2023: גאורגיה – The Voice – האודישנים

אחרי שישראל, מלטה ומדינות נוספות נטשו את פורמט הריאליטי שירה לבחירת נציגיהם לאירוויזיון, החליטה דווקא גאורגיה לחזור אליו, והיא תהיה היחידה שתיבחר את נציגה באמצעות פלטפורמה זו. הנציג הגאורגי לתחרות ייבחר במסגרת ה-ვოისი, הגרסה הגאורגית של The Voice. מאז 2016 לא הצליחה גאורגיה לעלות לגמר, ובשנה שעברה אף סיימה במקום האחרון בחצי הגמר השני עם השיר "Lock Me In" בביצוע Circus Mircus. למעשה, מאז 2011 לא הגיעה המדינה לטופ 10 בגמר. האם הפורמט של The Voice יסייע למדינה הקווקזית לכבוש את הבמה בליברפול?
מנחת התחרות היא Gvantsa Daraselia. ארבעת השופטים הם: Dato Porchkhidze, כוכב משנות התשעים. Stephane Mgebrishvili, מוזיקאי, אשר שיר האירוויזיון שלו מ-2009, "We Don’t Wanna Put In", זכור לרבים כשיר שנפסל להופיע על בימת התחרות במוסקבה עקב העיסוק שלו בנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, Sophio "Sopho" Toroshelidze, נציגת גאורגיה לאירוויזיון 2011 כחלק מההרכב Eldrine ו-Dato Evgenidze, מוזיקאי ומלחין.

תכנית 1
המתמודדת הראשונה היא Likuna Tutisani. היא מבצעת את "Ain’t No Way" של Aretha Franklin. כל השופטים מסתובבים עבורה. ובצדק, יש לה קול מדהים ומלא נשמה. היא בוחרת להצטרף לנבחרת של Stephane Mgebrishvili.

המתמודדת השנייה היא Barbara Uridia. היא בוחרת לבצע את "You Sent Me Flying" של Amy Winehouse. האנגלית שלה לא משהו בכלל, והקול שלה סביר, אבל היא נוטה לזייף בקצוות, ולפעמים לא רק בקצוות. דווקא בסוף השיר, כשהיא שרה בקטנה, היא מצליחה יותר לרגש. אף שופט לא מסתובב.

המתמודדת הבאה היא Salome Takaishvili הקרחת ומלאת הסטייל. היא כבר התמודדה בעונה הקודמת של התכנית. בהיא בוחרת לבצע את "Uninvited" של Alanis Morissette. שיר מופלא. המבטא שלה לא מושלם, אבל היא שרה בצורה יפהפייה. רק Dato Evgenidze מסתובב עבורה, והיא מצטרפת לנבחרת שלו.

המתמודד הבא הוא Kakha Aslamazashvili. הוא בוחר לבצע את "Is This Love" של Whitesnake. הוא מבצע את השיר בליווי גיטרה אקוסטית, אך בעיבוד הגטרה החשמלית מנסרת. הוא שר עם מבטא מצוין, וגם הקול שלו רוקיסטי, אבל עדין. Sopho מסתובבת די מהר. אחריה מסתובבים שאר השופטים. הוא בוחר ללכת עם Dato Evgenidze.

המתמודדת הבאה היא Salome Tsintsadze. היא בוחרת לבצע את "You Oughta Know" של Alanis Morissette. זה נחמד, אבל לא כזה מרשים אותי. ביצוע קריוקי סביר ולא רע, אבל לא מעבר לזה. אני די בטוח שהיא לא מבינה על מה היא שרה. Sopho מסתובבת בפזמון הראשון. בהיעדר אפשרויות, היא מצטרפת לנבחרתה.

המתמודדת הבאה היא Aliona Tsintsadze, שנראית דומה מאד ל-Ani Lorak. מדובר באוקראינית, הנשואה לגאורגי ומתגוררת בגאורגיה. היא מבצעת את "Bez boyu" של Okean Elʹzy. שיר באוקראינית. סוף סוף שיר לא באנגלית. ביצוע נהדר ונוכחות בימתית של כוכבת. תותחית. כל השופטים מסתובבים עבורה. היא בוחרת ללכת לנבחרת של Stephane.

המתמודד הבא הוא Giorgi Datiashvili. הוא בוחר לבצע את "If I Get High" של Nothing but Thieves. ביצוע טוב מאד, משלב את הרוק והנשמה של השיר. יש לו קול עם מנעד מאד רחב, ונדמה שהוא כלל לא מתאמץ. Dato Evgenidze מסתובב עבורו די מהר. שאר השופטים יותר מהוססים. Dato Porchkhidze מצטרף אליו לבסוף. הזמר בוחר ללכת לנבחרת של Dato Evgenidze.

המתמודד הבא הוא Levan Gujejian. הוא מבצע את " Love Yourself" של Justin Bieber. הוא גבר נאה, אבל הביצוע קצת פושר. הוא גם מבצע את כולו עם עיניים עצומות. יש הרבה על מה לעבוד. הוא לא רע, אבל גם לא מדהים. אף שופט לא מסתובב.

המתמודדת הבאה היא Lika Siradze. היא בוחרת לבצע את "Where Did You Sleep Last Night?" של Nirvana. שיר מקסים וקטן, שיכול לקבל ביצועים בשלל סגנונות, ותמיד יישאר קלאסי. היא עולה לפלצטים בתחילת השיר, ואז מתחילה לנהום אחרי הפזמון השני. כל השופטים מתלהבים ומסתובבים כמעט ביחד. היא בוחרת להצטרף לנבחרת של Stephane.

המתמודד הבא הוא Tsotne Barbakadze. הוא מבצע את "Tennessee Whiskey" של Chris Stapleton. יש לו קול עמוק ומלא נשמה. Sopho שוב הראשונה להתלהב, ומסתובבת. בניגוד להרבה מתמודדים אחרים, הזמר הנוכחי גם יודע להשתמש במימיקה ושפת גוף. הביצוע וירטואוזי, אבל לעיתים נדמה שנועד לעשות רושם. שלושת השופטים הנותרים מסתובבים גם הם לקראת סוף השיר. הוא בוחר ללכת עם Dato Porchkhidze.

ניתן לצפות בתכנית המלאה כאן.

תכנית 2
Mariam Bugianishvili בוחרת לבצע "La vie en rose" של Edith Piaf. היא זמרת ומבצעת קלאסית, אבל כבר שמעתי גרסאות טובות יותר של השיר הזה. זה בסדר. Dato Evgenidze הוא היחיד שמסתובב, והיא הולכת לנבחרת שלו.

המתמודדת Elene Guledani בוחרת לבצע את "Sexy Silk" של Jessie J. אחת הזמרות שאני סולד מהן. גם הנוכחית מצליחה לעצבן בהופעתה. הכל מאד נכון מבחינה קולית, אבל גם מאד מתאמץ. אף אחד לא מסתובב.

לבמה עולה Saba Chachua ירוק השפם. הוא מבצע את "That's What I Like" של Bruno Mars. סוג של חנון היפסטר, שיודע לנענע קצת. האמת שכל ההצגה הזו מחפה על ביצוע די בינוני. לקראת סוף השיר הוא מתעלה על עצמו. שלושת השופטים הגברים מסתובבים. הוא בוחר להצטרף ל-Stephane.

Tako Kakalashvili בוחרת לבצע את "Drivers License" של Olivia Rodrigo. היא הייתה באיידול הגאורגי של לפני כמה שנים, לא? זמרת מצוינת. אני לא מת על השיר שהיא בחרה לבצע, וניכר שהיא בוחרת ללחוץ במקומות שהמבצעת המקורית לא לחצה. היא באה לריב. כל השופטים מסתובבים, למעט Stephane. היא בוחרת ללכת עם Sopho.

Erekle Turkadze בוחר לבצע את "Virtual Insanity" של Jamiroquai. הוא נותן גרסת Soul מוגזמת, אבל משום מה זה מספיק להם, ומקץ כמה שניות, כל השופטים מסתובבים. גם הוא התמודד באיידול הגאורגי לפני 3 שנים. יש שם המון טכניקה ורושם, ומעט נשמה אמיתית. לטעמי לפחות. הוא בוחר ללכת עם Dato Porchkhidze.

המתמודד Dato Rusadze בוחר לבצע את "Beneath Your Beautiful" של Labrinth. הוא מבצע את השיר בזמן שהוא מנגן על פסנתר. ביצוע מאד נכון, מבטא טוב, אבל בחירה קצת סאחית של שיר. בהיכרי את הגאורגים, הם לא יתנו לו להגיע מאד רחוק בתחרות. זה מאד שמרני. כל השופטים מסתובבים עבורו. הוא בוחר להצטרף לנבחרת של Stephane.

Ekaterine Mdivani עולה לבצע את "Babooshka" של Kate Bush הענקית. לא עוברות מספר שניות, ושני שופטים מסתובבים עבורה. זה שיר נהדר, אבל הביצוע צעקני מעט. היא משחקת על הבמה, וניכר שיש לה ביטחון בשפע, אבל אולי הקול הזה שייך לבימת התיאטרון ולא לזמרת מסחרית. כל השופטים הדברים מסתובבים. היא בוחרת להצטרף לנבחרת של Dato Evgenidze.

המתמודד Giorgi Barbakadze בוחר לשיר שיר ראשון בגאורגית, ורק על כך מגיע לו פרס. מדובר על "Didxans Gelodi", לא יודע של מי. הביצוע סביר, אך פושר. אף שופט לא מסתובב.

המתמודד Anri Bolkvadze בוחר לבצע את "Trymai" של Khrystyna Soloviy. הביצוע מתחיל בפלצטים. לאחר מכן הוא נרגע וחושף מנעד קולי מלא עומק. מבצע מצוין, מזמן לא היה לנו כזה. Sopho מסתובבת ראשונה, ואחריה Dato Porchkhidze ו-Dato Evgenidze.

מתמודדת אחרונה לתכנית זו. Tina Datikashvili מבצעת את "Anyone" של Demi Lovato. אחרי כמה תווים בלבד, Dato Evgenidze מסתובב. Sopho מסתובבת אליו. בחירה מצוינת של שיר, מודרני ומלא רגש. הביצוע שלה מצוין, וגם המבטא שלה טובה. Dato Porchkhidze מסתובב בפזמון.

תכנית 3
תכנית אודישנים שלישית.

Iru Khechanovi בוחרת לבצע את "Never Enough" של Loren Allred. אני לא מת על השיר הזה, אבל מתמודדי ריאליטי עפים עליו. זה ביצוע תיאטרלי, שראוי לשיר, ודי ברור שהשופטים יעופו עליה. יש לה קול נקי בלי פילטרים וניכר שהיא מגיעה מהשכלה מוזיקלית קלאסית. כל השופטים מסתובבים, למעט Stephane. היא הולכת עם Dato Porchkhidze. היא הייתה חלק מלהקת Candy שייצגה את גאורגיה בתחרות הג'וניור ב-2011.

Ani Bibiladze מבצעת את "Addicted to You" של Avicii. זה נשמע כזה שיר עבש במרוצת הזמן. בניגוד למבצעת הקודמת, הנוכחית שרה מהגרון, וזה מעצבן. ביצוע מתיש ויומרני. אף שופט לא מסתובב.

Irakli Arishvili מבצע את "Skin" של Rag’N’bone Man. הוא נראה כמו האחרון שהייתם תופסים בתור כוכב, אבל האמת שהוא מבצע את השיר בסדר גמור. הביצוע שלו אינטימי, מה שכנראה לא מדבר אל השופטים הממאנים להסתובב. בפזמון הוא קצת פותח מבערים, אבל לא עד הסוף. אני לא יודע אם אני הייתי מסתובב למען האמת, היצע הזמרים הוא באמת ברמה גבוהה.

Anika Gabiskiria מבצעת את השיר שלו נס ליחו, "Kiss From a Rose" של Seal. הגברת Sopho מסתובבת כעבור שניות ספורות. את מודעת לכך שאת מסתובבת למתמודדים ולא לשירים, כן? אני לא חושב שהמבצעת עושה חסד עם השיר. יש כמה חלקים טובים בביצוע, אבל רובם בינוניים, ומזכירים ערב מקרופון פתוח בבר. המתמודדת מצטרפת לנבחרת של Sopho.

Anka Tatarashvili בוחרת לבצע את "I Never Loved a Man" של Aretha Franklin. היא כבר התמודדה בעונה הקודמת של התכנית. במקרה שלה הויזואליות תורמת לרושם, אבל כאמור השופטים לא יכולים לראות אותה. מבחינת יכולות ווקליות, יש לה, והקול שלה מזכיר את Christina Aguilera. שלושת השופטים הגברים מסתובבים. היא הולכת עם Stephane.

Gvantsa Kupatadze מבצעת את "Teenage Fantasy" של Jorja Smith. יש לה קול אינטיליגנטי ומלא נשמה. הביצוע לא מתאמץ ולא לוחץ. בפזמון כל השופטים משתכנעים ומסתובבים, בזה אחר זה. יש בה הרבה Coolness. היא בוחרת ב-Dato Evgenidze.

Sopo Garakanidze מבצעת את " All I Want" של Olivia Rodrigo. ביצוע משביע רצון, די מדויק, אבל כל הצעקות הללו מורידות לי. Dato Evgenidze מסתובב ברגע האחרון.

Sopo Batilashvili מבצעת את "Nothing Compares to You" של Prince. תמיד בחירה נכונה. היא מבצעת את השיר, כשבד לבן משתלשל מהתקרה ומסתיר אותה ואת הבמה. לא ברור מה הסיבה. כל השופטים מסתובבים, למעט Dato Porchkhidze, שנעלם אחרי הביצוע. הם יוצאים למצוא את השופט הנעדר, וכשהוא חוזר המסך מוסר. לא הבנתי מה הקשר בין שניהם, אבל כנראה יש. המבצעת בוחרת להצטרף ל-Sopho.

Irakli Kapanadze מבצע את "Lay Me Down" של Sam Smith. הוא בחור מאד נאה, והביצוע רגיש ויפה. Dato Porchkhidze מסתובב ראשון, עוד לפני הפזמון. בהמשך גם Sopho מסתובבת. זה באמת ביצוע יפה, עדין, ושונה מאד ממה ששמענו עד כה. הוא מצטרף ל-Dato Porchkhidze.

Trio Alegro מבצעים את "Per Te" של Josh Groban. עוד לפני שהסתיימה השורה הראשונה בשיר, Dato Evgenidze מסתובב. Stephane מצטרף אליו. מדובר בפופרה רגילה למדי. אם אתם אוהבים את הז'אנר, אתם אוהבים את הז'אנר. שני השופטים הנותרים מסתובבים. זה בעיקר מאד גימיקי. הם בוחרים ב-Dato Evgenidze.

תכנית 4
תכנית אודישנים רביעית.

Nini Alisiani מבצעת את "How Come You Don't Call Me" של Alicia Keys. השופטים שומעים קצת בלוז, וישר מתלהבים. כן, היא טובה, אבל זה מתיש. כל השופטים מסתובבים עבורה. היא בוחרת להצטרף ל-Dato Porchkhidze.

המתמודד הבא הוא Luka Niavadze. הוא כבר התמודד בעונה הקודמת של התכנית. הוא מבצע את "Fly On" של Coldplay. אני לא מת על המבצעים המקוריים, והשיר קצת חלושעס. אני חושב שזו בחירה לא טובה של שיר, מונוטוני משהו. לקראת סוף השיר הוא נותן במן קטע סופרנו. Stephane מסתובב, והוא מצטרף לנבחרת שלו.

Koka Davitadze מבצע את "Make You Feel My Love" של Bob Dylan. זה ביצוע מאד סטנדרטי. זה נכון מבחינה ווקאלית, אבל לא נוגע בי בשום צורה. Dato Porchkhidze מסתובב, ואחריו גם Sopho.

Mariam Kokeladze מבצעת את "No More Blues" של Antônio Carlos Jobim. היא זמרת מאד אלגנטית, אבל בתחרות כמו זו, נדמה שהיא בוחרת להכניס עצמה לנישה מאד ספציפית של ג'אז ובוסה-נובה. Sopho ו-Dato Evgenidze. היא בוחרת ללכת עם Sopho.

Giorgi Putkaradze מבצע את "Iron Sky" של Paolo Nutini. יש לו קול טוב, רוקיסטי משהו, אבל אין לי מושג על מה הוא שר. Dato Evgenidze מסתובב. Sopho צורחת ומנסה לשדל את כולם להסתובב, למרות שהיא עדיין לא הסתובבה. תרגעי! לבסןף כולם מסתובבים למעט Stephane. המבצע בוחר ללכת עם Dato Evgenidze.

Ani Nozadze שרה את "When We Were Young" של Adele. זה עוד שיר שיאפשר לה לצרוח את נשמתה. זה ביצוע מעצבן, והיא בעיקר צורחת, ומנסה לחקות את המבצעת המקורית. תעצרי רגע ותקשיבי למה את שרה. העיקר לצרוח. Dato Porchkhidze היחיד שמסתובב עבורה, והיא מצטרפת לנבחרת שלו.

Ana Vashakmadze מבצעת את "It's Man's Man's World" של James Brown. גם היא שרה מהגרון. גם זה ביצוע בסגנון מאיה בוסקילה, חסר הבנה, שנועד רק לעשות רושם על הקהל והשופטים. כל השופטים מסתובבים ברגע האחרון. היא מצטרפת ל-Stephane.

Mariam Dolidze בוחרת לבצע שיר בגאורגית. "Ar madzinebs" של Nino Katamadze. זה שיר ג'אז מקסים, של פעם. היא מבצעת אותו בצורה מכובדת מאד. הקול שלה מנחם, וללא ספק יש לה מקום בשלב הבא. ביצוע מאד רגיש ומרגש, ואולי מהיפים שהיו עד כה. Dato Evgenidze ראשון ויחיד להסתובב.

Mariam Toronjadze מבצעת את "What a Girl Want" של Christina Aguilera. בחירה הזויה. השופטים כל הזמן מפירים את הכללים של הפורמט, ומסתכלים לראות מי מופיע. מה זו השכונה הזו? הביצוע הנוכחי הוא שוב נורא מתאמץ ולוחץ. השיר עצמו הוא דרדלה. די לצעוק בבקשה. כל השופטים מסתובבים, והיא בוחרת ללכת עם Stephane.

הנבחרות הושלמו. השלב הבא – שלב הדו קרבות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.