2022: עדכון – 123 ימים לאירוויזיון

אירועי סוף השבוע (7-8/01/22)
* 08/01 – ליטא: Pabandom iš naujo – טרום גמר 1.

אירועי השבוע הקרוב (9-17/01/22)
* 09/01 –  ישראל: אקס פקטור לאירוויזיון – תכנית 28.
* 10/01 – נורבגיה: חשיפת האמנים והשירים.
* 11/01 –  ישראל: אקס פקטור לאירוויזיון – תכנית 29.
* 12/01 – פינלנד: חשיפת האמנים.
* 14/01 – פולין: חשיפת משתתפי הקדם.
* 14/01 – סן מרינו: Una Voce per San Marino – אודישנים חלק 1.
* 15/01 – ליטא: Pabandom iš naujo – טרום גמר 2.
* 15/01 – נורבגיה: Melodi Grand Prix – טרום גמר 1.

eurovision_heart כללי
* אושר רשמית שהחלוקה לחצאי גמר תיערך ב-25/01. מקור.
* המפקח לשעבר על התחרות מטעם איגוד השידור האירופי, Jon Ola Sand, התראיין בפודקאסט The Eurotrip. על קזחסטאן הוא סיפר, שיש התעניינות נלהבת מצד רשות השידור המקומית להשתתף באירוויזיון, אך לא התקיים דיון רציני לצרפם לתחרות. הם לא חברים באיגוד השידור, והוא לא חושב שיש צורך להרחיב את יריעת המדינות המשתתפות בתחרות. על קוסובו הוא סיפר, שלא היה ניסיון מטעם איגוד השידור להביא את המדינה לתחרות. היו דיונים עם רשות השידור שלהם, אבל אין להם את הסטטוס המתאים, שמאפשר להם להשתתף בתחרות. לגבי החזרה של טורקיה, לוקסמבורג, אנדורה, מונקו וסלובקיה, Sand מספר שהיו שיחות עם כל רשויות השידור, אך לא ההחזרה שלהן לתחרות לא הייתה בעדיפות עליונה. לדבריו, אין צורך להגדיל את מספר המשתתפות בתחרות. עם זאת, טורקיה היא בעדיפות גבוהה יותר לחזרה לתחרות ממונקו, למשל.

אוסטרליה
נחשפה דוגמית מהשיר של Sheldon Riley לקדם:

שחררה שיר חדש בן 3 דקות. לא ברור האם זהו שירה לקדם האוסטרלי או לאו:

אוקראינה
לפי Muzvar, האמנים הבאים בשיחות מתקדמות להשתתפות בתחרות: Alina Pash עם שיר מעניין. ROXOLANA עם השיר "Girlzzzz", אתנו-פופ שמח, שייצא בסוף החודש. Cloudless עם שיר שייצא בסוף החודש. Michael Soul עם שיר מאד אירוויזיוני. IDXO עם "CBY", שיר דאנס. Sophy Ivy, נציגת ג'וניור 2019 עם "Casino". הזמרת Sofia Shanti עם שיר RnB. הזמר Nazar Ya עם שיר RnB. הזמרת Uliana Royce עם שיר שכתב Artem Pivovarov. הזמר Wellboy. הזמרת Laura Marti עם "Nezalezhna", שיר ג'אז אלטרנטיבי, שנכתב על ידי Dmytro Mazuryak, חבר להקת Kazka. הזמרת Eria עם השיר "Mavka", אתנו-פופ, שמזכיר את שירה מהקדם של 2018, "Forest Song". ההרכב Tonka, עם שיר אינדיטרוניקה. Sowa עם השיר "Free Love", להט"ב-פרנדלי. ההרכב hurtom עם השיר "Sobor" ו-GORIM! עם השיר "Neverending", שיר דאנס אלקטרוני. מקור.
שירה של Sophy Ivy, נציגת ג'וניור 2019, לקדם:

שירה של Laura Marti לקדם:

פורסם חלק אינסטרומנטלי מהשיר של ERIA:

וטיזר מהשיר:

איטליה
Gianni Morandi עמד בפני סכנת פסילה מאחר ושירו שולב בסרטון שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו. הוא מחק את הסרטון זמן קצר לאחר מכן. מקור. לבסוף הוחלט לא לפסול אותו מהתמודדות. מקור.
ביום שני השבוע החלה התזמורת בחזרות על השירים בפסטיבל סנרמו:

ראש עיריית סנרמו אמר בראיון כי הם ממתינים ל-10/01 כדי להכריע מה לעשות לגבי הקהל. בכל מקרה, כמות הקהל תהיה פחותה ממה שהיה טרם הקורונה ויהיו בימות תחת כיפת השמיים.

אלבניה
Ronela Hajati מבטיחה שינויים בגרסת ובהופעת האירוויזיון של שירה. היא מציינת כי תביא אלמנטים לטיניים לשיר (?!). שלושה מפיקים מובילים יעבדו על הגרסה החדשה של השיר.

Hajati מבקשת מעוקביה בטוויטר גם רעיונות לגבי הקליפ לשיר האירוויזיון שלה:

אסטוניה
נחשף רמז לגבי מנחי חצאי הגמר:

הולנד
נציגת המדינה, S10, הגיעה לשטוקהולם, שבדיה, כדי לעבוד על שיר האירוויזיון שלה ושירים נוספים. מקור.

יוון
יצא טיזר מהשיר היווני לאירוויזיון. השיר המלא צפוי להיחשף בפברואר. ייתכן ו-Amanda Tenfjord תתארח ותופיע עם השיר שלה בקדמים שונים ברחבי היבשת. מקור.

לטביה
שוחררו 16 שירי הקדם הלטבי, ה-Supernova:

ליטא
פורסמו משתתפי טרום הגמר הראשון של הקדם. ניתן לקרוא על המשתתפים כאן. 6 שירים יעפילו מכל טרום גמר, ו-4 שירים יעפילו מכל חצי גמר, כך שבגמר יהיו 8 שירים. ההרכב Basas Pegasas, שהיה אמור לקחת חלק בטרום הגמר הראשון, ישתתף בטרום הגמר השני עקב נסיבות אישיות. מקור.
נחשפו שירים נוספים מהקדם הליטאי:

מולדובה
יש שמועות כי השיר הבא נשלח לטלוויזיה המולדבית:

Dianna Rotaru ציינה כי תשתתף בקדם, בשיר שנכתב על ידי כותבים זרים. לדבריה מדובר בשיר קאנטרי:

נמסר כי Kazna הבלרוסית שלחה שיר למולדובה.

מונטנגרו
9 מתוך 10 השופטים בוועדה נתנו את מרב הניקוד לשירה של Vladana. הועלו טענות לניגוד אינטרסים מאחר והזמרת עבדה בחצי השנה האחרונה ברשות השידור של מונטנגרו. עם זאת, המנהל האחראי על הוועדה ציין כי השירים היו מקודדים לפי מספרים סידוריים, ולא נחשף לחברי הוועדה מי עומד מאחוריהם.
אמה, אשר עליה נכתב השיר, הייתה אחת הפיטופתולוגים המפורסמים במדינה. מקור.
תחילה נמסר כי השיר של Vladana ייקרא "Breathe/Unforgivable". לאחר מכן, ההודעה השתנתה, ונמסר כי שם השיר הוא "Breathe". אחד מכותבי השיר, Darko Dimitrov, לא רצה לכתוב שיר לתחרות השנה, אבל אז שמע את הדמו של Vladana והחליט לתת לו הפקה נאותה. נאמר כי השיר המנוני מאד ובאנגלית מלאה. נשקלת גרסה באיטלקית לצרכי פרומושן. Vladana צפויה להופיע לבד על הבמה. השיר צפוי להיחשף בסוף פברואר. עוד נאמר כי מונטנגרו משלמת בסך הכל 28K אירו להשתתפות באירוויזיון, הסכום הנמוך ביותר מבין המדינות המשתתפות. מקור.
ניתן לשמוע דוגמית קצרה מן השיר כאן:

מקדוניה
הקדם המקומי ייקרא Eurosong, והוא יכלול קליפים של הופעות חיות, בדומה לקדם הצ'כי. ההצבעה תהיה של הקהל המקומי וצוות שיפוט בינלאומי. מקור.

נורבגיה
שמועות על משתתפי הקדם כוללות את השמות של Maria Mohn, Kim Wigaard, Anna-Lisa Kumoji, Christian Ingebrigtsen, Elsie Bay, Mari Bølla ומתמודד אירוויזיון בעבר, ששמו לא נמסר. מקור. עוד שמות כוללים את NorthKid, Kevin Haugan, Farida, Oda Gondrosen, Alexandra Joner ו-Vilde.
יצא פרומו לקדם הנורבגי:

ויצא גם לוגו חדש לקדם:

סן מרינו
Elis Mraz, שסיימה במקום השני בקדם הצ'כי, הופיעה לאודישנים בסן מרינו:

קצת ממאחורי הקלעים של האודישנים:

ספרד
Rigoberta Bandini עושה את הבלתי ייאמן, ומצליחה טרם הקדם להכניס את שירה "Ay Mamá" למצעד הרשמי של המדינה במקום ה-57:

פולין
על פי OGAE Greece, רשות השידור של יוון מעוניינת ב-Jason Derulo ו-Daria, שיבצעו ביחד את בטורינו את השיר "Paranoia".
גם השנה מדברים על Ochman שכנראה שלח שיר לרשות השידור.
נמסר כי בהליך הבחירה של השיר יש שני סבבי הצבעה של הוועדה. בשלב הראשון מוערכים 5-10 השירים הטובים ביותר מבין השירים שנשלחו. בשלב השני, חברי הוועדה יכולים להצביע זמר או שיר מחוץ לרשימה. המקרה של 2019 יכול לחזור על עצמו, בו Tulia נבחרו עם שיר מסוים, אבל שינו את השיר לאחר מכן. לפי השמועות חמשת הפייבוריטים של הוועדה בסיבוב ההצבעה הראשון הם Daria, Ochman, MaRina, Karolina Stanisławczyk ו-Kuba Szmajkowski.
בראיום עם eska.pl, ציין Ochman, שאם ייבחר יילך עם הגרסה האנגלית של שירו "Gdzie iść?".

פינלנד
להקת הבנות Heroines סיפרו כי שלחו שיר לקדם, אך לא התקבלו. מעריכים כי גם Isaac Sene יתמודד בקדם.
Tomi Saario החל לעקוב אחר חשבון האינסטגרם של הקדם הפיני. ההנחה היא שהוא יתמודד בתחרות.
לקראת חשיפת המתמודדים בקדם הפיני בעוד שבוע, הפינים משחררים רמזים לגבי המתמודדים בקדם.
מס' 1: בעל יותר מ-10 מיליון האזנות בספוטיפיי, היה מועמד לפרסי Emma Gaala ו-"החיה שוחררה".כתבתי את הרמזים בלשון זכר, אבל יכול להיות גם אישה/הרכב. החובבים המקומיים מהמרים על: Battle Beast, Beast in Black, Kalle Lindroth ,Cyan Kicks או Ursus Factory.
מס' 2: שחרר להיטי מסיבות פופולריים, נועז ומלהיב ושיתף פעולה בעבר עם אמנים מהשורה הראשונה. החובבים המקומיים מהמרים על: BESS, Erika Vikman, Nopsajalka, Keko Salata, ETTA או Günther.
מס' 3: הופיע ברחבי אירופה, קיבל סטטוסים של זהב ופלטינה על אלבומיו ואמן ותיק. החובבים המקומיים מהמרים על: The Rasmus או Kaija Koo.

צרפת
החלו האודישנים לקדם הצרפתי. מקור.

קפריסין
Evangélia אישרה כי שלחה מספר שירים לרשות השידור הקפריסאית, ועודנה ממתינה לתשובה.
לפי השמועות, לא נמצא זמר מתאים לשיר את שירו של George Michael, בעוד Evangélia נדחתה על ידי רשות השידור של קפריסין. הרשימה הצטמצמה לשני שמות, ומנחשים כי מדובר ב-Tania Breazu וב-Josephine.

רומניה
האם אחד הפייבוריטים לזכייה בקדם הרומני בסכנת פסילה? מסתבר כי "Romania Mea" עלה ליוטיוב כבר ב-2011. הוידאו המקורי נמחק, אך בעשור האחרון צבר כ-300K מה שיכול להוות בעיה לפי חוקי האירוויזיון.
נחשף השיר הבא מהקדם הרומני:

שווייץ
שמועות כי הזמרת Kings Elliot הגישה מועמדתה לייצוג המדינה באירוויזיון.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.