2023: עדכון – סיכום חזרות גנרליות 1 ו-2 – חצי גמר 2

היום נערכו החזרות הנגרליות הראשונה והשנייה עבור 16 המדינות המופיעות בחצי הגמר השני ו-3 מהפיינליסטים. להלן סיקור מה שנראה מהסטרים ששודר לעיתונאים:

חצי הגמר השני נפתח בסיכום של חצי הגמר הראשון. הכרוז מכריזה על שלוש המנחות, שעולות על הבמה: Alesha Dixon, Hannah Waddingham ו-Julia Sanina.

דנמרק – Reiley יושב על גרם מדרגות קטנטן, מאחוריו קירות חדר בסגול. הוא שר נורא, לא ברור למה הוא צריך לשיר עם כל כך הרבה פלצטים אם הוא לא מסוגל לכך. על רצפת הבמה עננים ורודים. ויזואלית זה הזכיר לי את מלטה 2019. ההופעה הווקאלית ברמה של בלתי שמיעה. זה פשוט נורא. בחזרה הראשונה עבודת המצלמות מבולגנת. בסוף הכל מואר בירוק, מלא לבבות ואיקסים. הוא רץ קדימה. 3 דקות קשות.

ארמניה – Brunette שוכבת על פרופ מוטה קלות. מוצגים עליו צבעים ורודים וסגולים בהירים ובוהקים, שמתערבלים, ויוצרים תחושה של תנועה. היא לובשת אאוטפיט חושף רגליים בלבן, כולל שובל ומגפיים גבוהות מאד. כל האאוטפיט מלא חוטים וקשרים. שיערה אסוף בסגנון אריאנה גרנדה. בחלק של הראפ, הפרופ צבוע בלבן שבא והולך, והכל אומר הרבה דרמה. גרסת האירוויזיון של השיר כוללת ברייק לריקוד לפני הפזמון השני (שמעת, נועה קירל?). זה נחמד הפרופ הזה. מאחר ומשודר עליו צבעים ורודים, זה גם משודר על הבגדים הלבנים שלה ולפרקים נראה כאילו היא לובשת שמלה גדולה. הופעה טובה ואפקטיבית.

רומניה – אחד השירים השנואים על החובבים השנה, ולא ברור לי למה. זה לא כזה נורא. על רצפת ה-LED שכפול של בחורה בלבן עם גיטרה. Theodor Andrei עצמו לובש ז'קט ורוד, בלי חולצה מתחת, מכנסיים ורודים קצרים וגרבי בוב ספוג. בוידאוארט מאחורה הוא בלבן שר את שירו. הקול שלו נמצא גם בקולות הליווי וזה נשמע לא טוב, כאילו מישהו ממלמל ברקע. בוידאוארט רואים בהמשך לבה רותחת ובחורה בלבן. מה יש לכולם השנה עם הצבעים אדום וכתום? בסוף השיר, בחורה בחליפת חתול זהובה רצה אליו וממששת לו את החזה. בחזרה השנייה היא מורחת עליו צבע שחור. בעע. אחת ההופעות הקרינג'יות של השנה.נדמה שבשלב זה לרומניה לא איכפת.

אסטוניה – הפסנתר מנגן בכוחות בעצמו. Alika יושבת עם הגב אליו, לובשת אאוטפיט בסגול-תכלת (זה Chefchaouen נראה לי), שחושפת חלק מגבה. בפזמון היא נותנת שני תווים בפסנתר. בבית השני היא קמה, ואנו רואים שהאאוטפיט שלה כולל גם הוא שובל ומכנסיים מתנפנפים, כדי ליצור אפקט של תנועה. היא גם עם תספורת אריאנה גרנדה. הוידאוארט כולו בצבע תכלת. היא פשוט מהלכת מפה לשם על הבמה, ובאיזהו שלב שוכחת לצאת לעוד הליכה, מה שמכריח אותה לרוץ קצת כדי להגיע למרכז הבמה בסוף השיר. ההופעה הווקאלית טובה, היא שומרת את עצמה. את התו הגדול היא מבצעת יפה.

בלגיה – זה מאד סן מרינו 2019. הצבעים השולטים הם שחור ולבן. Gustaph לובש חליפה לבנה-ורודה, הכוללת כובע לבן רחב שוליים ומכנסיים ורודים רחבים. מנסים לשוות לו מראה של בוי ג'ורג, לזקנים מאיתנו שזוכרים. ההופעה מתחילה על במה שחורה קטנה, מהר מאד הוא יורד ממנה במדרגות. הוא מתאחד עם זמרות הליווי מלאות האנרגיה. הן רוקדות איתו. בוידאוארט רקדנים שעושים ווגינג, זמרות הליווי ומלכות דראג. בסוף השיר מצטרף אליהם רקדן בורוד, שעושה ווגינג. זה נחמד מאד, שמח ומרים, למרות שכשיר זה לא מרשים בכלל.

Waddingham משוחחת עם Timur Myroshnychenko ו-Graham Norton בתא הפרשנים. ודנים על הגמר הגדול בשבת. Dixon מסבירה בגרין רום שהשנה יכולים להצביע מכל מקום בעולם.

קפריסין – עוד שיר, שמושפע יותר מידי מהולנד 2019. Andrew Lambrou עולה באפודה כחולה חושפת שרירים ומכנסיים מחוייטים, ממש בועז מעודה. הבמה אפופת עשן, הצבע הכחול והשחור שולטים, ויש אפקט של גשם מאחוריו, שממש נראה אמיתי. קולות הליווי המוקלטים מגבים אותו, כי לפעמים קצת קשה לו. הוא לא משכנע כפרפורמר. את ה-C part הוא מזייף כהוגן. בסוף השיר הכל נצבע בכתום (שוב), יש להבות, פירוטכניקה. אם אי אפשר להביא שיר טוב, פשוט נביא מלא אפקטים.

איסלנד – Diljá יושבת על הבמה בחליפה כסופה, שגורמת לה להיראת כמו אסטרונאוט בלי תקציב. הוידאוארט מציג ירוק, ושורשים מכים ברצפת ה-LED כשהיא נשכבת עליה בפזמון. היא קופצת ובועטת, מתכופפת בפזמון. הכוראוגרפיה לא ברורה לי. ווקאלית היא קצת מבולגנת, אבל ייתכן שגם היא לא טורחת להיות מדויקת בחזרה. יותר מידי תנועות ידיים, קפיצות ודברים לא מובנים. כשהיא אומרת You היא מצביעה על קיר ה-LED. הקיר משנה צבעים ואלמנטים, היא פושטת את הז'קט ורצה חזרה לבמה. איזה קשקוש מקושקש. בחזרה השנייה אני חושב שהיא ניסתה תסרוקת קצת אחרת היא גם מנסה לצרוח את ה-C part.

יוון – Victor Vernicos שוכב על הבמה. דמות שלו על רצפת ה-LED זזה לצדדיו. הפנים שלו מופיעים על קיר ה-LED, ומעליו ירח. הצבע השולט הוא בז' וחום בהיר. הוא לובש תלבושת של קיבוצניק משנות ה-30, או של צופיפניק. הוא מתחיל את השיר בזיופים נוראיים, באיזו שלב הוא משחרר אנחת ייאוש. הוא משתפר קצת בפזמון, אבל בבית הבא זה כבר ברור שהוא לא מסוגל לשיר את הבתים מבלי לזייף. מילים ואותיות בלטינית וביוונית על רצפת וקיר ה-LED. במה אפופת עשן לקראת סוף השיר. הוא קופץ המון. החובבים היוונים הולכים לרתוח על זה. מי שפגש בהם מבין על מה אני מדבר.

פולין – Blanka וה"בייבה" שלה כבר הפכו למם ברשת, וזה כנראה גם יביא לה גמר. זה, והעובדה שאי אפשר למצוא עשרה שירים ראויים שיעפילו לגמר מהחצי גמר הנוכחי. השיר מתחיל במה שנראה כמו צילום ממצלמה של שנות השמונים. היא מצלמת אותה ואת הרקדנים מעין הדג, ובגשר אנחנו עוברים לצילום רגיל. הוידאוארט מציג את הכוראוגרפיה עם האצבעות. דמותה של בלנקה מופיעה על הוידאוארט. היא לבושה בשמלה כתומה-סגולה. האווירה היא טרופית, והצבעים השולטים הם צבעים חמים של סגול, אדום וכתום. הרקדנים לבושים ללא תיאום מיוחד ובצבעים שונים. גם לה יש ברייק של ריקוד (נועה וברונט, שומעות?) בשלב מסוים הרקדנים מצטרפים אליה. יש אפקט של אש ועשן על המסך. זה מעצבן, אבל ברור לי שזה יעבוד. לשיר היא לא יודעת, אבל גם לא ציפיתי שתדע.

סלובניה – אחד מהשירים היותר טובים בחצי גמר השני. Joker Out גם נחשבים פופולאריים בקרב החובבים. הם לבושים בתלבושות פסיכדליות, קצת סיקסטיז, קצת סבנטיז, אבל בטוויסט מודרני. הסולן עושה אהבה עם המצלמה. המצלמה עוברת ממנו לצילומי שאר חברי הלהקה ולצילומי לונג שוט. הם מופיעים על הבמה הקדמית הקטנה. אין וידאוארט, אלא שימוש בקיר תאורה ובמסך ה-LED שעל רצפת הבמה. הגיטריסטים, ואחר כך הסולן נעים על המסלול לעבר הבמה המרכזית ואז חוזרים לבמה הקדמית. הוא עושה כאילו הוא מלקק את המצלמה. לא הרבה יאהבו את זה. הופעה ווקאלית מצוינת, והסולן הכריזמטי סוחב את זה. השאלה היא אם זה מספיק. להעפלה לגמר זה יספיק, אבל מה יהיה בגמר? בסוף ההופעה שם הלהקה מופיע בוידאוארט.

גאורגיה – לדעתי השיר היפה בחצי הגמר הזה, אבל אני בדעת מיעוט. Iru במלבוש לבן גדול. אורות תכולים צובעים אותה ועשן סביבה. היא פותחת את הידיים ואנו רואים שהיא עם חולצת בטן וחצאית לבנה ארוכה, גם היא עם שובל לבן ארוך. מכונת הרוח פורעת את השובל ואת שיערה. שני קירות לד לשמאלה ולימינה. הם משדרים בשלב מסוים ידיים, ואנשים שכאילו נעים מתחת בד. גם היא לא נותנת את כל כולה, שומרת עצמה לערב החשוב. כל ההופעה היא עומדת על במה עגולה קטנה. יש הרבה צילומי לונג שוט.ברגע השיא של השיר תאורה בהירה יותר שוטפת את הבמה, וקירות ה-LED משדרים סערה סגולה-כתומה. לא יודע מה לחשוב על זה. הצבעים נורא יפים, אבל זה לא עושה את האפקט הנדרש.

Luke Evans מציג קטע ספוקן וורד נלהב על ההיסטוריה של האירוויזיון.

סן מרינו – שפתיים גדולות בוידאוארט. אור אדום שוטף את הבמה ואת Piqued Jacks. הסולן לובש חליפה שחורה נוצצת, גם הוא בלי חולצה מתחת לז'קט. שאר חברי הלהקה במלבושים שחורים שונים, עם קצת לבן. זה נראה כמו עיצוב של ויויאן ווסטווד. אחרי הפזמון השני, הסולן נשכב על הרצפה, רק כדי לקום מידי אחר כך. צורות אדומות וכחולות בוידאוארט, זה נראה כמו אבני דומינו. הסולן עובר לשיר את החלק האחרון של השיר על הבמה הקדמית הקטנה. בוידאוארט התפרצות של אפקטים והקיר מסתובב (!) כדי שבשניות האחרונות יוכלו להשתמש בקיר תאורה במקום וידאוארט.

אוסטריה – Teya and Salena שרות כשבוידאוארט מכונת כתיבה גדולה, ולאחר מכן רקדניות בשחור ואדום. אחת לבושה בשחור ואדום, והשנייה בלבן ואדום. זה לא עובר מבחינת האנרגיה. הכיף שהיה בקליפ לא מצליח לעבור לבמה. הן גם לא מתאמצות לשיר. ארבע רקדניות אמיתיות, הלבושות כמו אלו בוידאוארט, מצטרפות אליהן. הן רוקדות במקום רוב ההופעה. בגשר הן צועדות אל עבר הבמה הקדמית הקטנה. נכון לעכשיו, האנרגיות נמוכות, אני מאמין שהן יהיו אחרת מחר בערב. דמותו של אדגר אלן פו מופיע בתחילת ובסוף ההופעה בוידאוארט.

אלבניה – הבמה המוחשכת צבועה באדום, וגם Familja Kelmendi. אחרי האינטרו, האורות נדלקים. הוידאוארט באדום ושחור. מכונת הרוח פורעת את האאוטפיט של Albina. בפזמון ההורים פוסעים לעברה. הצבעים משתנים לזהב. אחרי הפזמון, הם מנופפים במטפחות אדומות. בבית הבא, הצבעים עוברים לשחור-לבן, ושוב לזהב בפזמון. כולם לבושים בשחור, אגב. Albina לבושה בטייק מודאני על בגד מסורתי, וגם לחלק משאר בני המשפחה יש אלמנטים אלבניים מסורתיים בבגדים שלהם. Albina כורעת על ברכיה לקראת סוף השיר. ווקאלית זה היה הכי טוב עד כה.

ליטא – עוד פעם כתום. מוניקה עומדת בשמלה כתומה קצרה מרובת קשירות. יש מן שמש כתומה בוידאוארט וסביבה מן סמל שבטי, לא יודע אם יש לזה קשר להיסטוריה ליטאית או סתם סמל שהם מצאו בשאטרסטוק. בפזמון ארבעת זמרות הליווי פוסעות עמה לבמה הקדמית הקטנה. גם היא לא מתאמצת היום מבחינה ווקאלית. בחזרה השנייה היא כבר שרה עם יותר עצמה. היא מבקשת מהקהל להריע. הצבעים בוידאוארט הם אדום, כתום וסגול. ויזואלית זה עובר מאד יפה, אחת ההופעות האסתטיות. הבמה גם יחסית להופעות האחרות מוארת מאד. זה יעלה לגמר כמו כלום.

אוסטרליה – אז חלק מהחובבים חושבים זמן מה שזה הולך לנצח את חצי הגמר. קצת קשה לי עם השיר הזה, אבל אין לי ספק שהוא יבלוט כשיר האחרון בסדר השירים. ההופעה נפתחת בסולן נוהג במכונית עם גג פתוח על הבמה. צבעים תכולים ואדומים צובעים אותו ואת המכונית. בפזמון הוא מתרומם ומכונת רוח מבדרת את שיערו. הוא לובש חליפה נוצצת עם ריבועים בשחור ולבן. בווידאוארט, כמובן, סקייליין ומראות אורבניים. הזכיר לי קצת את בלייד ראנר. ההופעה אפקטיבית מאד, ברור לי שזה יעבוד, אבל זה לא הטעם שלי. הגיטריסטית שנותנת בראש לקראת סוף השיר קצת גונבת את ההצגה.

המנחות מזכירות לנו, שצריך גם להריע לכותבי השירים. צודקות.

מופע הביניים כולל הופעה, שכותרתה "Music Unites Generations", הבוחנת את הקשר בין דורות של אוקראינים למוזיקה שהם אוהבים. Mariya Yaremchuk, שייצגה את אוקראינה באירוויזיון 2014, מובילה את ההופעה. זו מסתיימת בהופעה משותפת של הראפר OTOY, נציגת אוקראינה באירוויזיון ג'וניור, Zlata Dziunka, ו-Yaremchuk.

מופע הביניים הבא נקרא "Be Who You Wanna Be", והוא בביצוע מלכות דראג. לפי התיאור, המופע חוגג את האופן שבו האירוויזיון הוא מקום לכולם. אחד השירים במחרוזת הליפסינק הזו הוא השיר האוסטרלי הכושל לאירוויזיון 2018.

שוב זוכה אירוויזיון 2015 ומנחה אירוויזיון 2016, Måns Zelmerlöw, ומנחת אירוויזיון 2018, Filomena Cautela, מופיעים בסרטון שהוקלט מראש, בו הם הולכים ראש בראש במשחק שבוחן את הידע שלהם באירוויזיון. 

לאחר מכן, ילדים מטיילים מאחורי הקלעים של האירוויזיון. הגיע זמן לחזרות של הפיינליסטיות הנותרות.

ספרד – Blanca Paloma והרקדניות בהופעה שלקוחה, לפי דעתי אחד לאחד מהקדם הספרדי, פסטיבל בנידורם. הכל שם, המלבושים, הכוראוגרפיה, החוטים הדומים, הבמה הלבנה הקטנה. עבודת התאורה הותאמה לבמה הגדולה, וגם היא באדום ולבן בוהק. Paloma פותחת את ידה ומביטה בה, יוצא מכף היד אור, א-לה סלובניה 2007. השופטים יאהבו את זה, למעט אלו מהמדינות הסקנדיביות והבלטיות.

אוקראינה – שניהם עם משקפי השמש. הסולן לובש שמלה שחורה וזרועותיו מכוסות ברשוולים בצבעי כסף. יש ארבעה מסכים קטנים מאחוריו ולפניו. הם משדרים את פניו וסוג של אנדרואיד, אולי כזה שאמור להתכתב עם האנדרואידים בהופעה של אוקראינה 2021. שני רקדנים לבושי שחורים מצטרפים אליו. יש רגע שהוא פורס ידיים ונראה כמו ישו, קדוש מעונה. עולנו מבינים את האפקט שמנסים ליצור כאן. ויזואלית זה יפה, אבל בו זמנית עמוס מידי. הצבעים בהופעה הם צבעי הדגל האוקראיני, כחול וצהוב, וכסף, על מנת לייצג את ה-Steel.

בריטניה – האינטרו דרמטי ומזכיר פסקולים של ג'יימס בונד. מיי בפרופיל, עומדת על פלטפורמה מוגבהת דקיקה לצד 4 רקדניות ורקדנים. הפנים שלה מופיעות שוב ושוב בוידאוארט. הביט מאד חזק, והקול החלש שלה טובע בו. היא לובשת בגד שחור, שחלקו תחרה. זה קצת מבגר אותה. ההופעה מזכירה קצת את מלטה 2021. גם כאן יש התמקדות בה וברקדנים. גם כאן הוידאוארט בעיקר בצהוב וורוד. היא מוציאה לשון ומתנהגת כמו השכונה שהיא, וכך אנו אוהבים אותה, אין לה אוויר, מסכנה. נוכחות יש לה, קול אין. בסוף השיר פירוטכניקה. זהו, ראינו את כל ההופעות.

Dixon מראיינת את נציגי ספרד, אוקראינה ובריטניה.

לאחר מכן, מכריזים על מעפילות הדמה.

מחר תיערך חזרת המשפחות במהלך היום, ובערב, חצי גמר השני בשידור ישיר בכאן 11 ובערוץ הרשמי של האירוויזיון ביוטיוב.

התמונות מתוך אתר האירוויזיון הרשמי וצולמו על ידי Sarah Louise Bennett (הופעות) ו-Corinne Cumming (תמונות סטודיו).

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.