2022: צרפת – סיקור ה-Eurovision France, c'est vous qui décidez!

צרפת בוחרת שיר. במסגרת הפורמט, Eurovision France, c'est vous qui décidez!, התמודדו בשבת בערב 12 זמרים, זמרות והרכבים, על הזכות לייצג את צרפת בטורינו במאי 2022. אחרי ההופעות, 6 שירים העפילו לסופר-גמר, 5 שירים מהקהל ושיר אחד מהשופטים. בסופר-גמר ההצבעה הייתה 50%-50% שופטים וקהל. בשנה שעברה, הקדם הנפיק את אחד השירים הגדולים של אירוויזיון 2021, "Voilà" של Barbara Pravi, שהחזיר את צרפת לגדולתה בתחרות אחרי שהרבה שנים, וסיים במקום השני.

הקדם משודר מפריז. הערב נפתח בתקציר הייצוג הצרפתי בשנה שעברה. נכנסים לאולם למחווה קצרה לאוקראינה בשם "Pray for Ukraine". המתמודדים מוצגים ועולים בזה אחר זה לבמה. הכרוז מכריז על בואם של המנחים Stéphane Bern ו-Laurence Boccolini, ושל נציגת 2021, Barbara Pravi. הם מציגים את השופטים: יו"ר צוות השופטים היא Jenifer. שאר חברי צוות השיפוט הם Gjon's Tears, נציג שווייץ לאירוויזיון 2020-1, הזמרת Nicoletta, מגיש הטלוויזיה Cyril Féraud, הזמרת והדוגמנית Yseult, הזמר והקומיקאי הספרדי Agustín Galiana, מנחת הטלוויזיה ומנחת האירוויזיון ג'וניור, Élodie Gossuin, הזמר André Manoukian, הזמרות Joyce Jonathan והיוטיובר Sundy Jules.

Soa – Seule – בסטודיו: צמד, אשר כתב את שירו בעצמו. אלקטרו-אינדיפופ, שמזכיר קצת את השירים של Sia, בייחוד בפזמון ההמנוני והזכיר. אחרי הפזמון מגיע קטע ראפ. ההפקה היא אלקטרופופית כבדה. יש בשיר הוק ווקאלי זכיר, ואמנם הוא מחדש דבר, אבל השיר אפקטיבי במידה. 3/5.
בהופעה החיה: הם לבושים בחליפות ספורט אלגנטיות בשחור ואפור. עמם ארבעה רקדנים ורקדניות. ההתחלה קצת צולעת, אבל הם מתגברים על ההתרגשות ומעבירים הופעה ווקאלית טובה. הוא נותן את קטע הראפ מצוין. לא בטוח עד כמה יש להם כריזמה, ומשהו בהופעה נראה מחושב מידי ולא טבעי. עבודת המצלמות לא טובה.

הם מקבלים מהשופטים 8 לבבות.

Joan – Madame – בסטודיו: שאנסון פופ בהפקה דרמטית וקברטית משהו. הזמרת איננה Edith Piaf, אבל היא מאד מנסה, וזה השיר היחיד שמנסה לשחזר את הסגנון של "Voilà". זה לא רע בשום צורה, אבל אחרי שאתה מכיר יצירות מופת בז'אנר, השיר הנוכחי נשמע קצת חצי כוח. ההפקה התזמורתית של פעם מגניבה מאד, וממש לוקחת אותך לשנות הארבעים והחמישים בפריז. 3/5.
בהופעה החיה: הבמה אפופת עשן, והיא פוסעת בו אל קידמת הבמה. העשן מתמוגג ואנו רואים מאחוריה שני שנדלירים גדולים. היא לבושה בשמלת וינטג' לבנה ונראית כמו צרפתייה בשנות החמישים. המיקרופון שלה נראה כמו המיקרופונים הגדולים של פעם. ווקאלית זה לא מדהים, והיא לא מצליחה ליצור engagament עם הצופה. הקול שלה נשמע דק מידי. בכל זאת, יש כמה חלקים יפים בשיר ובהופעה.

היא מקבלת מהשופטים 7 לבבות.

Saam – Il est où? – בסטודיו: הזמר נראה חמוד מאד, ובקליפ הוא לגמרי נכנס לתוך השיר. זה פופ פריזאי משהו בקצב קברטי-שאנסוני קלאסי. זה נחמד, לא רע בכלל, מופק לפי כל הכללים של הז'אנר, עם אקורדיון ומארש, שלוקח אותך לרחובות פריז, אבל לא בטוח שיש לזה את האקס פקטור. לקראת הסוף הקצב מוחש, כמו שאמרתי כל חוקי הז'אנר כאן. 3/5.
בהופעה החיה: הוא לובש חליפה אדומה. עמו על הבמה חמישה רקדנים ורקדניות בשחור ולבן, האוחזים בלונים גדולים בצורת לב. קצת עשן על הבמה לאווירה. הוא חמוד מאד, אבל גם לו אין יותר מידי כריזמה בימתית. הרקדנים רוקדים במקום בעיקר. רק לקראת סוף השיר מתחילה קצת תנועה. הוא פוסע על הבמה, זורק נצנצים, וזה נראה לא הכי מקצועי שיש.

הוא מקבל מהשופטים 6 לבבות.

Elia – Téléphone – בסטודיו: להיט דאנס-האוס עכשווי, שמזכיר לפרקים את "SloMo", השיר הספרדי לאירוויזיון השנה. הזמרת היא הכותבת הראשית של שירה. זה שיר מועדונים, אבל אין בו שום דבר מיוחד שמוציא אותו מהשטנץ של שירים מהז'אנר. זה מופק כמו עשרות שירים אחרים ומבוצע על ידי זמרת חביבה, שנשמעת כמו עשרות זמרות אחרות. סליחה. 2/5.
בהופעה החיה: המצלמה מתמקדת על פניה. היא לובשת שמלה כסופה קטנה ונוצצת. עמה חמישה רקדנים ורקדניות בכסף ושחור. את הבמה שוטפים אורות כחולים. היא מאד לא נינוחה על הבמה, ולא ממש יודעת לרקוד. אולי היה צריך לתפור לה הופעה אחרת, או בוודאי ללמד אותה קצת תנועה, כי זה נראה חובבני.

היא מקבלת מהשופטים 8 לבבות.

Marius – Les chansons d'amour – בסטודיו: השיר נכתב בין היתר על ידי Igit, מתמודד הקדם הצרפתי ב-2018, שגם כתב עם Barbara Pravi את השיר הצרפתי לאירוויזיון 2021 ואת שירי הג'וניור של צרפת ב-2019-2020. מדובר בבלדת פסנתר עדינה ומרגשת, עם מלודיה פריכה ומקסימה. הזמר שר בעדינות, ללא פאתוס מוגזם. לקראת סוף השיר, מתגברת הדרמה. זה מאד אפקטיבי, ואני מתפלא שהשיר לא מדובר יותר. הוא באמת נשמע טוב. 3/5.
בהופעה החיה: כמו בקליפ, גם כאן הוא יושב על כיסא, בפרופיל לקהל. הוא לובש אאוטפיט בצבע חום עם תכשיטים מזהב שעטויים עליו. אלומת אור מאירה מאחוריו. על רצפת הלד פרחים בשלל צבעים. זה פחות מרשים בלייב מאשר בסטודיו, אבל הוא מבצע את השיר כהלכה, ובולט במקצועיות שלו לעומת שאר המתמודדים עד כה. הוא מופיע עם הרבה רגש, כאן דווקא יש קצת פאתוס, והוא נראה מחובר לשיר.

הוא מקבל מהשופטים 8 לבבות.

Hélène in Paris – Paris mon amour – בסטודיו: מוזיקת לאונג'. אני חושב שעיר האורות ראויה למשהו קצת יותר טוב. שמענו המון שירים כאלה. ההפקה היא לפי הספר, ומתאימה לשירים במועדוני ג'אז. השיר מלא בקלישאות על צרפת ופריז. זה סתמי למדי, ולא עשה לי כלום. 3/5.
בהופעה החיה: היא לובשת שמלה אדומה עם גלימה מטופשת בורוד-סגול. עמה להקת נגנים. מידי פעם זיקוקים נורים מרצפת הבמה. לא הבנתי למה זה טוב. זה בינוני, וגם היא כפרפורמרית לא משכנעת. קצת הופעת קריוקי.

היא מקבלת מהשופטים 6 לבבות.

Joanna – Navigateure – בסטודיו: היא הכותבת הראשית של שירה. זה אלקטרופופ קצבי אמביינטי, שנבנה בדרמטיות עד לפזמון הקצבי והמרים. הזמרת שרה בקול נמוך, מה שמשתלב עם האווירה המסתורית קצת בשיר. אני מתקשה לראות את זה בולט בקדם ומסיים בחמשת הגדולים של הקהל, אולי אני טועה. עם זאת, זה מופק כהלכה והקצב הפריך של השיר נעים להאזנה. 3/5.
בהופעה החיה: היא לובשת שמלה לבנה מלאת תחרה וקרעים ועם שסע נדיב, וחובשת פאה כתומה. עמה שתי רקדניות בלבוש תואם. יש לה מראה מיוחד והמצלמה מאד אוהבת אותה, אבל ההופעה קצת מונוטונית. ווקאלית היא יודעת את המגבלות שלה, והשיר בנוי עבורה בצורה טובה. הפזמון מאכזב למדי. בסוף השיר היא נותנת בפלצט.

היא מקבלת מהשופטים 7 לבבות.

Alvan & Ahez – Fulenn – בסטודיו: מדובר בחביב החובבים של הקדם, שנכתב על ידי ההרכב המבצע. מדובר במוזיקת עולם בשפה הברטונית עם השפעות ערביות. המקצב הוא המנוני והעיבוד הוא פופ-טכנו מרים ומסיבתי. ברור שזה נשמע מצוין בסטודיו, השאלה היא כיצד מסיבת הטראנס המזרח תיכונית הזו תתרגם על הבמה. הם נשמעים טוב ביחד, משלבים מספר שפות. אני מבין למה זה פייבוריט, אבל זה לא כזה בולט עבורי בליינאפ. 3/5.
בהופעה החיה: Alvan מנגן על גיטרה ועומד במרכז הבמה. בנות Ahez עומדות מאחוריו על בימה שנראית כמו חומה. הן יורדות, מצטרפות אליו, ועולות בחזרה. רקדניות נעה סביב הזמר ובמעגלים. את הבמה שוטפים אורות ירוקים. זה קצת מבולגן על הבמה, אבל כשיר זה תופס והקהל והשופטים מאד אוהבים. לא בטוח כמה זה יכול להצליח בטורינו.

הם מקבלים מהשופטים 9 לבבות.

Julia – Chut – בסטודיו: יוצאת The Voice Kids, אשר הוציאה את אלבום הבכורה שלה בשנה שעברה. היא הכותבת העיקרית של שירה. זה אחד השירים החלשים בליינאפ. פופ-רוק קצבי רדיופרנדלי, לא רע לחלוטין, אך אנונימי משהו. ההפקה יותר פופ-פולקית בבתים ויותר פופ-רוק בפזמון, אבל זה לא יותר מנחמד. 3/5.
בהופעה החיה: היא לובשת עליונית שחורה ווסט זהב-שחור. עמה ארבעה רקדנים ורקדניות בלבוש בצבעים שונים. האווירה מבחינה אפנתית היא עירוב של סיקסטיז וסבנטיז. הריקוד של הרקדנים בפזמון ואחריו קצת מוזר ונראה לא קשור לכלום. הזמרת עצמה לא הכי מדהימה, לא ווקאלית ולא מבחינת כריזמה הופעתית. השיר עצמו לא מותיר רושם רב.

היא מקבלת מהשופטים 5 לבבות.

Cyprien Zeni – Ma famille – בסטודיו: הוא הכותב הראשי של שירו. זה מידטמפו עד אפטמפו פופ עם השפעות קריביות ברורות והפקה אלקטרונית, שמהווה את הדבק ששומר על אחידות השיר. אחרי הפזמון יש להקת ליווי בסגנון קריבי. קצבי, להיט קיץ, קליט ויש לזה flow. האם זה יכול לעשות משהו בטורינו? אני לא מאמין, אבל זה שיר נחמד מאד. 3/5.
בהופעה החיה: הוא לבוש בלבן, עם ז'קט ענק בזהב, שחור ולבן. עמו חמישה רקדנים ורקדניות בלבן. הבמה אפופת עשן. הוא ווקאליסט מצוין, אולי הכי טוב עד כה. הוא רוקד בפזמון עם הרקדנים, וניכר שיש לו גם כריזמה בימתית יותר מרוב. ההופעה מופקת היטב והאווירה אנרגטית. מההופעות היותר חזקות של הערב.

Nicoletta מציינת שלשיר אין מלודיה, בעוד Yseult לא מסכימה.
הוא מקבל מהשופטים 7 לבבות.

Pauline Chagne – Nuit Pauline – בסטודיו: פופ אייטיזי שמאד מזכיר את הלהיטים הצרפתים משנות השמונים, של France Gall ודומיה. הזמרת כתבה את השיר בעצמה, וראויה לשבח על שיר מגניב מאד, אדיש, עם הפקה, שהולכת עד הסוף, ובו זמנית לא מתאמצת מידי ולא מתחנפת. 3/5.
בהופעה החיה: היא לובשת חליפת מכנסיים זהובה עם מכנסי סן טרופז. היא מנגנת על נבל אלקטרוני, שתלוי עליה כמו גיטרה, בעודה עומדת על בימה עגולה מוגבהת. חמישה רקדנים ורקדניות בשחור וזהב רוקדים סביבה. האווירה היא דקדנטית, מועדונית משהו. היא זמרת לא רעה, וגם יודעת לתקשר עם המצלמה. מבחינתי, זה השיר המגניב של הערב. ההופעה עצמה וההעמדה לא הכי מקוריים, אבל זה בסדר.

היא מקבלת מהשופטים 9 לבבות.

Elliott – La tempête – בסטודיו: הזמר הוא יוצא The Voice, והכותב הראשי של שירו. עמו כתבו את השיר הצמד השווייצרי Aliose, שהיו מהכותבים של השיר השווייצרי לאירוויזיון 2020. השיר מתחיל בשקט ועולה על קצב מהיר יותר אחרי הפזמון הראשון. ההפקה היא פופ אמצע הדרך וקצת מאכזבת. הפזמון הוא החלק החזק של השיר, אבל גם הוא זוכה להפקה חלשה. 3/5.
בהופעה החיה: הוא לובש חליפה לבנה ומנגן על פסנתר. על קצפת הלד קלידי פסנתר במעגל. הבמה נשטפת באור כחול. ההופעה הווקאלית מאכזבת למדי. יצוין כי הוא יודע להופיע מול מצלמה, ובניגוד לאחרים נראה כמו מי שבנוי לבמה. לצערו, הקול שלו לא טוב. בחלק האחרון של השיר הוא פוסע לקדמת הבמה והפסנתר עולה באש. זה לא זה.

הוא מקבל מהשופטים 6 לבבות.

להלן דירוגי לשירי הקדם, המתעדכן לאחר ההופעות החיות:

 1. Pauline Chagne – Nuit Pauline
 2. Marius – Les chansons d'amour
 3. Joan – Madame
 4. Alvan & Ahez – Fulenn
 5. Cyprien Zeni – Ma famille
 6. Soa – Seule
 7. Joanna – Navigateure
 8. Saam – Il est où?
 9. Elliott – La tempête
 10. Hélène in Paris – Paris mon amour
 11. Julia – Chut
 12. Elia – Téléphone

עכשיו על הקהל והשופטים להצביע. הטופ 5 של הקהל יעלו לשלב הבא. השופטים יעלו שיר נוסף לשלב הבא. הקווים נפתחים. לפני מופע הביניים, מסר מ-Jamala, זוכת אירוויזיון 2016 מטעם אוקראינה, הגולה מארצה.

וכעת הזמן למופע הביניים: מתמודדי הקדם מבצעים את "Imagine" של John Lennon.

המנחים מוכנים להכריז על העולים לשלב הבא, שקיבלו את מרב הקולות מהקהל, והם:
Marius
Alvan & Ahez
Elliott
Pauline Chagne
Soa

ומי השיר שהשופטים נתנו לו את הכרטיס לשלב הבא? השופטים מצביעים בטאבלטים שלהם לשיר האהוב עליהם מבין השירים שנבחרו, ובר המזל הוא/היא:
Cyprien Zeni

מופע ביניים שני. "Voilà", השיר הצרפתי לאירוויזיון 2021, בביצוע Barbara Pravi.

הגיע זמן תוצאות. השופטים מצביעים, ראשית הצבעתו של Cyril Féraud:

הצבעתה של Joyce Jonathan:

הצבעתו של Gjon's Tears:

André Manoukian מצביע:

הצבעתו של Sundy Jules:

תודה של Nicoletta להצביע:

הצבעתה של Élodie Gossuin:

הצבעתה של Yseult:

הבא להצביע, Agustín Galiana:

אחרונה להצביע, Jennifer:

וכעת להצבעת הקהל:

בהצלחה לצרפת ול-Alvan & Ahez בטורינו!

ניתן לצפות שוב בקדם כאן:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.