2022: המדריך המהיר לחצי גמר 1

הערב, ה-10/05, ייערך חצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2022. להלן המדריך המהיר, הזריז והמקוצר למי שמתכוון לצפות הערב בתחרות:

המיקום: PalaOlimpico, טורינו, איטליה.
מנחים: Alessandro Cattelan, Laura Pausini, Mika
מה בתכנית הערב? 17 מדינות, מתוך 40 המדינות המתחרות השנה, יתמודדו הערב בחצי הגמר. בסוף הערב יוכרזו 10 המדינות, אשר קיבלו את מספר הניקוד הרב ביותר, כאשר הצבעת הקהל בבית מהווה 50% מסך הניקוד. בנוסף, לכל מדינה צוות שופטים, המונה 5 אנשים מתעשיית המוזיקה והבידור המקומית. הצבעת השופטים מהווה את 50% הנותרים מסך הניקוד.
מופע הפתיחה ימציג את כושר המצאה ואת היצירתיות איטלקית. לאחר שכל 17 השירים המתמודדים יופיעו, Dardust, Benny Benassi ו-Sophie and the Giants. יבצעו את "Horizon in Your Eyes", "Satisfaction" ו-"Golden Nights". שני השירים של צרפת ואיטליה, שלהם מיקום אוטומטי בגמר, יוצגו הערב.
מי מצביע הערב? המדינות המצביעות הן 17 המדינות המשתתפות הערב + צרפת ואיטליה, שמיקומן בגמר מובטח. צרפת ואיטליה הן חלק מ-5 המדינות המממנות של התחרות, ולכן מעפילות אוטומטית לגמר. בנוסף, איטליה היא גם המארחת. כל המדינות המשתתפות הערב נקבעו על פי הגרלה. נערכה גם הגרלה לקביעת מי מהמעפילות האוטומטיות תצביע הערב.
קצת טריוויה: במרכב התפאורה שמש קינטית, אשר צד אחד שלה מסך LED והצד השני אפקטי תאורה. מאחר ואין זמן בין השירים להחליף בין הצדדים, הוחלט על ידי איגוד השידור כי השמש תישאר במקומה, והצד החשוף שלה במהלך כל ההופעות יהיה הצד של התאורה. כתוצאה, בחלק מן ההופעות היא נראית כתקועה כאנדרטה על הבמה ומסתירה את הוידאוארט שהמשלחת של המדינה הביאה במיוחד.
רוסיה הייתה אמורה להתמודד הערב על מקום בגמר, אך הורחקה מהתחרות עקב פלישתה לאוקראינה.
רוב השירים יבוצעו באנגלית, למעט שיר באוקראינית, סלובנית, ליטאית, הולנדית ואיסלנדית. השיר האלבני מושר ברובו באלבנית, השיר המולדובי ברובו ברומנית, השיר הפורטוגלי כולל חלק בפורטוגלית והשיר הקרואטי כולל פזמון בקרואטית. הערב יתחרו 7 זמרות, זמר 1 ו-9 הרכבים.

המדינות המתמודדות (לפי סדר הופעתן)*:

סיכויי ההעפלה לגמר חושבו כממוצע היחס הדצימלי של 2 אתרי הימורים מובילים: Ladbrokes ו-Paddy Power.

01.  אלבניה
מי? Ronela Hajati. נולדה ב-1989 בטיראנה, אלבניה. זמרת, כותבת שירים ורקדנית. היא הפיקה וביצעה את שיר האוהדים של KF Tirana.
מהו השיר? "Sekret", השיר הוא אתנו-פופ עם היפ-הופ וראפ. הוא משלב את האתני והמסורתי הבלקני עם מוזיקה מערבית, הפקה עשירה והרבה אנרגיות. השיר משדר עוצמה, שלא לומר אגרסיביות, ועובר במהירות מסגנון אחד למשנהו.
סיכויי העפלה לגמר? כרגע ממוקמת במקום ה-7 בסיכויי ההעפלה לגמר.

02.  לטביה
מי? Citi Zēni. הרכב המונה שישה חברים, אשר הוקם במרץ. הם מתארים עצמם כ"שישייה מזרח אירופית, הסוחרים בפופ אלטרנטיבי של חדי קרן" וכ"נסיכי ראפ ודיוות פופ של המאה ה-21".
מהו השיר? "Eat Your Salad" הוא פופ-Fאנק וראפ משעשע וקליל. הצליל ה-Fאנקי של השיר שולט בו והוא קצת רטרואי. הוא גם עומד בניגוד לאפנות האלקטרופופ והסינת'פופ האייטיזיות, ששוטפת את המצעדים.
סיכויי העפלה לגמר? ממוקמים כעת במקום ה-9 בסיכויי ההעפלה לגמר.

03. ליטא
מי? Monika Liu. נולדה ב-1988 בקלייפדה, ליטא. זמרת בעלת השכלה מוזיקלית רחבה, שאר זכתה בפרסים רבים במולדתה. הייתה שופטת ב-The Voice וב"זמר במסיכה" המקומיים.
מהו השיר? "Sentimentai" הוא בלדת פופ-רטרו, המשלבת מוטיבים של מוזיקת ג'אז, שאנסונים צרפתיים קלאסיים, ומלודיות סובייטיות משנות השמונים. לשיר צליל קברטי ואלמנטים של ניו-דיסקו.
סיכויי העפלה לגמר? כרגע ממוקמת במקום ה-12 בסיכויי ההעפלה לגמר.

04.  שווייץ
מי? Marius Bear. נולד ב-1993 ב-Bezirk, Schlatt-Haslen, שווייץ. אחרי שלמד מכונאות, הוא החליט ללכת על קריירה מוזיקלית. למד הפקה מוזיקלית בבריטניה.
מהו השיר? "Boys Do Cry" הוא בלדת ג'אז-פופ אולד סקול, סוג של שיר ערש. 
סיכויי העפלה לגמר? השיר ממוקם במקום ה-10 בסיכויי ההעפלה לגמר.

05.  סלובניה
מי? LPS. הרכב של חמישה נערים בני 17-18 מצליה, סלובניה. שם הלהקה הוא ראשי תיבות של Last Pizza Slice. ההרכב הוקם ב-2018 בחדר המוזיקה של בית הספר המקומי.
מהו השיר? "Disko" הוא פופ-ג'אז יותר ממה שהוא דיסקו. השיר נעדר אלמנטים מודרניים, ונשען על הפקה של פעם, מלאת כלי נשיפה ותופים.
סיכויי העפלה לגמר? השיר ממוקם במקום ה-16 בסיכויים להעפלה.

06. אוקראינה
מי? Kalush Orchestra. הרכב המונה את חברי שלישיית הראפ-היפ-הופ Kalush, בתוספת צמד נגנים. ההרכב הוחתם על ידי לייבל ההיפ-הופ האמריקאי Def Jam Recordings. הגיעו למקום השני בקדם האוקראיני, אך נבחרו לייצג את המדינה, לאחר שזוכת הקדם נפסלה עקב עבירה על חוקי המדינה והקדם.
מהו השיר?"Stefania" הוא היפ-הופ ופולקטרוניקה.
סיכויי העפלה לגמר? השיר ממוקם כעת במקום ה-1 בסיכויי ההעפלה לגמר. לא קיים סיכוי שהשיר לא עולה לגמר.

07.  בולגריה
מי? Intelligent Music Project. הרכב רוק מקומי, שהוקם ע"י ד"ר Milen Vrabevski, וחבריו משתנים מידי פעם. על הבמה יופיעו שישה מחברי ההרכב.
מהו השיר? "Intention" הוא רוק קלאסי אולדסקול בעל צליל נוסטלגי.
סיכויי העפלה לגמר? השיר ממוקם כעת במקום ה-17 והאחרון בסיכויי ההעפלה לגמר.

08.  הולנד
מי? S10. נולדה ב-2000 ב-Abbekerk, הולנד. זמרת וראפרית הולנדית. היא מוערכת על מילות שיריה האמיצות והכנות בדבר בריאותה המנטלית.
מהו השיר? "De Diepte" הוא בלדת אינדי-פופ ולואו-פיי עם אלמנטים של פופ-פולק. 
סיכויי העפלה לגמר? ממוקמת במקום ה-4 בסיכויי ההעפלה לגמר.

09.  מולדובה
מי? Zdob și Zdub and Advahov Brothers. ההרכב Zdob și Zdub הם מהעיר Strășeni, מולדובה. הוקמו ב-1994. ההרכב מנגן בסגנונות הארדקור, רוק, ראפקור, אתנו-רוק ופאנק. ייצגו את מולדובה באירוויזיון 2005 ו-2011. צמד האחים Advahov Brothers מנהלים תזמורת הקרויה על שמם. 
מהו השיר? "Trenulețul" הוא פולקלור רומני-מולדובי קצבי, שמח ומשובב נפש. 
סיכויי העפלה לגמר? השיר ממוקם כעת במקום ה-8 בסיכויי ההעפלה לגמר.

10.  פורטוגל
מי? Maro. נולדה ב-1994 בליסבון, פורטוגל. לאחר שוויתרה על לימודי הווטרינריה, החלה ללמוד בקולג' למוזיקה ברקלי שבבוסטון.
מהו השיר? "Saudade, saudade" הוא אינדי-פופ ואמביינט. בלדה עד מיטדמפו, המשלבת מוזיקת נשמה ודאונטמפו עם צלילי מוזיקת עולם. 
סיכויי העפלה לגמר? השיר ממוקם כעת במקום ה-6 בסיכויי ההעפלה לגמר.

11.  קרואטיה
מי? Mia Dimšić. נולדה ב-1992, באוסייק, קרואטיה. היא בעלת תואר שני בלימודי תרגום בפקולטה לאמנויות באוניברסיטת אוסייק. בהופעותיה מנגנת על גיטרת Gibson Hummingbird.
מהו השיר? "Guilty Pleasure" הוא צ'מבר פולק-פופ סבנטיזי. בלדת פופ-קאנטרי א-לה Taylor Swift. 
סיכויי העפלה לגמר? השיר ממוקם כעת במקום ה-14 בסיכויי ההעפלה לגמר.

12.  דנמרק
מי? Reddi. רביעיית רוק-פאנק דנית-שוודית נשית, אשר הוקמה עבור הקדם הדני השנה. סגנונו המוזיקלי של ההרכב הוא פאנק של שנות ה-70 ורוק של שנות ה-80. 
מהו השיר? "The Show" מתחיל בשקט כבלדת פופ-רוק, וממשיך כרוק אייטיזי קצבי.
סיכויי העפלה לגמר? השיר ממוקם כעת במקום ה-15 בסיכויי ההעפלה לגמר.

13.  אוסטריה
מי? Lumix feat. Pia Maria. הדיג'יי Lumix נולד ב-2002 ב-Rohrbach-Berg, אוסטריה. זכה להצלחה באירופה עם רמיקסים וגם שירים מקוריים משלו. זכה גם בפרסים בתחום המוזיקה האלקטרונית. Pia Maria נולדה באזור טירול, באוסטריה. עבדה עד כה כמאפרת.
מהו השיר? "Halo", פופ-האוס-דאנס מקפיץ ואנרגטי, המושלם לשיעור ספינינג או זומבה.
סיכויי העפלה לגמר? השיר ממוקם כעת במקום ה-11 בסיכויי ההעפלה לגמר.

14.  איסלנד
מי? Systur. שלישיית אחיות, שנולדו וגדלו ברייקיאוויק, איסלנד, ומגיעות ממשפחה מוזיקלית.
מהו השיר? "Með hækkandi sól", בלדת בלוגראס ופופ-קאנטרי באיסלנדית מלאה. בנות הלהקה מפגינות הרמוניות ווקאליות נוגות ומרגיעות, שנשמעות מצוין בלייב. 
סיכויי העפלה לגמר? השיר ממוקם במקום ה-13 בסיכויי ההעפלה לגמר.

125.  יוון
מי? Amanda Georgiadi Tenfjord.  נולדה ב-1997 באולסון, נורבגיה. היא גדלה חמש שנים ביוון לפני שחזרה עם משפחתה לנורבגיה. החלה ללמוד נגינת פסנתר בגיל 5. ב-2015 החלה ללמוד רפואה באוניברסיטה הנורווגית למדעים וטכנולוגיה, אך פרשה מהלימודים ב-2019.
מהו השיר? "Die Together", בלדת סינת'פופ ואינדי-פופ, המתחילה שקט וממשיכה דרמטית.
סיכויי העפלה לגמר? השיר ממוקם כעת במקום ה-2 בסיכויי ההעפלה לגמר.

16.  נורבגיה
מי? Subwoolfer. צמד המונה את את הפסבדונים Keith ו-Jim. הצמד נחשף לראשונה בקדם הנורבגי, כאשר עלו לבמה לבושים מסכות זאב, כפפות וחליפות. שם ההרכב הם הלחם את המילים "סאב וופר" ו"זאב". ההערכה היא כי מאחורי הצמד עומדים Gaute Ormåsen ו-Ben Adams. האחרון היה לפני עשרים שנים בלהקת הבנים A1. 
מהו השיר? "Give That Wolf a Banana", פופ-EDM-דאנסהול-מוזיקת מצעדים, שלוחץ חזק מידי כדי להיות מגניב. הבתים נשמעים כמו פולק-פופ א-לה Ed Sheeran. הפזמון הוא כבר המנון EDM בשילוב דאנסהול, כאשר צלילי חליל אלקטרוני מלווים אותו. 
סיכויי העפלה לגמר? ממוקם במקום ה-3 בסיכויי ההעפלה לגמר.

17.  ארמניה
מי? Rosa Lin. נולדה ב-2000, בונדזור, ארמניה. ב-2013 התמודדה בקדם הג'וניור הארמני עם השיר "Gitem". 
מהו השיר? "Snap", בלדת פולק-רוק עם אווירת שנות התשעים. 
סיכויי העפלה לגמר? ממוקם במקום ה-5 בסיכויי ההעפלה לגמר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.