2022: ספרד – סקירת שירי פסטיבל בנידורם

ספרד חושפת את שירי פסטיבל בנידורם, אשר השנה לראשונה יתפקד כקדם אירוויזיון הספרדי. 14 שירים יחולקו לשני חצאי גמר, אשר יתקיימו ב-26-27/01/22. מכל אחד יעפילו ארבעה שירים לגמר, אשר יתקיים ב-29/01/22. התוצאות ייקבעו על פי צוות שיפוט מקצועי, סקר דמוסקופי והצבעת קהל.

Azúcar Moreno – Postureo – זכורות כנציגות ספרד 1990, וכמי שעצרו את הופעתן והחלו אותה מחדש, בפעם הראשונה והאחרונה בתולדות התחרות. את השיר מלווה רופ ערבי/מזרח תיכוני. הן עדיין מגיעות עם ה-flare של הפלמנקו והצליל האנדלוסי המאפיין אותן. זה פופ אנדלוסי, שלקח לי שתי האזנות כדי לחבב, אבל לא יותר. אני רואה את השיר מקבל גרסאות כיסוי מזמרות בולגריות וסרביות. זה פופי, כיפי, ועם זאת אותנטי ושורשי. מסחרי, אבל גם כזה שמביא את התרבות המקומית קדימה. יופי של שיר. 4/5.

Blanca Paloma – Secreto de agua – "סוד המים". השיר נפתח בשירה אנדלוסית על רקע צליל אחיד מתמשך. בהמשך הצלילים מתעצמים, ההפקה המוזיקלית תופסת נפח יפה. הזמרת מוכיחה ורסטיליות, והקול שלה הופך נשי ומתוק בהמשך. זה מוזיקת עולם מהפנטת. יש לזה צליל מדטטיבי כמעט, ומעניין לדמיין כיצד זה יבוא לידי ביטוי על הבמה. הפקה לא עמוסה, מלכותית, שנותנת מקום לזמרת. מקסים. 4/5.

Chanel – SloMo – צלילים ראשונים של מוזיקה עכשווית. להיט פופ-היפ-הופ נועה קירלי, עם דרופ מדבק. קשה לי לדמיין את זה כמשהו אפקטיבי על הבמה. זה נשמע כמו עשרות שירים אחרים שצעדו בשנים האחרונים במצעדים ברחבי העולם, ובמובן הזה זה לא הכי מקורי ולא הכי מעניין. ובכל זאת, השיר עשוי טוב, מהודק מבחינת הפקה וצפוי להרקיד את החובבים במסיבות היורוקלאב. 3/5.

Gonzalo Hermida – Quién lo diría – בלדה ראשונה בליינאפ. אין כאן בשורה חדשה. מדובר בבלדת פופ מהספר, בביצוע זמר ספרדי שרמנטי ורגיש. זה יכול להתפוצץ על הבמה, לפחות זו של הקדם, שכן זה מאד אמוציונלי, ועל רקע המקצבים הקצביים והמחושבים, זה בולט כמשהו יותר רגיש ונגיש. זה עשוי טוב. ההפקה של כלי המיתר תורמת לאמוציות של השיר, אבל שמענו את השיר הזה כבר בעבר. 3/5.

Javiera Mena – Culpa – "אשמה" בספרדית. הפעם אנחנו מקבלים להיט פופ-האוס מראשית שנות האלפיים. הפזמון לא קיים, אלא מעבר בין הבתים, שנשמע כמו הדבר הכי מודרני בשיר הזה. יש המון אפנות מיושנות בשיר, שדחסו ביחד כדי להתחבב על המאזינים, אבל זולת הפקה כבדה, אין כאן כלום. הזמרת חסרת אופי, והמלודיה עצלה וכזו שלא חשבו עליה עד הסוף. לתחושתי, זה הולך להתרסק על הבמה בקדם. 2/5.

Luna Ki – Voy a morir – להיט פופ עמוס אוטוטיון, אך מועט מלודיה. הפזמון נשמע כמו משהו שיכול היה להיות להיט פופ-רוק באייטיז, ועכשיו המילניאלז מתלהבים ממנו כאילו הוא הדבר הטוב ביותר מאז לחם פרוס. זה מסונתז לעייפה, אבל אם אתה לא שיכור במועדון אין שום סיכוי שזה יעורר בך משהו. מעוקר רגשית, לא הכי מקורי ומאד לא פרשי. 2/5.

Marta Sango – Sigues en mi mente – "אתה עדיין בראש שלי". צלילי אייטיז תמימים מתגנבים עם האינטרו של השיר הזה. Sango שרה את המלודיה המוכרת הזו ומצליחה להעביר רגש וטכנו בו זמנית. סוג של באבלגאם-פופ עם סינת'פופ לא רע בכלל, שיכול בעיקר להתרסק באירוויזיון. זה לא הכי ייחודי, גם אם מופק כהלכה. יש אלמנטים של שלאגר, וזה בהחלט להיט רדיו, אבל כזה שמעברו לבמה בעייתי. 3/5.

Rayden – Calle de la llorería – אחד השירים היותר מדוברים של הקדם. נשמה כי מדובר בשיר מתוך הסנרמו ולא מהפסטיבל הספרדי. ואולי זה סימן שפסטיבל בנידורם הולך בכיוון הנכון. ספוקן וורדורוק אורבני מלווה בביטים והפקת באס, שנעה בין מלודיה ים תיכונית לצלילי היפ-הופ. חלק מהחובבים השוו את זה ל-"Soldi", אבל זו ראייה צרה. זו מוזיקה לטינית-אורבנית עם אלמנטים של רוק קלאסי. זה יקום ויפול על איך זה יראה על הבמה. 3/5.

Rigoberta Bandini – Ay mamá – כרגע מדובר בשיר המושמע ביותר בספוטיפיי מבין שירי הקדם (מקום 52 במצעד הספוטיפיי הספרדי). מסיבה זו, מדובר בפייבוריט. לא שכן, זו הזמרת הפופולארית ביותר מבין הזמרים המשתתפים בקדם. זה אלקטרופופ אלטרנטיבי משהו, ויש לזה קטע. המלודיה מעניינת, וההפקה נעה בין צלילים קצובים ורפטטיביים לכאלו מלודיים ומחבקים. טוב מאד. 4/5.

Sara Deop – Make You Say – יש לה שם אנגלוסכסי, וגם השיר עצמו מתחיל באנגלית. זה פופ-רגאטון חביב ולא מזיק. לשיר דרופ אלקטרוני ומרגיז, שלא מוסיף לשיר דבר, ונדמה שנמצא שם כדי למלא את 2:52 הדקות. זה משהו שקיים בעשרות שירים ברחבי העולם. השיר לא מתפתח לשום מקום. רדוד. 2/5.

Tanxugueiras – Terra – שיר בגליסיאנית, ואחד מחביבי החובבים הגדולים של העונה. תנו לחובבים קצת אתנו והם מרוצים. שיר עולם/ניו-אייג' באווירה מסתורית והפקה עשירה. אני כבר רואה איך זה מתרסק באירוויזיון. הזמרות שרות את הבתים בשירה קצובה ועצבנית על רקע הפקה כבדה ועצבנית. המלודיה רזה, למען האמת, ולמרות שיש מקום לז'אנר, זה לא מספיק מעניין, גם בז'אנר שלו. 3/5.

Unique – Mejores – האינטרו נשמע כאילו נלקח מ-Coldplay וממשיך כשיר פופ עכשווי. מדובר בלהקת בנים, וכצפוי הצליל מתקתק ומחניף. בפזמון קריאות שבטיות. שאר השיר מתקדם בדיוק כמו שציפיתם. המנון פופ אצטדיונים לא מעניין וחסר רגש. יש ברייק, שכנראה נועד לחלק ריקוד של חברי הלהקה. זה עשוי לעבוד על חלק מהקהל הספרדי, אבל אם זה יגיע לאירוויזיון זה יתרסק, א-לה ספרד 2007. 2/5.

Varry Brava – Raffaella – שיר מחווה ל-Raffaella Carrà הזמרת האיטלקייה המנוחה, שהלכה לעולמה. גם השיר זה נשמע כמו פופ מחויך מהסנרמו, ובכך מהווה הדהוד של פסטיבל בנידורם, כמי שמנסה להתחקות אחר אחיו האיטלקי. פזמון אייטיזי וקליט, ובתים מדוקלמים על רקע נגינות קצובות של גיטרות חשמליות. אם יגיע לאירוויזיון, זה יקבל 12 נק' מהשופטים האיטלקיים, אבל לא הרבה מהשאר. חמוד מאד, כיפי ואסקפיסטי. 3/5.

Xeinn – Eco – השיר האחרון שייך למי שהושווה על ידי החובבים הישראלים למרגי. ולא בכדי. מדובר בפופ רטרו אייטיזי, שהולך עד הסוף, ומזכיר בכך את "לא להיות לבד" של מרגי. ההפקה נפלאה, אבל השיר עצמו לא שם. זה מעט מלודיה, והרבה מאד אווירה. זה יעבוד, אולי, על הנערות המקומיות, אבל אני בספק אם למישהו באירופה יהיה איכפת מזה. זה נחמד ורקיד, אבל לא מעניין, לא מחדש, ומאד ממוסחר. 3/5.

להלן דירוגי לשירי פסטיבל בנידורם:

 1. Blanca Paloma – Secreto de agua
 2. Rigoberta Bandini – Ay mamá
 3. Azúcar Moreno – Postureo
 4. Varry Brava – Raffaella
 5. Rayden – Calle de la llorería
 6. Marta Sango – Sigues en mi mente
 7. Chanel – SloMo
 8. Xeinn – Eco
 9. Tanxugueiras – Terra
 10. Gonzalo Hermida – Quién lo diría
 11. Luna Ki – Voy a morir
 12. Sara Deop – Make You Say
 13. Unique – Mejores
 14. Javiera Mena – Culpa

לדעתי Rigoberta Bandini יכולה לקחת את הקדם עקב הפופולריות שלה. Rayden עשויים להפתיע. בכל מקרה, אצל הספרדים, תתכוננו לבלתי צפוי. חצאי הגמר של פסטיבל בנידורם יתקיימו ב-26-27/01/22, בעוד הגמר ייערך ב-29/01/22.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.