2018: ליטא – שלב המוקדמות, תכנית 2

אחרי הפסקה של שבוע עקב יום זיכרון מקומי, אנחנו חוזרים לקדם ההפכפך ביבשת, הקדם הליטאי.

הטלווטינג נפתח עוד לפני שהופיע השיר הראשון, והשופטים עצמם הצביעו בלילה בו צולמה התכנית (3 לילות לפני השידור). להלן ניקוד השופטים:

Saulės kliošas – 12
10 – Twosome
Juozas Martin – 8
Audrius Petrauskas – 7
Paula – 6
Rūta Kotryna – 5
Mia – 4
Elizabeth Olshey – 3
Elvina Milkauskaitė – 2
LJ – 1
Emilija Valiukevičiūtė – 0
0 – Justina Žukauskaitė

השבוע השופטים ניקדו כרגיל, בלי ניקוד כפול. התכנית נפתחת בדברי המנחים Mantas Stonkus ו-Ugnė Skonsmanaitė. אלו מציגים את ארבעת השופטים, כאשר אחד מהם הוא ואידס, הצלע הגברית בצמד שייצג את ליטא ב-2015.

Juozas Martin – Don't Give Up – את השיר כתב Juozas בעצמו, אשר כתב כמה שירים בעבר לואידס, מה הסיכוי שהאחרון לא יצביע לו? מדובר בבלדת פופ סינגר-סונגרייטר סטייל. המבטא טוב יחסית. הוא מתחיל בבמה חשוכה, כאשר האור נדלק בפזמון הראשון, כאשר כובע לראשו, יואזס מנסה למכור אפיל היפסטרי, אבל השיר נורא בינוני, אמצע הדרך כזה, יש אלפי שירים כאלה, ורובם אינם אד שירן. גם הבחור הזה אינו 3/5.

לאחר השיר הראשון, פאולה מובילה עם 41 קולות ואחריה כל השאר.

תמונה19.pnG

Justina Žukauskaitė – Love Doesn't Lie – מה זה? בלדת אלקטרו? מידטמפו מהיר? אפטמפו איטי. יוסטינה נשמעת נורא ונראית אפילו גרוע יותר עם איפור מעושן כבד וביגוד שחור לא מחמיא. צריך להחליף בשיר הזה את הכל, כך שלא יישאר ממנו זכר. מלודיה בסיסית ולא ברורה, הכל נורא חובבני, הפקה של שקל תשעים ותחושה כללית של אימפוטנציה 1/5.

אחרי ההופעה של יוסטינה, יואזס עולה למקום השלישי אליזבת עדיין במקום השני.

תמונה20.png

Elvina Milkauskaitė – So Long My Love, My Lover – אלבינה עולה בשמלת שחורה ושל פרחוני. זה ככל הנראה השיר החלש ביותר ששמעתי שיצא תחת ידה של אמינטה. האם איבדה את מגע הקסם? האם אי פעם היה לה? זה מידטמפו פופ-קאנטרי בסיסי ביותר. הפזמון קליט, אבל השיר כולו טובע בסתמיות ורחוק מלהיות להיט. זה נחמד להאזנה, adult contemporary שכזה, ציפינו מאמינטה ליותר 3/5.

מבחינת הטלווטינג, אליזבת' לוקחת מפאולה את המקום הראשון. אלבינה נותרת ברביעי. יוסטינה עולה למקום השישי.

תמונה21.png

LJ – Over Now – שיר רוק מיושן, חסר הוק ברור. זה רוק'נ'רול של פעם משהו מהסבנטיז-אייטיז. אני מחבב את זה יותר ממה שציפיתי. הזמר בלתי אטקרטיבי בעליל והשיר לא מופק מספיק. התחושה שעם ההפקה הנכונה אפשר לשדרג את השיר למשהו שהוא מעט יותר, אך כנראה שלעולם לא נדע. הזמר עולה שוב עם אאוטפיט שחור מכף רגל ועד ראש. כנראה שחור זה הצבע של השנה בליטא 3/5.

אחריה ההופעה של LJ, הוא עולה למקום השביעי. בטופ 5 אין שינוי. אודריאוס שטרם הופיע יורד שני מקומות למקום התשיעי.

תמונה22

Rūta Kotryna – Ghost – השיר מתחיל באווירה קודרת משהו, בלדת פופ-אלקטרו עם השפעות בבתים של מוזיקת Soul. רותה לבושה בשמלה-חליפה שחורה עם קו לבן שעובר לרוחבה ואז יורד למטה. השיר קליט למדי והפזמון הזכיר, רותה נשמעת טוב, אך בעיה העיקרית שלה שהיא לא יודעת איך למכור את השיר ולא יוצרת אמפתיה. שיר מפתיע לחיוב 3/5.

אחרי ההופעה של רותה, סאולס קילושס שטרם הופיעו עולים למקום הרביעי, LJ מתדרדר ורותה עצמה נותרת במקום האחד לפני האחרון.

תמונה23

Saulės kliošas – Man gaila – להקה עם סולנית שנראית כמו תאומתה הליטאית האובדת של טיילור סוויפט. היא לובשת שמלת מיני כתומה עם עיטורים כסופים לאורכה ולרוחבה. זה פופ מידטמפו קליל עם קישוטים אלקטרוניים, שעובר בעיקר בזכות הכריזמה הבלתי נגמרת של הסולנית. היא נראית על הבמה כמו דוגמנית על או לכל הפחות כמו… טיילור סוויפט. ההרגשה היא של שיר פופ אורגני, משהו שיכול להיות להיט רדיו מקומי בקלות וזה מצוין. היא פוצחת בריקוד קטן בברידג' ההאוס-אלקטרוני 3/5.

בגזרת הטלווטינג, ס.קילושס עולים למקום השלישי, רותה עולה למקום התשיעי.

תמונה24

Twosome – Hello – אוי ואבוי לי. מדובר בצמד גברים לא רעי מראה, ששרים על המילה "שלום", זה מטופש ו"אירוויזיוני" כמו שזה נשמע. המילה "Hello" חוזרת על עצמה בעשרות שפות לפי דעתי, כולל "שלום" בעברית. המילים מטומטמות ברמות אחרות. הוידאוארט הוא של דגלי העולם, ההפקה היא אירופופ-קאנטרי סינג-אלונג. נורא ואיום ובעיקר לא מצחיק 1/5.

בטלווטינג, ס.קילושס עולים למקום השני על חשבון פאולה. אלבינה מתדרדרת למקום השביעי, בעוד Twosome האיומים עולים למקום השישי. LJ מתדרדר למקום האחד לפני האחרון.

תמונה25.png

Paula – 1 2 3 – השיר נכתב על ידי דוני מונטל וכמה אנשים שכתבו לזארה לארסון. הבילד-אפ הזה מביא לציפיות גבוהות. פאולה, שהייתה אחת מחביבות החובבים חוזרת השנה עם שיר קומפטטיבי מאד. היא מופיעה מצוין בחולצת בטן ומכנסיים ורודים. היא מוקפת במה שנראה כמו חצבים ורוקדת תוך כדי הופעה, במה שנראה כמו עבודה של כוראוגרף מקצועי. השיר הוא אלקטרו-פופ עכשווי ונכון מאד, זה להיט עם פזמון מאד קליט והפקה חנפנית. נראה שהיא מוכנה לליסבון… 3/5.

ומה קורה בטלווטינג? לא יודע איך זה קרה, אבל Twosome האיומים עולים למקום השני. יואוזס עולה בחזרה למקום החמישי. יוסטינה יורדת למקום ה-11.

תמונה26.png

Audrius Petrauskas – In My Bones – בלדת פופ-פולק, שנכתבה על ידי צמד כותבים גרמני-בריטי. אחד מהם היה בין הכותבים של שירו של טום דייס ב-2010 וגם של השיר הבלגי ב-2014… זו בלדת סינגר-סונגרייטר מבוססת גיטרה, שבבית השני מעלה הילוך ונכנסת לפינה של פופ-קאנטרי, שיר דרכים שכזה. זה מאד לא הטעם שלי, התחושה שלי היא שיש מאות שירים כאלה וזה חסר ייחוד. ההופעה אפקטיבית למדי. אודריאוס נשמע טוב ושלושת המלוות תורמות להעמדה. זה שיר שיכול לדבר להרבה אנשים, לא הייתי פוסל את זה על הסף 2/5.

בטלווטינג, פאולה קופצת קדימה ופותחת פער. אליזבת' יורדת למקום השלישי וס.קליאושס למקום הרביעי.

תמונה27png

Elizabeth Olshey – Bejausmis – אליזבת' היא הכותבת הראשית של השיר. היא מבצעת את השיר בשמלה שחורה על שם מורן מזור. בלדה מלודית מאד בליטאית מלאה, יש לה קול מצוין והיא עומדת בכל התווים הגבוהים, כמעט. יש אווירה קודרת בשיר, עם נגינת פסנתר רפטטיבית ופזמון עם ביט אלקטרוני בולט. זה יפהפה, חיבור בין האקוסטי לאלקטרוני. שיר רגיש ומקסים שאני מקווה שיעלה לשב הבא 3/5.

בטלווטינג, אליזבת' עולה בחזרה למקום השני. אאודריס קופץ קדימה למקום החמישי, יואוזס יורד לשביעי.

תמונה28.png

Mia – Arrows – מיה האיומה חוזרת עם שיר של כותבת קנדית וכותב שבדי, שהיה בין הכותבים של השיר הפולני בשנה שעברה. היא עולה לבמה בשמלה שחורה עם חלק עליון מעור, וחלק תחתון מתחרה. איזה שיר סתמי, בלדת פופ, שמנסה להיות פאוור-פופ המנוני, אבל מסיימת כשיר לא זכיר ולא מעניין. עליה של חצי טון בפזמון האחרון מוסיפה לזילות הכללית 2/5.

הופעתה של מיה מעלה אותה למקום החמישי. אין תזוזה בטופ 4 או בבוטם 5.

תמונה29.png

Emilija Valiukevičiūtė – Bye Bye – אמיליה הגאונה הלחינה את הטיפשות הזו בעצמה, למילים של כותב אמריקאי, כך נראה. היא עולה בשמלת מיני מנומרת, פרווה מזויפת ועגילי חישוק. היא מנסה להיות כוכבת פופ-RnB, אבל שוכחת שהיא מליטא ולא מדטרויט. זה שיר מטופש להחריד, שסובל מחוסר מודעות עצמי, כמו גם המבצעת שלו. האווירה היא פופ-Funk נחות וצמד המילים "ביי ביי" חוזר על עצמו ללא הפסקה. נורא 1/5.

רגע לפני שהקווים נסגרים, מיה עולה למקום הרביעי.

תמונה30.png

הערב מתקדם והטלווטינג נסגר…

תמונה31.png

קולות הקהל מתורגמים ל-1-8, 10 ו-12 ובשקלול קולות הקהל והשופטים מתקבלות התוצאות הבאות, כאשר העולים לשלב הבא מודגשים:

 1. Saulės kliošas – 18
 2. Twosome – 18
 3. Paula – 18
 4. Elizabeth Olshey – 13
 5. Juozas Martin – 12
 6. Audrius Petrauskas – 12
 7. Mia – 11
 8. Rūta Kotryna – 7
 9. Elvina Milkauskaitė – 5
 10. LJ – 2
 11. Justina Žukauskaitė – 0
 12. Emilija Valiukevičiūtė – 0

ההפתעה הגדולה היא העובדה שהשיר של אמינטה נשאר בחוץ, כמו גם שירה של Mia.

דירוגי האישי לשירים הוא כדלקמן:

 1. Elizabeth Olshey – Bejausmis
 2. LJ – Over Now
 3. Saulės kliošas – Man gaila
 4. Paula – 1 2 3
 5. Rūta Kotryna – Ghost
 6. Juozas Martin – Don't Give Up
 7. Elvina Milkauskaitė – So Long My Love, My Lover
 8. Audrius Petrauskas – In My Bones
 9. Mia – Arrows
 10. Justina Žukauskaitė – Love Doesn't Lie
 11. Emilija Valiukevičiūtė – Bye Bye
 12. Twosome – Hello

ניתן לצפות בתכנית המלאה כאן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.