2022: ישראל – אקס פקטור לאירוויזיון – רבע הגמר

בשני הפרקים הבאים, המתמודדים יתמודדו בדו קרבות. להזכירכם, שופטי העונה הם מרגול, רן דנקר, אביב גפן, מירי מסיקה ונטע ברזילי. מנחת התחרות היא לירון ויצמן. התמונות בתמונת הנושא צולמו על ידי אוהד קב.

תכנית 30 – רבע הגמר:
אל שולחן השופטים מתווסף השופט האורח, המפיק ג'ורדי. הדו קרב הראשון הוא בין אלי חולי לבין ענבל ביבי.
ראשונה ענבל ביבי. היא בוחרת לשיר את "Goodbye Yello Brick Road" של Elton John. העיבוד הוא יותר אמביינטי ואווירתי עם אלמנטים של בלוז, מה שהולם את הקול שלה. אני לא סגור מה אני חושב על הביצוע הזה, אולי כי היא לא משדרת, שהיא מבינה על מה היא שרה. טכנית היא מדהימה. בסוף היא נותנת תו גדול בסגנון אופרה, וזה לגמרי מיותר. יותר מידי מעבר בין סגנונות.
נטע חושבת שהיא שרה כמו פייה, ושהיא נראית טבעית ומשוחררת יותר. ג'ורדי חושב שהיא כוכבת, ושיש לה קול ייחודי ומחוספס. רן אומר שהוא מכור אליה. אביב אומר שהיה ביצוע מדהים. מרגול חושבת שהיא נבטה מתוך עצמה וקוראת לה סופרסטארית. מירי אומרת שהיא עשתה דברים, שהיא עדיין מנסה לפענח אותם מוזיקלית. כל השופטים מצביעים "כן". סה"כ 40 נקודות מהשופטים. הקהל העניק לה 53 נקודות. סה"כ 93 נקודות.

הבא בתור הוא אלי חולי. הוא בוחר לשיר את "הפרח בגני" של זוהר ארגוב. הוא עוצר את ההופעה אחרי שהוא שומע לא טוב במוניטור, ומתחיל מחדש. העיבוד הוא של בלדת פסנתר נוגה. הקול שלו מיוחד, והוא מביא משהו אחר לשיר. עם זאת, לא התמוטטתי. זה היה טוב, בעיקר מופק במינימליזם, אבל הוא לא בלט בצורה מיוחדת על הבמה. לקראת הסוף הוא נותן מן סלסולים מיוחדים.
מרגול אומרת שהיא בחיים לא שמעה אינטרפרטציה כזו לשיר, לדעתה זה מדהים. מירי חושבת שזה היה כל כך מרגש, ושזה פילח לה את הלב. רן חושב שהוא בעולם משלו. ג'ורדי אמר שחסרה לו הנוכחות שלו על הבמה, שזה לא תפס אותו, ושזה היה קצת רדום. נטע חושבת שהוא שרף את המסך. אביב אומר שיש לו קסם אדיר. כל השופטים מצביעים "כן". סה"כ 40 נקודות מהשופטים. הקהל העניק לאלי 52 נקודות. סה"כ 92 נקודות. נקודה מתחת לענבל. ענבל ביבי עולה לחצי הגמר.

הדו קרב השני הוא בין לינט לבין שחר עדווי. שחר עדווי בוחר לשיר את "Man in the Mirror" של Michael Jackson. הוא מתחיל את השיר באינטרו גדול של בלוז. השיר מתחיל כבלדה שקטה, ומהר מאד מקבל ביט. הביצוע פשוט מצוין. קולו צלול ומלא נשמה. קטע של מודולציה לקראת הסוף וסיום גדול. הוא כבש את הבמה. השופטים יוצאים מגדרם.
רן חושב שזה היה ביצוע ווקלי מדהים, אך הכי חשוב זה שהוא נהנה. אביב חושב שהפתיחה הייתה גרועה, אך ההמשך היה מושלם. ג'ורדי לא ציפה לזה, והוא חושב שזה היה הביצוע הכי טוב שלו העונה. כל השופטים מצביעים "כן". סה"כ 40 נקודות מהשופטים. הקהל העניק לאלי 49 נקודות. סה"כ 89 נקודות.

לינט מבצעת את "Someone Like You" של Adele. העיבוד הנוכחי מקבל אינטרו אתני. הדבר הכי בולט כאן זה המבטא שלה, והוא פחות טוב ממה שציפיתי. היא מחפה על כך בביצוע קולי מושלם, כמובן. עם זאת, יש קטעים שלא מבינים מה היא שרה. הפזמון כבר לא טוב בעיני ובאוזניי, זהו כנראה הביצוע הכי פחות טוב שלה העונה. מבחינת נוכחות בימתית, עם זאת, היא קוברת לכולם.
רן אומר שזה הרגיש מנותק רגשית, ושזה היה טעות לעשות את השיר כמו המבצעת המקורית. נטע אומרת שהיא הראתה את כל הנקודות הלא מחמיאות שלה בהופעה. ג'ורדי ציפה להתפוצץ, וזה לא קרה. כל השופטים מצביעים "כן", למעט אביב. סה"כ 30 נקודות מהשופטים. הקהל העניק לאלי 45 נקודות. סה"כ 75 נקודות. נקודה מתחת לענבל. שחר עדווי עולה לחצי הגמר.

הגיע זמן לדו קרב ההצלה/ההדחה. אולי חולי מול לינט. אלי חולי בוחר לבצע את "Perfect" של Ed Sheeran. זה קצת לא הוגן להשוות אותו לאחרים. ענבל ולינט מגיעות לגבהים שהוא לא מנסה (וגם לא צריך) להגיע אליהם. יש לו פחות סיכונים שהוא לוקח לאורך הדרך. במובן הזה, יש לו יתרון על לינט. זה ביצוע כמעט זהה למקור, רק בגרסת בלדת פסנתר נוגה יותר. אין חדש תחת השמש.

לינט בוחרת לבצע את "Dil Yarası" של Orhan Gencebay. מדובר בשיר שזהבה בן הפכה לפופולרי בארץ בגרסתו העברית, "טיפת מזל". כאן היא לגמרי באלמנט שלה, ונותנת לנו את לינט שאנחנו אוהבים ומכירים. אם זו הופעתה אחרונה, איזו הופעה אחרונה זו! בחלק האחרון של השיר היא עוברת לגרסה העברית. התכנית הזו זכתה בה!

אביב מצביע עבור אלי. נטע מצביעה עבור אלי. מירי מחליטה גם היא להצביע עבור אלי חולי. הוא ממשיך לחצי הגמר, בעוד לינט עוזבת את התחרות.

בתכנית זו עלו לשלב הבא:

  1. ענבל ביבי
  2. שחר עדווי
  3. אלי חולי

ניתן לצפות בפרק המלא כאן.

תכנית 31 – רבע הגמר:
חלק שני של רבע הגמר. לירון ויצמן לקחה הפסקה, ולנעליה כמנחה נכנס רן דנקר. הוא ממשיך לשפוט. עדן חסון על תקן שופט אורח. הדו קרב הראשון הוא של מיכאל בן דוד מול ספיר סבן. ראשון להופיע הוא מיכאל בן דוד. הוא בוחר לשיר את "גדל לי קצת זקן" של עדן חסון. הוא לקח את השיר והוציא ממנו את הסלסולים, והפך אותו לבלדת פסנתר. זה יותר טוב מהביצוע שלו ל"עץ ירוק מפלסטיק". העובדה שהוא מתחבר לטקסט ניכרת ועוזרת להעביר לו את השיר בהרבה כוונה. באיזשהו שלב הוא נתן קטע שגרם לו להישמע כמו טנור, וזה היה יפה. בסך הכל, מההופעות היותר טובות שלו.
מירי התרגשה עד דמעות. רן חושב שיש לו הרבה כלים, והוא צריך ללמוד להשתמש בהם בתבונה. נטע גאה בו על הביצוע ועל האומץ להיות קטן. מרגול מתרשמת מהלהטוטים הקוליים שהוא עשה. אביב אהב את הרכות, והוא אוהב שירדה ממנו הקליפה. גם עדן מרעיף עליו מחמאות. כל השופטים מצביעים "כן". סה"כ 40 נקודות מהשופטים. הקהל העניק למיכאל 51 נקודות. סה"כ 91 נקודות.

ספיר סבן בוחרת לבצע את "ואני קורא לך" של אייל גולן. השיר מתחיל באינטרו של "אינתא עומרי", שמרגול מתעצבנת ממנו. יש לה קול מקסים, היא שרה עדין, והופכת את השיר הזה, שכל כך מזוהה עם גולן, לשלה. גם בימתית היא נראית גדולה מהחיים, אולי רוחה של לינט נכנסה בה. היה יפה, נקי וקלאסי.
עדן חושב שהביצוע מדהים, והיה מיוחד לשמוע אותה בקטן. מרגול חושבת שהיא לא צריכה לסלסל אלף סלסולים על כל טון. מירי מאד מתרשמת, ואומרת שמה שחשוב בסוף זה הכוונה, והיא שם. רן חושב שזה היה הביצוע הכי טוב שלה העונה. נטע חושבת שהיא צריכה לנסוע לאיטליה. אביב חושב שיש לה קול מדהים, אבל הוא שומע את אותו השיר ממנה כל העונה. כל השופטים מצביעים "כן", למעט אביב. סה"כ 30 נקודות מהשופטים. הקהל העניק לספיר 52 נקודות. סה"כ 82 נקודות.

רן עולה לריקוד קטן, ועכשיו הגיע הזמן לדו קרב שני. אנה סטפני מול עילאיי אלמקייס שנמצא בבידוד, מאחר ונדבק בקורונה. אנה בוחרת לשיר את "Nothing Else Matters" של Metallica. זה קצת נדוש וקלישאה. גם הביצוע הוא קלישאתי, ומתחיל בצלילי אמביינט. גם הלבישו אותה במראה מלאכי כנדרש. הביצוע והגרסה הזו של השיר לא לטעמי, אבל אין ספק שהיא בנישה שלה. האם היא יכולה להצליח עם שיר כזה באירוויזיון? בהחלט. זו בעיקר בחירה אינטליגנטית, שבה היא מודעת למגבלות שלה, אבל גם לחוזקות שלה ומנצלת אותן.
מרגול חושבת שיש לה את הגישה הנכונה, את הלוק ואת מה שהולך בשנים האחרונות. רן חושב שהיא זמרת בהתהוות, וזה ראוי להערכה. מירי חושבת שהיא עשתה את זה בדיוק. אביב חושב שזה היה ביצוע מושלם. עדן חושב שיש לה קסם מולד. כל השופטים מצביעים "כן". סה"כ 40 נקודות מהשופטים. הקהל העניק לאנה 49 נקודות. סה"כ 89 נקודות.

עיליאיי בחר לשיר את "הגולה" של דודו טסה. זה שיר ענק! אחד השירים היפים של העשור הקודם. הביצוע בבית גורם לזה להישמע כמו ביצוע קריוקי, ובכל זאת יש לו כישרון מוכח. הפזמון האמוציונלי יושב עליו יפה. העיבוד מזעזע אגב, ופוגע בו.
רן חושב שהוא גיבור אמיתי. עדן חושב שהוא צריך להפסיק לחשוב, וליהנות מאיך שהוא שר. מירי חושבת שהוא לא יכול שיר כזה, עקב גילו הצעיר. אביב מסכים עם מירי, וחושב שהוא צריך לעבור עוד קצת דרך. רן ונטע מצביעים "כן", בעוד אביב, מירי ומרגול מצביעות "לא". סה"כ 20 נקודות מהשופטים. הקהל העניק לעילאיי 44 נקודות. סה"כ 64 נקודות.

הגיע זמן לדו קרב ההצלה/ההדחה. ספיר סבן מול עילאיי אלמקייס. ספיר בוחרת לבצע את "שני ילדים בעולם" של נתן גושן. זה ביצוע ספיר סבני קלאסי, הנח על מלודיה פריכה וחנפנית. אין יותר מידי מה לומר על זה. זה נימוח, וקל מאד עבורה.

עילאיי בוחר לשיר את "אהבה כזאת" של זהבה בן ועידן רייכל. דווקא הוא מביא משהו חדש לשיר הזה, לעומת הביצוע המקורי, אבל שניהם זמרים טובים. הוא לא זהבה בן, אבל הוא הוא. כרגע בעצם מדובר במי יותר מתאים לתחרות כמו האירוויזיון, וספיר בעיני יותר ורסטילית, אבל עילאיי, לפי דעתי, יצליח יותר ברמה המסחרית בארץ.

מירי מצביעה עבור ספיר. מרגול מצביעה גם היא בוחרת בספיר. אביב מצביע עבור עילאיי. רן מצביע עבור ספיר. היא ממשיכה לחצי הגמר, בעוד עילאיי מסיים את דרכו בתחרות.

בתכנית זו עלו לשלב הבא:

  1. מיכאל בן דוד
  2. אנה סטפני
  3. ספיר סבן

אלה הטופ 6 של ה"אקס פקטור לאירוויזיון":

ניתן לצפות בפרק המלא כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.