2023: נורבגיה – סיקור Melodi Grand Prix – טרום גמר 1

המסע של נורבגיה לליברפול מתחיל הערב. בניגוד לשנתיים האחרונות, השנה הוחלט לחלק את הקדם המקומי, ה-Melodi Grand Prix לשלושה טרומי גמר, במקום חמישה, וגמר. בכל טרום גמר יתחרו שבעה שירים על שלוש מקומות בגמר, כך שבגמר יתחרו 9 שירים.

התחרות מתקיימת ב-Screen Studios בעיר Nydalen. המנחים הם Arian Engebø ו-Stian Thorbjørnsen. ניתן לצפות בשידור חי כאן.
הערב נפתח בהצגת שבעת מתמודדי הערב. המנחים עולים לבמה ונושאים דברים. התחרות מתחילה!

Alessandra Mele – Queen of Kings – המבצעת היא מכותבי השיר לצד Henning Olerud ו-Stanley Ferdinandez, שכתבו את "Stem på mæ" של Kevin Boine לקדם של 2020, שלא העפיל מטרום הגמר החמישי. השיר מתחיל בדרמה גדולה. הזמרת מתחילה בגבוה, וממשיכה לשיר באוקטבה גבוהה גם בבית הראשון. זה נורא דרמטי, לוחץ. הבית בונה דרמה לפזמון פופ-טכנו בהשראת "משחקי הכס" או "בית הדרקון". נוסחתי מאד, ושיר שאין לו זכות קיום מחוץ לקדם. אין סיכוי שהם בוחרים בזה… עכשיו תראו אותם בוחרים בזה. 2/5.
בהופעה החיה: היא לובשת אאוטפיט שחור צמוד ללא מכנסיים בירוק כהה וזהב. בגשר מצטרפים אליה רקדניות ורקדנים. האווירה לוחמנית, קצת "משחקי הכס" לעניים.זה בלייב? אם כן, היא נשמעת פשוט מצוין. בסוף ההופעה, הרקדנים מתחילים לפזז עם גופי תאורה. נורא דרמטי ולוחץ.

Eirik Næss – Wave – הזמר הוא מכותבי שירו לצד היוטיוברית Amalie Olsen, וכותב נוסף. זה פופ-קאנטרי רך וצפוי למדי. צלילי הגיטרה מלווים את קולו של הזמר, המוביל אותנו לפזמון הנוסחתי. זה נשמע כמו "Hope", השיר האסטוני לאירוויזיון 2022, וכמו עוד הרבה שירים אחרים. המנון קאנטרי עבש, שלא מחדש דבר, לא מעז. זה יכול להנות מהצלחה ברדיו, אבל באמת שאין לי עניין להאזין לזה שוב. 2/5.
בהופעה החיה: הוא לובש חולצת תחרה לבנה פתוחה וחושף קעקועים על חזהו. הוא חבוש כובע לבן ומנגם על גיטרה אקוסטית. עמו על הבמה חמישה זמרים וזמרות ליווי. הביצוע טוב, למרות שהשיר סתמי למדי.

Rasmus Thall – Tresko – שם הבמה של Rasmus Simon Vedvik Thallaug, שהוא גם בין כותבי השיר. עוד בין הכותבים Farida Louise Bolseth Benounis. שניהם ביחד היו בין הכותבים של שירה של Farida לקדם הנורבגי ב-2022, "Dangerous", שהגיע לגמר הקדם. השיר מתחיל קצת כמו "Uptoen Funk" של Bruno Mars. זה ראפ-היפ-הופ ואלקטרו חביב למדי, מקורי, ומרענן בליינאפ המסתמן. אם הנורבגים יהיו בעלי תעוזה, הם יתנו לא מקום בקדם. Fאנקי ומגניב במידה. גם שיר זה בנורבגית מלאה. 3/5.
בהופעה החיה: הוא לובש מה שנראה כמו סוודר כעור לחג המולד, מכנסיים חומים כעורים, חולצה צהובה כעורה, משקפי שמש ומטפחת ראש. הוא מפעיל מגבר בתוך קבקב צהוב ענקי, ובפזמון המסך מתפצל. שני עוזרים מגיעים עם מצלמה קטנהף שמצלמת אותו בבית השני. האווירה היא של כאוס מסודר, אווירה היפסטרית. ארבעה גברים בחלוקים לבנים מלווים אותו על הבמה בתנועות מגושמות.

Kate Gulbrandsen – Tårer i paradis – נציגת 1987. היא מכותבי השיר לצד Kjetil Mørland, נציג נורבגיה 2015, שסיים במקום השמיני עם הדואט "A Monster Like Me". כתב מאז שירים לקדם הנורבגי ב-2018 וב-2019. היה ב-2020 בין כותבי השיר שזכה בקדם הנורבגי, "Attention" של Ulrikke, שלא זכה להופיע על בימת האירוויזיון. השנה הוא גם בין כותבי "House of Glass" של Janek, שמתמודד בקדם האסטוני. כאילו הקול שלה לא השתנה מ-1987… מדהים. מדובר בבלדת פופ נימוחה בנורבגית. זה Adult Contemporary ושמרני למדי, אבל לאור ההיצע השנה בקדם, אני אקח את זה, ולפחות אתן לה מקום בקדם. זה לא להיט, אבל זה נעים להאזנה. ההפקה קצת סתמית ופומפוזית שלא לצורך. 3/5.
בהופעה החיה: היא עולה במה שנראה כמו כותנות לילה בסוג של כחול. אורות כחולים שוטפים את הבמה.

Umami Tsunami – Geronimo – בין כותבי השיר Bjørn Olav Edvardsen, שהיה מכותבי "I Can't Escape" של Imerika, שהגיע לגמר הקדם ב-2021. הוא אף מתמודד בעצמו בקדם. עוד בין כותבי השיר Torgeir Ryssevik, Carl-Henrik Wahl ו- Sindre Jenssen, שהיו מכותבי "Bli med meg på gar'n" של TuVeia, שלא העפיל מטרום הגמר החמישי של קדם 2021. השיר מתחיל כראפ, וממשיך בגשר להיות פופ-היפ-הופ של להקת בנים, שמנסה נורא קשה להיות BTS, אבל זוכה להפקה שרק מחקה את האחרונים. הראפ חלבי נורא, והכל פונה לבנות נוער צווחניות. אין לי כוח לזה. 2/5.
בהופעה החיה: הם מבצעים את השיר על גבי קונטרוקטה, לובשים אאוטפיטים בשחור ולבן. בקשמת הבמה עומדים שלושה רקדנים. אני לא אוהב את השיר, אבל חייב להודות שזה ביצוע פשוט מצוין, ומאד אופתע אם לא יעלו לגמר.

Ulrikke – Honestly – נציגת 2020, שלא זכתה להתמודד עקב ביטל האירוויזיון. היא בין כותבי שירה. עוד בכותבים Ben Adams, שכנראה ייצג את נורבגיה באירוויזיון 2022 וסיים במקום העשירי עם "Give That Wolf a Banana", והיה בעבר חבר בלהקת הבנים A1. הוא גם כתב ל-Sarah Brightman, Eve Angeli, Natalia, Lisa Scott-Lee, Jo O'Meara, Sergey Lazarev, Tone Damli, Alexandra Burke, Boyzone, EMIN, Sam Bailey ועוד. כתב והתמודד בקדם 2010 כחלק מלהקת A1 עם השיר "Don't Wanna Lose You Again" עמו סיימו במקום השני. עוד בין הכותבים  Helge Moen ו-Jim Bergsted, שהיו מכותבי "Hurts Sometimes" של Tone Damli בקדם 2020 ו-"Someone" של NorthKid, שסיים במקום השני. נכון לעכשיו זה חביב החובבים של הקדם הנורבגי, לפחות עד שנשמע את שאר השירים. בניסיון כנראה לשחזר את ההצלחה של "Attention", הזמרת חוזרת עם שיר די דומה. בלדת פופ דרמטית וקורעת לב. בפזמון הראשון מייבב לו כינור ונכנסים תופים, ואז היא זועקת בנורבגית "Til evig tid", שזה "לנצח" בנורבגית. זו לא מרשים במיוחד, בלדת אירופופ נורדית, לא מודרנית במיוחד, שנורא רוצה להיות המנון. בסדר. 3/5.
בהופעה החיה: היא לובשת חולצת בטן כסופה חצי שקופה עם שרוול אחד, וחצאית ארוכה תואמת. האורות זהובים ושוטפים את הבמה. מכונת רוח נותנת קצת יותר לדרמה של השיר. ארבעה כנרים מגיעים להוסיף עוד קצת דרמה לקראת סוף השיר. הרבה צילומים דרמטיים. היא קצת מזייפת לקראת הסוף.

Jowst & Byron – Freaky for the Weekend – המוזיקאי Jowst הוא חצי מנציגי 2017, הפעם עם ווקליסט חדש. הוא היה בין כותבי "Lucy" של Albert Černý, שהגיע למקום השני בקדם הפולני ב-2020, ובין כותבי "Over the Sea" של Magnus Bokn, שהגיע לגמר הקדם הנורבגי ב-2020. אנחנו מקבלים עוד המנון שמח, הפעם פופ-האוס, שמזכיר בקצוות קצת את Daft Punk. לזמר יש קול שמתאים ל-RnB, ונראה או נשמע שהוא גדול על השיר הזה, שקצת מזכיר לי את "Freaky", השיר של סן מרינו לאירוויזיון 2020, שבוטל. זה רפטטיבי, ולא עומד ברף שהציב לעצמו Jowst ב-2017. אני לא רואה את זה עולה לגמר. 3/5.
בהופעה החיה: הסולן פותח את ההופעה מאחורי הקלעים, שם הוא יושב לו במשרד מדומה מאחורי שולחן. פניו מופיעים על המסך בצבע סגול. הוא פוסע עם שני הרקדנים לבמה, הם פושטים ממנו את החליפה והוא נותר בחליפה אדומה-שחורה. הוא לא כזה נינוח על הבמה. המסך מאחורה נפתח ואז רואים את Jowst. שתי רקדניות מצטרפות. זה קצת מזומבל וקרקסי.

להלן דירוגי לשירי הקדם, אחרי ההופעות החיות:

  1. Rasmus Thall – Tresko
  2. Kate Gulbrandsen – Tårer i paradis
  3. Umami Tsunami – Geronimo
  4. Jowst & Byron – Freaky for the Weekend
  5. Ulrikke – Honestly
  6. Alessandra Mele – Queen of Kings
  7. Eirik Næss – Wave

סרטון קצר על הקדם הנורבגי לדורותיו. כל שנה אותו דבר.

הגיע זמן תוצאות! Rasmus Thall ו-Jowst & Byron לא עולים לגמר.

Umami Tsunami – עולים לגמר.

Eirik Næss – לא עולה לגמר.

Ulrikke – עולה לגמר.

מה שאומר שהעולה האחרונה לגמר היא Kate Gulbrandsen או Alessandra Mele. והעולה לגמר האחרונה היא…

Alessandra Mele

בשבוע הבא טרום גמר שני עם שבעה מתמודדים נוספים. בינתיים ניתן לצפות שוב בטרום גמר 1 כאן:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.