2023: נורבגיה – סיקור Melodi Grand Prix – טרום גמר 2

המסע של נורבגיה לליברפול ממשיך הערב. בניגוד לשנתיים האחרונות, השנה הוחלט לחלק את הקדם המקומי, ה-Melodi Grand Prix לשלושה טרומי גמר, במקום חמישה, וגמר. בכל טרום גמר יתחרו שבעה שירים על שלוש מקומות בגמר, כך שבגמר יתחרו 9 שירים.

התחרות מתקיימת ב-Screen Studios בעיר Nydalen. המנחים הם Arian Engebø ו-Stian Thorbjørnsen. ניתן לצפות בשידור חי כאן.
הערב נפתח בהצגת שבעת מתמודדי הערב. המנחים עולים לבמה ונושאים דברים. התחרות מתחילה!

Jone – Ekko inni meg – שם הבמה של Jonas Nes Steinset, שהוא גם מכותבי השיר. עוד בין כותבי השיר Morten Franck, שבקדם 2022 היה בין כותבי "Your Loss" של Mari Bølla, שהגיע לשלב ההזדמנות הנוספת. בקדם 2021 היה מעורב בכתיבת שני שירים: "Witch Woods" של Emmy ו-"I Can't Escape" של Imerika, שהגיעו לגמר הקדם. השיר נפתח בקריאה סאמית, אם אני מזהה נכון. השיר מתחיל כבלדה עד אפטמפו, ומהר מאד תופס קצב. יש כאן השפעות של פולקלור סקנדינבי, עם מוזיקת טכנו. הקריאה מתחילת השיר חוזרת ומקדימה את הפזמון, שנשמע כמו המנון כדורגל בהפקת אלקטרו מקרחנת. השיר יתקע לכם בראש הרבה אחרי שיגמר. זה שמח מאד, אנרגטי, מקורי יחסית, אבל לא הכי עכשווי. 3/5.
בהופעה החיה: הוא עולה עם אאוטפיט שחור, עם קישוטים אדומים. ווקאלית הוא נשמע טוב, אבל לרקוד הוא לא יודע כל כך. הרקדנים באו עם תאורה ירוקה, כדי להרים לכל הסטלנים. זה פתיח טוב ואנרגטי לערב, אבל לא בטוח שמספיק אפקטיבי. הוא לא כריזמטי מי יודע מה. זה קצת מבולגן על הבמה.

Sandra Lyng – Drøm d bort – הזמרת בין כותבות השיר. השיר מתחיל כבלדת פופ ענוגה. הקול של הזמרת רך ונעים. הגשר והפזמון הם "נה נה נה" שבטיים. שוב, סוג של פופ-שלאגר עם פולקלור סקנדינבי. הפזמון הזכיר לי את שווייץ 2013 ואת דנמרק 2018. זה קל לעיכול, מאד חנפני, לא מעניין במיוחד מוזיקלית וקיטשי. 2/5.
בהופעה החיה: הבמה אפופת עשן.היא עוטה שכמיה לבנה כבדה. היא מוכיחה יכולות ווקאליות לא רעות. היא יושבת על קוביה שחורה גדולה. בבית השני היא יורדת ממנה ופושטת את השכמייה ונשארת באאוטפיט לבן. את הבמה שוטפים אורות מרצדים. ארבעה זמרי ליווי מוגבהים מגיעים להפחיד את כולנו. היא עומדת בתו הגדול. האם תעפיל לגמר כנגד כל הסיכויים?

Alejandro Fuentes – Fuego – המבצע בין כותבי השיר. יוצא האיידול הנורבגי, אשר התמודד בקדם 2018 עם השיר "Tengo otra". עוד בין כותבי השיר, Mateo Camargo, מהרכב הרוק האמריקאי Madina Lake. כותב נוסף הוא Nermin Harambašić, שנמצא בין כותבי "Human" של Mariyah LeBerg בקדם הדני השנה. השיר בספרדית. לטינו-פופ, קצת ספרדי, קצת מקסיקני. בניגוד לשיר ההוא של קפריסין ב-2018, השיר הזה הרבה יותר רגוע, laid back, מידטמפו עד אפטמפו ים תיכוני. זה שיר רדיו נחמד, שעובר לידך, אבל לא משאיר הרבה אימפקט. אני מאמין שהוא לא יעפיל לגמר. 3/5.
בהופעה החיה: ההופעה הרבה יותר מגניבה ממה שחשבתי. הוא עומד באמצע פבלה דרום אמריקאית בחליפה שיקית, מלא קעקועים ושעיר מחומצן. האווירה היא קובנית ושמחה, הופעת רחוב רעננה. זה מקבל חיים בלייב לעומת הסטודיו. בפזמון השני כבר יש להבות, ואנחנו חוצים מהופעת רחוב להופעת מלודי גרנד פרי קומפטטיבית.

Swing'it & Sam Norris – Prohibition – שלושה מכותבי השיר הם ממבצעיו. זה נשמע כמו צוות בידור בקרוז באוקיאנוס האטלנטי. מוזיקת סווינג וצ'רלסטון מיושנת. ההפקה נאמנה לז'אנר, אבל זה נדוש מאד ומצועצע. זה באמת שיר שההורים שלכם ישמחו לרקוד לצליליו. יכול להיות סוס שחור הערב. 2/5.
בהופעה החיה: האווירה היא אכן היישר משנות העשרים של המאה ה-20. מתחילים בטלוויזיה בשחור לבן, ועוברים להופעת מועדון קריבית. חליפות בצבע בז', כובעים, תפאורה הכוללת עצים ווילונות אדומים. הסולן חסר כריזמה כמעט לחלוטין. אם זה עובר לגמר, אני ליס אסיה. עם זאת, ההופעה הווקאלית טובה למדי.

Elsie Bay – Love You in a Dream – הזמרת בין כותבי השיר. התמודדה בשנה שעברה בקדם הנורבגי עם "Death of Us" וסיימה בבמקום ה-3-4. בקדם 2021 הייתה מעורבת בכתיבת השיר "Witch Woods" של Emmy, שהגיע לגמר הקדם. כמו בשנה שעברה, גם הפעם שותף עמה בכתיבת השיר Andreas Stone Johansson, שבמלודיפסטיבלן השנה הוא מכותבי השיר של Laurell.בקדם הבלגי השנה היה מעורב בכתיבת השיר "Rollercoaster" של The Starlings. במלודיפסטיבלן 2021 היה מכותבי השיר "Fingerprints" של Nathalie Brydolf, שלא העפיל מטרום הגמר הראשון. ב-2020 בקדם הנורבגי היה מכותבי "Wild" של Raylee, שהגיע למקום ה-3-4, ושל "Som du er" של Akuvi. היה במלודיפסטיבלן 2019 מכותבי "Not with Me" של Wiktoria, שהגיע למקום השישי, "Army of Us" של Andreas Johnson, שהגיע לשלב ההזדמנות הנוספת, "I Do" של Arvingarna, שהגיע למקום השביעי ו-"Too Late for Love" של John Lundvik, שזכה במלודיפסטיבלן והגיע באירוויזיון למקום החמישי. כותב אחרון הוא  Tom Oehler, שהיה מכותבי "Runnin' Out of F* Time" של Annabelle, שסיים בקדם הצ'כי ב-2022 במקום השישי. ב-2020 היה שותף בכתיבת "Bye Bye Heaven" של Jamie Talbot, שעלה לגמר הקדם בבחירת השופטים. היה מהכותבים של "Sister" של S!sters, השיר הגרמני לאירוויזיון 2019. השיר מתחיל בנגינת פסנתר, משל היה בלדה חולמנית מתחילת שנות השישים. זהו המשך ישיר של שירה מהשנה שעברה. הוא על אותו רצף של פרידה כואבת, והוא גם נשמע דומה, במיוחד בפזמון. דווקא את הבתים אהבתי יותר, עם ההתרפקות על הפסנתר. אני מרגיש שאחרי שנה שעברה אלמנט ההפתעה הראשונית נמוג. היא לא תזכה עם זה. עם זאת, זה עדיין השיר הכי טוב בטרום הגמר הזה עד כה. 3/5.
בהופעה החיה: היא עולה עם שיערה מוצמד לראשה במן צמות מוזרות. היא לובשת שמלה שחורה עשויה תחרה. את ההופעה היא מתחילה ישובה. בפזמון נכנסים רקדנית ורקדן לריקוד מלא רגש. עוד על הבמה, שנדליר שביצע נחיתת אונס. היא נותנת הופעה טובה, אבל כמו שציינתי, זה נראה ונשמע כמו חיקוי של ההופעה שלה משנה שעברה. השנדליר עולה השמיימה לקראת סוף השיר. בתו האחרון היא מזייפת.

Ella A – Waist – שם הבמה של Raphaela Antônia Souza Silva, שגם מעורבת בכתיבת השיר. כותב נוסף הוא Tristan Henry, שהיה מעורב בכתיבת "Dream in Colours" של Loredana לקדם הבלגי השנה. פופ-דאנס-האוס שמח ומרים. זה הפך להיות חביב חובבים, בקרב אוהבי הלהיטים. הפקה מועדונית כבדה. זה משהו שישראל יכלה לשלוח, אם סצינת המועדונים כאן הייתה נרתמת למשימה. ההפקה טובה מהשיר עצמו, שהוא די רזה מלודית. זה יקום ויפול על ההופעה ועל הכריזמה שלה. לקראת סוף השיר היא יוצאת בראפ בפורטוגלית-ברזילאית ונורבגית. 3/5.
בהופעה החיה: היא עולה בחליפת חתול ומעיל פרווה בדוגמת נמר. על הבמה רקדניות ורקדנים, שבאו לרצות אותה. ההופעה סקסית, חיה, ועשויה להיות לנורבגיה מה ששאנל הייתה לספרד. זה ריקני להחריד, אבל זה עובד.

Bjørn Olav Edvardsen – Turn Off My Heart – יוצא האיידול הנורבגי. מעורב בכתיבת שירו. ב-2021 היה מעורב בכתיבת "I Can't Escape" של Imerika, שהגיע לגמר הקדם. כותב נוסף הוא Christian Ingebrigtsen, יוצא להקת A1. היה מכותבי "Attention" של Ulrikke Brandstorp, שהיה אמור להיות השיר הנורבגי לאירוויזיון 2020. כתב מספר שירים לקדמים בנורבגיה וגם לקדם הפיני. שיריו הגיעו שלוש פעמים למקום השני בקדמים. ב-2008 עם השיר "Eastern Wind" של Torstein Sødal, ב-2010 עם השיר "Don't Wanna Lose You Again" של A1, ב-2012 עם השיר "Somewhere Beautiful" של Nora Foss al-Jabri ובקדם הפיני של 2017 עם השיר "Perfect Villain" של Zühlke. עוד בכותבים Henrik Tala, שהיה בין כותבי השיר הנורבגי לאירוויזיון 2019, "Spirit in the Sky" של Keiino. ב-2020 כתב לקדם הפיני והדני. הן Ingebrigtsen והן Tala היו מעורבים בשנה שעברה בכתיבת שירו של Ingebrigtsen בקדם הנורבגי, "Wonder of the World". הערב מסתיים בבלדת פסנתר נוגה. זה קצת שמאלצי, שמענו מלא שירים כאלה. בפזמון הוא עולה לגבוהים, ובסופו נכנס כינור מייבב. זה מה שקרוי בלדת sad boy. זה נשמע מאד כמו בלדה של להקת בנים, שעבר זמנה. בסוף השיר, כמובן, מודולציה. זה בסדר, אבל לא יותר מזה. 3/5.
בהופעה החיה: זה מסוג השירים שמסיימים גבוה בקדם הנורבגי. הוא עולה עם חליפה לבנה, כולל כובע מצחייה. הוא יושב על ספסל, בשמיים ירח מלא. בבית השני הוא נעמד, ואל הבמה מצטרפות כנרית וצ'לנית. ההופעה הווקאלית מצוינת, אבל זה קיטשי נורא. בסוף השיר, כאילו לא סבלנו מספיק, יורד שלג מלאכותי.

להלן דירוגי לשירי הקדם, אחרי ההופעות החיות:

  1. Ella A – Waist
  2. Elsie Bay – Love You in a Dream
  3. Jone – Ekko inni meg
  4. Bjørn Olav Edvardsen – Turn Off My Heart
  5. Alejandro Fuentes – Fuego
  6. Sandra Lyng – Drøm d bort
  7. Swing'it & Sam Norris – Prohibition

סרטון קצר על הקדם הנורבגי לדורותיו. כל טרום גמר אותו דבר.

הגיע זמן תוצאות!

Swing'it & Sam Norris – עולים לגמר.

Ella A – לא עולה לגמר.

Bjørn Olav Edvardsen – לא עולה לגמר.

Jone – עולה לגמר.

מה שאומר שהעולה האחרונ/ה לגמר היא Elsie Bay או Sandra Lyng או Alejandro Fuentes. והעולה לגמר האחרונ/ה הוא/היא…

Elsie Bay

בשבוע הבא טרום גמר שלישי עם שבעה מתמודדים נוספים. בינתיים ניתן לצפות שוב בטרום גמר 2 כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.