2022: ישראל – אקס פקטור לאירוויזיון – הצעירים בשלב ארבעת הכיסאות

בפרק הנוכחי, שמונת חברי הנבחרת ישירו עבור מקום על הכיסא, שיבטיח להם מקום בשלב הבא. רק ארבעה מתמודדים/הרכבים יעפילו לשלב הבא. להזכירכם, שופטי העונה הם מרגול, רן דנקר, אביב גפן, מירי מסיקה ונטע ברזילי. מנחת התחרות היא לירון ויצמן. את הבחירות הערב יקבל המנטור של הנבחרת, רן דנקר. התמונות בתמונת הנושא צולמו על ידי אוהד קב.

תכנית 23 – שלב ארבעת הכיסאות:
המתמודדת הראשונה היא עומר שוקר. היא נתנה את אחד האודישנים היותר חזקים. הערב היא מבצעת את "Eternal Flams" של The Bangles. שיר ענק. ההברות שלה קצרות מאד, והקול הדק שלה לא עושה חסד עם השיר. הקול שלה נשמע מאנפף מידי והמבטא לא יושב טוב. זו נפילה רצינית אם משווים לאודישן הראשון שלה. את התו הגדול לקראת הסוף היא צולחת בהצלחה. מרגול חושבת שהשיר הזה פחות ישב עליה טוב. אביב חושב שהיא שרה מושלם. נטע חושבת שהיא כוכבת מובהקת, אבל היא רצתה מהביצוע הזה יותר, והוא היה שטוח. עם זאת, היא סוברת שמגיע לה כיסא. רן חושב שהתדר והקול שלה יפה, לדעתו יש לה הכל. היא מקבלת את כיסא מס' 1.

המתמודד הבא הוא עמית שטח. באודישן הקודם הוא התחנף לנטע. הוא בוחר לבצע את "נשימה" של שירי מימון. בחירה מעניינת, אבל האם יש לו את הקול והנשמה בשביל השיר הזה. הוא מתחיל את השיר בקול הבריטון שלו ולאט לאט עולה. עם זאת, הוא מאד לא מדייק. בפזמון, כשהוא נדרש לעלות לגבהים, הוא כבר יותר מדייק. זה עדיין לא שם, אבל יש מה לעשות עם זה. הוא נותן בפלצט, כמו במקור, בסוף הפזמון. הוא הראה הרבה גוונים בביצוע הזה, אבל לא באמת הראה את עצמו. נטע חושבת שיש לו צבע יפה, אבל הרגעים שבהם הוא ניסה להרשים ווקאלית הרגישו פחות טבעי. אביב חושב שהביצוע היה מתוק מידי, מלוקק, ויותר מידי באופן כללי. מירי חושבת שהוא צלח את השיר בסגנונו, אך מתאים לו ללכת למקומות אחרים מבחינה מוזיקלית. רן חושב שיש לו הרבה מה להביא מבחינת אישיות, ובוחר לתת לו את כיסא מס' 2.

המתמודדת הבאה היא ליזה אורמן. היא בוחרת לשיר את "You Don't Own Me" של Lesley Gore. היא הגיעה עם הרבה ביטחון ואטיטוד. היא עושה ביצוע Billie Eilishאי לשיר שהוא קלאסיקה מהסיקסטיז. זה ביצוע מאד יציב מבחינה ווקאלית. היא נותנת מעצמה גם בימתית. יש בה משהו שהוא על זמני. מגיע לה מקום בכיסא הבא. אולי זה הביצוע שהכי הגיע לו כיסא עד כה. נטע חושבת שהיא צריכה עוד לגדול 3-4 שנים. לדעתה הביצוע היה שייקי. מירי חושבת שאפשר יהיה להעביר עמה תהליך. מרגול חושבת שהביצוע היה תוקפני. אביב חושב שהיא שמרנית מידי, והיא צריכה ללכת למרוד ולהיפצע. רן מתלבט, ומחליט לתת לה את כיסא מס' 3.

המתמודד הבא הוא רון וקנין. אחד המתמודדים החזקים העונה, כנראה החזק ביותר בנבחרת הצעירים. הוא בחר לבצע את "רוצה שלום" של רביב כנר. אני לא מת על השיר הזה, וזה שונה מהשיר שהוא ביצע באודישן, אבל לא שונה מספיק. הוא נותן ביצוע קצת פרווה בהתחלה, בפזמון הוא עולה באוקטבה, אבל נשמע כמו נער בר מצווה, ששר שיר, ולא כוכב שמופיע מול אולם מלא. יש לו הרבה רגישות בביצוע, אבל זה מאד לא אחיד. מרגול שמעה בשיר שני זמרים, אחד בנמוכים, אחד בגבוהים. מירי שמעה משהו אינטליגנטי בביצוע. אביב חושב שהוא שר יפה, אך שזה מוקדם מידי עבור האירוויזיון. נטע רוצה שהוא ייקח אחריות על הביצוע. רן מדגיש שיש לו קול יפה, ומציין שהוא רואה את הלב שלו דרך העיניים שלו. הוא נותן לו את כיסא מס' 4.

המתמודדת הבאה היא שחר אדמוני. הביצוע שלה ל"אולי" הוא הביצוע היפה ביותר העונה! היא בוחרת לבצע את "לבן בחלום שחור" של איפה הילד. היא ממצבת את עצמה כנערת הרוק הישראלי של העונה. זה לא משהו שציפיתי לשמוע ממנה, והיא משהו שאני לא חושב שקיים במוזיקה הישראלית כיום. היא שוב נותנת ביצוע מלא נשמה לשיר רוק. זה מקסים. זה קצת רוק, קצת סלסולים, קצת מהכל. זה אינטימי ומצד שני המנון אצטדיונים. מהמם. נטע מתלהבת מהדיוק שלה, מהאיפוק. אביב חושב שזה היה ביצוע יפהפה. מירי חושבת שהיא מרהיבה, אינטליגנטית ומוזיקלית. רן מציין שהיא לא דייקה לאורך כל הביצוע. בכל זאת, הוא מחליט לתת לה כיסא, את כיסא מס'… 2. עמית שטח מסיים את דרכו בתחרות.

המתמודדת הבאה היא אגם אבוחצירה. היא בוחרת לשיר את "Space Oddity" של David Bowie. זו קלאסיקה ענקית, ואולי טעות לבחור לבצע שיר כזה אייקוני. היא מבצעת את זה בצורה קצת מתנחמדת. בפזמון היא כבר נשמעת קצת יותר בטוחה ומקורקעת. הביצוע בהמשך לא ממש מתרומם וקצת מסורס. היא מתאימה את עצמה למלודיה, אבל היא הייתה צריכה לבחור משהו יותר ממוזיקת הנשמה לטעמי. מרגול אומרת שהיא נוגעת במקומות ששמורים למבוגרות יותר. מירי אוהבת את הקול הצרוד שלה. אביב מסכים שיש לה קול יפהפה. נטע פחות התחברה להגשה של השיר, אבל חושבת שהיא כוכבת. רן מחליט שהיא תקבל כיסא. היא מקבלת את כיסא מס'… 3. ליזה אורמן הולכת הביתה.

המתמודד הבא הוא עילאיי אלמקייס. אחד האודישנים הראשונים. הוא ווקליסט טוב, אבל לדעתי לא עומד ברמה של מי שיושב בכיסא עד כה. הוא בוחר לבצע את "כלום לא טעים" של קרן פלס. יכול להיות שזה הכי מזרחית ששמענו את קרן פלס, וזה עושה לה רק טוב. הוא מופיע בהרבה יותר ביטחון מהאודישן הראשון. השופטים מחמיאים על העדינות שלו. אני מודה, שהוא גרם לי לאהוב שיר של קרן פלס… הייתי נותן לו את המקום של עומר או אגם, אך בשום אופן לא את של שחר או רון. נטע חושבת שיש לו את החבילה כולה, שהוא מרגיש את השיר ומעביר אותו. מרגול הרוסה עליו. מירי מתרשמת שהוא שר אותו ממקום של הבנה. רן מקנא בעצמו שהוא בנבחרת שלו. אביב מחמיא לו שהוא כואב את השיר וחושב שמגיע לו כיסא. רן אומר שאולי הוא הנציג לאירוויזיון, ובוודאות יש לו כיסא. אביב חושב, שהוא צריך לתפוס את מקומו של רון וקנין. מירי מסכימה. מרגול מסרבת לייעץ. רן מחליט לתת לעילאיי את כיסא מס'… 4. רון וקנין הולך הביתה. טעות.

המתמודדת האחרונה היה ליה נביפור. היא מצהירה, שהיא תשיר שיר שונה ממה ששרה באודישן. היא מחליטה לשיר את "יפה כלבנה" של אביתר בנאי. שיר מקסים, אבל מעט טריקי. היא הופכת את זה לביצוע עידן רייכלי, וזה לא מחמאה. זה ממשיך כביצוע של מופע סיום בבית ספר תיכון. היא מגיעה לגבהים בפזמון, אך לצערי זה לא מציל את הביצוע המתקתק מידי. מרגול אמרה שהיא גרמה לה כמעט לבכות. מירי חושבת שיש לה יופי אחר. אביב חושב, שהביצוע היה יותר טוב מטוב, עם בגרות וכוונה. נטע חושבת שהיא הייתה מאופקת ובנתה מתח. רן מחליט לתת לה את כיסא מס'… 1. עומר שוקר הולכת הביתה.

בתכנית זו עלו לשלב הבא:

  1. ליה נביפור
  2. שחר אדמוני
  3. אגם אבוחצירה
  4. עילאיי אלמקייס

אלה הטופ 16 של ה"אקס פקטור לאירוויזיון":

ניתן לצפות בפרק המלא כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.