2022: עדכון – 165 ימים לאירוויזיון

אירועי סוף השבוע (26-27/10/20)
* 27/11 – אסטוניה: Eesti Laul – רבע גמר 2.

אירועי השבוע הקרוב (28/11-4/12/20)
* 28/11 –  ישראל: אקס פקטור לאירוויזיון – תכנית 13.
* 29/11 – אסטוניה: Eesti Laul – חשיפת אמני רבע גמר 3.
* 30/11 –  ישראל: אקס פקטור לאירוויזיון – תכנית 14.
* 02/12 –  ישראל: אקס פקטור לאירוויזיון – תכנית 15.
* 04/12 – אסטוניה: Eesti Laul – רבע גמר 3.

eurovision_heart כללי
* מונקו צפויה לחזור לאירוויזיון ב-2023. כך לפי המגזין "L'Observateur de Monaco". מקור. בתקציב של מונקו לשנת 2022, עמודים 83-84 עוסקים בהשתתפות באירוויזיון. מקור.
שני סייגים לגבי השתתפות אפשרית של מונקו באירוויזיון: ראשית, מדובר בטיוטת תקציב ראשונית, והיא איננה מחייבת עדיין. שנית, התחנות RMC ו-TMC אמנם חברות באיגוד השידור האירופי, אך הן בבעלות צרפתית, מה שעשוי ליצור בעיה. בסן מרינו לדוגמה, רשות השידור בבעלות חלקית של רשות השידור האיטלקית, אשר מוגבלת על ידי אמנה בינלאומית לעסוק בעניינים טכניים בלבד, מה שמאפשר לסן מרינו להשתתף עצמאית בתחרות.

אוסטריה
האחראי על פרויקט האירוויזיון מטעם הטלוויזיה האוסטרית, Eberhard Forcher, התראיין ל-Wiwibloggs. מהראיון ניתן להבין כי הוצע ל-Parov Stelar להתמודד בהליך הבחירה, אך הוא סרב. מהרמזים שנתן Forcher ניתן להעריך כי אחד האמנים הוא ההרכב LUM!X, שכן הוא ציין שהלהקה פעילה באיטליה וחתומה בחברת תקליטים הולנדית. הפייבוריט שלו הוא הצמד האלקטרוני מטירול. ההחלטה על הנציג תתקבל כנראה בינואר.

אוסטרליה
שלושה אמנים נוספים נחשפו כמתמודדי הקדם: G-nationSheldon Riley ו-Andrew Lambrou. מקור.
השיר הבא נשלח לקדם, אך נדחה:

אוקראינה
האמנים הבאים צפויים לשלוח שירים לקדם: Wellboy, Zelenooka, Michael Soul ו-ROXOLANA. לעומתם, Khayat, Kazka ו-Laud דחו את ההצעה. Zi Faámelu שלחה שיר ואם תתקבל היא צפויה להיות הטרנסג'נדרית הראשונה בקדם האוקראיני.

איטליה
רשות השידור שינתה את כללי ההצבעה ב-Sanremo Giovani, והתחרות השנה לא תכלול טלווטינג. ההצבעה תהיה 50% של המנהל האמנותי של התחרות ו-50% של הוועדה. מקור.
הוכרזו 12 הפיינליסטים ב-Sanremo Giovani, ועוד 4 הפיינליסטים ב-AreaSanremo. לקריאה לחצו כאן. ניתן להאזין לשירים כאן.
לפני כן, הוכרזו 21 זוכי ה-AreaSanremo:

שמועות ראשונות לגבי משתתפי התחרות השנה, כוללים את נציג 2019, Mahmood, נציג 2018, Fabrizio Moro ונציג 2017, Francesco Gabbani. שמות נוספים כוללים את Rkomi, Elisa, Loredana Bertè, Simona Molinari, Gianluca Grignani, Rancore, Giusy Ferreri, Elodie, Noemi Dolcenera, Matteo Bocelli, Tecla Alfa, Tommaso Paradiso, Ariete, Maria Antonietta, Margherita Vicario Il Tre, The Kolors, Le Vibrazioni, Zero Assoluto, Boomdabash, Modà, Donatella Rettore, Sangiovanni, Federico Rossi, Nina Zilli, Chiara Galiazzo, Lorenzo Fragola, Michele Bravi, Giordana Angi ו-Arisa. מקור.
Alessia Marcuzzi צפויה כנראה להנחות את פסטיבל סנרמו לצד Amadeus במשך שלושה ערבים. מקור.
Amadeus התארח בשבוע המוזיקה במילאנו וחשף את הדברים הבאים: רשות השידור קיבלה 300 שירים, זהות 22 השירים הנבחרים תיחשף בזמן גמר ה-Sanremo Giovani ב-15/12. בתחרות עצמה, השיר הראשון יבוצע 5 דקות אל תוך המופע. הטלווטינג יבוטל ב-Giovani, לגבי ביטול הטלווטינג, הוא ציין שזה קשה לארגן את הטלווטינג, והוא יודע שבמקרה כזה, יהיו חמ"לים של מעריצים ותמיכה מסיבית באמנים מתושבי הערים שלהם, מה שעשוי להטות את התוצאות.
בפסטיבל המרכזי, צוות השיפוט הדמוסקופי ייקרא Demoscopica Mille, מאחר והוא ימנה 1000 שופטים. הצבעת הטלווטינג תחל כבר בערב השלישי של התחרות. צוות שיפוט מקצועי לא יכריע בדבר הנציג האיטלקי לאירוויזיון. Amadeus ציין, שהוא לא מוכן לקבל שירים לתחרות בהתבסס על שוויון מגדרי, אלא בהתבסס על השירים בלבד. מקור.
לפי השמועות, הוא מעוניין בהשתתפותם של נציג 1971 ו-1973, Massimo Ranieri ונציג 1970, Gianni Morandi.

אירלנד
ראש המשלחת האירית לתחרות, Michael Kealy, התראיין לפודקאסט The Euro Trip, וציין כי התקבלו השנה שירים טובים מאד, וכי יהיה קשה לצמצמם לחמישה שירים בלבד, שיתמודדו בקדם. מצד שני, הוא אמר שהתקבלו גם שירים גרועים מאד.
320 שירים נשלחו לוועדה. 12 חברי הוועדה יצמצמו את הרשימה ל-5-6 שירים. הקדם ייערך במסגרת ה-Late Late Show ב-21/01/22. ההצבעה תהיה 1/3 הצבעת קהל, 1/3 הצבעת שופטים איריים, 1/3 הצבעת שופטים בינלאומיים. לדברי Kealy, הם שקלו ליצור קדם מיוחד מחוץ לתכנית הנ"ל, אך לרשות השידור אין תקציב לכך. מקור.

אלבניה
על פי השמועות, השיר של Alban Ramosaj לפסטיבל דומה לשיר הבא:

השיר של Ronela Hajati לפסטיבל נקרא "Sekret", ולדבריה נציג שווייץ 2020-1, Gjon's Tears, היה הראשון לשמוע את הדמו שלו.
Mirud חשף את שם שירו לפסטיבל:

אסטוניה
גמר הקדם ייערך ב-Saku Suurhall בטאלין, אסטוניה. הכרטיסים החלו להימכר השבוע, והקהל ימנה בין 5,000-5,500 צופים.
רבע הגמר השני של הקדם, הנערך מחר יכיל רק שירים באסטונית. רבע הגמר השלישי יכיל שירים בשפות זרות בלבד. רבע הגמר הרביעי והאחרון, כמו הראשון, יכלול שירים באסטונית ובשפות זרות.
פורסמו שמות האמנים, השירים וכותביהם, המשתתפים ברבע הגמר השני של הקדם האסטוני, הנערך מחר. ניתן לראות את הרשימה כאן.

יוון
Evangelia, שמועמדותה לייצג את המדינה נדחתה, תומכת ב-good job, nicky לייצוג. מקור. Joanne חושבת שהקדם מכור עבור המתמודד. מקור. גם חברת התקליטים של Marseaux טוענת שזה מכור עבורו:

good job, nicky ביקר השבוע במטה הטלוויזיה היוונית. מקור.
השיר של Amanda Tenfjord נכתב על ידה לא עבור האירוויזיון, והוא עוסק בפרידה. מקור.
הזמרת Antonia Kaouri מעוניינת להתמודד באירוויזיון. לפי Eurovisionfun, היא מועמדת רצינית לייצוג יוון ב-2023. מקור. Josephine גם הביעה את רצונה לייצג את המדינה בעתיד. מקור.

ליטא
לפי הידיעה הבאה, , נציגת 2001 כחלק מהרכב, צפויה לחזור לקדם המתקרב:

The Roop, נציגי 2020-1 הוציאו היום שיר חדש, שאורכו 3 דק', ושבכותרתו הם ציינו "אירוויזיון 2022". האם הם מתכוונים להתמודד בקדם 2022?

נורבגיה
21 שירים יתמודדו בקדם הנורבגי, 4 שירים ב-4 טרומי גמר ו-5 שירים שאוטומטית בגמר. בגמר יתמודדו 10 שירים: 5 האוטומטים, שיר מכל טרום גמר ושיר אחד שיקבל "גלגל הצלה". לא יהיו יותר דו קרבות בטרומי הגמר. כרטיסים לסבבי הקדם השונים ימכרו החל מהיום. מקור.

סלובניה
רשות השידור הסלובנית קיבלה 127 שירים ל-EMA ול-EMA Freš. מתמודדת ה-EMA Freš ב-2020 Astrid in Avantgarden שלחה שיר לתחרות. תחרות ה-Freš צפויה להתחיל ביום שני, כך שייתכן והמתמודדים ייחשפו היום.

ספרד
במסיבת עיתונאים, שנערכה ביום שני, הודיעה הטלוויזיה הספרדית, שהתקבלו 886 שירים בסך הכל: 692 שירים נשלחו במסלול הפתוח, בעוד 194 שירים נשלחו מכותבים שהוזמנו על ידי הטלוויזיה הספרדית.

המשלחת פתוחה לקבל יותר מ-12 שירים לפסטיבל:

התקבלו שירים בספרדית, קטלאנית, גליסית, באסקית ואיטלקית.

עדיין לא הוחלט האם המועמדים והשירים ייחשפו באותו מעמד, או שקודם כל יחשפו את הזמרים. מקור.
הזמרת Marta Sango אישרה כי שלחה שיר לפסטיבל:

שיר נוסף אשר נשלח לפסטיבל:

פולין
שיר נוסף שנשלח להליך הבחירה הפולני:

UNMUTE, הרכב הכולל מוזיקאים חרשים, שלח גם הוא שיר לבחירה.

קרואטיה
התאריך הלא סופי לקיום הקדם הוא ה-19/02/22. רשות השידור הקרואטית עדיין מתלבטת האם לערוך אותו ב-Opatija או במטה רשות השידור.

רומניה
הקדם הרומני, Selecţia Naţională, חוזר. פרטים על ההרשמה ומועד הקדם – בקרוב.

השיר ש-Mihai שולח לתחרות נקרא "Cyborg".

רוסיה
Klava Koka הייתה ב-MadWalk ביוון צמד Dimitris Kontopoulos. לאחר מכן פרסמה שני סטוריז, האחד באולפן מקליטה שיר, והשני עם הכיתוב "אנחנו הולכים לכבוש את אירופה". חלק חושבים שזהו רמז לכך שהיא נבחרה לייצג את רוסיה באירוויזיון.

שבדיה
היום נחשפו 14 אמני המלודיפסטיבלן הראשונים, ניתן לקרוא עליהם ועל שיריהם כאן. 14 האמנים הנותרים, ייחשפו בשבוע הבא. מקור.
William Segerdahl ו-Anna Bergendahl הכחישו את השתתפותם, בעקבות השמועות.
Aftonbladet פרסמו שמות נוספים הצפויים להשתתף בקדם: מבין אלה שלא פורסמו היום ניתן למצוא את ההרכב Lillasyster, את הזמרת Malin Christin Johansson, שהיא גם אחותה של Wictoria וכוכב דנסבנד ששמו לא נמסר. מקור.
בטוויטר פורסמה רשימת המשתתפים הבאה, אך שניים מהשמות שפורסמו היום לא נמצאים בה:

Mia Schotte, Josefine Willers, Emilia, Denise Lopez ו-Drömhus-Therese Grankvist שלחו את השיר "Femmes", אך נדחו. מקור.
Aftonbladet מציין הבוקר שמות נוספים, שלא אושרו על ידי המקורות שלהם: Amadeus, בנה של Carola, הזמרת Shirley Clamp, Jennifer Brown, Daniel Norberg, Nassim Al Fakir, Sabina Johansson ו-Lili & Susie. מקור.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.