2022: ספרד – סיקור פסטיבל בנידורם – חצי גמר 1

ספרד משיקה את הקדם המקומי. אמש נערך חצי הגמר הראשון של הקדם ספרדי, פסטיבל בנידורם. השנה יתמודדו 13 שירים בתחרות. 4 שירים יעפילו מכל חצי גמר. ההצבעה תהיה 50% של צוות שיפוט, 25% הצבעת קהל ו-25% הצבעת צוות שיפוט דמוסקופי.

מנחי הערב הם Alaska ו-Máximo Huerta. היא מציגה את שופטי התחרות: Natalia Calderón, Miryam Benedited, Estefanía García, Marvin Dietmann ו-Felix Bergsson. לאחר מכן מוצגת מנחת הגרין רום, Inés Hernand. התחרות מתחילה.

Varry Brava – Raffaella – בסקירת השירים כתבתי: "שיר מחווה ל-Raffaella Carrà הזמרת האיטלקייה המנוחה, שהלכה לעולמה. גם השיר זה נשמע כמו פופ מחויך מהסנרמו, ובכך מהווה הדהוד של פסטיבל בנידורם, כמי שמנסה להתחקות אחר אחיו האיטלקי. פזמון אייטיזי וקליט, ובתים מדוקלמים על רקע נגינות קצובות של גיטרות חשמליות. אם יגיע לאירוויזיון, זה יקבל 12 נק' מהשופטים האיטלקיים, אבל לא הרבה מהשאר. חמוד מאד, כיפי ואסקפיסטי. 3/5."
בהופעה החיה: ההופעה מתחילה בשחור ולבן. הספרה 2 מופיעה לצד שמם, מאחר והמבצעת שהוגרלה להופיע ראשונה, פרשה. הסולן פושט מעיל אפור. הוא ושאר חברי הלהקה לבושים באדום בוהק. הופעה צבעונית וכיפית, גם אם לא מהודקת. זה קאמפי עם יותר מקריצה לאייטיז ולכל מה ש-Carrà מייצגת.

Azúcar Moreno – Postureo – בסקירת השירים כתבתי: "זכורות כנציגות ספרד 1990, וכמי שעצרו את הופעתן והחלו אותה מחדש, בפעם הראשונה והאחרונה בתולדות התחרות. את השיר מלווה רופ ערבי/מזרח תיכוני. הן עדיין מגיעות עם ה-flare של הפלמנקו והצליל האנדלוסי המאפיין אותן. זה פופ אנדלוסי, שלקח לי שתי האזנות כדי לחבב, אבל לא יותר. אני רואה את השיר מקבל גרסאות כיסוי מזמרות בולגריות וסרביות. זה פופי, כיפי, ועם זאת אותנטי ושורשי. מסחרי, אבל גם כזה שמביא את התרבות המקומית קדימה. יופי של שיר. 4/5."
בהופעה החיה: הופעת אולד סקול, שמחזירה את הצמד לשורשיהן במוזיקת הפלמנקו. הן מופיעות עם עיבוד חדש של שירן. הן לבושות באאוטפיטים אלגנטיים בשחור ולבן. מאחוריהן ארבע רקדניות בשחור. הוידאוארט מציג צלליות שלהם ושל הרקדניות באדום על רקע עיטורים בשחור ואדום. הן אלגנטיות מאד. ניכר שהפלייבק מחפה על השירה שלהן, שהיא קצת חלשה. יורד אצלי ל-3/5.

Blanca Paloma – Secreto de agua – בסקירת השירים כתבתי: "השיר נפתח בשירה אנדלוסית על רקע צליל אחיד מתמשך. בהמשך הצלילים מתעצמים, ההפקה המוזיקלית תופסת נפח יפה. הזמרת מוכיחה ורסטיליות, והקול שלה הופך נשי ומתוק בהמשך. זה מוזיקת עולם מהפנטת. יש לזה צליל מדטטיבי כמעט, ומעניין לדמיין כיצד זה יבוא לידי ביטוי על הבמה. הפקה לא עמוסה, מלכותית, שנותנת מקום לזמרת. מקסים. 4/5."
בהופעה החיה: במה מינימליסטית. הזמרת עולה בשמלה לבנה אלגנטית, ששובלה נמשך איזה 30 ס"מ מאחוריה וגן מצדיה. אלומת אור מאירה אותה ועל רצפת הלד אדוות מים. הביצוע הקולי לא אחיד. בפזמון מכונת רוח וגרמת לשובל להתנופף, ואנו מגלים שהיא למעשה לובשת חליפת מכנסיים. בוידאוארט משהו שנראה כמו בד סאטן בירוק חיוור מתנופף. הופעה נחמדה, אבל ציפיתי ליותר. יורד אצלי ל-3/5.

Unique – Mejores – בסקירת השירים כתבתי: "האינטרו נשמע כאילו נלקח מ-Coldplay וממשיך כשיר פופ עכשווי. מדובר בלהקת בנים, וכצפוי הצליל מתקתק ומחניף. בפזמון קריאות שבטיות. שאר השיר מתקדם בדיוק כמו שציפיתם. המנון פופ אצטדיונים לא מעניין וחסר רגש. יש ברייק, שכנראה נועד לחלק ריקוד של חברי הלהקה. זה עשוי לעבוד על חלק מהקהל הספרדי, אבל אם זה יגיע לאירוויזיון זה יתרסק, א-לה ספרד 2007. 2/5."
בהופעה החיה: הבנים עולים באאוטפיטים שונים בשחור. אחד מהם מנגן על פסנתר, אחד יושב עליו, ושניים שעונים עליו. בגשר הם קופצים למרכז הבמה ונותנים בכוראוגרפיה. ווקאלית זה נורא. ההעמדה הבימתית מזכירה מופעי מתנ"ס חובבנים. הוידאוארט לא החליט מה הוא, ומשנה צבעים ותמות. אף אחד מהם לא יודע לשיר כמו שצריך. יש קצת פירוטכניקה, שימוש בלייטסטיקים ושאר ירקות, אבל כלום לא יציל את השיר הזה ואת ההופעה הזו. כן, יש גם נשיקה צרפתית בין שני חברי הלהקה.

Tanxugueiras – Terra – בסקירת השירים כתבתי: "שיר בגליסיאנית, ואחד מחביבי החובבים הגדולים של העונה. תנו לחובבים קצת אתנו והם מרוצים. שיר עולם/ניו-אייג' באווירה מסתורית והפקה עשירה. אני כבר רואה איך זה מתרסק באירוויזיון. הזמרות שרות את הבתים בשירה קצובה ועצבנית על רקע הפקה כבדה ועצבנית. המלודיה רזה, למען האמת, ולמרות שיש מקום לז'אנר, זה לא מספיק מעניין, גם בז'אנר שלו. 3/5."
בהופעה החיה: שלוש הבנות לובשות אאוטיפים שחורים עם תכשיטי זהב גליסיאנים. ישעמם נגן תופים ושני רקדנים, כולם בלי חולצה ומשוחים בשמן. הוידאוארט בשחור ולבן, מציג סמלים דליסיאניים ותמונות מחיי המיעוט. יש גם במה קטנה, שמדמה הרים, שהן יורדות ממנה בתחילת השיר. הן לא כריזמטיות בכלל, וההופעה, כמו השיר בסטודיו, לא הולכת לשום מקום.

Chanel – SloMo – בסקירת השירים כתבתי: "צלילים ראשונים של מוזיקה עכשווית. להיט פופ-היפ-הופ נועה קירלי, עם דרופ מדבק. קשה לי לדמיין את זה כמשהו אפקטיבי על הבמה. זה נשמע כמו עשרות שירים אחרים שצעדו בשנים האחרונים במצעדים ברחבי העולם, ובמובן הזה זה לא הכי מקורי ולא הכי מעניין. ובכל זאת, השיר עשוי טוב, מהודק מבחינת הפקה וצפוי להרקיד את החובבים במסיבות היורוקלאב. 3/5."
בהופעה החיה: אל הזמרת מתלווים חמישה רקדנים ורקדניות.. הכוראוגרפיה נעשתה על ידי הכוראוגרף של להקת הבנות הקוריאנית Blackpink, ורואים. זו ההופעה המופקת ביותר והמקצועית ביותר מבחינת ההעמדה וכוראוגרפיה. הלבוש שלה הוא טייק מודרני וחושפני על לבוש המטאדור. שאר הרקדנים בלבוש שחור חושפני. מאד שיקי. היא גם נשמעת מצוין, ולזה לא ציפיתי. החובבים השוו אותה ל-Eleni Foureira, ולא בכדי. אי אפשר להוריד את העיניים. עדיין יש לי את הבעיות שלי עם השיר כפי שכתבתי מעלה, אבל מבחינת ההופעה היא קברה לכולם.ן.

להלן דירוגי לשירי חצי הגמר אחרי ההופעות:

 1. Blanca Paloma – Secreto de agua
 2. Azúcar Moreno – Postureo
 3. Varry Brava – Raffaella
 4. Chanel – SloMo
 5. Tanxugueiras – Terra
 6. Unique – Mejores

הקווים נפתחים להצבעה. הגיע הזמן למופע הביניים הראשון, זוכה אירוויזיון 2017, Salvador Sobral עם שירו "Fui ver meu amor":

Hernand מראיינת את המתמודדים בגרין רום. מופע הביניים השני הוא של Marlon עם השיר "De perreo":

הגיעה זמן ההצבעה. תחילה הצבעת השופטים, שקולותיהם מהווים 50% מהתוצאה הסופית:

הקהל צועק בוז. ועכשיו תוצאות צוות השיפוט הדמוסקופי, שקולותיו מהווים 25% מהתוצאה הסופית:

תוצאות הצבעת הקהל, שקולותיו מהווים 25% מהתוצאה הסופית:

להלן תוצאות חצי הגמר, כאשר המודגשים עולים לגמר:

 1. Chanel – 110
 2. Tanxugueiras – 93
 3. Blanca Paloma – 79
 4. Varry Brava – 74
 5. Azúcar Moreno – 69
 6. Unique – 55

הערב ייערך חצי הגמר השני, ממנו יעפילו 4 מתמודדים נוספים לחצי הגמר.
ניתן לצפות שוב בחצי הגמר כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.