2018: רומניה – חמישית גמר 3

ברוכים השבים לקדם הגדול ביותר באירופה לשנת 2018, הקדם הרומני. לא פחות מ-60 שירים מתחרים בקדם, והם יתפרסו על פני 5 שלבים מקדימים. 3 שירים יעברו מכל חמישית גמר לחצי הגמר לפי הצבעת השופטים. ניתן לקרוא על כאן את סיקור התוכנית הראשונה וכאן את סיקור התכנית השנייה. בחצי הגמר יתחרו 15 שירים והזוכה ייקבע על ידי טלווטינג. הסיבה לקדם המפואר הוא חגיגות המאה לאיחוד בין ממלכת רומניה לטרנסילבניה. הערב תיארח את התחרות העיר Craiova, העיר השישית בגודלה ברומניה הממוקמת במערב המדינה.

הצטרפו אלינו לשידור החי! ניתן לצפות בו בקישור הבא או ביוטיוב. גם הערב המנחים, Diana Dumitrescu ו-Cezar Ouatu, נציג רומניה מ-2013. בגרין רום תנחה המקומית Alina Șerban.

המופע נפתח ב-"Cheap Thrills" של סיה בביצוע מקומי של זמרת שאינני מזהה. צמד המנחים עולה לבמה ואחרי חילופי דברים התחרות תחילה.

Eliza Chifu – So Good Without You – בסקירת השירים כתבתי: "פופ-Fאנק חביב, נותן קצת אווירה של מועדון ופחות מתאים לבמה גדולה. הפזמון משתמש באלקטרו-פופ וקצת מנטרל מהעוקץ של הFאנק, למה צריך את זה? זה שיר נחמד, אבל לא זכיר, לא הכי מעניין, למלמ"י. אליזה נשמעת טוב. 3/5." בהופעה החיה: יופי של פתיחה לערב. ברומניה לומדים מידי תכנית להשתפר ברמת ההפקה, עבודת המצלמה וההעמדה של ההופעות. השיר כיפי, אבל מעט non-event. אל אליזה מצטרפים 5 רקדנים חביבים, אבל ווקלית היא לגמרי לבדה ומשתלטת על השיר בצורה מרשימה.

Carolina Gorun – Reach Out for the Stars – בסקירת השירים כתבתי: "הכותרת של השיר מלחיצה אותי. ובצדק. כמו שציפיתי, זה נשמע כמו שיר שנכתב לאירוויזיון, על ידי מישהו שאין לו מושג בכתיבת שירים. קצת צלילים אתניים קלים בפזמון, מחיאות כף ואפקטים בזיל הזול. קיטשי, שלאגריסטי, מיושן ודבילי. 2/5." בהופעה החיה: קרולינה עולה בשמלה זהובה כעורה על שם מלינה אולקנסואו. ההופעה נראית חובבנית לחלוטין והיא עצמה אנטי כריזמטית. המלוות וקרולינה שרות שני שירים שונים, כך נראה… ההופעה נותנת לי ויייבים של קדם חלש ב-1999.

Mareș Pană – Daydreamer – בסקירת השירים כתבתי: "פופ-דאנס רומני כיפי. מארס מעורב בכתיבת השיר של עצמו וזה נשמע מאד חמוד, מופק כהלכה, לא יומרני, חביב לשמיעה, לא פחות ולא יותר. השיר יכל לקבל מעט יותר נפח לטעמי וצלילי חצוצרות לא יכולים לעשות את השיר, אבל אני בהחלט רואה את זה מתקדם בקדם. 3/5." בהופעה החיה: מארס, שיהיה בריא, לא יודע איך להופיע על הבמה. זה כאילו הוא ישן בעמידה. זה נורא נחמד לשמוע את זה ברקע, אבך ההופעה החיה מאד בסיסית על גבול המאולתרת. על הבמה לא קורה כלום, וכל ניסיון שלו לרקוד נראה מאד מגושם.

בינתיים מאחורי הקלעים, אלינה מראיינת את אליזה, קרולינה ומארס.

Ayona – The Story Goes On – בסקירת השירים כתבתי: "למעט קישוטי האלקטרו בהפקה, השיר נשמע כאילו יצא מאיזה אלבום של להקת בנות עלומת שם בניינטיז. מה רבה הייתה הפתעתי כשגיליתי שהשיר נכתב במלואו על ידי Ovidiu Anton. זה הזכיר לי מעט את "Life Goes On" של ליאן ריימס רק פחות טוב. זה לא נורא, אבל נורא מנותק מסצינת המוזיקה העכשווית. 2/5. בהופעה החיה: איונה נראית זוועה, עם איפור כבד, שיער נפוח ושמלה זולה בורוד-שחור-לבן. ההופעה הווקלית סבירה והשיר קליט, אבל קשה להתעלם מהזוועה שמתרחשת על הבמה.

Aurel Dincă – Fire in the Sky – בסקירת השירים כתבתי:" אבוי לי. האם אני בקדם הרומני של 1994? הלוואי והייתי. רוק מיושן שגורד ממזח אירופה בניינטיז. כותרת אייטיזית שמתאימה לאווירת הרטרו ושיק כללי של שוק הפועלים של טימשוארה. כמו מספר שירים בקדם הזה, גם זה נשמע כמו פארודיה. הם פשוט קיבלו את כולם לקדם. יפה מצידם. 2/5. בהופעה החיה: אחרי ההופעות האחרונות אני מעריך את השיר הזה. כן, זה מנותק ומיושן? אבל אוורל, הוא זמר מקצועי, נשמע טוב ווקלית, למרות שאין לו מושג איך להופיע. רוב השיר הוא עם המבט לרצפה. ההופעה בסיסית מאד, ללא שטיקים או גימיקים. הוא מוזיקאי שבא לעשות את הקטע שלו, ואני מעריך את זה. עולה בעקבות ההופעה ל-3/5.

VYROS – La La La – בסקירת השירים כתבתי: "הביט האפרו-קריבי חמוד, וזה שמדובר בשיר ברומנית זה פלוס אדיר. הבעיה היחידה כרגע, מעבר לאיכות הדמו היא שהפזמון הוא ב-לה לה לה. כרגע אני יכול לחיות עם זה, וחושב שראפ ברומנית זה דבר מבורך. אני חושב שהקדם הזה גרם לי להוריד את הסטנדרטים שלי. 3/5." בהופעה החיה: קודם כל, הוא חמוד פלוס. וירוס עולה לבמה עם מכופתרת, שלייקס וכובע, נותן לי סטייל מזרח אירופאי אורבני. הוא מופיע עם המון ביטחון, אבל לא יזיק לו איזה כוראוגרף לכוון אותו. השיר טוב מאד, אני אוהב מאד את ההפקה האלקטרו-אתנית וגם ה-לה-לה-לה גדל עליי. נכון לעכשיו, זה השיר הטוב ביותר הערב.

בינתיים מאחורי הקלעים, כולם שרים את ה-La la la של ויירוס, בעוד אלינה מראיינת את איונה, אוורל וויירוס עצמו, האיש והאגדה.

Zavera – Come Back to Me – בסקירת השירים כתבתי: "עוד פעם חליל פאן? זה לא חלף עם שנת 2003? ואז השיר ממשיך לפופ פסטיגלי אייטיזי מטופש. ניכר שבהרבה מן השירים לא הושקעה חשיבה. זה מסוג השירים שהייתי רגיל לשמוע בקדמים לפני 15 שנים. מצועצע, עמוס בקישוטי הפקה זולים וגימיקים מוזיקליים. 1/5." בהופעה החיה: זה עובר מצוין. השיר עדיין מטופש, אבל ההופעה מצוינת ומקצועית, אך מעל הכל אפקטיבית מאד. הלהקה מופיעה בתלבושות רומניות מסורתיות. ברמה הווקלית השיר עובר טוב, ויזואלית זה נעים לצפייה. לא אתפלא אם זה יעלה לגמר. אצלי זה עולה ל-2/5.

Elena Hasna – Revival – בסקירת השירים כתבתי: "שיר של צמד האחריות האיומות Ylva ו-Linda Persson. בלדת פופ מיותרת, שמקבלת בוסט בזכות הקול המאד חזק של הלנה הצעירה, שלפי דעתי אין לה עדיין 16. ניסיון ליצור דרמה על כלום. בלדה שמופקת יתר על המידה. 2/5." בהופעה החיה: לצידה של אלנה מופיעים שני רקדנים שרוקדים ללא קשר לשיר שאנחנו שומעים כרגע. הקול שלה לא חזק מספיק ומעט צורמני, אבל יש לה את ה-X פקטור והיא מצליחה להעביר את השיר עם כריזמה לא מבוטלת והרבה ביטחון.

Diana Brătan – Paint It Rainbow – בסקירת השירים כתבתי: "נשמע כמו הופעת בית ספר, אבל כזו שמבוצעת על ידי היועצת. בלדת פסנתר, דיסנית, אבל חסרת פואנטה, כמו כאלו שהיו מלחינים להמונים ברוסיה הסובייטית. יום קשה. 1/5." בהופעה החיה: בוודאי תשמחו לגלות שבגלויה של ההופעה שלה היא מופיעה בלוק קומפלט של יוצעת בית ספר, מה שמשלים את התרשמותי מהשיר. דיאנה יושבת לצד האורגנית ומעניקה לקדם תחושה של מתנ"ס. זו ההופעה ההזויה של הערב, חסרת סטנדרטים לחלוטין. הקול שלה צייצני שלא לצורך והשיר מביך מכל כיוון.

בינתיים מאחורי הקלעים, אלינה מראיינת את זברה, שעושים שכונה בגרין רום, אלנה ואת דיאנה, היועצת החינוכית של הערב.

Tavi Clonda – King – בסקירת השירים כתבתי: "לשיר הזה יש רשימה ארוכה של כותבים, שלא ברור מה כל אחד תרם כדי שהשיר יישמע כל כך בינוני. הפקה דלוחה ומסריחה, מילים קלישאתיות, ולחן רזה ומעליב. המבטא של טאבי הוא לא הכי נסבל בעולם. המחמאה היחידה היא שיש שירים יותר גרועים בקדם הזה, אבל לא הרבה יותר גרועים. 1/5." בהופעה החיה: נדמה שטאבי שיפר את המבטא, אבל הדיקציה עדיין דורשת שיפור. הוא לובש מה שנראה כמו חליפת מלחמה רומנית. השיר עדיין איום ונורא ומנסה למכור דרמה שלא קיימת. הוא נלחם עם האוזנייה במשך כל השיר, כנראה הוא שומע את השיר ולא מאמין… בשלב מסוים הוא שולף את דגל רומניה ואתה רק מקווה שהסבל ייגמר.

Erminio Sinni & Tiziana Camelin – All the Love Away – "בסקירת השירים כתבתי: "בלדת רוק-פופ מושרת בדואט. המבטא בלתי אפשרי, המוזיקה מיושנת, האווירה קיטשית והכותרת של השיר לא מובנת לי. כאן זה לא הקדם המלטי, חברים, דברים כאלו אינם נסלחים ושום אדם עם בחירה חופשית לא אמור להאזין להם. 2/5." בהופעה החיה: זה טיפה יותר מובן בהופעה החיה, בלדת סנרמו של הדור הישן, הרבה צעקות והופעה ווקלית מרשימה של שני הצדדים, שראויים לשיר טוב יותר. האורגנית מהשיר של דיאנה עושה קאמבק.

Xandra – Try – בסקירת השירים כתבתי: "…בלדת פופ-אר'נ'בי, שקום ותיפול על הקול של קסנדרה מחוץ לאולפן. גם מאחורי השיר הזו עומדת השלישייה  הבלתי נלאית של Michael James Down, Will Taylor ו-Jonas Gladnikoff….זה נשמע כמו מיש מש של כל בלדות הז'אנר מהעשור וחצי האחרון. אין כאן שום דבר שגורם לשיר להתבלט לטובה וההרגשה היא של משהו מאד מלאכותי. יש עלייה של חצי טון לקראת הסוף שיכולה לקחת את קסנדרה קדימה בקדם אם תיקלע אותה ווקלית. באירוויזיון זה יתרסק. 2/5." בהופעה החיה: קסנדרה חזרה ווקלית והשיר עובר מאד טוב בלייב. היא עומדת בכל התווים הגבוהים וקונה לעצמה מקום בגמר (?) הלבוש של אנדורה 2006 בטח לא יעזור לה, וגם העובדה שיש לה שיר דומה. השיר עצמו? וולגרי.

ומאחורי הקלעים, אלינה וחברים שרים את איטליה 1958. היא מראיינת את טאבי, ארמיניו את טיציאנה וקסנדרה.

הופעות הביניים כוללות את FreeStay, Dan Helciug ו-Mihaela Alexa. ההרכב FreeStay מבצע בין היתר את נורבגיה 2009 ואת רומניה 1994 המופלא 3> Dan Helciug בערב מחווה ל-Queen. לשירו האחרון הוא מזמן את Mihaela Alexa להפליא בשירת אופרה.

הגיע זמן תוצאות! המנחים פונים לשופטים. אילינקה מעניקה את מרב הנקודות לקסנדרה, בעודה מתחת לשולחן. ויורל מעניק 10 נק' לקסנדרה ואת מרב הנקודות לצמד האיטלקי Erminio Sinni & Tiziana Camelin. ליליאנה מעניקה 10 נק' לויירוס ואת 12 הנק' לצמד האיטלקי גם כן…. ניקו מעניק 8 נק' לאיטלקים, 10 לקסנדרה ואת מרב הנקודות לטאבי (!) מריאן מעניק 8 נק' לויירוס, 10 נק' לאיטלקים ואת מרב הנק' לקסנדרה. Eliza בוכה מעצב. שלושת המעפילים לגמר הם:

  1. Erminio Sinni & Tiziana Camelin –
  2. Xandra –
  3. VYROS –

השלושה מקבלים בקבוק יין וכרטיס לגמר.

ניתן לצפות שוב במשדר כולו כאן:

תגובה אחת הוסיפו את שלכם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.