2022: ישראל – אקס פקטור לאירוויזיון – הבנים בשלב ארבעת הכיסאות

בפרק הנוכחי, שמונת חברי הנבחרת ישירו עבור מקום על הכיסא, שיבטיח להם מקום בשלב הבא. רק ארבעה מתמודדים/הרכבים יעפילו לשלב הבא. להזכירכם, שופטי העונה הם מרגול, רן דנקר, אביב גפן, מירי מסיקה ונטע ברזילי. מנחת התחרות היא לירון ויצמן. את הבחירות הערב תקבל המנטורית של הנבחרת, נטע ברזילי. התמונות בתמונת הנושא צולמו על ידי אוהד קב.

תכנית 22 – שלב ארבעת הכיסאות:
המתמודד הראשון הוא אלישע נחמיאס. הוא בוחר לבצע את "קוצים" של אביב גפן ועידן רייכל. הוא נשמע בביצוע הזה כמו רייכל. האם מדובר בביצוע טוב? מדובר בביצוע בסדר. אני חושב שהשופטים מתרגשים מהשיר עצמו ופחות מהביצוע. יש לנו המון זמרים כמו נחמיאס, ולדעתי זה לא מספיק טוב. אביב מרגיש שהמבצע הזדהה עם שירו, וחושב שיש לו קול נפלא. רן חושב שהוא מרגש בצורה בלתי רגילה, אך הביצוע היה פחות טוב מהאודישן הראשון. מירי חושבת שהוא לא זהר בשיר. הם צודקים. נטע חושבת שהוא מביא שקט ואור, ומאחר והוא כל כך מוכשר, היא נותנת לו את כיסא מס' 1.

המתמודד הבא הוא גיא סימס. הוא בוחר לשיר את "כפרה שלי" של רביב פלוטניק. לדעתי סימס הוא מהזמרים יותר חלשים בנבחרת. מאד לא הרשים אותי באודישן הראשון. בביצוע הזה אני מרגיש שהוא יותר באלמנט שלו, ועדיין זה לא מספיק. זה נחמד מאד, מסיבתי, יש לו המון ביטחון על הבמה והוא נותן שואו שלם, אבל אם לא מדובר בזמר שגם כותב את השירים שלו, והם טובים, אני לא רואה מה אפשר לעשות איתו. מירי מעירה שהוא מזייף. אביב חושב שהקסם לא קרה הפעם, והביצוע לא היה מספיק טוב. מירי אומרת, שזה לא היה בסולם. רן חושב שהאודישן לא היה מבריק, אבל הוא הביא חן וגרוב. הוא חושב שהוא צריך להיות בנבחרת. נטע מסכימה שזה היה מלא בחן, אבל הביצוע לא הפיל אותה. נטע נותנת לו את כיסא מס' 2.

המתמודד הבא הוא מיכאל בן דוד. הוא בוחר לבצע את "California Dreamin'" של The Mamas & The Papas. את השיר הוא מתחיל בשקט על רקע נגינת פסנתר. הקול שלו גבוה ודק, והוא יודע מה לעשות איתו. זה נותן לו יתרון גדול על שאר המתמודדים בנבחרת. גם לו יש ביטחון על הבמה והוא משתמש בה יפה. אם הוא רצה להרשים את השופטים מבחינה קולית, הוא הצליח בזה. עם זאת, עד כה נדמה שהוא עשה המון בשביל הרושם, ובשלב מסוים זה נהיה מתיש. נטע מעירה לו שהייתה פשלה במהלך השיר. מירי חושבת שזה הכי טוב שהיה הערב. נטע מוסיפה שההתחלה הייתה מרגשת. אביב חושב שהוא שר טוב, אבל לא מרגש ואותנטי, והוא לא מאמין לו. מירי מוסיפה שמגיע לו כיסא ליותר משני הזמרים הקודמים. רן חושב שההתחלה הייתה מרגשת, אבל הוא מהלחץ משחק לפעמים. מיכאל אומר שהוא יכול להבין את אביב ומסביר מאיפה החוסר אותנטיות שלו. נטע חושבת שלא ראו היום את מה שהוא יכול לעשות, ומחליטה לתת לו את כיסא מס' 3.

המתמודד הבא הוא יוחאי מורנו. הוא בוחר לבצע את "בלוז כנעני" של אהוד בנאי. קצת כמו הביצוע הראשון, גם זה נעדר זהות. זה נשמע כמו מישהו שמנגן סביב המדורה. כשהוא מסלסל, הוא מכניס קצת משהו מעצמו, אבל חוץ מזה מדובר בביצוע אנונימי למדי. מירי חושבת שהוא מנגן כל כך יפה, וזה נורא ישראלי ועם אמת, אבל היא לא יודעת אם זה מתאים לאירוויזיון. אביב חושב שאירוויזיון לא, זאפה כן. נטע מציינת כי לא הצביעה לו בשלב הקודם, והערב לא הייתה פרשנות אישית לביצוע לדעתה. היא מחליטה לא לתת לו כיסא, ויוחאי מסיים את דרכו בתחרות.

המתמודד הבא הוא אלי חולי. אביב מציין כבר לפני הביצוע, שהוא הנציג שלנו לאיטליה. הוא בוחר לבצע את "Broken Strings" של James Morrison ft. Nelly Furtado. הוא מפספס את ההתחלה של השיר קצת, אבל נכנס לביצוע מהר מאד. בגשר הוא נותן ביצוע soulful. הפיזמון כבר זורם טוב מאד. יש לו עדיין משהו גרוני בקול לדעתי. הוא לא זז על הבמה ונראה טיפה לחוץ. הוא שולט מאד בקול שלו, ומצליח לשיר את השיר הזה, בלי כל מיני שטיקים ווקליים, ועם הרבה דיוקים בחלקים הלא פשוטים של השיר. עם זאת, לקראת הסוף הוא קצת מזייף. רן חושב שהוא שר מדהים, אבל שהוא לא הולך עד הסוף. הוא מוסיף שהוא זמר ענק ומרגש. מרגול חושבת, שלמרות שהוא צעיר, הוא מאד מבין מה הוא שר, והוא ביצע את השיר בחן רב. אביב חושב שיש לו טייקים מושלמים של פופ. נטע נותנת לו את כיסא מס' 4.

המתמודד הבא הוא אביב חרזי. הוא מבצע את "לך עם האמת שלך" של עדן מאירי. בחירה טובה של שיר, כי הוא עכשווי ומראה את חרזי כזמר פופ-מזרחי רלבנטי. גם הביצוע הזה, מאד מדויק. הוא זז על הבמה וניכר שביטחונו העצמי גדל. רן חושב שהוא נהדר ועם קול יפהפה וחזק. אביב חושב שזה לא היה מספיק טוב, ולא ייחודי. מירי חושבת שזה היה נעים וטכני ומעירה שהוא לא מספיק כריזמטי לאירוויזיון. נטע חושבת שהיה לו ביצוע חלק ושהוא זמר טוב מאד. היא נותנת לו כיסא, אבל איזה? זמר אחר יילך עכשיו הביתה במקומו. אביב חרזי מקבל את כיסא מס'… 3. גיא סימס הולך הביתה.

המתמודד הבא הוא שחר עדוי. הוא בוחר לבצע את "Just the Way You Are" של Billy Joel. הוא מבצע את השיר בעודו מנגן על פסנתר. אני בטוח שזה יעבוד לטובתו, כי הוא מראה עוד פן מוזיקלי שלו. זה ביצוע נעים, זורם, בחירה מצוינת של שיר, שתעבוד על השופטים. הוא נותן גם כמה סלסולים ווקליים לרושם, ומסיים את הביצוע בגדול. השופטים נעמדים להריע לו. מרגול אומרת שזו התפוצצות של כישרון. אביב חושב שזו בחירה של שיר יפה והביצוע היה אליפות עולם. נטע דומעת, ואומרת שהוא מתנה גדולה. הוא מקבל את כיסא מס'… 3. אביב חרזי הולך הביתה.

המתמודד האחרון הוא עמית בן זקן. הוא מבצע את "אם אתה גבר" של נועה קירל. הוא הופך את השיר לבלדה מזרחית, שזה יפה. נטע מעירה שזה טוב מאד. ביצוע טוב מאד, לא מושלם, אבל טוב. הוא מחובר רגשית לשיר ומשכנע בתור פרפורמר. הוא מכניס להופעה גם אישזהו סוואג, ואכן מביא לנבחרת משהו שלא קיים אצל אחרים. הוא לא ה-זמר הכי טוב בנבחרת, אבל הוא טוב! נטע חושבת שזה היה טוב פצצות. מירי חושבת שיש לו טונות של חן. אביב לא רואה את מי הוא יכול להחליף. מרגול חושבת שיש לו אטיטוד ממזרי גברי. רן חושב שהנמוכים שלו יפים, אבל יש רגעים שמרגישים בוסריים. נטע ציפתה למשהו שייקי, והרמה של הביצוע הערב הפתיעה אותה. היא חושבת שהבחירה בשיר מאד אינטיליגנטית. עם זאת, היא בוחרת לא לתת לו כיסא. מפתיע.

בתכנית זו עלו לשלב הבא:

  1. אלישע נחמיאס
  2. מיכאל בן דוד
  3. שחר עדוי
  4. אלי חולי

ניתן לצפות בפרק המלא כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.