2018: ספרד – סיקור Operación Triunfo רטרואקטיבי, חלק 1

לאחרונה התבשרנו כי תכנית הריאליטי שירה Operación Triunfo, תתפקד כפלטפורמה לבחירת הנציג הספרדי לאירוויזיון 2018 בפורטוגל. להזכירכם, הפורמט הושק ב-2001, עת תפקדה כפלטורמה לבחירת הנציג הספרדי לאירוויזיון 2002. היא מבוססת על הריאליטי-שירה ההולנדי, Star Academy, אך בטוויסט הספרדי שלה היא מאד לא יעילה בלשון המעטה. כל פרק עומד על למעלה מ-3 שעות לא כולל פרסומות. התכנית גם כוללת פרק נוסף על כל פרק לייב, שהוא פרק על המתרחש מאחורי הקלעים ובבית בו גרים המתחרים. בהיעדר זמן, או עניין, לא נסקר את הריאליטי, אלא יותר את השירה.

אז בחזרה לעבר. בשנים 2002-2004 בחרה ספרד דרך התכנית הנ"ל והגיעה לטופ 10 מידי שנה, אם כי נמוך משקיוו. הם הגיעו למקומות שביעי, שמיני ועשירי בהתאמה. מאז זנחו את הפורמט לא הצליחו יותר מידי (להוציא את המקום העשירי ב-2012 וב-2014). מאז התחרות ממשיכה כסדרה מידי שנה, אך עד כה ללא קשר לאירוויזיון. הבחירה בתכנית כפורמט לבחירת הנציג עבור 2018 נעשתה זמן מה לאחר שהחלה התכנית, עת התחבטה הטלוויזיה הספרדית מה לעשות, ממה כמו ישראל עם "הכוכב הבא" ב-2015. וממש כמו במקרה הכוכב הבא, עם ההכרזה על הקשר לאירוויזיון הרייטינג החל לעלות אט אט.

הפורמט הוא כדלקמן: המתמודדים שרים מידי שבוע והשופטים מחליטים את מי להעביר לשבוע הבא. ארבעת המתמודדים שדורגו הכי נמוך על ידי השופטים מועמדים להדחה. מועמד אחד מקבל חסינות מהמתמודדים שלא עמדו להדחה, מועמד אחד מקבל חסינות מהצוות המקצועי של "האקדמיה". שני המתמודדים הנותרים מתמודדים להצבעת הקהל ונאלצים להמתין שבוע עד לסגירת ההצבעה. בכל תכנית גם נבחר חביב הקהל. רק בתכנית של השבוע הבא, מוכרז מי המתמודד שעוזב את האקדמיה ומסיים את דרכו בתחרות. בגאלה 0 הפורמט מעט שונה והצופים מצילים מהדחה את אחד המתמודדים, החל מגאלה 1 הפורמט הוא כפי שציינתי לעיל.

גאלה 0
את הערב פותחת Mónica Naranjo עם שירה "Solo se vive una vez". היא גם מוצגת כאחת השופטות. לצידה ישפטו גם המוזיקאים Joe Pérez-Orive ו-Manuel Martos.
את 18 ההופעות פותחת Aitana עם "Bang Bang" של ג'סי ג'יי, אריאנה גרנדה וניקי מינאג'. הביצוע מזעזע והיא מפספסת את הכניסה באופן חובבני. היא נראית מפוחדת וההופעה הווקלית חלשה. היא מוותרת מהר ומרימה ידיים וככה נראית ההופעה. זוועה.


השני להופיע הוא Mario עם "Sofia" של Álvaro Soler, להיט ענק בספרד ובמדינות הלטיניות. גם ההופעה הזו חובבנית והוא נראה אבוד על הבמה. הוא מצליח לזייף בשיר שאמור להיות קל לביצוע. מביך.

המתמודדת הבאה היא Miriam עם "No te pude retener" של ונסה מרטין. כנראה שלשיר בלדה זו החלטה טובה בשלב זה של התחרות. היא שרה סביר והיא חמודה מאד, מצליחה לעמוד גם בתווים הגבוהים ובכללי נשמעת מרשימה מאד לעומת השניים הקודמים. משביע רצון.

המתמודד הבא היא Agoney עם "Purple Rain" של פרינס. הויברטו שלו מוגזם למדי והוא מגיש את השיר בגרסת soul, אבל אלוהים ישמור, זו אמורה להיות אנגלית. יש לו יכולת קולית מאד מרשימה, אבל ניכר שהוא עוד לא למד מה לעשות איתה. צריך גם לעבוד על הפאתוס המוגזם.

זמן להתרשמות השופטים. אינני מבין ספרדית, אבל הם מחמיאים ל-Agoney ומעבירים אותו לשלב הבא. Aitana מקבלת הזדמנות נוספת למרות הופעה איומה ועוברת לשלב הבא. Miriam עוברת לשלב הבא בדמעות אינספור. Mario נשמר לסוף ומתבשר כי הוא מועמד להדחה.
המתמודד הבא הוא Alfred עם "Georgia on My Mind" של Hoagy Carmichael. הביצוע טוב, אם כי מעט קלישאתי. הוא מפליא בנגינה בטרומבון, אם זה באמת הוא מנגן, אבל בעיקר עושה רושם שהוא נורא רוצה להרשים. מנסה למתג את עצמו כ"איכותי". נראה כמה זמן הספרדים יסכימו לסבול את זה.

המתמודדת הבאה היא Mimi עם "Don't Cha" המחריד של הפוסיקט דולס. היא עולה בתלבושת עור מלאה, מרשימה ביכולת שלה על הבמה, בביטחון העצמי וביכולת הריקוד. השיר עצמו הוא הכי סתם וככל ששיר מתקדם זה עושה רושם של הופעת מלצרית מזמרת.

המתמודד הבא הוא Juan Antonio, ששר את Juan Antonio של Pablo Alborán, אולי הזמר הכי מצליח היום בספרד. לחואן קול פלמנקו מאד חזק ורחב, אבל הוא מזייף ולא מצליח לתקשר עם הקהל. הוא לא בסולם הנכון בכלל וההופעה הולכת ומתדרדרת מרגע לרגע. במשך כל ההופעה הוא עם הפנים לרצפה.

המתמודדת הבאה היא Thalía, שבוחרת לשיר את "Break Free" של אריאנה גרנדה. היא נראית נורא עם חולצה מנצנצת ללא כתפיות וחצאית ורודה קצרה ולא מחמיאה. ההופעה זולה ואין תו שהיא מצליחה לשיר מבלי לזייף. היא מגובה ברקדנים ובקולות ליווי מוקלטים, שלא יצליחו להציל אותה מהבושה הזו.

המתמודד הבא הוא Cepeda. הוא בוחר לשיר את "Tú me obligaste" של Antonio José Feat. Cali Y El Dandee. זה מתחיל מאד טוב, הוא נשמע מצוין וזה נראה כמו אחת ההופעות החזקות של הערב, אבל אז לקראת הסוף הוא מתחיל לזייף קצת. יש לו נוכחות אותנטית על הבמה והוא מאד חמוד.

זמן לפידבק מן השופטים. ראשונה מתבשרת Mimi כי היא מועמדת להדחה, שמגיבה בהפתעה ואכזבה. Juan Antonio עובד לשלב הבא ומגיב באמוציות ונהמות. Cepeda ו-Alfred עוברים לשלב הבא, בעוד Thalía מועמדת להדחה, והיא די מבינה את זה אחרי ההופעה האיומה שלה.
המתמודדת הבאה היא Marina בגרסה מחרידה ל-"Girl on Fire" של אלישה קיס. למעט המראה המעט אנדרגוני שלה, אין בה שום דבר מעניין. היא לא מסוגלת לשיר תו אחד כמו שצריך. המבטא שלה נסלח לעומת הזיופים הבלתי נגמרים. עינוי לאזניים.

המתמודד הבא הוא Ricky, שבוחר לשיר את "Adventure of a Lifetime" של קולדפליי. בחור נאה למדי, שמזכיר לי את רותם כהן. יש לו הרבה ביטחון, אבל לא היה מזיק לרקוד פחות ולשיר יותר. הביצוע בסיסי ביותר והוא מנסה לפצות על כך בכריזמה בימתית, אך לוחץ חזק מידי. ביצוע קריוקי פושר.

המתמודדת הבאה נחשבת פייבוריטית, למיטב הבנתי. Mireya בוחרת לשיר את "Hoy" של Gloria Estefan. איזה קול! סוף סוף, קול פלמנקו עמוק וספרדי מאד. זה אותו השיר שרוני דלומי סירסה וקראה לו "תן", אבל מירייה מגישה נשמה ספרדתית אמיתית ואותנטית. הביצוע לא חף מזיופים, ויש על מה לעבוד, אבל זה טוב בהרבה ממה ששמענו וראינו עד כה.

המתמודד הבא הוא Raoul והוא בוחר לשיר את "Catch & Release" של Matt Simons. המבטא שלו סביר יחסית וניכר שהוא בחר שיר שמתאים לקולו. הוא מעט מאונפף. השיר עצמו לא קשה לביצוע והוא צולח אותו בקלות, לבחור בשיר easy listening שלא דורש הופעה מורכבת נראה כמו הבחירה הנכונה בשלב זה.

זמן לפידבק מן השופטים. Marina, מסיבה שאינה ברורה לי, מקבלת כניסה לאקדמיה ופורצת בבכי תמרורים. Mireya עוברת בקלות לשלב הבא, וכך גם Ricky. לעומת האחרונים, Raoul מקבל קבלת פנים צוננת מהשופטים, אך הם מחליטים להעביר אותו לשלב הבא בכל זאת.
הגיע זמן לחמשת המועמדים האחרונים. המתמודד הבא הוא Joao הברזילאי. הוא שר את "Stand By Me" של Ben E. King. הופעה מוזרה, מלאת גניחות וריקודים של דוד בחתונה. זה קצת מוגזם, אבל לא רע לגמרי.

המתמודדת הבאה היא Nerea והיא בוחרת לשיר את "Qué hay más allá" של María Parrado. במקור באנגלית ושל Auli'i Cravalho. הגרסה הספרדית של השיר המפורסם מהסרט "מואנה". למעט בעיה דנטלית קלה…. היא שרה נקי ויפה, קצת חלבי, אבל בחרה בשיר דיסני שלא דורש משהו אחר. התו האחרון מתפספס לה, אבל היא עוברת בקלות וזה ברור.

המתמודדת הבאה היא Amaia, ששרה גרסה חלבית ומחרידה של "Starman" של דיויד בואי. חלשה מאד ווקלית, חסרת כריזמה, ביצוע קריוקי. הרסה קלאסיקה גדולה של בואי. זוועה.

המתמודדת הבאה הוא Ana Guerra. היא בוחרת לבצע את "Cómo te atreves" של Morat. היא לובשת ז'קט עם פרנז'ים ונראית כאילו יצאה מוידאו קליפ של שיר קאנטרי זול, שזה גם מה שאפשר להגיד על השיר והביצוע. הוא לא דורש ממנה הרבה, ובכל זאת היא מצליחה לא לדייק ונדמה שלפעמים עולה גבוה מידי. יש לה פוטנציאל, אבל היא חייבת הנחייה כמו גם אימון ווקלי.

המתמודד האחרון להערב הוא Roi המבצע את "Don't Worry" של הצמד הנורבגי Madcon. בחור נאה נוסף (כאילו שיש כאלה שהם לא בתכנית…). הוא עולה על הבמה עם גיטרה ונותן לי וייב של מאנל. הביצוע נחמד, גם אם המבטא מאד מורגש. אם הוא לחוץ, הוא מצליח להסוות את זה מאד יפה. הוא נשמע צווחני בקטע לפני הפיזמון וניכר שגם הוא צריך הרבה אימון ווקלי כדי למצות את הפוטנציאל החבוי בו.

המתמודדים האחרונים מגיעים להערכת השופטים. Nerea עוברת בקלות לשלב הבא, בעוד Amaia מועמדת להדחה על רציחת השיר של דיויד בואי. Joao מתבשר בהפתעה כי גם הוא מועמד להדחה. לעומתו, Roi ו- Ana Guerra מתקבלים לאקדמיה ועובדים לשלב הבא.
הפסקה מתודית עם Rosa López, שעולה לבצע את שירה "Ahora sé quién soy".
חמשת המועמדים להדחה ממתינים להכרעת צוות האקדמיה, אשר מחליטים כי Thalía ו-Amaia יקבלו חסינות בשלב זה ויתקדמו לשלב הבא, דהיינו התקבלו לאקדמיה. הקווים נפתחים עבור הצלת אחד משלושת המתמודדים הנותרים המועמדים להדחה. עם סגירת הקווים זוכה Mimi ל-45% מהצבעת הצופים והיא האחרונה להתקבל לאקדמיה. 16 מתמודדים נותרו במירוץ לאירוויזיון.

ניתן לצפות בתכנית המלאה כאן.

גאלה 1
התחרות ממשיכה. 16 "ברי המזל" שזכו להיכנס ל"אקדמיה" עברו שבוע מתיש של אימונים, חזרות ולימודים עם מגוון מורים לפיתוח קול, דיקציה, מאמנים, כיראוגרפים וכד', בזמן שמצלמות מתעדות כל שניה בחייהם. עם זאת, הם נראים די מרוצים.
השבוע, איש לא יודח, אולם שניים יועמדו להדחה לתכנית הבאה. נו, שוין. לפחות לא מבזבזים לנו חודשים על אודישנים בלתי נגמרים. בנוסף, כל ההופעות הערב יהיו של דואטים.

הדואט הראשון הוא של Miriam ו-Agoney עם השיר "'Running" של Naughty Boy.
אף אחד מהצמד אינו ביונסה, אולם אגוני מוצלח בהרבה ממרים. ניתן לשמוע את התוצאות של שבוע שלם של פיתוח קול. הקולות של השניים יציבים בהרבה משבוע שעבר ונדמה שהם יודעים יותר מה לעשות על הבמה.

הדואט השני הוא של Cepeda ו-Aitana עם השיר "No puedo vivir sin ti" של Los Ronaldos.
השניים משחקים אותה אסטוניה 2015 פינת הולנד 2014 וזה עובד לא רע. השניים נשמעים לא רע, אולי כי השיר עצמו די פשוט לשירה ועם זאת, הכריזמה של אייטנה בולטת יותר. מאוחר יותר הערב היא תזכה גם כחביבת הקהל בבית.

זמן להפוגה קלה והופעה של הזמרת הבינלאומית (לפחות ככה היא מוצגת) Becky G. היא לא היתה באירוויזיון, אז לא מעניין.

הדואט השלישי הוא של Roi ו-Ricky עם השיר "Tu enemigo" של Pablo López.
השניים נראים טוב, אבל משתמשים במראה שלהם על מנת לכסות על השירה המזעזעת. נכון שהשיר קשה יותר לביצוע, אבל שילוב הקולות של השניים נוראי והם לא מבצעים את השיר היטב. נדמה שהיתה כאן התנקשות של ההפקה בכך שחיברה את השניים לדואט עם שיר קשה. ואכן, השניים מועמדים להדחה בהמשך הערב. את רוי מצילים שאר המתמודדים ואילו ריקי ייאלץ לשיר בדו קרב להישרדותו בתכנית הבאה.

הדואט הרביעי הוא של Raoul ו-Thalía עם השיר "Cake by The Ocean" של DNCE.
ראול נטול כל כריזמה ושר את השיר הקצבי והפאנקי כאילו הוא שר לעצמו במקלחת. תאליה מצילה את המצב במעט עם מעט יותר כריזמה והקולות של השניים משתלבים טוב יותר מהצמד הקודם, אך הייתי מוותר על השניים בקלות.

הדואט החמישי הוא של Nerea ו-Amaia עם השיר "Las cuatro y diez" של Luis Eduardo.
השתיים ישובות כל השיר ומשתמשות בכיראוגרפיה א-לה בריטניה 2006, אבל השיר רגוע ומלודי ויושב יפה על הקולות של השתיים, אשר משתלבים היטב. אין ספק שההפקה פרגנה להן בכך שלא אילצו אותן לבצע כל כיראוגרפיה, ואכן, השתיים מוגנות עוד שבוע.

הדואט השישי הוא של Ana Guerra ו-Mimi עם השיר "Don't You Worry 'bout a Thing" של Stevie Wonder. שוב, מדובר בהתנקשות של ההפקה. השתיים נאלצות לרקוד תוך כדי שהן שרות את המלודיה המסובכת של סטיבי והמופע כולו נראה כמו הופעה בספינת תענוגות זולה במיוחד. השתיים אכן מועמדות להדחה בהמשך הערב, כאשר צוות האקדמיה מציל את אנה ומימי תיאלץ לשיר בדו קרב להישרדותה בתכנית הבאה.

זמן להתרעננות, חפירה של השופטים וכמובן, הופעה של Becky G המיניאטורית, ששרה עם פלייבק חצי מלא ולא נדמה שיש לה כישרון רב יותר משל כמה מהמתמודדים.
הדואט השביעי הוא של Mireya ו-Juan Antonio עם השיר "¡Corre!" של Jesse & Joy.
מדובר בבלדה ספרדית קורעת לב, סטייל ספרד 2012, או במילים אחרות, אלו הנבחרים של ההפקה. מאחר ומדובר בבלדה, השניים גם לא צריכים כיראוגרפיה. מירייה מרשימה יותר מחואן, בעיקר כי התאימו את הסולם אליה ולחואן הסולם גבוה מדי. זו לא תחרות הוגנת.
הדואט השמיני והאחרון הערב הוא של Marina ו-Alfred עם השיר "Don't Dream It's Over" של Crowded House.
מפאת הסגנון, גם שני אלו ישובים ובכלל, נדמה שכל מי שניסה לזוז הערב ניזוק קשות. למרות שכל מה שהשניים צריכים לעשות הוא להתמקד בשירה, הם שרים נורא, עם המון אנפוף ומניפולציות ווקאליות. השילוב של השניים זורם והמבטא הספרדי שלהם כבד ומעייף. נוראי.

כעת מוכרזת חביבת הקהל. השלושה שקיבלו הכי הרבה קולות הם Aitana, Amaia ו-Roi. לבסוף, Aitana מתגלה כחביבת הקהל.
זמרי הדואט השלישי והשישי מועמדים להדחה. Roi ניצל על ידי המשתתפים האחרים. Ana Guerra ניצלת בזכות צוות האקדמיה. Mimi ו-Ricky יתמודדו בדו קרב להישרדותם בתכנית הבאה.

ניתן לצפות בתכנית המלאה כאן.

גאלה 2
הערב נפתח כמיטב מסורת תכניות ריאליטי השירה בשיר משותף של כל המתמודדים.

מיד לאחר מכן, אנו עוברים לדו קרב של שני חסרי המזל שההפקה החליטה להעיף בתכנית הקודמת, Mimi ו-Ricky.

Mimi מבצעת את "A-Yo" של Lady Gaga ונותנת הופעה לא רעה בכלל, לרבות כיראוגרפיה מוצלחת. הבעיה היא שההופעה היא יותר לקהל באולפן ופחות לקהל בבית.
Ricky הולך על "One Song Glory" מהסרט Rent בביצוע פופ-רוק, ללא כיראוגרפיה. כמו בשבוע שעבר, כל מי שבוחר שלא לזוז מרוויח בימוי מוצלח יותר, וכך ריקי מקבל בימוי מוצלח יותר.

כעת, כמו בשבוע שעבר, שאר המתמודדים ישירו בדואטים.

הדואט הראשון הוא של Ana Guerra ו-Amaia עם השיר "'Todas las flores" של Presuntos Implicados.
השיר פשוט מאוד והשתיים גם לא מתבקשות לבצע כיראוגרפיה. הבמאי מתנקש באנה ולא מצלם אותה בהתאם לחזרות. אמאיה נשמעת נהדר ומתעלה בקלות על אנה. בהתאם, היא גם זוכה כחביבת הקהל, בעוד אנה מועמדת להדחה, אך ניצלת בזכות שאר המתמודדים.

הדואט השני הוא של Miriam ו-Roi עם השיר "'Malibu" של Miley Cyrus.
גם חתיכים בבגדי ים לא מצילים את הביצוע של השניים, שהמבטא שלהם באנגלית כל כך כבד, עד שלא מבינים מילה. זה לא שיר קשה לביצוע והכריזמה המינימלית של השניים הופכת אותו למשעמם. השניים נוראים באותה מידה, לעניות דעתי, אולם רק רוי משלם על הפיאסקו ומועמד להדחה. הוא יאלץ להתמודד בדו קרב על הישרדותו בתכנית הבאה.

הדואט השלישי הוא של Mireya ו-Marina עם השיר "'Sentir" של Luz Casal.
מדובר בבלדת אירווזיון קלאסית משנות ה-80 שכיום נשמעת משעממת מאוד. אולם, הקולות של השתיים משתלבים היטב, ושוב, העובדה שהשתיים לא צריכות לזוז והבמאי לא צריך לעבוד קשה מתרגמת להופעה מוצלחת. עם זאצ, ברור שמירייה מתעלה על מרינה בקלות.

הדואט הרביעי הוא של Aitana ו-Agoney עם השיר "'Can't Stop the Feeling!" של Justin Timberlake.
האנגלית של השניים לא רעה, אבל שוב מתבטא קושי להרים הפקה של שיר קצבי. אגוניי מתעלה בקלות על אייטנה, שלא ממש יודעת לזוז. זה שיר "FEEL GOOD", אבל אייטנה התקשתה איתו כל השבוע והחשש שלה עובר על הבמה. היא לבסוף מועמדת להדחה על הביצוע שלה, אך ניצלת בזכות שאר המתמודדים.

זמן להתרעננות והיכרות עם הלהקה האורחת הערב, Morat וסקירה מהשיעור שהמתמודדים קיבלו מהמתמודד הכושל של ספרד 2017, Manel Navaro.

הדואט החמישי הוא של Nerea ו-Thalía עם השיר "'Will You Love Me Tomorrow" של The Shirelles.
השיר והכיראוגרפיה הפשוטים מזכירים קריוקי מהזן הנחות ביותר והשתיים מתקשות לייצר חן כלשהו. אין לי מושג איך הן המשיכו הלאה. זוועה.

הדואט השישי הוא של Cepeda ו-Juan Antonio עם השיר "Reggaetón Lento" של CNCO.
הקול המעושן של ספדה מתאים מאוד לשיר, בניגוד לקול החזק של חואן אנטוניו, שנראה לא במקום ומשתלט על השיר. הבמאי, כרגיל, עושה כמיטב יכולתו כדי להרוס את הביצוע הקצבי. בהתאם, חואן אנטוניו "זוכה" במועמדות להדחה.

הדואט השביעי והאחרון הערב הוא של Alfred ו-Raoul עם השיר "Everytime You Go Away" של Hall & Oates.
כבר ראינו בדיוק את אותה כיראוגרפיה הערב בדואט הראשון. השיר הוא מהמנוני שנות ה-80, אך השניים שרים אותו כקריוקי במבטא כבד ותו לא. שילוב הקולות של השניים צורם ולא מוצלח. חבל על השיר.

על מנת להפיג את המתח, שרה עכשיה הלהקה Morat בשילוב עם המתמודד Cepeda, שמקבל כך יתרון בלתי הוגן של ההפקה.

כעת, מוכרז מי ניצח בהצבעת הקהל על הדו קרב שנערך בתחילת הערב. Mimi מודחת ו-Ricky נשאר בתכנית.
כעת מוכרזת חביבת הקהל. השלושה שקיבלו הכי הרבה קולות הם Aitana, Amaia ו-Cepeda. לבסוף, Amaia מתגלה כחביבת הקהל.
המועמדים להדחה הם Ana Guerra, שניצלת על ידי שאר המתמודדים, Aitana שניצלת על ידי צוות האקדמיה, וכן Roi ו-Juan Antonio, שיצטרכו להתמודד בדו קרב על הישרדותם בתכנית הבאה.

ניתן לצפות בתכנית המלאה כאן.

גאלה 3
גם הערב נפתח בשיר משותף של כל המתמודדים, והפעם, למרבה האירוניה, I'm Still Standing של אלטון ג'ון, אשר מושחת לבלי הכר על ידי חוסר הכישרון של המתמודדים, שחלקם ממש מתקשה לבטא את המילים.

מיד לאחר מכן, אנו עוברים לדו קרב של Roi ו-Juan Antonio, שהועמדו להדחה בתכנית הקודמת.

ראשית, עולה Juan Antonio ומבצע את "A Puro Dolor" של Son by Four. זו בלדה חיתוך ורידים ספרדית קלאסית, והעיקר שלא צריך לרקוד בה. הקול העוצמתי של חואן מתאים מאוד לסגנון הזה ולדעתי, הוא מבצע את השיר היטב.


שנית, עולה Roi ומבצע את "When We Were Young” של Adele, לא פחות. כנראה כולם כבר הבינו את הרמז וישקיעו רק בבלדות. עם זאת, השיר גדול עליו בכמה מידות והמבטא הספרדי הכבד שלו הופך את השיר לפרודיה, לטעמי.

כעת, כמו בשבוע שעבר, שאר המתמודדים ישירו בדואטים, פרט ל-Aitana, שזכתה לשיר לבד.

הדואט הראשון הוא של Mireya ו-Raoul עם השיר "'La Quiero A Morir" של Francis Cabrel.
המון זמן לא שמענו בלדת פופ ספרדית. ראול מבצע את השיר הפשוט מלא חן, אולם מירייה מוסיפה לשיר "בכי" בסגנון פלמנקו (או ספרד 1983) שמאוד היה לטעמי והוסיף מימד נוסף לשיר. עבודה יפה.

שנית שרה לבד Aitana את השיר "'Issues" של Julia Michaels.
אחרי הפיאסקו של שבוע שעבר, היא בוחרת בחכמה שלא לרקוד ומצטיידת בהרבה רקדנים שעושים את העבודה במקומה. השיר יושב יפה על הסגנון והלוק שלה ונראה שהיא מבינה יותר איזו אמנית היא רוצה להיות מאשר בשבועות הקודמים. כאחת מחביבות הקהל הקבועות, גם כשהיא מפשלת, נראה שהיא עושה הרבה עבודה מאחורי הקלעים כדי למנף את עצמה יפה בתחרות וכן שהיא אחת מהפייבוריטים של ההפקה.

הדואט השני הוא של Agoney ו-Ricky עם השיר "'Mientes" של הלהקה Camila.
באמת המון זמן לא היתה בלדת פופ ספרדית, אבל כשהבמאי כל כך גרוע בשירים קצביים, לא פלא שכולם מתעקשים לבצע בלדות. הקולות של הצמד משתלבים יפה, אבל ריקי נותן לאגוניי להתבלט על חשבונו, שכן נותן לו לבצע את המלודיה. השיר יושב יותר טוב על הקול של אגוניי. סה"כ רואים גם כאן שיפור.

הדואט השלישי הוא של Nerea ו-Ana Guerra עם השיר "'Cuídate" של הלהקה La Oreja de Van Gogh.
סופסוף שיר פופ טיפה קצבי. ועדיין, השתיים מסרבות לבצע כיראוגרפיה. רק הרקדנים מסביב עובדים. השתיים הן מהזמרות הפחות חזקות בתחרות הזו ועם השיר הילדותי הזה, הכל משדר לי ג'וניור אירוויזיון. Nerea אף "זוכה" למועמדות להדחה בעטיו, אך לצערי ניצלת לבחירת צוות האקדמיה.

הדואט הרביעי הוא של Thalía ו-Miriam עם השיר הלא-חרוש בכלל בתכניות ריאליטי של שירה – "'Eupria" של Loreen, שכידוע זכה באירוויזיון ב-2012. כן, עברו כבר כמעט 6 שנים מאז (*gasp*).
מצד אחד, סופסוף משהו שקשור לאירוויזיון בתכנית המשמימה הזו. מצד שני, השתיים שוחטות את השיר לרצועות קטנות של אנטריקוט וכל זכר לכריזמה של לוריין נעלמת בכבדות מתאמצת וחיקוי חיוור של המקור. יש שירים שלא כדאי לגעת בהם. בהתאם, Thalía סופגת מועמדות להדחה.

הדואט החמישי הוא של Marina ו-Cepeda עם השיר "'Complicidad" של Vanesa Martín.
שוב שיר מיד-טמפו נטול כיראוגרפיה. משעמם מאוד והשניים שרים קריוקי. בהתאם, שניהם מועמדים להדחה, אך Marina זוכה להצלת המתמודדים האחרים.

הדואט השישי והאחרון הוא של Amaia ו-Alfred עם השיר "City of Stars" מתוך הסרט La La Land.
כל הערב הזה היה בסימן שירים רגועים והבלדה הזו היא השקטה מכולן. השניים ישובים על הפסנתר ונדמה שבאמת מנגנים בו. הקולות שלהם משתלבים יפה והסגנון של אלפרד מאוד מתאים לשיר. יש כימיה למכביר בין השניים ואין ספק שזו ההופעה הטובה של הערב. Amaia, שזכתה כחביבת הקהל בתכנית שעברה והיתה מועמדת בכל שבוע לזכייה, זוכה גם הפעם כחביבת הקהל.

לפני התוצאות, עולה לשיר הזמרת India Martínez.

כעת, מגלים כי מי שזכה בהצבעת הקהל בדו קרב ונשאר בתכנית הוא Roi. זה אומר ש-Juan Antonio מודח מהתכנית.
כעת מוכרזת חביבת הקהל לאחר 350,000 הצבעות. השלושה שקיבלו הכי הרבה קולות הם Aitana, Amaia ו-Alfred. לבסוף, Amaia מתגלה כחביבת הקהל.
המועמדים להדחה הם Marina, שניצלת על ידי שאר המתמודדים, Nerea שניצלת על ידי צוות האקדמיה, וכן Thalía ו-Cepeda, שיצטרכו להתמודד בדו קרב על הישרדותם בתכנית הבאה.

ניתן לראות את התכנית המלאה כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.