2022: ישראל – אקס פקטור לאירוויזיון – מבחן שירי השופטים

בשני הפרקים הבאים, המתמודדים מבצעים ממיטב שירי השופטים. להזכירכם, שופטי העונה הם מרגול, רן דנקר, אביב גפן, מירי מסיקה ונטע ברזילי. מנחת התחרות היא לירון ויצמן. התמונות בתמונת הנושא צולמו על ידי אוהד קב.

תכנית 28 – אתגר שירי השופטים:
התכנית מתחילה עם ספיר סבן, אשר מבצעת את אתגר האירוויזיון, ממנו נעדרה בשבוע שעבר. היא מבצעת את "שביל הבריחה" של ריטה, אשר סיים במקום הרביעי בקדם אירוויזיון 1986. ספיר עולה לבמה עם שמלה כתומה קצרה ושיער מנופח. היא הופכת את השיר לבלדה עד מידטמפו מזרחית. זה מאד שאפתני, אבל אני לא מתחבר לזה. הרבה צעקות, ומעט מידי אינטימיות, בשיר שהוא בעיקר רגשי. דווקא בסוף היא מסיימת בעדינות, וזה יפה. נטע חושבת שזה היה אינטיליגנטי. מרגול אומרת שהיא לקחה את זה למקום ארבסקי ועשתה את זה יפה מאד. מירי חושבת שלקחת שיר כל כך אייקוני דורש אומץ. רן חושב שזה התחיל קצת מהוסס, אבל זה המשיך טוב. כל השופטים מצביעים "כן", וספיר עוברת לשלב הבא.

הראל סקעת מוזמן להצטרף בשלב זה לשולחן השופטים. בשלב זה השופטים צריכים להעניק 10 נקודות על כל ביצוע שהם נותנים לו "כן". בנוסף, לקהל יש 60 נקודות להעניק לכל מתמודד.
המתמודד הראשון בשלב זה הוא אלי חולי. הוא בוחר לשיר את "טיפה טיפה" של מירי מסיקה. זה הסינגל הראשון של מסיקה. אלי לובש אאוטפיט לבן לגמרי. הוא שר שוב בקול נוגה ועיניים עצומות. אני לא עף על הביצוע הזה, הוא לוקח כל שיר ועושה לו חוליזציה. העיבוד נחמד, כולל קולות רקע, אבל אני מקבל אדישות מהביצוע הזה, לצד קצת זחיחות.
מרגול מסכימה עמי שההופעות הקודמות שלו היו טובות יותר. היא חושבת שזה היה קהה וקטן. רן מסכים שזה לא היה הביצוע הכי מבריק שלו העונה. מירי אהבה את הפרשנות השונה שלו, אבל חושבת שהוא לא צריך לפחד לצאת מגדרו. אביב חושב שהביצוע היה מעולה, ועבר במלא תשוקה. הראל חושב שהוא סופר מיוחד, אבל חסרה לו עוצמה. כל השופטים מצביעים "כן" ואלי מסיים עם 40 נקודות מהשופטים. הקהל מעניק לו עוד 47 נקודות. סה"כ 87 נקודות.

המתמודדת הבאה היא עדי כהן. היא בוחרת לבצע את "אלימות" של אביב גפן. היא עולה באאוטפיט בשחור-לבן, עם שמות הנשים של הנשים שנרצחו בשנה האחרונה על הז'קט שלה. השיער שלה קצר ועשוי למדי. זה עומד בקונטרסט גדול למדי לעומת השיר המחאתי הזה. היא רק שרה את המלודיה, אבל קשה לי להרגיש את האותנטיות ממנה. יש כמה רגעים טובים בשיר, אבל היא הולכת לי לאיבוד אחרי כמה שניות. זה קצת אסתטיזציה של השיר הזה, שהוא מאד כואב. גורם לי להתכווץ בכיסא.
מרגול חושבת שזה מתקתק מידי, וזה צריך היה להיות כואב יותר. מירי חושבת שזה היה מאופק ומעולה. הראל חושב שהיא אחת הטובות, אבל הגודל והדיוות שייך לפעם. רן חושב שזה היה ביצוע נפלא, ושהיא לא התלהמה עם זה. אביב חושב שהישר הותקף ממקום אחר, ושהיא שרה את זה מעולה. נטע מציינת שהיא זמרת מעולה, אבל הפרשנות לא הייתה טובה. היא מצביעה "לא". עדי מסיימת עם 30 נקודות מהשופטים. הקהל מעניק לה עוד 48 נקודות. היא מסיימת עם 78 נקודות.

המתמודדת הבאה היא ספיר סבן. היא בוחרת לבצע את "נערי, שובה אליי" של מרגול. היא עולה עם שמלה סגולה נוצצת א-סימטרית. את השיר היא מתחילה בשקט ובמשחק עם המלודיה. השיר מקבל עיבוד טורקי משהו. זה יותר יפה מהביצוע הקודם שלה הערב, אבל עדיין רחוק ממה שהייתי רוצה לשמוע ממנה. אני טועה, או שהיא שרה רק בלדות העונה? ספיר, הגיע הזמן להרים את האולם.
הראל מדמיין אותה כבר על בימת האירוויזיון. היא חושבת שהיא יכולה לעשות את זה בגדול באירוויזיון. מירי חושבת שהיא כישרון גדול, ושהיא כל כך אינטליגנטית ומוזיקלית. מרגול אהבה את הסלסול שלה, שדמה לסלסול של מרגול בביצוע המקורי. רן אהב את הרגעים השקטים בביצוע, אבל מבקש למנן את הקישוטים בשירה. נטע רוצה שהיא תיסע לייצג אותנו באיטליה. כל השופטים מצביעים לה "כן", וספיר מסיימת עם 40 נקודות מהשופטים. הקהל מעניק לה עוד 44 נקודות. היא מסיימת עם 84 נקודות.

לפי הניקוד, אלי חולי מעפיל לרבע הגמר.

המתמודדת הבאה, אנה סטפני, נדבקה בקורונה. היא קיבלה הזדמנות לשיר מהבית מהבידוד. היא בוחרת לשיר את "Hello" של Blackfield. ביצוע מהבית זה באמת לא משהו שראינו עד כה. היא הופכת את השיר למתקתק, אבל מוכיחה יותר מכל שהיא זמרת יוטיוב, ולא זמרת של אולמות גדולים. מירי מתמוגגת. מן הסתם, ווקאלית היא נשמעת טוב יותר מכל הופעה אחרת שלה. זה מוכיח יותר מכל שהיא זמרת של אולפנים, צר לי.
מירי חושבת שזה היה הביצוע הכי יפה שלה. מרגול חושבת שבחדר הקטן היא פתאום פרחה, ותוהה מדוע על הבמה הייתה פחות טובה. היא מזהה לאות מדכדכת, שהוסיפה לה חן רב. אביב חושב שזה הביצוע הכי טוב שלה והערב. הראל חושב שהיא מאד מיוחדת, אבל רוצה שהיא תביא את זה גם לבמה. נטע חושבת שזה היה קסם. עם זאת, היא חושבת שזה היה לא שפיט, כי היא לא על הבמה. כל השופטים מצביעים לה "כן", ואנה מסיימת עם 40 נקודות מהשופטים. הקהל מעניק לה עוד 40 נקודות. היא מסיימת עם 80 נקודות.

לפי הניקוד, ספיר סבן מעפילה לרבע הגמר.

המתמודד הבא הוא שחר עדווי. הוא בוחר לבצע את "אני אש" של עיליי בוטנר ורן דנקר. הוא מקדיש את השיר לעמו, שנפטרה כשהיה בן 4.5. גם את הביצוע הזה הוא הופך לחנן בן ארי… למען האמת, גם הביצוע המקורי הוא לא בדיוק מופת של מוזיקה בועטת. במובן זה, השיר הזה יושב עליו בול. זה ביצוע שעובר ליד לטעמי, זה נעים ונחמד, אבל לא עושה יותר מידי. שחר דומע.
מרגול חושבת שהוא מותק מזוכך. היא אהבה את הפרשנות לשיר. רן מודה לו על הביצוע, הוא חושב שהוא היה יפהפה, פצוע ואישי. מירי אוהבת שהוא אמתי, ללא שמץ מניפולציה. אביב חושב שזה היה נעים מידי. נטע חושבת שיש בו את השובבות והפתיחות המחשבתית, והיא רוצה שיילך באומץ תמיד. כל השופטים מצביעים "כן" ושחר מסיים עם 40 נקודות מהשופטים. הקהל מעניק לו עוד 39 נקודות. סה"כ 79 נקודות.

לפי הניקוד, אנה סטפני מעפילה לרבע הגמר.
עדי כהן ושחר עדווי מועמדים להדחה. השופטים מצביעים ובוחרים להדיח את עדי כהן.

בתכנית זו עלו לשלב הבא:

  1. אלי חולי
  2. ספיר סבן
  3. אנה סטפני
  4. שחר עדווי

ניתן לצפות בפרק המלא כאן.

תכנית 29 – אתגר שירי השופטים:
חלק שני של האתגר. חמישה זמרים נוספים יבצעו שירים נבחרים מהרפרטואר של השופטים. את הערב פותחת ענבל ביבי. היא מבצעת את השיר "עכשיו מעונן" של אביב גפן. היא עולה באאוטפיט שחור, הכולל עליונית וז'קט, שמכסה רק את הידיים, ותכשיטים פרעוניים משהו. היא לא נותנת בראש, אבל לפחות זה לא האסתטיזציה שעדי כהן עשתה לשיר של גפן בפרק הקודם. בפזמון היא כבר נכנסת יותר לאלמנט הרוקיסטי שבה, ועדיין מצליחה להגיע לגבוהים ולתת ביצוע טוב, גם אם מעט צעקני. יאללה, שלחו אותה לטורינו.
מרגול חושבת שהיא רוקרית אמיתית וזמרת פנטסטית. מירי אומרת שהיא הפייבוריטית שלה ומדגישה את הפנומינליות הקולית שלה. היא חושבת שזה הביצוע הטוב של העונה. אביב חושב שהביצוע היה מדהים. רן אומר שהוא רואה אותה באירוויזיון. נטע חושבת שהיא נתנה פרשנות מדהימה, ושזה היה מלוכלך ויפה. הראל חושב שהיא צריכה לעבוד על הבימתיות שלה. הוא לא הרגיש שהגוף שלה בתוך הדבר הזה, והרגיש לו רגוע מידי נפשית. כל השופטים מצביעים "כן" וענבל מסיימת עם 40 נקודות מהשופטים. הקהל מעניק לו עוד 54 נקודות. סה"כ 94 נקודות.

המתמודדים הבאים הן רון ושירן. שירן מגיעה 4 ימים אחרי לידה. הם בוחרים לשיר את "יאמה" של מרגול. שיר מצוין. שירן מתחילה את השיר בקולות גבוהים. רון נותן בהפקה חלומית של אלקטרו. בחלק בערבית היא נשמעת מצוין. העיבוד מאלף. זה אולי הביצוע הטוב ביותר של הצמד, אבל מרגול נראית לא מרוצה בכלל. זה מדויק, מגיע מהקרביים.
מירי חושבת שהדיוק הרגשי היה מושלם. היא משתחווה לה. רן חושב שרון הוא מוזיקאי בחסד. הוא חשב שזה מקסים שזה לא היה מדויק. נטע אוהבת שהיא הלכה עם הפרסונה שלה היום, ושהיא הייתה פגיעה. חסר לה פאתוס ותנועות ידיים. מרגול חושבת שכשהיא לוחצת על הסלסולים זה יוצא מזויף. אביב חושב שיש בהם משהו מאד יפה באדפטציה, אך אין לו הזדהות עם שירן, הוא חושב שיש בה משהו חסום ונוקשה. אביב מצביע "לא". שאר השופטים מצביעים "כן", ורון ושירן מסיימים עם 30 נקודות מהשופטים. הקהל מעניק להם עוד 50 נקודות. סה"כ 80 נקודות.

המתמודדת הבאה היא לינט. היא בוחרת לבצע את "לשם" של מירי מסיקה. היא לובשת אאוטפיט כתום זרחני, הכולל חולצה א-סימטרית ומכנסיים תואמות. השיר מקבל אינטרו ספרדי וביצוע אנדלוסי-משהו של לינט. היא נודעת בנמוכים בצורה מאד מיוחדת, שעוד לא ראינו מלינט. היא משלבת בתוך זה את הסגנון הטורקי שלה. היא יכולה לשיר לי גם את ספר הטלפונים, ואני אעוף עליה. מושלם.
מירי אומרת שהיא פנומנלית. הראל חושב שהיא זמרת גדולה, והוא חותם שהיא נוסעת לאירוויזיון. אביב חושב שזה היה גדול ומלא פאתוס, אבל זה לא מרגש אותו. זה היה מעל למה שהוא יכול לשאת באוזניו. נטע חושבת שזה הרגיש טיפה גדול מידי, אבל בסוף זה פירק אותה לחלוטין. כל השופטים מצביעים "כן", ולינט מסיימת עם 40 נקודות מהשופטים. הקהל מעניק לה עוד 52 נקודות. סה"כ 92 נקודות.

המתמודד הבא הוא מיכאל בן דוד. הוא בוחר לשיר את "עץ ירוק מפלסטיק" של מרגול. הוא לובש חולצה מוזהבת ומכנסיים אפורות, ונראה מעט מוזר. את השיר הוא מבצע בקול דק. קשה להבין בתחילה מה הוא שר. השופטים מתלהבים על ההתחלה. האמת שזה ביצוע בסדר, אבל רחוק מלהדהים. זה נשמע כמו ביצועי כוכב נולד, שאני פחות מתחבר אליהם. זה היה מאד נכון מבחינה ווקאלית, אבל מושי וקיטשי.
נטע רצה לבמה לחבק את מיכאל. מירי חושבת שאין דבר שהוא לא יכול לעשות. היא חושבת שיש לו אינטיליגנציה גבוהה. הראל משווה אותו ל-Lil Nas X ושאפשר לשלוח אותו לאירוויזיון. מרגול חושבת שהוא הביא פרשנות אינטיליגנטית. רן חושב שהשירה שלו הייתה עדינה ונקייה, ושהדרך שלו הייתה סלולה לאירוויזיון. נטע חושבת שזה היה ביצוע מטורף. אביב התרגש ממנו, וחושב שהוא בא נקי. כל השופטים מצביעים "כן", ומיכאל מסיים עם 40 נקודות מהשופטים. הקהל מעניק לו עוד 48 נקודות. סה"כ 88 נקודות.

המתמודד האחרון להערב הוא עילאי אלמקייס. לפני ההופעה אדיר גץ מצטרף אליי לחדר החזרות והם מבצעים שיר ביחד. הוא בוחר לבצע את "יומן מסע" של אביב גפן ואריק איינשטיין. זה שיר מאד נוסטלגי וכבד. הוא לובש חולצה לבנה ומכנסיים צמודים בצבע תכלת. לצערי זה לא מתרומם. זה מתחיל יפה, אבל ממשיך כמו one note. הוא נראה מצוין, אבל הביצוע מאופק והרבה פחות מרגש מהביצוע המקורי. אביב נראה לא מרוצה בעליל. המבצע דומע.
רן אומר שהוא גאה בו מאד. הוא מציין שהוא רגעים לא מדויקים, אבל שיש משהו בו שמפלח לו את הלב. הראל חושב שיש כאן זמר שיש לו פוטנציאל לקריירה. נטע חושבת שהצעירות שלו הורגשה. מרגול חושבת שזה לא היה טוב, ושהסלסולים היו מזויפים. מירי חושבת שהרגש לא שירת אותו. אביב אומר שהוא קיבל חוויה אחרת לגמרי, ושהוא התרגש. כל השופטים מצביעים "כן", ועילאיי מסיים עם 40 נקודות מהשופטים. הקהל מעניק לו עוד 46 נקודות. סה"כ 86 נקודות.

רון ושירן ועילאיי אלמקייס מועמדים להדחה. השופטים מצביעים ובוחרים להדיח את רון ושירן.

בתכנית זו עלו לשלב הבא:

  1. ענבל ביבי
  2. לינט
  3. מיכאל בן דוד
  4. עילאיי אלמקייס

אלה הטופ 8 של ה"אקס פקטור לאירוויזיון":

ניתן לצפות בפרק המלא כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.