2022: סלובניה – סיקור גמר ה-EMA Freš

אמש ערכה רשות השידור הסלובנית את גמר ה-EMA Freš, שלב האמנים הצעירים של הקדם המקומי, ה-EMA. טרם התחרות של אתמול, 24 זמרים ושירים התמודדו במספר מקצים אינטרנטיים מקדימים. מתוכם הגיעו ארבעה עשר לנקודה הנוכחית. רק ארבעה מתוכם יקבלו את ההזדמנות להתחרות לצד אמנים מבוססים בחצאי הגמר של ה-EMA. האם מכאן יגיע זוכה הקדם? להלן סיקור התחרות:

הערב מתרחש באופלן טלוויזיה קטן למדי. מנחי התחרות הם Melani Mekicar, Eva Boto, נציגת סלובניה לאירוויזיון 2012, והראפר Arne Međedović. ההופעות, כך נראה, צולמו מראש.

Mia Vučković – Telenovela – הזמרת לובשת שמלה שחורה צמודה עם פרינט של פרחים צהובים. השמלה פשוטה מאד. מכונת רוח פורעת את שיערה, היא נעה כאילו בחושניות, אבל הכל נראה חובבני. זה פופ-RnB עם חליל אתני פה, וקצב לטיני שם. היא נורא מנסה להיות Eleni Foureira או J.Lo. סתמי ומקושקש. 2/5.

De Liri – Obstajam – חביבות החובבים המוקדמות. החובבים שומעים קצת נבל וצלילי אמביינט ונופלים שדודים. הצמד לבוש באאוטפיטים בצהוב-שחור עם קפוצ'ון. מדובר בבלדת פופ נורא גנרית ורגילה. אחרי הפזמון יש "אההההה" שנמשך ונמשך, לא יכול לסבול את זה. מתאים לסלובנים לבחור את זה, כמו שהם בחרו ב-"Voda" לפני שנתיים. מאד לא מעניין. 3/5.

Jon Vitezič – Jesus Style – שיר דתי על ישו? Vitezič הצעיר חש עצמו ג'ימי הנדריקס, עם ז'קט אדום ללא חולצה, וגיטרה עליה הוא פורט. שיערו ארוך והוא נראה מטופש. שתי רקדניות פוסעות פנימה, מכניסות כיסא אדום ופוצחות בריקוד דבילי. תוך כדי הופעה הוא מקבל תספורת. אני די בטוח שמדובר בתוספות שיער. השיר הוא מידטמפו פופ-פולק עם מילים מטופשות. הוא כאילו מצדיק את שיערו הארוך בכך שגם לישו היה שיער ארוך. אוקיי. גם שמתי לב שהוא מנגן על גיטרה חשמלית, אבל בפלייבק די ברור שמדובר בגיטרה אקוסטית. זה כל כך גרוע, שזה נפלא. 3/5.

Ina – Moj dopamin – "הדופומין שלי". שם מגניב לשיר. היא עולה באאוטפיט שחור נוצץ עם מחשוף ושסעים בצידי הבטן. בלדה עד מידטמפו למלמ"ית, שמנסה לתעל דרמה לא קיימת. שיר שעובר לידך ולא מגיע לשום מקום. זה הכי טוב שמצאתם מכל 24 השירים? 2/5.

Marijan and Špela – I Am So In Lov – דואט באנגלית קלוקלת. הוא לובש חליפה אפורה-שחורה זולה, הכוללת ז'קט נוצץ. היא לובשת שמלה בורוד חיוור חושפת רגליים. שיר טיפשי שנכתב בשתי שניות. המבטא שלה גרוע, וברגע שהיא מתחילה לשיר, הוא עובר לנגן בקלידים, כנראה כדי להתרחק ממנה. זה הפופ-דיסקו הכי גרוע ששמעתי בחיי. עוד לא החלטתי אם זה גילטי פלז'ר, בוודאות לא מגיע לרמות של ג'יזס סטייל. 2/5.

Stela Sofia – Tu in zdaj – אני שם לב שבגלויות הם לובשים את הבגדים שלהם מההופעה עצמה. שקל לא השקיעו. היא לובשת חליפת מכנסיים בכחול כהה מנצנץ או שזה שחור? השיר מתחיל בלופ אלקטרו-פופי. השיר עצמו הוא בלדת פופ סתמית (שוב) עם הפקת פופ-אלקטרו לא זכירה. היא עומדת כל ללא ניע על הבמה. השיר לא רע לכשלעצמו, אבל קצת חסר אישיות. 3/5.

Leya Leanne – Naked – תואמת Sara Aalto, הלובשת גופיה ומכנסיים בצבע nude, אולי כדי להתכתב עם שירה. יש לה גם שרוולים שקופים, ועליהם, על חזה וצווארה אלמנטים מנצנצים. בלדת פופ-פולק, שוב נורא סתמית. משהו ששורבט בכמה דקות ביחידת דיור, שבו היא מתגוררת, בבית של הוריה. לצידה נגני גיטרות במעילי עור, שכאילו נותנים בראש. האחרונה מסוגה. אני מקווה שלעולם לא אצטרך לשמוע את השיר הזה שוב. 2/5.

Nika S. – Počakaj me – היא עולה באאוטפיט שחור ללא שרוולים, עם שסעים בצידי הבטן, כמו שלבשה זו ששרה על הדופומין שלה, ושמלה שקופה עם שסע ומתחתיה מכנסיים. זו בלדה עד מידטמפו ביזיונית, חסרת הוק, שבפזמון תופסת קצב, אם אפשר לקרוא לזה קצב. הפקה של שיר חתונות. אני עצבני מהשיר הזה, ולא יודע למה. זה לא באמת שיר שאמור לעורר איזשהו רגש. לחן דלוח. 1/5.

Katja Kos – Deadly Flower – היא לובשת שמלה אדומה עם ז'קט שחור. זה מתחיל אפלולי, בעוד את הבמה שוטפים אורות אדומים. היא מדובר בבלדה אלקטרונית, שנשמעת לא רע, בטח לצד מה ששמענו עד כה. בבית השני מצטרפות אליה צמד רקדניות בשחור, והיה אפשר לוותר עליהן. אין לה כריזמה או את אלמנט הכוכבות, אבל זה נחמד, לפחות לא סבלתי. יש לה יותר כישרון משאר המתמודדים הערב, זה ברור, אבל עדיין לא כמו להוא ששר על ישו. 3/5.

Jaka Hliš – Svoje sreče krojač – הוא נראה כמו זמר חתונות, עם חליפה זולה, ושיער משוך לאחור. שני נגנים יושבים על כסאות לצידו. יש לו קול נעים, אבל הוא נראה מלוקק, וכך גם שירו. אחרי הפזמון יש נגינת סקסופון כדי להוסיף עוד קצת צ'יז לשיר. זה מידטמפו, שנכתב בדקה (כן, שתי דקות פחות מאורך השיר), עם פזמון פשוט מידי. לא יופי, חוכמה או כישרון. 2/5.

Anja Vodošek – Maniac – היא עולה בשמלה ורודה צמודה עם שרוולים מכווצ'צ'ים כאלה. היא יושבת על פסנתר ומנגנת. השיר הנוכחי מתחיל כבלדת פופ, בפזמון היא קמה מהפסנתר והשיר הופך למידטמפו אלקטרו-פופי. זה, שוב, נורא חובבני. הבתים צ'יזיים ושבלונים, בעוד שהפזמון גרוע עוד יותר. מה יהיה עם השירים האלה? הקול שלה לא מרשים או ייחודי בשום צורה. 2/5.

Emma – Moja sreča – "האושר שלי". סוף סוף שיר בסלובנית. הזמרת לובשת שמלה כסופה ללא שרוולים ונראית כמו נערה מיוסרת. איפה האושר שאת שרה עליו כל כך יפה? ההפקה קצת מבולגנת. זו בלדה עד מיטדמפו עם הפקת אלקטרופופ, שבשלב מסוים נשמעת כמו Avicii. הפזמון חביב, הרבה יותר טוב מרוב השירים הערב, והעובדה שאין שטיקים זולים בהופעה תורמים לכך. קל להתחבר אליה כמבצעת. השיר עצמו, נחמד ככל שיהיה, לא מהודק מספיק. 3/5.

LPS – Disko – עוד שיר בסלובנית. החבר'ה האלה נראים כמו להקת חתונות, אבל האמת שהשיר שלהם הוא אחד הטובים של הערב. פופ-ג'אז וקצת Fאנק, שמעיד על כישרון מסוים. זה באמת שיר שיהיה כיף לנגן בחתונות, אבל לבימת האירוויזיון זה לא יכול להגיע. ב-C part הקצב יורד. הם חמודים מאד, והסולן ממש מתוק. 3/5.

Luma – All In – משום מה ההרכב האחרון להופיע לא קיבל הצגה מהמנחים או גלויה. היא לובשת שמלה מחרידה בצבע זהוב עם תחרה שתלויה עליה, וגורמת לה להיראות כמו וילון או המנורה של אמא שלי. הוא מנגן על קלידים בחליפה בורוד חיוור, ונותן לי כלום. הם רבים על הקלידים באיזשהו שלב, וברור שאם יהיה מכות היא גומרת אותו. גם אותי היא גמרה עם השירה הקצובה שלה והצליל הרפטטיבי. ההפקה של השיר דווקא טובה, הבעיה היא בעיקר במילים, בלחן, במבצעים ובהופעה. 2/5.

להלן דירוגי לשירי התחרות:

 1. Jon Vitezič – Jesus Style
 2. LPS – Disko
 3. Katja Kos – Deadly Flower
 4. Emma – Moja sreča
 5. Stela Sofia – Tu in zdaj
 6. De Liri – Obstajam
 7. Luma – All In
 8. Ina – Moj dopamin
 9. Anja Vodošek – Maniac
 10. Leya Leanne – Naked
 11. Marijan and Špela – I Am So In Love
 12. Mia Vučković – Telenovela
 13. Jaka Hliš – Svoje sreče krojač
 14. Nika S. – Počakaj me

במופע הביניים של הערב, Arne Međedović מבצע את שירו "Loverboy":

לאחר מכן Eva Boto מבצעת את שירה "Misliš na njo":

הגיע זמן התוצאות. המנחים מכריזים על ארבעת המתמודדים, שיעפילו לגמר ה-EMA:

Luma
Stela Sofia
LPS

Leya Leanne

ניתן לצפות שוב בתחרות כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.