2023: עדכון – סיכום חזרות גנרליות 1 ו-2 – חצי גמר 1

היום נערכו החזרות הנגרליות הראשונה והשנייה עבור 15 המדינות המופיעות בחצי הגמר הראשון ו-3 מהפיינליסטים. להלן סיקור מה שנראה מהסטרים ששודר לעיתונאים:

חצי הגמר הראשון נפתח בסרטון, המראה נער צעיר ליברפולי מטייל ברחבי העיר ומספר למשפחתו, לחבריו, לשכניו (וכמה אורחים מיוחדים!) שתחרות המוזיקה הגדולה בעולם מגיעה לעיר הולדתו.

הילד נכנס דרך הטלוויזיה לאולם. הוא פוסע על הבמה אפופת העשן ורואה ילדה במראה, הצבועה בצבעי דגל אוקראינה. המראה צבועה, לא הילדה. הם רוקדים בתיאום לצלילי השיר "Together in Electric Dreams" של Giorgio Moroder ו-Philip Oakey. מיד לאחר מכן, מופיעה Julia Sanina עם השיר "Маяк" של להקתה The Hardkiss. ההופעה מסמלת במובנים רבים כיצד בריטניה מאוחדת במוזיקה עם אוקראינה באמצעות אירוח תחרות 2023 עבורה.

הכרוז מכריזה על שלוש המנחות, שעולות על הבמה: Alesha Dixon, Hannah Waddingham ו-Julia Sanina.

כל גלויה מתחילה במין מבט-על על כדור, כמו כוכב לכת, המציג אתר באוקראינה, אשר יוצג ראשון, לאחר מכן יוצג אתר דומה לו או מקביל לו, בבריטניה. בהמשך, הנציג מסתובב באתר בארצו. הגלויה מסתיימת שוב במבט על כוכב הלכת, הפעם כזה שמציג את המדינה המבצעת והאתר שהוצג.
הצגת השיר אחרי הגלויה נראית כך:

 נורבגיה – Alessandra לובשת שמלה שונה מזו שלבשה בקדם הנורבגי. הקוקו מתוך מטה ולא מעלה כמו בקדם. היא חובשת כתר ולובשת אאוטפיט דמוי מחות בירוק בקבוק וזהב. השיר מתחיל בשירת אופרה באיטלקית. הבמה חשוכה. קשה להעריך את יכולתה הקולית, מאחר ומסתבר שהסטרים שמועבר אלינו הוא עם אודיו משובש. בגשר נחשפים הרקדנים, אשר מרביצים בריקוד בפזמון. בפזמון השני הם כבר אוחזים בסטיקלייטים. בפזמון האחרון היא פוסעת קדימה. היא מחליטה לדקלם את תחילת הפזמון במקום לשיר אותו.

מלטה – ההופעה לא מחזיקה. זה מזכיר מאד את ההופעה של השלישיה The Busker בקדם, רק הרבה יותר פרופס. הבדיחות שם, אבל זה לא עובד על הבמה הגדולה, המתהדרת בצבעים סגול בהיר וצהוב בוהק. דמויותיהם של חברי הלהקה מופיעות בוידאו כדמויות מיינדקראפט. הסולן עושה ריקוד מחווה למייקל ג'קסון, ובחלק האחרון של השיר הם מופיעים בבגדים כסופים. כרגע זה נראה כמו משהו שלא יעלה לגמר.

serbia סרביה – Luke Black מתחיל את ההופעה שוכב על פרח לבן גדול. הוא לובש חולצה לבנה נפוחה ומכנסיים שחורים. לפרח קשורים בחבלים ארבעה רקדנים.הבמה מוארת באורות כחולים. זה נורא קר, ולא יוצר אינגייג'מנט. הבמה נצבעת באדום, ואז שוב בשחור. הפרח משנה צבעים. מפלצת, שנראית כמו אולר אנושי, מופיעה בוידאוארט. ההרגשה מקריפה. הוא משמיע רעשים משונים ומשחרר צחוק מקריפ. לא הבנתי למה הם חושבים שזה עובד.

 לטביה – Sudden Lights עם העמדה זהה לזו שהייתה להם בקדם. גופי תאורה בגובהם עומדים מאחוריהם ומאירים באור חם את סביבתן של חברי הלהקה. הבמה מוחשכת גם כאן. הבגדים של הבנים די פשוטים, ז'קטים בצבעים משעממים ומן צעיף דק בצבע תואם, שמגיע עד אחרי הברך. הרצף של מלטה-סרביה-לטביה לא עובד טוב לאף אחד. ניכר שההופעה הווקאלית משביעת רצון.

Alesha Dixon מדברת עם נציגי מלטה ועם נציגת נורבגיה. היא שרה קטע ראפ. אחריה, Hannah Waddingham, שאמורה לדבר עם Cheryl Baker, זוכת 1981 כחלק מהרכב (ונציגת 1978 כחלק מהרכב אחר). בחזרה מחליפה אותה מתנדבת.

פורטוגל – Mimicat שינתה שמלה, לכזו פחות בורדלית, ויותר מולן רוז'-סטייל. גם שיערה עשוי בצורה שונה, אסוף בצורה שיותר מחמיאה לפניה, לפחות בחזרה הראשונה. בחזרה השנייה היא חזרה לשיער עשוי ברישול ומתולתל. לצווארה ענק זהב. הרקדנים באדום. הבמה ריקה. הוידאוארט משדר קווים אדומים על רקע שחור. הכל נורא קודר עד כה. ווקאלית היא המרשימה ביותר עד כה, והשיר רקיד ושמח, ואחרי רצף הבנים שהיה לנו, זה עשוי לעבוד לטובתה. בסוף השיר, אורות לבנים שוטפים את הבמה החשוכה.

Dixon מקדמת את האפליקציה של האירוויזיון בזמן שמכינים את הבמה של אירלנד. לאחר מכן סרטון על ההיסטוריה של האירוויזיון.

אירלנד – סולן Wild Youth לבוש בחליפת חתול זהובה וכעורה מאד. הוא עומד על במה עם שני גרמי מדרגות מצידיה. הוא יורד בגשר של השיר ושר את הפזמון ליד שאר חברי הלהקה. חליפת החתול לא מחמיאה לו, ונראה שיש לו קפ"ק. את הבמה שוטפים אורות סגולים. יש פירוטכניקה בסוף השיר. חברי הלהקה לבושים בשחור וזהב. זה לא רק אחד השירים הגרועים של השנה, גם ההופעה מחפירה.

קרואטיה – ציפיתי למשהו יותר מורכב. הסולן עומד, ומסביבו שאר חברי Let 3.. בוידאוארט דמויותיהם הגדולות, המגכחות על האסתטיקה הקומוניסטית. שימוש רב ב-LED של רצפת הבמה. לקראת סוף ההופעה, הם עוברים לקדמת הבמה, פותחים חלוקים, וחושפים תחתונים. גם כאן יש את שני הטילים הגרעיניים כפרופס, ואני לא מדבר על האשכים של הסולן.

שווייץ – Remo Forrer עומד במרכז הבמה, מאחוריו הרקדנים, הקשורים זה לזה ברצועות בד. כולם לבושים בשחור. הריקוד קצת מוזר בשיר כזה איטי. זה נראה כמו הופעה של יום הזכרון בבית ספר יסודי. משחקי אור וצל. אורות מתחלפים במסך האחורי. בהתחלה זה לבן, אחר כך אדום. יש דם, אש ותמרות עשן. הוא מסיים את ההופעה כורע על ברך אחד.

הגלויה הישראלית לא מדהימה. נועה קירל במצדה, עושה תנועות של חד קרן.

ישראל – נועה עומד בתוך המבנה המרובע, שהספקנו להכיר. המבנה הלא סימטרי שלו נותן תחושה של תנועה בתוכו. ממה שהצלחתי לשמוע, היא נשמעת לא רע. רק אחרי הפזמון היא יוצאת מהמבנה. תחילה רוקדת עם רקדן אחד, לאט לאט מצטרפים שאר הרקדנים. כוראוגרפיה מודרנית, אבל יש רגעים שזה לא עובד, ונראה מוזר. רגעים אחרים נראים מצוין. הצחוק שלה מוקלט בפלייבק. קטע הריקוד בסוף ההופעה נורא אגרסיבי, אולי מידי. יש שימוש לקראת הסוף בוידאורט של חד קרן והפנים של קירל. היא מוותרת על השורה האחרונה.

מולדובה – Pasha Parfeni עולה הם שיער פזור. החלוק השמאני שלו פתוח ואנו זוכים לראות את גופו. התאורה מאירה אותו באדום ואחר כך בזהב. יש עמו איש נמוך קומה שמנגן על כלי אתני ועוטה מסיכה. שתי רקדניות בחצאיות קרועות וקרן ענקית על ראשיהן. מי הזכיר חד קרן? יש עוד שני מתופפים על הבמה. בפזמון השני הרקדניות מכסות לו את העיניים וזה נראה כאילו יש לו שני קרניים. זה פשוט לא עובד ויזואלית. זה נראה כמו טקס פגאני. הוא נשמע מצוין.

שבדיה – Loreen מתחילה את ההופעה שכובה, בין התקרה והרצפה, המאיימות למחוץ אותה. התקרה מתרוממת בפזמון. המצלמה מתמקדת בה וסובבת אותה. מסביבה הכל עשן. זה בימוי מאד חכם, כפי שכבר ראינו במלודיפסטיבלן. בפזמון השני היא דוחפת את התקרה מעלה ועומדת זקוף. בפזמון האחרון התקרה כבר התרוממה לה, ואנו מקבלים לונג שוט של הבמה. ההופעה הווקאלית טובה, למעט כמה פספוסים שלא באמת משפיעים על התוצאה הסופית. השבדים לא מפספסים אף זווית צילום, הם באו לזכות, לצערי. נקווה שהפעם זה לא יעבוד להם. זה מצד אחד מאד מלוטש ועשוי, ומצד שני משאיר אותי קר,

Dixon מקדמת את האתר הרשמי של התחרות, עד שמכינים את הבמה האזרבייג'נית.

אזרבייג'ן – ההופעה מתחילה בשחור ולבן. המסך מחולק ל-4 פסים אנכיים, המציגים את TuralTuranX, בין היתר. הפזמון נכנס, וכך גם הצבע. הזמרים לובשים חליפות סבנטיזיות בסגול ירוק בהיר. הם עומדים על במה קטנה בצורת לב לבן. הבמה הגדולה מוארת בצבעי ירוק בהיר וסגול, בהתאמה למלבושיהם. גם זה לא עובד. לא הרבה קורה על הבמה במהלך ההופעה.

czech_republic צ'כיה – Vesna לבושות באאוטפיטים ורודים בהירים ולראשיהן צמות ארוכות, הן מנענעות בהן כמו היו חרבות. זה התחיל חזק, אבל התדרדר מהר. לפרקים הן מנסות להעביר וייבים של בלאק-פינק סלאביות, לפרקים אחרים הן נראות כמו קיבוצניקיות שעושות ראפ. בוידאוארט רואים את הפרצופים שלהן, משפטים מהשיר וידיים, המנסות לפרוץ את תקרת הזכוכית. הארט נראה יפה, והוא כולו באורות לבנים בוהקים על שחור. בגשר הבמה מוחשכת ורק מעדל אור נותר מסביבן. הן נשמעות מדהים. בסוף השיר התאורה הלבנה הופכת לדנה. זה מבוים יפה, אבל נדמה שלפעמים הבמאי לא ידע מה לעשות עם הבנות עצמן.

הולנד – Mia Nicolai ו-Dion Cooper המושמצים. ההופעה נפתחת בקלוזאפ על הזמר. הוידאורט נותן תחושה של תנועה, אבל הזמר עומד במקום. זה יפה. הזמרת פוסעת אליו בפזמון, הם מסתובבים זה סביב זו. אחרי הפזמון, המצלמה מתרחקת קצת, ואנו רואים את הזמרים מסתובבים. אורות סגולים בוהרים בוידאואט. העולה ועשן על הבמה. זו ההופעה היפה ביותר עד כה, שמזכירה מאד את ההופעה של הולנד 2019, ושואבת אלמנטים מההופעה של הארי סטיילס.

finland פינלנד – Käärijä שר בתוך מכולת עץ מתפרקת. אור כחול מואר בתוך המכולה. הוא עולה עליה בפזמון. בוידאורט דמותו המוצללת. כשהוא מוציא לשון, לדמות יש לשון ארוכה מאד, כמו של דמות קומיקס. הרקדנים בורוד, שעוד ראינו בקדם, נכנסים לריקוד צ'ה צ'ה, בעודם קשורים לעמוד שמזדקף מהמכולה. בסוף ההופעה הוא והרקדנים רוכבים אחד על השני ונראים כמו תולעת אנושית. ה-LED מואר באורות זהב ולאחר מכן בצבעי קשת פסיכדלים. שיר מצוין לסגור איתו את הערב.

במופע הביניים, Rebecca Ferguson ו-Alyosha מבצעות את "Ordinary World" של Duran Duran, בהופעה שמוקדשת כולה לסולידריות עם העם האוקראיני. לאחר מכן, Rita Ora במחרוזת משיריה הדלוחים.

Graham Norton הוא ה-Voice-over בסרטון, המציג את ההיסטוריה של אוקראינה בתחרות.

Dixon עולה לתא הפרשנים ומראיינת את Timur Miroshnychenko.

זוכה אירוויזיון 2015 ומנחה אירוויזיון 2016, Måns Zelmerlöw, ומנחת אירוויזיון 2018, Filomena Cautela, מופיעים בחצי הגמר הראשון בסרטון שהוקלט מראש, בו הם הולכים ראש בראש במשחק שבוחן את הידע שלהם באירוויזיון. 

Dixon מראיינת את נציגי ישראל, פינלנד ומלטה, העומדים בשורה. כל אחד מהם מסביר כיצד לבצע את הריקוד שלו.

צרפת – לה זארה עומדת בשמלה ענקית. היא עומדת על במה מוגבהת, מן עמוד, שמוסתר על ידי השמלה שלה. זו שמלה נוצצת רטרואית וצמודה בצבעי כחול כהה, עם חלק עליון באדום. לראשה בארט נוצץ אדום תואם, שנראה כמו פיתה. יש הרבה צילומי לונג שוט. בחלק האחרון של השיר, החלק התחתון של השמלה, שכיסה את העמוד, מוסר, ואנו רואים אותה עומדת על העמוד, שלו חלק עליון מואר. היא לא זזה משם כל השיר. בסוף ההופעה גשם של זיקוקים. הופעה ווקלית טובה מאד.

גרמניה – הם היחידים, שעולים לא בלבוש של ההופעה שלהם. הם לבושים בבגדים שחורים. חוץ מזה, ההופעה כוללת הרבה אש, עשן, גראולינג, אורות אדומים ועבודת מצלמה תזזיתית. יש שתי קונסטרוקציות גדולות של משולשים משני צידי הבמה, מאחורי הזמר. בתוכם נמצא המתופף ולפניהם גיטריסט. בפזמון האחרון, הסולן פוסע קדימה ושני הגיטריסטים מצטרפים אליו. הצבעים העיקריים הם שחור ואדום, כמו שבוודאי הבנתם. בחזרה השנייה הם כבר לובים את בגדי העור האדומים שלהם.

איטליה – מרקו עולה בגופיה כסופה נוצצת ומכנסי עור. החולצה במכנסיים. הוא עומד על הבמה הקדמית, האפופת עשן. מאחוריו, שני רקדנים על גרמי מדרגות. הם קופצים מהמדרגות אל טרמפולינה, ועולים בחזרה. אנו רואים רק את הצללית שלהם. בוידאורארט ארט מאחוריהם ירח גדול. המצלמה מסתובבת סביב מרקו, וכצפוי המצלמה אוכלת אותו. הוא זמר נדיר. מההופעות הטובות של הערב, וזה בכלל שיר מהגמר. בחזרה הגנרלית השנייה הוא מופיע במלבוש אחר לגמרי, אפודה דמויית יהלומים, בצבעי לבן עד שחור, א-לה Sirusho.

Dixon מראיינת את נציגי צרפת, גרמניה ואיטליה.

לאחר מכן, מכריזים על מעפילות הדמה. כל המתמודים עולים על הבמה. הם נראים כמו באקס פקטור בעת ההכרזה על העולים לשלב הבא. מי שמכריזים על שמו יוצא אל מאחורי הקלעים. אחרי חמשת המעפילים הראשונים, Dixon מראיינת אותן מאחורי הקלעים. כך גם עם חמשת המעפילים האחרונים. יש מסך מפוצל עבור המעפיל האחרון לגמר, מבין כל המדינות שעדיין לא העפילו.

בחזרה השנייה, הנוהל חוזל"ש, ומכריזים על המעפילים כמו שהיה מידי שנה.

מחר תיערך חזרת המשפחות במהלך היום, ובערב, חצי גמר הראשון בשידור ישיר בכאן 11 ובערוץ הרשמי של האירוויזיון ביוטיוב.

התמונות מתוך אתר האירוויזיון הרשמי וצולמו על ידי Sarah Louise Bennett (הופעות) ו-Corinne Cumming (תמונות סטודיו).

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.