2022: ליטא – סיקור Pabandom iš Naujo! – טרום גמר 2

ברוכים הבאים טרום גמר 2 של הקדם הליטאי, Pabandom iš naujo!, שניתן לתרגם ל-"בוא ננסה שוב!". הפורמט עצמו כולל שלושה טרומי גמר, שני חצאי גמר וגמר.

36 שירים יצעדו בסך. שלושת התכניות הראשונות יהיו טרומי גמר. בכל אחת מהן יתמודדו 11-13 שירים. על פי הצבעת השופטים והקהל, 6 שירים יעפילו לשלב הבא. תכניות 4 ו-5 יהיו חצאי הגמר ותכנית 6 היא הגמר, אשר בה ייקבע הזוכה, שוב לפי החלטת השופטים והקהל. במקרה של שוויון, הצבעת השופטים היא זו שתכריע את הכף.

ניתן לצפות כאן או כאן. את הערב פותחים המנחים, Giedrius Masalskis ו-Ieva Stasiulevičiūtė. המנחה מאחורי הקלעים הוא Richardas Jonaitis. חמשת השופטים הם Ramūnas Zilnys, Vytautas Bikus, Ieva Narkutė, Giedrė Kilčiauskienė ו-Leonas Somovas.

התחרות מתחילה…

Clockwork Creep – Grow – רוק פסיכדלי בשילוב רוק כבד. חברי הלהקה לובשים בשחור, לבן ואדום. זה לא מהודק מלודית בשום צורה. לסולן יש ביטחון עצמי בשפע, אבל הוא לא באמת יודע להופיע בצורה אפקטיבית, חוץ מבקטעים שהוא צורח את נשמתו. יש לזה את הקהל של זה, אבל אני מודה שבשמיעה ראשונה זה לא נבלע לי. 3/5.

Justė Kraujelytė – How to Get My Life Back – הזמרת עולה במראה של Alicia Keys ובסאונד של Grace Jones. היא לבושה שחורים, ז'קט דמוי עור ארוך ומגבעת תואמת. לצידה 4 זמרי/רקדני ליווי לבושים בשחור. זו בלדה עד מידטמפו עם צליל תעשייתי משהו. הפזמון, שאמור להיות החלק החזק של השיר, לא סוחב. האנגלית שלה לא תמיד ברורה, וההרגשה היא של דרמה, שלא מגובה בהרבה שיר. 3/5.

Gabrea – Make It Real – הצליל הפעם הוא Fאנק. הזמרת עולה באאוטפיט אדום, הכולל חולצת בטן ומכנסי אלאדין. לצידה שני רקדנים בלבוש כסוף ומכוער. זה מתחיל נחמד, קליט, אבל רחוק מלהיות מרשים מוזיקלית. השימוש במחיאות כף הוא זול ומטופש במיוחד. הפזמון דל, ונשען בכבדות על ההפקה הכבדה. היא זמרת גרועה. חלש מאד. 2/5.

Titas ir Benas – Getting Through This – זה שיר שפילג את החובבים. הצמד הוא יוצא ה-X Factor המקומי. זה אלקטרופופ אייטיזי וקצבי. שתי רקדניות מפזזות ברקע, אבל יהיה להן קשה לחפות על היעדר הכריזמה של הצמד המופיע. זה שיר לא רע, אבל גם רחוק מלהדהים. הם לא הכי מדויקים ווקאלית. עם זאת, סביר שיעברו לשלב הבא. 3/5.

Cosmic Bride – The Devil Lives in Spain – הסולנית עולה במראה Samanta Tina לעניים, כולה לבושה שחורים. זה יומרני בקטע מעצבן, למרות שמוזיקלית זה מעניין. מן פופ-אמביינט ניו-אייג'י באווירה חלומית. הביצוע טוב, גם אם שוב, לא הכי ברור מבחינת המבטא. לצידה של הזמרת רקדן בשחור מלא, כולל על פניו, הנושא שובל תחרה. זה אקספרימנטלי מאד, אבל יצטרך הופעה מהודקת יותר אם יעפיל לשלב הבא. כשיר זה טוב מאד. 3/5.

Viktorija Kajokaitė – Piece of Universe – היא עולה בשמלה כסופה כעורה, עם שסע נדיב, כאילו יצאה מתחרות יופי בקניון ישראלי. זה בלדה עד מידטמפו, שראויה לזמרת קצת יותר טובה. אני לא מבין מה היא שרה, ואני די בטוח שגם היא לא. היא רוקדת בחוסר חן, על רקע הפקת אלקטרו זולה. אני לא חושב שזה שיר רע, אבל היא פשוט לא יודעת לשיר. 3/5.

Emilija Katauskaitė – Illuminate – השיר נפתח בפריטת גיטרות ספרדיות. הזמרת עולה בשמלה כסופה צמודה, ולצידה שלושה רקדנים בחולצות פתוחות. זה מתחיל סביר, אבל אז בפזמון הולך לאיבוד, ונראה ונשמע זול להחריד. היא טוענת שזה הזמן להאיר, אבל אני מבקש להחשיך קצת. היא צורחת נורא. המבטא שלה קצת יותר טוב משל רוב הזמרות הערב, אבל השיר מחריד. 2/5.

Justin 3 feat. Nanaart – Something That Is Natural – השיר הזה מאד mellow. הוידאוארט מציג עננים בזריחה או בשקיעה, והלהקה לובשת כובעי בוקרים. אז ויזואלית זה נותן הרגשה אמריקאית-רוקיסטית, אבל השיר עצמו הוא מן פופ-רוק חלבי עם סקסופון ועם מלודיה אמורפית. כמו רוב הדברים בקדם הזה, זה די רע, אבל בעיקר נורא לא מהודק. זה חנפני ומאולתר. מאד מוזר, ולא במובן החיובי. 2/5.

Ieva Zasimauskaitė – I'll Be There – נציגת ליטא 2018. היא ללא ספק הטובה מבין מתמודדי הערב, מבחינה ווקלית, ומבחינת המבטא שלה באנגלית. השיר, כמו שירה ב-2018, הוא בלדת פסנתר. היא מנגנת על הפסנתר הפעם בעצמה, שיערה משוך לאחור, והיא לבושה בשמלת סטרפלס שחורה. זו בלדת Adele-ית, וזה נשמע הכי safe ושמרני מבין שירי הערב. די ברור שזה יעלה לשלב הבא, ואולי גם יגיע לגמר, אבל זה לא שיר מרשים בשום צורה. מאד צפוי. 3/5.

Moosu X – Love that Hurts – לקח לי כמה שניות להבין שמדובר בשיר באנגלית. השיר מתחיל שקט ועובר להיות מידטמפו אצטדיונים עם פזמון קליט ופריך. המבצע, עם זאת, מאד לא משכנע. לצדו ארבעה נגני צ'לו. הוא עומד בתווים הגבוהים בפזמון, אבל נשמע כמו זמר אולפנים. אין לו יכולות מרשימות בלייב. השיר עצמו סביר, אבל קצת תפור מידי לתחרות לטעמי. עשוי להרוויח ממקומו בסדר השירים. העיבוד עמוס ומחושב. 3/5.

Queens of Roses – Washing Machine – הן התמודדו בקדמים של 2017 ו-2018 עם שירים חלשים מאד, אך מעולם לא העפילו מהשלבים הראשוניים. לפי כל הדיווחים, זהו השיר החזק ביותר שלהם בקדם. כותבי השיר, עם זאת, לא מבטיחים רבות. הן לובשות אאוטפיטים שחורים משלימים, חלקן בסטרפלס, וחלקן עם רצועת ספגטי דקה. שני רקדנים מצטרפים עליהן. מי שאמר לי שזה שיר חזק צריך להתאפס על החיים שלו. הבתים הם ראפ-ספוקן וורד. הגשר הוא רפרנס ל-"Bang Bang", בעוד הפזמון הוא Bubblegum פופ חלש. אני מודה שיש לזה פוטנציאל להיות קאלט, אבל אם זה יעלה לשלב הבא זה חייב לעבור מקצה שיפורים.

הגיע זמן תוצאות. תחילה הצבעת השופטים:

והצבעת הקהל:

קולות הקהל והשופטים מתורגמים ל-1-8, 10 ו-12 ובסיכומם מתקבלות התוצאות הבאות, כאשר העולים לשלב הבא מודגשים:

 1. Ieva Zasimauskaitė – I'll Be There
 2. Justė Kraujelytė – How to Get My Life Back
 3. Titas ir Benas – Getting Through This
 4. Queens of Roses – Washing Machine
 5. Moosu X – Love that Hurts
 6. Emilija Katauskaitė – Illuminate
 7. Clockwork Creep – Grow
 8. Justin 3 feat. Nanaart – Something That Is Natural
 9. Gabrea – Make It Real
 10. Viktorija Kajokaitė – Piece of Universe
 11. Cosmic Bride – The Devil Lives in Spain

דירוגי האישי לשירים הוא כדלקמן:

 1. Cosmic Bride – The Devil Lives in Spain
 2. Clockwork Creep – Grow
 3. Justė Kraujelytė – How to Get My Life Back
 4. Ieva Zasimauskaitė – I'll Be There
 5. Queens of Roses – Washing Machine
 6. Viktorija Kajokaitė – Piece of Universe
 7. Moosu X – Love that Hurts
 8. Titas ir Benas – Getting Through This
 9. Justin 3 feat. Nanaart – Something That Is Natural
 10. Gabrea – Make It Real
 11. Emilija Katauskaitė – Illuminate

בשבוע הבא, טרום הגמר השלישי.
ניתן לצפות שוב בטרום הגמר כאן:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.