2022: ישראל – אקס פקטור לאירוויזיון – שלב כיסא ההדחה

בפרק הנוכחי, ארבעת חברי נבחרת הבנים יתמודדו זה מול זה, וכך גם ארבעת חברי נבחרת הצעירים. שלושה מתמודדים מכל קבוצה יעלו לשלב הבא. להזכירכם, שופטי העונה הם מרגול, רן דנקר, אביב גפן, מירי מסיקה ונטע ברזילי. מנחת התחרות היא לירון ויצמן. מרינה מקסימיליאן תכהן כשופטת אורחת. התמונות בתמונת הנושא צולמו על ידי אוהד קב.

תכנית 24 – שלב כיסא ההדחה:
המתמודד הראשון הוא מיכאל בן דוד. הוא בוחר לבצע את "It's a Sin" של Pet Shop Boys. ההופעה החיה היא מאד העתק של אזרבייג'ן 2013. הגרסה של השיר היא יותר של Years and Years. הוא לבוש באאוטפיט שחור מנצנץ. זה נראה מאד אירוויזיוני, ואם עד עכשיו המקום שלו היה בספק, אין ספק שבאלמנט הזה של השואו הגדול הוא יצליח ההמתמודד הבא הוא רוקד מדהים, אבל לא נשמע הכי טוב, שר מאד נמוך, כמעט מדקלם. את התווים הגדולים הוא צולח, אבל אם Cezar ייצג את רומניה ב-2022… השופטים עפים על הביצוע. נטע חושבת שזו הייתה קפיצת מדרגה. מירי חושבת שהוא הדבר האמיתי. אביב חושב, שהוא הזיוף הכי אמיתי שיש. רן פחות מתחבר, אבל מבין למה זה עובד. מרינה חושבת שצריך אמנים כמוהו במדינה. מיכאל מתיישב על כיסא ההדחה.

המתמודד הבא הוא שחר עדוי. הוא מבצע את "חולם כמו יוסף" של חנן בן ארי. הוא מגיע בלבוש מחויט שחור. אני חושב, שזו הפעם הראשונה שהוא מופיע בשיר קצבי, ועוד כזה עם ביט אייטיזי מועדוני. הוא זמר מצוין, באמת. גם כשהוא נע על הבמה, רואים שזה בא לו טבעי. מלא ביטחון. ביצוע פשוט, ישיר. זמר ורסטילי עם קול מצוין, שיש לו אולי עתיד לא רע בתעשיית המוזיקה הישראלית. מרגול גסוסה עליו. מירי אומרת שהיא מאמינה לו. נטע חושבת שבחירה בחומר הזה הוא ויתור, כי הוא יכול לעשות יותר. מרינה חושבת שהוא צריך לשאול את עצמו כל הזמן האם הוא נותן את המכלול המיוחד שהוא הוא. רן חושב שהוא צריך פשוט לשיר את מה שמרתק אותו. אביב חושב שהשיר עשה לו רע ומשהו שם לא עבד לו. השופטים לא מצליחים להכריע. הקהל באולפן נדרש להצביע. הקהל מצביע לטובת מיכאל, הוא קם ושחר יושב על כיסא ההדחה. מיכאל בן דוד עובר לשלב הבא.

המתמודד הבא הוא אלישע נחמיאס. הוא בוחר לשיר את "כל מה שיש לי" של נתן גושן. הוא ממשיך לבחור את אותם השירים מאותו הז'אנר הישראלי הפרווה, פעם אחר פעם. זה לא צפוי לעבוד לטובתו. הוא לבוש מכנסיים לבנים וחולצת פסים בלבן וחום. זה עוד מאותו דבר, זה ביצוע נעים וסתמי, שכבר שמענו ממנו, והוא לא מצליח להביא לבמה משהו חדש מתוכו. הוא בלי הגיטרה, וזה מרענן, וכשהוא מחייך הוא כובש, אבל הביצוע עצמו לא מספיק טוב. יש זיופים פה ושם. רן חושב שהוא שר בצורה אינטיליגנטית ויפהפה, אבל כנראה לא מתאים לאירוויזיון. מרגול חושבת שהביצוע היה לא טוב מספיק. נטע התרגשה מהביצוע. מירי חושבת,שזה היה נעים ונקי, אבל זה לא הראה לה וירטואוזיות. מרינה חושבת שהוא לקח את השיר אליו ושיש לו עצמה ממגנטת. אביב אומר שהוא שר מאופק עם הרבה סטייל, אך לא מתאים לאירוויזיון. השופטים מחליטים להושיב את אלישע על כיסא ההדחה. שחר עדוי עובר לשלב הבא.

המתמודד הבא הוא אלי חולי. הוא מבצע את "Heathens" של Twenty One Pilots. הוא מתחיל את השיר מאחורי מסך, שמראה את צלליתו. מאחורי שאר המסכים – רקדניות. משהו בקול שלו לא משוחרר לי. דווקא בבתים, כשהוא יותר מדקלם הוא נשמע יותר אמין. בפזמון הוא השני הוא כבר יותר מתחזק ומראה יותר מהורסטיליות שלו כזמר. אני עדיין לא יודע מה לחשוב עליו כמבצע. מרגול חושבת שההופעה הקודמת הייתה טובה יותר. מירי אוהבת את הגרוב, הנשמה וההופעה שלו. רן חושב שהפרפורמנס שלו לא הולך עד הסוף. הוא מתלונן, שהוא לא קיבל את העיניים שלו. אביב חושב שהיה אחלה ביצוע. נטע הרגישה שהוא בעיקר התקשה, ושהוא חיפש את עצמו ברצפה. מרינה חושבת שהוא נתן את ההופעה הכי טובה הערב. השופטים מצביעים ומחליטים שאלידע יישאר על הכיסא. אלי חולי עובר לשלב הבא. אלישע נחמיאס הולך הביתה.

המתמודדת הראשונה מנבחרת הצעירים להערב היא אגם אבוחצירה. היא בוחרת לשיר את "Heart of Glass" של Blondie. היא לבושה בצבעי פסטל ושחור. לצידה להקת בצורת. היא ממשיכה לבחור שירים, שגדולים עליה ולא עושה עימם חסד. הבמה בולעת אותה והביצוע הקולי לא עומד לה. זה נחמד לצפיה, אבל לא מדהים לשמיעה. היא גם נשמעת ונראית לחוצה. מרגול מחמיאה לה על הדיוק ועל הקול שלה. נטע חושבת שהיה הייתה חסרת יציבות. הנאמבר והיכולות שהראתה היום לא עומדים בסטנדרט של האירוויזיון. אביב חושב שזו הייתה הצגה. מירי חושבת ששירים כאלו הם לא הפורטה שלה. מרינה רוצה שהיא תחבר את המאזינים והצופים מהצליל הראשון. רן חושב שהיו רגעים יפים בשיר ושהיא הביאה את הגוון הייחודי שלה.

המתמודד הבא הוא עילאיי אלמקייס. הוא בוחר לשיר את "נגעת לי בלב" של איל גולן. הוא לבוש בקאז'ואליות. יושב על שרפרף, ועמו על הבמה נגן גיטרה אקוסטית ונגן פסנתר. כמו כל ביצוע שלו, גם הביצוע הזה מציג את קולו הצלול. הוא נשמע מצוין. לא מאנפף מידי, לא מתבכיין. נותן משקל נכון לכל מילה. אני חושב שזה הביצוע הכי מרשים לו עד כה, מאד מקצועי. נטע חושבת שהוא יכול לקחת את התחרות זו מתחת לאף של כולם. מרגול מתמוגגת מהביצוע, וגורמת לעילאיי לדמוע. היא עולה לדבר עמו על הבמה. היא חושבת שההגשה הייתה קצת תיאטרלית, ואומרת זו לטובה. מירי מתרשמת מהדרך שבה הוא מגיש את הטקסט. הוא מופתיע אותה כל פעם מחדש. אביב חושב שהוא שר יפה ורך, אך האירוויזיון לא נמצא בעתיד שלו. רן חושב שזה מרתק, אבל דורש עבודה. מרינה חושבת שהוא סטורי-טלר, ושמה שהוא עושה הוא עושה נכון. השופטים מחליטים להשאיר את אגם על כיסא ההדחה. עילאיי אלמקייס עובר לשלב הבא.

המתמודדת הבאה היא שחר אדמוני. היא מגיעה באאוטפיט שחור קודר וסוחבת גיטרה חשמלית. היא מבצעת את "פסקול חיי" של עומר אדם. שחר היא אחת המתמודדות היותר מיוחדות בתחרות. על רצועת הגיטרה שלה סימני חומר רדיואקטיבי ומאחוריה דקורציות של נורות עומדות. השופטים מנסים להבין למה הם מאזינים. הביצוע לא מתרומם. היא טובה, אבל השיר הזה נשמע בביצוע שלה בסדר, לא מדהים. רק שכשהמצלמה מתמקדת עליה רואים את האמוציות בפנים שלה. יש ברייק של גיטרה חשמלית, אבל הביצוע נותר מבולגן, משהו שם מאד לא מהודק. היה להם רעיון טוב על הנייר. נטע חושבת שהיא אחת המתמודדות המבטיחות, אך הביצוע היה מנותק והיא הלכה לאיבוד. אביב חושב שהיא שרה מדהים, אבל לא בביצוע הזה. מרינה רואה בה אדם מורכב, וצריך להתחשב בכך. רן לא יודע אם היא יכולה להכיל את המקום שהיא נמצאת בו כרגע. השופטים מצביעים עבורה, מה שאומר ששחר אדמוני עוברת לשלב הבא.

המתמודדת האחרונה היא ליה נביפור. היא בוחרת לבצע את "The Middle" שלZedd, Maren Morris, and Grey. המבטא לא יושב שם 100%. עם זאת, הווקאל הוא אחד הטובים בנבחרת שלה. בחירה נאה של שיר, זה הופך אותה לצעירה, רלבנטית. היא לובשת עליונית לבנה, מכנסיים שחורים צמודים וז'קט שחור. היא נעה על הבמה בביטחון. חייבים עוד לעבוד איתה על החיבור לשיר ולמצלמה, אבל מבחינת ביצוע קולי, היא נפלאה. זה גרובי, מגניב, והעיקר נורא לא יומרני ופשוט כיפי. מרגול חושבת שיש לה טונות של הבנה איפה היא נמצאת ברמה המוזיקלית. אביב חושב שהביצוע היה ממש טוב עם מודעות 100%. מירי חושבת, שלשיר פופ זה קשה. נטע חושבת שהיא חסרת פחד, ושהיא התאבדה על השיר. רן מוסיף, שהיה לה נוח, וזה עבד. השופטים מחליטים לא להשיב את ליה על כיסא ההדחה. ליה נביפור עולה לשלב הבא. אגם אבוחצירה הולכת הביתה.

בתכנית זו עלו לשלב הבא:

  1. מיכאל בן דוד
  2. שחר עדוי
  3. אלי חולי
  4. עילאיי אלמקייס
  5. שחר אדמוני
  6. ליה נביפור

ניתן לצפות בפרק המלא כאן.

תכנית 25 – שלב כיסא ההדחה:
ראשית אנו מתבשרים ששני מתמודדים לא ייקחו חלק בערב זה: לינט נעדרת ערב בעיה בריאותית, בעוד עדי כהן ילדה. מזל טוב לעדי והחלמה מהירה ללינט. עדי מודיעה שתחזור בשבוע הבא. אז כיצד שתי הזמרות ישתתפו בשלב זה? עוד מוחלט כי שתי הנבחרות של מרגול ומירי ושל אביב יתחרו במעורבב. רגע, למה? גיא זוארץ, מנחה "הישרדות" יהיה שופט אורח הערב בפאנל.
המתמודדת הראשונה הערב היא ספיר סבן. היא בוחרת לבצע את "Believe" של Cher. את השיר מלווה פסנתרן. יש שנדליר מוזהב תלוי ועוד שנדליר מרוסק על הפסנתר. היא מבצעת גרסה שקטה של השיר ולובשת שמלה שחורה קטנה וחושפנית. בפזמון היא מסלסלת, כנראה יותר מידי ובמקומות הלא נכונים. זה אולי הביצוע החלש שלה העונה, הוא לא מעניין מספיק לטעמי. הביצוע הולך ומתגבש לקראת הסוף. מרגול חושבת שהיא שרה כמו מלכת הזמרות. מירי מציינת שבחירת השיר היא קריטית, והיא צריכה לבחור שיר שרק היא יכולה לבצע אותו. אביב מציין, שהביצוע לא היה מספיק טוב. הוא חושב שזה מיושן. נטע חושבת שהיא יכולה להבריק, אבל זה לא היה פיצוץ. גיא מציין שהיה חסר לו החיבור שלה לשיר. רן נהנה מההופעה וחושב שהיא יכולה להפגיז באירוויזיון. ספיר הראשונה לשבת על כיסא ההדחה.

המתמודדת הבאה היא אנה סטפני. היא בוחרת לבצע את "Save Your Tears" של The Weeknd. מלווה אותה בלרינה לבושה בשחור. היא עצמה לבושה במעיל שחור דמוי עור וחצאית מלמלה ורודה. הביצוע נחמד, אבל לא מתרומם לשום מקום. אנה מגיעה לגבוהים, אבל מתמקדת בטכני. זו רמה של אודישן ראשון, ואני לא בטוח שזה מספיק לשלב זה. מרגול ונטע מסכימות שהביצוע לא טוב. מירי חשבה שזה היה קסום, ואהבה את העדינות שלה. היא חושבת שהיא הביאה עוצמה בנוסף. מרגול חושבת שהיא חכמה כי היא הביאה מופע אירוויזיוני, אך היא לא אהבה את השירה. היא חושבת שהיא הייתה לוליינית מידי וטכנית. אביב חושב שהיא מושלמת, ושהיא צריכה לנסוע לאירוויזיון. שכחת כבר את אולי חולי? גיא חושב שזה היה מדהים, הוא מציין שהיא ריחפה בלי מאמץ בביצוע. רן מרגיש שהוא שומע את אותו הדבר מהשיר הראשון, ושיש משהו בה שלא מאפשר לו להתקרב. השופטים מצביעים ומחליטים להושיב את אנה על כיסא ההדחה. ספיר סבן עוברת לשלב הבא.

המתמודדים הבאים הם רון ושירן. הם מבצעים את "Lost on You" של LP. היא נהדרת. את השיר היא מתחילה לא רע, אבל קצת בולעת מילים. בגשר היא נותנת טאץ' אתני, עם סלסולים מגניבים היא משלבת בין כמה סגנונות שירה, אבל ציפיתי לאנרגיות קצת גבוהות יותר. זה טוב, אבל לא הכי קומפטטיבי. את הצמד מלווים שני להטוטנים. העיבוד המזרחי לקראת סוף היא טוב מאד. נטע אוהבת את הביט והפרשנות שלהם לשירים. היא חושבת שהיא זמרת מהממת. אביב חושב, שהנאמבר לא היה מספיק טוב. מרגול חושבת, שהביט של היום היה הרבה יותר טוב מבעבר. מרגול חושבת, שהביט יפה ופה זה נגמר. גיא אהב את הגרוב והפרשנות שלהם לשיר. רן חושב, שהקול שלה מדהים, גם אם היו אי דיוקים. מירי אוהבת את הנוכחות של שירן על הבמה, אך את הנאמבר הזה היא פחות אהבה. השופטים מצביעים ומחליטים להושיב את רן ושירן על כיסא ההדחה. אנה סטפני עוברת לשלב הבא.

המתמודדת הבאה היא גאיידה אבו עוואד. היא עולה לבמה עם שמלת סאטן לבנה. היא בוחרת לשיר את "ניצחת איתי הכל" של עמיר בניון. העיבוד מקבל חיזוק של עוד ונבל. היא מתחילה את השיר נמוך. הפזמון מבוצע כמו בלדה ערבית אמיתית, לא כולם יוכלו להתחבר לזה, אבל זה יפהפה. היא זמרת מצוינת, והיא לוקחת את השיר הזה למקום אחר. לא הייתי אומר שזה טוב מהמקור, אבל זה ביצוע מאד חזק ויציב. רן חושב שהיא זמרת מופלאה ומהפנטת. נטע חושבת שהיו שם רגעים מסעירים, אבל היא הרגישה שאת הרגעים הגדולים של השיר היא הכניסה בכוח. גיא מציין שיש לה קול רחב ושהביצוע היה מדהים. אביב חשב שהביצוע היה פחות טוב, זה היה מוסבר מידי ולוחץ מידי. מירי מסכימה. מרגול חושבת שהיא הייתה הכי טובה במהוואל, אך במעברים בין הגבוה לנמוך היא לא שלטה. השופטים מצביעים והתוצאה היא תיקו. הקהל באולפן מצביע ומחליט להותיר את רון ושירן על כיסא ההדחה. גאיידה אבו עוואד עוברת לשלב הבא. גיא עוזב את שולחן השופטים.

המתמודדים הבאים הם טרנטה גרוב מאשין. הם מבצעים את השיר המסורתי של "איילת חן" של רבי שלום שבזי. זה ביצוע מצוין ומעניין, אולי גם כי כשיר זה באמת שיר מצוין ואייקוני. הסולנים מצוינים, ונותנים כל אחד את הגוון שלו. זה באמת מרים את האולפן. איך שזה אפשר לשחרר את זה כסינגל, וזה יישמע מצוין. מירי חושבת שזה היה מדהים. מרגול חושבת שהם קצת חוזרים על עצמם. רן מסכים, שזה לא מחדש. אביב מסכים ומוסיף שזה מלוקק ומתחנף. אני חייב לציין שאני מופתע מביקורת השופטים. נטע רוצה לראות אותם יותר נועזים. השופטים מחליטים להושיב את הטרנטות על כיסא ההדחה. רון ושירן עוברים לשלב הבא.

המתמודד הבא הוא לירון לב. מעבר ללידה של עדי כהן, הוחלט להפריד כוחות בין השניים, והם כעת יתמודדו בנפרד. לפני הביצוע לירון מספר על כך שהוא מביא ילדה בהורות משותפת ועל מערכת היחסים שלו עם בן הזוג שלו. הוא מחליט לבצע שיר מקורי בשם "תיקון כללי". הוא זמר מצוין, והביצוע שלו בנפרד ושל שיר מקורי מביא משהו חדש, הרבה יותר ייחודי והרבה פחות סאחי. זה שיר מקסים, ואולי הביצוע היפה ביותר הערב. מחזיר אותי לימים בהם הוא התפרסם בעונה השנייה של "כוכב נולד". מרגול אומרת שהוא כבש אותה, ומוסיפה שכל אדם בעולם זכאי למנת האושר שלו. רן מרגיש שהוא הזדהה עם השיר, והסיפור האישי שלו פגע בול. נטע מציינת שהז'אנר לא כוס התה שלה, ובכל זאת היא נהנתה. אביב חושב שזה היה מתוק ומשתפך מידי. השופטים מצביעים ומושיבים את לירון על כיסא ההדחה. טרנטה גרוב מאשין עוברים לשלב הבא.

המתמודדת האחרונה להערב היא ענבל ביבי. היא בוחרת לשיר את "לילות של ירח מלא" של ערן צור. זה שיר מצוין, מעניין איך היא תבצע אותו. היא תורמת בביצוע את הווקאל, שצור לא יכל להביא לשיר. היא מיישירה מבט למצלמה, ומוכיחה שהיא מוצר מוכן. היא נשמעת מצוין. היא הפכה את השיר לפופ וללהיט אצטדיונים. על הבמה מלווה אותה להקה, המונה גיטריסטים, מתופף וקלידן. הסוף של השיר קצת מבולגן. מירי חושבת שזה היה מושלם. אביב אומר שהוא מהמר עליה, ושהיא בדיוק שם. מרגול חושבת שיש לה יכולות ווקליות היסטריות. נטע התרגשה וחושבת שהיא כל כך מוכנה לנסוע לאירוויזיון. רן אומר שהוא קצת מאוהב בה.
לירון לב מודיע כי אחרי מחשבה הוא מחליט לפרוש מן התחרות. אז ענבל ביבי עוברת לשלב הבא, ולירון יוצא מהתחרות. אני מניח שגם עדי כהן בחוץ?

ניתן לצפות בפרק המלא כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.