2022: לטביה – סיקור ה-Supernova – גמר

ברוכים הבאים לקדם הלטבי, ה-Supernova. אחד עשר מתמודדים העפילו לגמר. אחד מהם ייצג את לטביה בטורינו במאי הקרוב.
הערב מתחיל בהצגת המתמודדים בזה אחר זה. Miks Dukurs נמצא בבידוד בבית. שאר המתמודדים הגיעו להופיע.
המנחים Ketija Šēnberga ו-Lauris Reiniks עולים ופותחים בדברים. הם מברכים את החובבים בחו"ל הצופים בהם, ומסבירים את מהלך הערב.

Miks Dukurs – First Love – בחצי הגמר כתבתי: "הזמר לבוש שחורים, כולל מגבעת, וחולצה שבאור מתגלה כשקופה. הוא מנגן על גיטרה, ובהמשך קם ומתחיל לנגן על גיטרה חשמלית. בלדת פסנתר אלטון-ג'ונית. זה מזכיר לי את "One" של U2, רק באקורד וחצי שחוזר על עצמו שוב ושוב. זה לא רע, אבל נורא מרוצה מעצמו, מבלי לתת קבלות. השורה "האהבה הראשונה כואבת יותר מכולם" כואבת. 3/5. "
בהופעה החיה: מדובר בהופעה שראינו בחצי הגמר. הזמר נמצא בבידוד ולא יכל להגיע לגמר. שזה אירוני בהתחשב בעובדה, שקיבל מקום בגמר אחרי קבילה שהגיש לרשות השידור.

RAUM – Plans – בחצי הגמר כתבתי: "הוא לובש אאוטפיט בורוד פוקסיה וחולצה מפוספסת בשחור לבן מתחת. על צווארו שרשראות זהב. יש על הבמה ספה צהובה מטונפת ועציצים. הוידאוארט מציג קווי אורך של צבעים בוהקים בגדלים שונים. זה פופ-פאנק, שעבד עליו הכלח ממזמן. עמו מתופפות וגיטריסט. מה שכן, זה עובר מהר. 3/5. "
בהופעה החיה: ההופעה זהה לזו של חצי הגמר. אני חושב שזה היה צריך לפתוח את הערב ולהרים אותו, אבל גם שיר מס' 2 זה סבבה. תקלת הפקה, כאשר המצלמה לא חותכת בזמן ומראה את עוזר ההפקה מלביש את הגיטרה על הזמר שנייה לפני הפזמון.

Linda Rušeniece – Pay My Own Bills – בחצי הגמר כתבתי: "המנון העצמה נשית. היא עולה בעליונית עטויות נוצות סטרפלס, ומכנסיים ורודות, שרבו עם הנעליים. שני חצוצרנים ושלוש זמרות ליווי, שנראות כמו עוגות אישיות בבייקרי תל אביבי. זה פופ-Fאנק חביב. הקולה של המבצעת הוא חצי כח. כלומר, היא שרה טוב, אבל היא לא זמרת נשמה, והיא נורא מתאמצת להיות. הביט של השיר מגניב וFאנקי, אבל זה לא עובר את ה"חביב". 3/5. "
בהופעה החיה: זה קצת מאבד מהאפקט שלו אחרי ההופעה של RAUM לדעתי, אבל זה חביב בהחלט. אני חושב שהיא מתאמצת קצת יותר קולית ובימתית מבחצי הגמר.

Bermudu Divstūris – Bad – בחצי הגמר כתבתי: "הם לבושים כמו גנגסטרים בשקל תשעים. חליפות שחורות. משקפי MLG ושרשראות זהב. את ההופעה שלהם מלווה כוראוגרפיה מטופשת. מה זה? אלקטרופופ ניינטיזי בהשפעת מוזיקה שחורה. זה בעיקר מוזיקה רעה ועצלה. 2/5. "
בהופעה החיה: מה יכול לצאת טוב משיר שפותח בכך שהוא רוצה להשתכר, להתמסטל ולעשות סקס? כלום. אין כאן כלום חוץ מפוזה ואהבה עצמית. השיר לא היה צריך להגיע לשלב הזה.

Miks Galvanovskis – I'm Just a Sinner – בחצי הגמר כתבתי: "יש לו שפם של Salvador Dali ונוכחות בלתי. השיר נפתח בנגינת גיטרות חשמליות. רקדנית בלבוש ואיפור ורוד-אפור מפציעה, ולאחר מכן הוא במעיל לייקרה ואאוטפיט שחור. שלוש זמרות ליווי לוקחות פיקוד, ויוכיחו לאורך השיר שהן בעצם מחזיקות אותו. יש לו קול רוקיסטי טוב, אבל השיר הוא רוק קלאסי מתיש. ב-C part יש להבות בוידאוארט. אולי השיר הזה יישרף ולא נשמע אותו יותר לעולם. 2/5. "
בהופעה החיה: זו כזו קלישאה של הקדם הבלטי. תגיד שאתה לא מתפרנס ממוזיקה בלי להגיש שאתה לא מתפרנס ממוזיקה.

BUJĀNS – He, She, You & Me – בחצי הגמר כתבתי: "האם מדובר בהמנון פוליאמרי? הרכב של שני זמרים, המלווה על ידי ארבע רקדניות. הם מנסים ליצור המנון פופ-שלאגר פארודי עם השפעות מוטאון ונשמה. זה מעצבן נורא, בעיקר כי זה מנסה מידי. הם לבושים כמו אקט פארודי מהאייטיז. די. 2/5. "
בהופעה החיה: עוד הופעת הטרלה. זה מתיש, ועם זאת זה כזה קלאסי שהלטבים ישלחו אותם. זה יכל להיות מגניב לפני עשור וחצי. לא עוד.

Elīna Gluzunova – Es pabiju tur – בחצי הגמר כתבתי: "היא עולה בשמלה שחורה מנצנצת בגזרה קלאסית. שיערה עשוי ואסוף, כלול שביל בצד. הבמה מוצפת באלומות אור, המתרכזות על הזמרת. מדובר בבלדת פופ תזמורתית ניינטיזית עם אלמנטים של ניו-אייג'. קולה גבוה והוא משתלב יפה עם הכינורות. הפיזמון ממש מזכיר לי את שירי הקדם הסקנדינביים-בלטיים בשנות התשעים. זה מאד לא מעז, מאד שמרני, אבל ראוי להערכה. 3/5. "
בהופעה החיה: "הייתי שם". זה אחד השירים היפים של הערב. סוף סוף אחרי כמה שירי בדיחה, עולה האלגנטית הזו. זה מזכיר לי קדמים משנות התשעים, וגורם לתחושה נוסטלגית. היא עכשיו עם תספורת פטרייה, אולי בהשפעת Monika Liu. השמלה גם היא שונתה, וכוללת תחרה, בעיקר בשרוולים. היא לא מדייקת ווקאלית, אבל נותנת את כל כולה.

Citi Zēni – Eat Your Salad – בחצי הגמר כתבתי: "המנון טבעוני, שמשך הרבה תשומת לב עקב השורה הפותחת שם שירם "Instead of meat I eat veggies and pu***". זה להיט דיסקו-Fאנק קליט. המסר המסיונרי-מוסרי של השיר עובר יפה. חברי הלהקה לבושים בחליפות שיקיות בצבעים שונים. זה יכול להיות novelty act באירוויזיון, אם ייבחר. האנגלית שלהם טובה והאווירה כולה משועשעת. הגיטריסט כורע לשפגט בסוף השיר והמכנסיים שלו נקרעות, וחושפות תחתונים לבנים. "
בהופעה החיה: הפייבוריטים הגדולים של הקדם. ההופעה מעט יותר מופקת. בהתחלה, הסולן הולך על מה שנראה כמו הליכון. בכל מקרה, הוא בנפרד מהלהקה, בניגוד להופעה בחצי הגמר. הם הביאו את הבדיחה וההטרלה, אך בניגוד לחלק ממתחריהם, הם לא שכחו אשכרה לשיר שיר…

Inspo – A Happy Place – בחצי הגמר כתבתי: "הזמרת יושבת באאוטפיט שחור כבד ומנצנץ חלקית. לצידה יושב נגן גיטרה. הבמה מוחשכת. זו בלדת פופ-פולק-אינדי חשופה, אך עם זאת גנרית. היא נעמדת בבית השני, הבמה מתעוררת לחיים, אבל השיר נשאר קטן. המלודיה כנה מאד, אבל נגררת אחרי העיבוד ונגינת הגיטרה החשמלית. זה נחמד, אבל ממש לא מספיק. 3/5. "
בהופעה החיה: ההופעה זהה לזו שבחצי הגמר. הקול של הזמרת לא חזק מספיק. החלק הרוקיסטי של השיר, הם מנסים לתת יותר בראש.

Mēs Jūs Mīlam – Rich Itch – בחצי הגמר כתבתי: ""גירוד יקר". אני מניח שחצי מהצמד חולה קורונה, כי הוא לא נמצא, ומחליפה אותו דמות מקרטון. ההופעה מתחילה במלכת דראג, שעושה ווגינג ועוד כמה דברים, על רקע שירתו. זה ראפ-פופ אמריקאי, עם הרבה סלנג, צלילי מערבונים, ביטים של דרבוקות, אלמנטים של מוזיקה אלקטרונית ומה לא. יש גם קטע של בישופ ספרדי, המחתן את מלכת הדראג ועוד ניצב. אין דברים כאלה. 4/5. "
בהופעה החיה: ההופעה המקורית הייתה מופקת מ-א' עד ת', אז אין מה לתקן את מה שאינו שבור. ההופעה זהה לזו שראינו בחצי הגמר, והיא מושלמת. הם הוסיפו קטע, שהכומר מדליק את שני זיקוקים על שדייה של הדראג קווין. עדין ומקסים.

Aminata – I'm Letting You Go – בחצי הגמר כתבתי: "היא לא נחה. היא הגיעה למקום השישי באירוויזיון 2015, אבל לא הצליחה לשחזר את הצלחתה מאז. היא בבידוד, ולכן מבצעת את השיר מסלון ביתה. היא לובשת שמלה שחורה מטשטשת גזרה. השיר עצמו הוא בלדת אינדי-פופ-רוק סתמית למדי. זה לא רע, אבל הורגלתי ליותר טוב ממנה. זו יכלה להיות רצועה טובה באלבום שלה, אבל אני לא בטוח איך זה כשיר stand alone. אני מעריך את הרגישות שיש בשיר הזו, לעומת אחרים בקדם הזה. 3/5. "
בהופעה החיה: פעם ראשונה שאנחנו רואים את השיר בלייב, שכן בפעם הקודמת היא הופיעה מהבית. היא לובשת עליונית וחצאית ארוכה לבנה. החצאית עתירת שסעים. המצלמה מפעילה פילטרים, שנותנים לה מראה מרוכך. השיר עצמו נחמד מאד, אבל הוא לא מספיק אפקטיבי, וזה נחשף בהופעה החיה. המלודיה מזכירה את השיר שהלחינה עבור השיר הלטבי לאירוויזיון 2016.

להלן דירוגי לשירי הגמר:

  1. Mēs Jūs Mīlam – Rich Itch
  2. Elīna Gluzunova – Es pabiju tur
  3. Citi Zēni – Eat Your Salad
  4. Aminata – I'm Letting You Go
  5. Linda Rušeniece – Pay My Own Bills
  6. Miks Dukurs – First Love
  7. Inspo – A Happy Place
  8. RAUM – Plans
  9. Miks Galvanovskis – I'm Just a Sinner
  10. Bermudu Divstūris – Bad
  11. BUJĀNS – He, She, You & Me

מופע ביניים ראשון. Uku Suviste עם שירו מאירוויזיון "The Lucky One", שלא העפיל לגמר התחרות:

ואיך נראית ההצבעה הצופים בבית עד כה? טוב ששאלתם:

מופע ביניים שני. נציגי ליטא 2021, The Roop, עם שירם, "Discoteque", שסיים במקום השמיני באירוויזיון:

אחרי ראיונות וחלוקת בלונים למתמודדים, הגיע זמן לתוצאות הסופיות. הן מוכרזות מהמקום האחרון לראשון:

מקום 11 – Miks Dukurs
מקום 10 – Linda Rušeniece
מקום 9 – RAUM
מקום 8 – Inspo
מקום 7 – Bermudu Divstūris
מקום 6 -Mēs Jūs Mīlam
מקום 5 – Elīna Gluzunova
מקום 4 – Miks Galvanovskis
מקום 3 – Bujāns

ובמקום הראשון

Citi Zēni

מה שאומר ש-Aminata סיימה במקום השני.

בהצלחה ל-Citi Zēni וללטביה בטורינו.
ניתן לראות שוב את גמר הקדם כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.