2017: ארמניה – חצי גמר ראשון

שישה זמרים נותרו במירוץ לייצג את ארמניה באירוויזיון: חמישה זמרות וזמר אחד. התכנית נפתחת בתקציר הפרקים הקודמים, איך הכל התחיל, ארמניה באירוויזיון, האודישנים, החלוקה לקבוצות, שלב הדו קרב. ואחרי כל בניית המתח הזו, גוהר מוכנה להתחיל בתכנית. הכרוז מקדם את בואם של ששת מתחרי חצי הגמר: מרתה, ארצביק, אג'ין, לוסי, סוזנה ווהה. למה יש כרוז לפתע פתאום? כי מי יקדם את בואה של גוהר? הגברת עולה לבמה ברוב הדר והתחרות מתחילה. המתמודדים יושבים על כורסאות זוכיות לצד השופטים/המנטורים שלהם. גוהר מקבלת כל כך הרבה משחקי תאורה, שמזכיר לך מי בסופו של דבר הבוס כאן. גוהר מציינת כי אנו עוברים לשלב שבו גם הקהל יכול להצביע. ההחלטה מי יעבור לשלב הבא תוכרע על ידי הקהל (50%) והשופטים (50%), אך מדובר בשופטים אחרים מאשר המנטורים. צוות שיפוט של 9 אנשי מקצוע יהוו את השופטים בשלב הזה (וככל הנראה גם בבאים). לפני כל הופעה, אנחנו מקבלים ביוגרפיה קצרה של המתמודד, כמה פרגונים מאנשי מקצוע.

Marta ראשונה והיא עולה להופיע עם "Naughty girl" של ביונסה. בחירה אמיצה, כי מה הסיכוי שלך להפעיל על הגרסה של ביונסה. היא לובשת חליפת חתול שחורה, קוקו א-לה אריאנה גרנדה ועונדת תכשיטי זהב. היא מלווה על ידי שתי רקדניות בבגדי גוף. בחירה איומה של שיר, היא שרה בקול צייצני, מנסה להישמע כמו ביונסה, וזה נורא לא נעים לאוזן. וחבל, כי בשבוע שעבר היא הפציצה. הקטע של הראפ מביך, בפיזמון העיבוד מעפיל על הקול שלה. ההעמדה הבימתית לא רעה, אבל זקוקה לכמה שיופים. בגדול, מאכזב.

הבאה לעלות על הבמה היא Artsvik. היא שרה את "Hurt" של כריסטינה אגילרה. אלוהים, לא היינו בסרט הזה כבר? ארצביק מנסה בפעם המי יודע כמה למכור לנו שהיא איזו מלכת Soul. אוקיי, הבנו. היא באמת אחת המתמודדות היותר מקצועיות בשלב זו, וגם ווקליסטית טובה, אבל הקול שלה לא ייחודי והיא ממשיכה לשדר לי משהו מאד טכני. היא מופיעה לבדה על הבמה בחולצה וחצאית אפורות ואיזה הד-פיס אפור, וזה מכוער יותר ממה שאני יכול לתאר. מישהו דואג שהיא תיראה מכוערת… הביצוע לא מתרומם לשום מקום ולא מרגש.

אחת המתמודדות היותר מדוברות עולה להופיע. Egine שרה את "A little party never killed nobody" של פרגי. כמו תמיד זה הכל השואו. היא לבושה קצת כמו ג'יני. הצליל הוא פופ-האוס כבד, אבל הסאונד מזעזע. היא מלווה על ידי 4 רקדנים לבושים בשחור. אני לא חושב שהיא נשמעת רע, אבל הסאונד פשוט הורס לה, המיקרופונים שם לא מכוונים עד הסוף. רוטינת ריקוד בנוהל של אג'ין, די מבהיר למי שלא היה ברור עד כה, שאג'ין היא one trick pony, להיטי פופ כבדים והופעה נוטפת סקס. זה לגיטימי למדי והיא גם עושה את זה טוב. אם היא הולכת לאירוויזיון, די ברור מה יהיה הסגנון שתשיר שם.

גוהר מציגה את 9 השופטים של הערב. מדובר בצוות שיפוט מקומי. בחצי הגמר השני יהיה שימוש בצוות שיפוט בינלאומי במקום (ביורקמן יהיה אחד מהם למיטב הבנתי). אחת השופטות היא Lilit Navasardyan, מי שכתבה את השיר הארמני ב-2016 ועיבדה את השיר הארמני ב-2014. שופטת אחרת היא Naira Gyurjinyan, שדיברה על ווהה בווידאו שלו, מה שאומר שיש כאן שתי שופטות לפחות שיש להן קרבה מסוימת למתמודד…

המתמודדת הבאה היא Lucy, והיא שרה את "Turn around" של… שיר מקורי שלה כך מסתבר, שהיא שחררה לפני חצי שנה, אבל לא קיבל יותר מידי צפיות ב-Youtube… היא מופיעה עם מכנסוני ג'ינס, סריג אדום ומעיל ירוק בקבוק צמרירי וארוך. שיר סתם, רפטטיבי, שמענו עשרות כמונו. היא מזייפת את נשמתה וההופעה מתפספסת לחלוטין. אם אתה שר שיר שלך, אתה צריך שהוא יהיה להיט. אם הוא לא כזה, ותר על התמלוגים ושיר משהו שיקדם אותך לשלב הבא…

המתמודדת הבאה בתור היא Suzanna, שהתחילה בתור המתמודדת האפורה שאף אחד לא זוכר והתפתחה לסוג של דיווה. היא שרה את "Je suis malade" של סרז' למה, בגרסת לארה פביאן, שאנחנו מכירים בתור גרסת הראל סקעת. בחירה מצוינת של שיר, מאחר ועבר מספיק זמן מאז הביצוע של לארה פביאן (2003). היא לא לארה פביאן, אבל היא בהחלט good enough. זה קצת נותן לי וייב של מלצרית בפיץ' טיים וחיקוי להופעה המקורית, אבל היא משרתת את המקור נאמנה. היא לבושה בשמת רטרו שחורה, שמאד לא מחמיאה לגזרה שלה. גוהר נראית משועממת. זה נורא מתוזמן לכל השטיקים שפביאן עשתה בהופעה שלי, וזה נותר לא מרשים. היא מסיימת בתו גדול שעושה את העבודה. אם תישלח מטעם ארמניה ברור שהיא תשיר בלדת פופ גדולה' אך קלישאתית.

הבא בתור הוא הבחור המחובר והמיותר ביותר. הוא הגיע למקום השני ב-The voice המקומי, והכל בגלל הקשרים שלו בתעשיית המוזיקה. הוא באמת המתמודד המיותר ביותר בנמצא. Vahe עולה לשיר את אחד השירים שאני יותר אוהב מהשנה האחרונה, "Writing's on the wall" של סם סמית'. הוא לבוש חליפה שחורה ומלווה על ידי בלרינה בלבוש לבן. הופעה סתמית ונטול כריזמה. מבטא מעצבן ונוכחות של עציץ. הרס לי את השיר. לפי דעתי הבחור הזה על הספקטרום.

גוהר מכריזה על פתיחת הקווים בעוד אנו עוברים לצפות בסקירה על מסען של Anahit & Mary באירוויזיון ג'וניור האחרון, בו סיימו במקום השני. הן עולות לשיר את שירן בפלייבק מלא. גוהר מכריזה על סגירת הקווים, ואנו עוברים לסיבוב השני שלא הערב, בו המתמודדים ישירו עם המנטורים שלהם!

ראשונות עולות Marta והמנטורית אנוש. הן שרות את "Amenic Amena" של Arthur Grigoryan. מרתה לבושה בשמלה שחורה ארוכה ומראה כללי של רונה נישלו. הופעה מקסימה לשיר מקסים, הן נראות קצת כמו אימא ובת. עדין, מלודי, מיושן במידה ויפה. וידאוארט של מסע בחלל תורם לאווירה הקסומה. אנוש לא מעפילה על מרתה בצדק, וההופעה אפקטיבית מאד.

15385300_802743179863724_3576576271581144323_o.jpg

אחריהן עולים Artsvik והמנטור אסיי. הם שרים את "Hayastan ashkharh" של Varduhi Vardanyan. אני מניח שמדובר בשיר מאד פופולרי, שכן הקהל מגיב בהתלהבות. ארטצביק פתאום נראית אותנטית. כל התכניות הללו שבהן ניסתה להיות כריסטינה אגילרה מקומית.. ועכשיו היא זמרת ארמנית דרמטית, וזה נראה כל כך אותנטי. שיר קיטשי ויפהפה, דרמטי וארמני מאד, על גבול קלישאת אירוויזיון. הפלייבק נדפק קצת לקראת הסוף….

15369139_802743116530397_3553132092205725829_o.jpg

אחריהם עולה Egine והמנטור הייקו. אני מת לשמוע איך הולכת להישמע תאונת הרכבת המוזיקלית הזו.  הייקו עולה לשיר ראשון את "Somos novios" של Armando Manzanero. אג'ין פוסעת בשמלת מקרמה כסופה-טורקיז (מה זה?) ונותנת קצת בבלדה, משהו שהיא עוד לא עשתה בתחרות. די ברור שזה לא המגרש שלה, למרות שהקול שלה לא רע. זה נשאר קצת קריוקי, והשילוב ביניהם נשמע כמו תאונת הרכבת שציפיתי לה. יצויין גם שהייקו נשמע נורא למדי, ונראה כי לא עשה חזרות על השיר.

15493387_802743293197046_6464920203234906982_o.jpg

Lucy והמנטור אראם עולים להופיע. הם שרים את "Beneath your beautiful" של Labrinth ft. Emeli Sandé. אראם פותח בחריקות ווקליות. לוסי לוקחת בבית השני, היא נראית הכי מהמם שיש, בחליפה לבנה וכנראה פיאה שחורה, שמסודרת לתסרוקת פיפטיז. הוידאוארט הוא פניה של לוסי ששרה וקצת אראם פה ושם. בחלק השני של השיר אראם מעפיל עליה ווקלית והיא נשמעת כמו זמרת ליווי. לא ברור מה הוא חושב שהוא עושה. הופעה מעט מפוספסת שהייתה יכולה להיות טובה יותר, אם גברת אראם היה נותן קצת מקום למתמודדת.

15370037_802743259863716_4760892150094025438_o.jpg

Suzanna והמנטורית אינגה עולות לשיר את "Estranha forma de Vida" של אמליה רודריגז. שיר פאדו פורטוגלי. הבעיה היא שאינגה שרה במבטא מושלם וקול עמוק כמו שרק היא יכולה. סוזנה לא ברמה שלה, ועל כן אינגה מעפילה עליה. אינגה גם חושבת שלהופיע בתלבושת פלמנקו ולתת לסוזנה להיעלם ברקע בשמלה שחורה פשוטה זה רעיון נכון. לך תבין. אבל אני מאוהב בכל מה שיש לו צליל פורטוגלי וצליל נשמה כל כך עמוק.

15325254_802743356530373_8706767820335592790_o.jpg

Vahe עולה לבמה לשיר את "Till somebody loves you" של ג'יימס ארתור. לבנאדם אין כריזמה או יכולת לשכנע אותך שהוא זמר רציני. איווטה עולה בעקבותיו ומצטרפת לשיר. שניהם לבושים בחולצות לבנות, מכנסיים וז'קטים שחורים וחולצת פלנל סביב המותניים. עם כל הניסיון שלו על הבמה, הבנאדם לא יודע להופיע. איווטה מקצועית כמו תמיד, ואין שום אפשרות שהיא לא תעפיל עליו. בחירת שיר חלשה מאד, שיר מצעדים סתמי לחלוטין, להיט של שקל וחצי. איווטה מגיעה לגבוהים ורק מזכירה כמה בינוני המתמודד בו בחרה להוביל את הצוות שלה…

15384437_802743263197049_8989544818463873177_o.jpg

גוהר עוברת לשלב ההצבעות. כל השופטים דירגו את המתמודדים, ונתנו להם נקודות מ-1 ל-6. גוהר כעת מציגה את שכלול הנקודות, ומכריזה עליהן בסדר עולה: שישית בשופטים נמצאת Lucy עם 20 נקודות. חמישית – Egine עם 25 נקודות. Suzanna רביעית עם 31 נקודות. במקום השלישי נמצאת Artsvik עם 32 נקודות. במקום השני נמצא Vahe (אלוהים יעזור לי) עם 33 נקודות. מה שאומר ש-Martha זכתה בהצבעת השופטים עם 48 נקודות.

iqy3h4

גוהר חושפת את הצבעת הקהל. במקום השישי – Vahe עם 15 נקודות. במקום החמישי – לוסי עם 17 נקודות. במקום הרביעי Egine עם 33 נקודות מהקהל. בשלב הזה די ברור שווהה ולוסי מודחים, וכל המתח הוא רק למי שלא יודע לעשות מתמטיקה. במקום השלישי עם 36 נקודות מהקהל – Suzanna. במקום השני Artsvik עם 39 נקודות מהקהל. במקום הראשון, כמו בשופטים, נמצאת Marth עם 49 נקודות מהקהל.

ארבעת העולות לחצי הגמר השני, לפי סדר הניקוד:

  1. Marta
  2. Artsvik
  3. Suzanna Melkonyan
  4. Egine

משום מקום הגיחה Martha והפכה לפייבוריטית. ארצביק הכי קרובה לאתגר אותה. סוזנה היא הסוס השחור של התחרות, בעוד אג'ין מתנדנדת בין היותה הופעת קאלט לבדיחה. בשבוע הבא צוות השיפוט הבינלאומי מחליף את זה המקומי, במה שעשוי להפוך את היוצרות, בוא נקווה שלא.

ניתן לצפות בפרק המלא כאן:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.