2023: בלגיה – סיקור Eurosong – גמר

הבחירה של בלגיה לליברפול מגיעה הערב לשלב הסופי והמכריע. שבעה אמנים מתמודדים על הבכורה, כאשר במהלך השבוע כל אחד מהם הציג שני שירים, ולבסוף בחר את זה שיבצע הערב. מי יניף את הדגל הבלגי במאי?

הערב מתחיל במחרוזת של שירי אירוויזיון. כל אחד משבעת המתמודדים מבצע חלק קצר מקלאסיקות אירוויזיון שונות. לבסוף הם מקנחים במחווה ל-Nicole מהצמד Nicole & Hugo, נציגי 1973, שמתה לפני מספר חודשים. בעלה Hugo דומע בקהל.

המנחה פותח בדברים, ומציג את השופטים: Alexander Rybak, Nikkie de Jager, Laura Tesoro ו-Jérémie Makiese. זוכת אירוויזיון 1986, Sandra Kim, מגיעה להעניק ל-Jérémie Makiese תקליט זהב או פלטינה. הקווים נפתחים והתחרות מתחילה.

Hunter Falls – Ooh La La –  בטרום הגמר כתבתי: "השיר התחיל כמו "Seven Nation Army". הפזמון הוא דיסקו-Fאנק מלהיב ודי מרים, אבל זה קצת זול. הוא לובש חליפה, ולא ממש זז, משל היה גיא מזיג. המשך השיר די צפוי. זה הולך להיות חביב חובבים קטן, אבל אם זה יגיע לאירוויזיון, זה התרסקות בחצי הגמר."
בהופעה החיה: האווירה היא סבנטיזית פסידכלית. הוא מבצע את השיר עם שני זמרי ליווי מאחוריו. כולם בשחור. הוידאוארט מראה צורות פסיכדליות בכתום, צהוב, אדום ואפור. זו בחירה טובה לפתוח את הערב, כי זה מרים, אבל זה לא שיר שיכול לעשות משהו משמעותי בליברפול. 3/5.

Chérine – Ça m'ennuie pas – בטרום הגמר כתבתי: "השיר נפתח בצלילים אייטיזים. זה פופ קצבי ומסונתז. הפזמון די חזק ולהיטי, מאד קליט. זה יכול להיות גילטי פלז'ר, אם תתנו לו. השיר יושב עליה הרבה יותר טוב מהשיר הראשון, אבל מה הסיכוי שהפלמים יבחרו בשיר בצרפתית? היא נהנית מאד על הבמה. זה מזכיר קצת את "As It Was" של Harry Styles. עבורי זה 3/5."
בהופעה החיה: פייבוריטית החובבים. היא מופיעה בשמלה ורודה מתיילדת, וכך גם כל האווירה על הבמה. בוידאוארט שמיים כחולים של סרטים מצורים, ומצטרפים אליה שניים בתחפושות של פרח ומפלצת. ככה הורסים זוכה פוטנציאלי. לקראת הסוף היא גם מזייפת.

The Starlings – Rollercoaster – בטרום הגמר כתבתי: "הם מתחילים את ההופעה, כשהם גב אל גב. Kato מתחילה את השירה, ו-Tom מצטרף אליה. זה שיר הרבה יותר אמריקאי. בלדת פופ-פולק-אמריקנה. בברייק אחרי הפזמון יש קטע אינסטרומנטלי אפקטיבי למדי. זה אקוסטי במפתיע. זה sing alongאי, ויש עליה של חצי טון בפזמון האחרון, אבל אני בספק אם הם הולכים לבחור בזה. 3/5. "
בהופעה החיה: אלומת אור מציגה את הזמרת בלבד. היא לובשת שמלה לבנה, עם שרוול אחד בשחור, ומה שנראה כמו רצועות תפילין. הוא בחושך, מניח את הגיטרה ומתקרב אליה. הם קצת מסתובבים זה סביב זו. הוא לובש ז'קט ארוך שחור ומכנסיים תואמים בגזרה גבוהה. בוידאוארט נקודות אור, המדמות גחליליות, הנעות ביחד מצד לצד. הופעה אפקטיבית למדי ואסתטית, אבל השיר כבר מצליח לעצבן אותי.

Ameerah – The Carnival – בטרום הגמר כתבתי: "השיר מתחיל בשירתה החושנית והשקטה של הזמרת, על רקע הפקת פופ-טריפ-הופ ניינטיזית ומינימליסטית. הפזמון הוא כבר קברט אירופופי, סוג של גילטי פלז'ר. זה מאד קליט, אבל נורא לא עכשווי. ההפקה של השיר יפה ומוקפדת, אבל הפזמון השלאגרי קצת פוגם בשיר לטעמי. שיר קדמים טיפוסי. יש לה קול קצת צרוד, וזה מגניב. 3/5."
בהופעה החיה: היא לובשת שמלה אדומה מוזרה א-לה Lady Gaga. עמה על הבמה שלוש רקדניות ורקדן בלבוש אדום משוגע לא פחות. הכל אדום, התאורה, הוידאוארט. ההופעה לא חיה מספיק, והיא גם לא מדהימה מבחינה ווקאלית. הזיקוק לקראת סוף השיר עושה רעש מאד חזק ומפריע להופעה. הופעה טיפשית לשיר שנתקע לי בראש כל הסופ"ש.

Gustaph – Because of You – בטרום הגמר כתבתי: "השיר מתחיל כבלדת Soul, ומיד הופך להיות להיט מועדונים א-לה עופר ניסים. Gala Dragot נראית משועממת, בורדרליין מזועזעת. זה דיסקו, שאבד עליו הכלח, אבל נשמע עוד איכשהו סביר בזכות הווקל הלא רע שלו. 3/5."
בהופעה החיה: הוא עולה באאוטפיט מחריד בורוד וסגול, שאני אפילו לא יודע להסביר. על ראשו מגבעת עצומה, משל היה Boy George. שתי זמרות ליווי לבושות בשמלות שחורות מלוות אותו ורוקדות קצת. בוידאוארט הוא וזמרות הליווי בשחור ולבן. טוב, שייגמר כבר.

Gala Dragot – T'inquiète – בטרום הגמר כתבתי: "השיר מתחיל בנגינת פסנתר עצובה. הבמה אפופת עשן. השיר באנגלית, למרות מה שניתן היה לחשוב מכותרת השיר. ההתחלה מזכירה מאד את "Back to Black" של Amy Winehouse. זה גם קצת מתכתב לדעתי עם Garbage, למי שזוכר מהניינטיז. 3/5."
בהופעה החיה: הבמה מוחשכת, ואחרי שתי מילים האורות נדלקים. היא לובשת שמלה לבנה קרועה ואוונגרדית. הוידאוארט ברקע נראה כמו שקיעה בצבעי זית. מאחוריה בצד רקדנים בלבן, הרוקדים ריקוד לירי. בפזמון האחרון, הם מתקרבים אליה ורוקדים סביבה. זה יפה ואמנותי, והבחירה הטבעית של בלגיה לליברפול, אם יש להם שכל.

Loredana – You Lift Me Up – בטרום הגמר כתבתי: "השיר הזה נושא עמו קצת יותר אטיטוד. רק לפי ה-20 השניות הראשונות אני מקווה שתבחר בו במקום השיר המבחיל הקודם. למען האמת, מדובר בהמנון פופ-האוס זול למדי, שנשאר אי שם בתחילת שנת 2001. זה נחמד, הרבה יותר זורם מהשיר הקודם, ויושב טוב יותר על הקול של Loredana. זה נשמע כמו המנון של מצעדי גאווה. זה לא גרוע לחלוטין, אבל רחוק מלהיות מצוין."
בהופעה החיה: היא עולה באאוטפיט צמוד בשחור וכסף. עמה על הבמה שני רקדנים בלבוש תואם וחולצות שקופות. זיקוקים דולקים, אורות מרצדים, ממש אווירת מועדון. אחריה עולה מאיה סימנטוב? בסוף השיר עולה רובוט, שהיא עוד שנייה מתנה עמו אהבים. על הרובוט מסר למי להצביע. זה מותר החרא הזה?

להלן דירוגי לשירי הערב:

  1. Gala Dragot – T'inquiète
  2. Hunter Falls – Ooh La La
  3. Chérine – Ça m'ennuie pas
  4. Loredana – You Lift Me Up
  5. Gustaph – Because of You
  6. The Starlings – Rollercoaster
  7. Ameerah – The Carnival

מופע הביניים הראשון הוא של Duncan Larence עם זוכה אירוויזיון 2019 שלו, "Arcade".

מופע הביניים השני הוא של Alexander Rybak. הוא מבצע את זוכה אירוויזין 2009 שלו, "Fairytale".

הגיע זמן ההצבעה! 1560 נקודות יחולקו בין השופטים לקהל, 780 נקודות לכל אחד. כל שופט יעניק 12-10-8-7-6-5-4 נקודות. הטלווטינג ייקבע בשיטת המלודיפסטיבלן, מי שיקבל 10% מהקולות יקבל 10% מתוך ה-1560 נקודות, וכך הלאה. אם יהיה תיקו, הצבעת השופטים תיגבר. כל תושב יכול להצביע פעם באמצעות הודעת טקסט, אחת בחינם ופעם אחת בתשלום של 0.75 אירו.

הצבעת השופטים:

Hunter Falls – 84 נק'

Chérine – 145 נק'

The Starlings – 94 נק'

Ameerah – 107 נק'

Gustaph – 121 נק'

Gala Dragot – 146 נק'

Loredana – 83 נק'

הצבעת הקהל:

Loredana – 84 נק'

Hunter Falls – 44 נק'

The Starlings – 183 נק'

Ameerah – 64 נק'

Gustaph – 157 נק'

Chérine – 123 נק'

Gala Dragot – 125 נק'

הוא בעצמו לא מאמין שזה קורה לו.

בהצלחה ל-Gustaph ולבלגיה בליברפול.

ניתן לצפות שוב בקדם כאן:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.