבה, הפקה, הרמוניות קוליות ושירה. מחנות האימונים ייערכו בין 13-19/12 ובין 5-11/01/22.
בנוסף, יתקיימו ראיונות על ידי מומחים מתעשיית המוזיקה, שבו יעריכו את השיר המקורי של המתמודד. מחנה האימונים והראיונות ייערכו ב-Titano Theater. מי שיעבור את שלב מחנה האימונים יעבור לשלב חצאי הגמר.
חצאי הגמר והגמר עבור האמנים החדשים ייערכו בפברואר 2022. שמונת הגדולים בקטגוריה זו יעפילו לגמר התחרות שתיערך ב-Teatro Nuovo Dogana.
בקטגוריית האמנים המבוססים לא יהיה סינון . שמונה אמנים יוזמנו על ידי מארגני התחרות. אמנים אלו לא חייבים להיות איטלקים או סן מרינאים.
גמר התחרות ייערך ב-19/02/22, ויכלול 8 אמנים חדשים ו-8 אמנים חדשים. כל 16 המתמודדים יבחרו את השיר עמו יופיעו. הזוכה ייבחר על ידי צוות שיפוט. מקור.
ביומיים הימים הראשונים למועד שליחת השירים התקבלו 45 שירים. 40% מהם מכותבים זרים, רובם משבדיה. מקור.
להלן הלוגו של התחרות:

מועמדות ראשונה שנשלחה לקדם של סן מרינו:

SMRTV, רשות השידור הסן מרינאית, מחליפה את היו"ר שלה. החל מפברואר 2022 ייכנס לתפקידו Ludovico di Meo מתחנת Rai 2 האיטלקית, שכן ל-Rai יש 51% מהשליטה ב-SMRTV. מקור.

ספרד
המנכ"ל החדש של רשות השידור המקומית פיטר כמה בכירים ברשות השידור והבטיח כי ב-2022 המדינה תיקח את האירווזיון ברצינות. מקור.
ב-22/07 הוכרז כי פסטיבל בנידורם ישמש כפלטפורמה של המדינה לבחירת הנציג הספרדי לאירוויזיון. הפסטיבל ייערך בתחילת 2022 ויכלול שני חצאי גמר וגמר. ההצבעה תהיה של 50% שופטים ו-50% קהל. ניקוד הקהל יתחלק שווה בין טלווטינג לצוות שיפוט דמוסקופי. ניקוד השופטים יתחלק לא באופן שווה. 60% מתוכו יהיה על ידי שופטים מקומיים ו-40% שופטים בינלאומיים.
נפתח מועד שליחת השירים מ-29/09 ועד ה29/10. תוך כך, RTVE יזמינו זמרים וכותבי שירים מוכרים מהתעשייה המקומית. רשימת 12 המתמודדים תחשף בנובמבר או בדצמבר, והפסטיבל עצמו ייערך בינואר. 6 שירים יתמודדו בכל חצי גמר. 3 מכל חצי גמר יעפילו לגמר. מקור.
ההרכבים Ladilla Rusa ו-Varry Brava והזמר Rayden הביעו את רצונם להשתתף בפסטיבל:

גם הזמר הוותיק Francisco יישלח שיר לפסטיבל. מקור.
הזמר Pablo López שלח, לפי השמועות, את מועמדותו לפסטיבל גם כן. מקור.
קול קורא ראשון לשליחת שירים יצא השבוע:

סרביה
הזמרת Zorja Pajić הצהירה כי תשלח שיר לקדם הסרבי, וכי לא תפסיק לנסות, מאחר וזה חלומה להשתתף בתחרות.

וזה תיעוד תהליך כתיבת השיר שלה, למי שדובר את השפה:

לפי הכתבה הבאה, הזמר הוותיק Aca Lukas מועמד לייצג את סרביה באירוויזיון. לעניות דעתי מדובר ביח"צ מטעם הזמר, אך זו רק השערה שלי. האתר Alo! ציין כי Lukas רוצה לשלוח שיר לקדם המקומי שיכתוב לו Vladimir Graić, כותב זוכה אירוויזיון 2007 ושירי אירוויזיון נוספים. מצד שני, האתר גם כותב שהאירוויזיון הקרוב ייערך ברומא ושסרביה זכתה באירוויזיון 2007 שנערך בשטוקהולם, אז רמת אמינותו מוטלת בספק. לאחר מכן דווח כי השיר של Lukas מוכן. מקור.
רשות השידור הסרבית פתחה את חלון הזמן לשליחת שירים. ניתן לשלוח שירים כאן. המועד האחרון לשליחה הוא ה-1/12. בתוך שבוע קיבלה רשות השידור הסרבית למעלה מ-100 שירים, שזה הכי הרבה שנשלח לקדם המקומי מ-2009:

Aleksandar Radojević יישלח שיר גם כן.
שמו שם הקדם ישתנה מ-Beovizija ל-RTS takmičenje za pesmu Evrovizije והוא ייערך בפברואר ב-Studio 8. מנחי הקדם יהיו Dragana Kosjerina ו-Filip Bulatović, והמנחים מאחורי הקלעים יהיו Kristina Radenković ו-Stefan Popović. מקור. מה הסיבה לשינוי השם? Beovizija הוא שם שזכויות היוצרים והרישיון עליו הוא בבעלות חברת ההפקה Megaton, שהפיקה את הקדם בשנים 2003-9 ו-2018-20, ושככל הנראה לא תהיה מעורבת בהפקת התחרות ב-2022.

פולין
הזמרת Doda הביעה את רצונה לייצג את פולין בתחרות.

איגוד המוזיקאים הפולנים קרא לרשות השידור המקומית לתמוך במוזיקאים פולניים ולבחור שיר מקומי לתחרות. מקור. בשנה שעברה נבחר לייצג את פולין שיר, שנכתב על ידי כותבים שבדיים.
יושב ראש רשות השידור הפולנית, Jacek Kurski, אישר כי המדינה תשתתף באירוויזיון 2022. הוא ציין כי לא יתקיים קדם, אלא בחירה פנימית, והפעם הם יתחילו את הליך הבחירה בסתיו ולא ברגע האחרון. השיר צפוי להיחשף לפני מרץ:

יצא קול קורא לשליחת שירים לבחירה פנימית של הטלוויזיה הפולנית. את השירים יש לשלוח עד ה-20/11. נציג המדינה ו/או השיר צפוי להיחשף ב-2/01/22. מקור.
זוכת אירוויזיון ג'וניור 2018, Roksana Węgiel, סירבה לייצג את פולין בתחרות הן ב-2021 והן ב-2022. לדבריה היא עדיין לא מוכנה, ותרצה להשתתף בעתיד עם בלדה מודרנית. מקור.
נציגת 2009, Lidia Kopania, הצהירה כי תשלח שיר לבחירה הפנימית. מקור.

פורטוגל
צמד הפאדו הפורטוגלי-הולנדי FADOpelos2, הכולל את Iris Feijen & Tiago Lageira ואשר זכה בתכנית ההולנדית "We Want More", שלח שני שירים לקדם הפורטוגלי.

FadoALado, אשר זכו ביולי בעונה החדשה של Got Talent הפורטוגלי, הביעו את רצונן להשתתף בקדם 2022.
פורסמו חוקי הקדם הפורטוגלי ל-2022. לא פחות מ-4 שירים יתקבלו מהמסלול הפתוח. 16 שירים יוזמנו ישירות ממלחינים מבוססים.
וזו הקריאה הפומבית לשירים:

שמועות על השתתפותה של Fábia Rebordão בקדם, בין אם כמבצעת ובין אם ככותבת השיר.

פינלנד
רשות השידור הפינית פרסמה את החוקים לקדם המקומי, ה-UMK. מועד שליחת השירים היה בין 1-6/09. הקדם ייערך בפברואר. ניתן לקרוא את החוקים (בפינית) כאן.
הקדם הפיני בקול קורא משעשע לאמנים לשלוח את שיריהם לקדם של 2022:
"עסקת החבילה של UMK (הקדם הפיני) לאיטליה לשנת 2022 כבר כאן!  חופשת חלומית בת כמעט שבועיים באיטליה, הכוללת:
– תחבורה
– לינה
– 200 מיליון צופים
– נציגות אירוויזיון בפינלנד
– פיצה ככל שרשות השידור הפינית יכולה להציע (בערך אחת)החיפוש של UMK22 יחל בתחילת ספטמבר! רק אחד מנצח ויוצא למסע לאיטליה. עכשיו זה הזמן שלך!"

צ'כיה
המדינה פרסמה קול קורא לשליחת שירים לקדם המקומי. ב-30/09 נסגר מועד שליחת השירים. בתקנון צוין כי המדינה רשאית לבטל את הקדם, במידה ורשות השידור תחליט לא להשתתף באירוויזיון. מקור. ככל הנראה הסעיף נועד לבטח אותם במידה ותהיה פגיעה בתקציב של רשות השידור.
כ-150 שירים התקבלו לקדם המקומי, ה-ESCZ 2022. מתוכם 6-8 שירים יבחרו להתמודד בקדם. על פי שיטת הניקוד החדשה, 50% מהניקוד יגיע משופטים בינלאומיים, 25% מהקהל הצ'כי ו-25% מהקהל הבינלאומי. ההופעות יוקלטו מראש באולפן הטלוויזיה הצ'כית וההצבעה והליך הבחירה כולו יהיה אינטרנטי כמו שהיה מאז 2018.

צרפת
מועד שליחת השירים לקדם הצרפתי נפתח ב-21/06 וייסגר ב-24/10. מקור. לחוקי התחרות בצרפתית לחצו כאן.
מנחי הקדם הצרפתי יהיו שוב Laurence Boccolini ו-Stéphane Bern. השניים גם ישמשו כפרשנים של הטלוויזיה הצרפתית באירוויזיון:

Groover, חברת קידום מוזיקה עבור אמנים חדשים, אשר הכריזה על קול קורא למועמדויות עם הערוץ FranceTV, מוכנה עם כ-30 מועמדים לקדם.

קפריסין
שוב שמו של Ian Stratis עלה כנציג פוטנציאלי עבור המדינה.
הזמרת Anastasia Giousef הביעה את רצונה לייצג את המדינה בתחרות.
הזמרת Josephine ציינה שיש לה שיר מוכן לאירוויזיון. מקור.
כמו מידי שנה, גם השנה עלה שמה של Ivi Adamou, נציגת קפריסין 2012.
על פי EurovisionFun, המדינה מעוניינת באמן קפריסאי ו/או בכותב שירים קפריסאי, וזאת בעקבות הביקורת על הייצוג ב-2021, שבה השיר נכתב על ידי כותבים זרים ולא היה בו שום אלמנט קפריסאי, ובעקבות התוצאה המאכזבת ברוטרדם. לפי השמועות, הם צפויים לבחור בזמרת שחתומה ב-Panik Records, אבל בעלת סגנון יותר מקומי מסורתי/אתני, ולא בסגנון של Eleni Foureira, Tamta וכדומה.
ב-12/09 דיווח האתר EurovisionFun כי פנו בהצעה גם לנציג 1998, Michalis Hatzigiannis, להיות הכותב של השיר הקפריסאי, אותו תבצע הזמרת Tania Breazu.
על פי Escnewsgrcy, רשות השידור של קפריסין במו"מ עם Kalmira על ייצוג המדינה באירוויזיון:

עבור 2023, הנציג ייבחר באמצעות ריאליטי שירה, שיופק על ידי PANIK Records. מקור.

קרואטיה
במסגרת חוזה שחתמו רשות השידור הקרואטית ועיריית אופטיה, גם ב-2022 תיערך העיר את הקדם המקומי, ה-Dora.
הזמרת Lorena Bućan, שהתמודדה בקדם של 2019 ו-2020, ציינה שרוב הסיכויים שלא תשלח שיר לקדם של 2022.
הטלוויזיה הקרואטית פרסמה טיזר לקראת פתיחת מועד שליחת השירים:

רוסיה
ESCYOUNITED מדווח כי Jony מועמד לייצג את רוסיה באירוויזיון הקרוב.
גם שמו של זוכה אירוויזיון 2008, Dima Bilan, בבורסת השמות. מקור.
על פי EurovisionFun, ה-Dream Team לא יעמדו מאחורי השיר הרוסי באירוויזיון הקרוב, מאחר ורוסיה דורשת כותבים אקסקלוסיביים, וה-Team קיבלו פניות מאמנים רבים מרחבי היבשת, אשר מעוניינים בשיתוף פעולה, כנראה לאירוויזיון.

שווייץ
תמונות ממחנה כתיבת השירים השווייצרי:

מועד שליחת השירים עבור הבחירה השווייצרית היה בין התאריכים ב-1-15/09. שיטת הבחירה תהיה זהה לזו שהייתה בין השנים 2019-2020. מקור. לא חייבים להיות אזרחי או תושבי שווייץ כדי לשלוח שיר, אך אלו יקבלו תעדוף רק במקרה של שוויון בוועדה הבוחרת את השיר.

sweden שבדיה
שיתוף הפעולה עם Pnasta הושהה לעונת 2022.

E-Type, כוכב הניינטיז, שהתמודד במלודיפסטיבלן 2008, הצהיר כי שלח שיר למלודיפסטיבלן 2022. מקור.
חוקי המלודיפסטיבלן 2022 יהיו זהים לזה של 2021. רשות השידור השבדית פתחה את מועד שליחת השירים ב-27/08 וסגרה אותו ב-17/09. לפי הצהרת רשות השידור, 14 שירים יתקבלו מכותבים שהם הזמינו, ועוד 14 שירים מהמסלול הפתוח.
במחנות כתיבת השירים, אשר נערכו בקיץ, נצפו כמה שמות מוכרים:

הזמר Philip strand תויג בסטורי באינסטגרם של המלודיפסטיבלן, מה שהעלה את סברה כי הוא ישתתף בתחרות כמבצע או ככותב.
הזמרת PHELLY ציינה בראיון כי היא מנסה להתקבל למלודיפסטיבלן הקרוב. מקור. Efraim Leo סיפר בראיון בספטמבר כ הוא מתכוון לשלוח שיר למלודיפסטיבלן הקרוב.
במהלך הקיץ הזמר Darin הקליט באולפן עם המוזיקאים Viktor Svensson ו-Alex Papaconstantinou. האם הוא בדרך למלודיפסטיבלן? מקור.
Jens Geerts הבלגי, המנחה בערוץ ההולנדי OUTtv, הודיע כי כתב עם כותב שבדי שיר לאירוויזיון:

המפיקה הראשית של המלודיפסטיבלן, Karin Gunnarsson, אמרה בראיון שנתנה לרדיו ב-31/08 כי המטרה היא לצאת בסיבוב הופעות של התחרות במהלך קיץ 2022, כפי שהיה נהוג מידי שנה לפני התפרצות הקורונה. עם זאת, עדיין לא ידוע את כמות האנשים שיורשו להיות בקהל של התחרות עצמה בפברואר-מרץ. מקור.
את המלודיפסטיבלן ינחה Oscar Zia בשותפות עם מנחים אורחים. מקור. הערים המארחות את טרומי הגמר יהיו מאלמו, גטבורג, לינשופינג ולידשופינג. שלב "ההזדמנות השנייה" יתארח באורנשלוסביק. הגמר יתארח בשטוקהולם. מקור. טרום הגמר הראשון יתקיים ב-5/02/22, בעוד הגמר יתקיים ב-12/03/22.
התקבלו השנה 2,530 שירים למלודיפסטיבלן, כ-200 שירים פחות מהשנה שעברה:

הזמרת Molly Sandén הצהירה בראיון, שלא תיקח חלק במלודיפסטיבלן, אבל תענה בחיוב להצעה לייצג את שבדיה, אם תיערך בחירה פנימית. מקור.
Farah Abadi תהיה המלווה של האמנים וה"עיניים של הצופים", ותתעד את מסעם של כל האמנים במלודיפסטיבלן 2022 עד לגמר:

ב-8/11 תחל מכירת הכרטיסים לקהל הרחב.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.